как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 773
  • 188
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 877
Мале жено, уби ме #Crazy!

От поста ти личи единствено, че си супер несигурна в отношенията си с въпросния мъж и умираш от страх да не го загубиш, ама чак такава параноя не бях срещала... Да ти мине през главата, че ако му родиш грозно дете и ще го разочароваш Shocked.

Ти комплексираш собственото си дете още преди да се е родило, това разбираш ли го? Ами ако ние като родители не им повтаряме, че за нас са най-специалните, най-красивите, умните, послушните и изобщо най-ПРЕКРАСНИТЕ, кой ще го прави?! Как ще се утвърди детето като една обичана и позитивна личност?

Ти осъзнаваш ли как заради собствената си суета и егоизъм можеш да нанесеш емоционална травма на детето си??!!

Но все пак си мисля, че сега говориш така, защото все още нямаш собствено дете... След като се появи малкото съкровище (само Господ здраве да дава), то само ще ти избие тези безумици от главата Peace!

# 181
  • Мнения: 804
До сега не съм виждала ГРОЗНО ДЕТЕ и КРАСИВА БАБА /изключвам себе си естествено, аз съм си хубавичка/ newsm62.

# 182
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
На света има едно красиво дете и всяка майка го притежава.  Незнам коя майка ще види,че детето и е грозновато. Това се отнася и за таткото,нали му е дете пък дали е 1,2,3,и т.н .

# 183
  • Мнения: 1 817
Мисля, че едно дете за майка си е най-красивото! Hug

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
мила,
мисля,че имаш сериозен проблем с начина,по който приемаш света.няма грозни деца и дори детето  да не е толкова красиво като някое друго,родителите му го обичат безкрайно,защото им е дете.а питала ли си се как живеят майките от форума,,деца с увреждания,,знаеш ли колко много обичат те децата си.я се стегни малко.мисля,че не си готова да станеш майка,че не го искаш дълбоко в себе си и търсиш причина за това.не се пришпорвай,когато тези ти чувства отминат,действай смело.бъди сигурна,че мъжът до теб ще обича детето ви повече от всичко на света.
желая ти късмет.

Стига глобални изводи!
Това, че някой се тревожи дали детето му ще бъде красиво най-малко означава, че не е готов да бъде родител. А още по-малко пък омаловажава проблемите на родителите на дечица с увреждания - това е тема, която няма нищо общо тук и сравнението е крайно неподходящо.
Ето и аз признавам, че имах сходни притеснения и при двете си бременности. И не само това, но  и двата пъти когато родих страдах от мисълта, че децата ми са ужасно грозни. И ако щете вярвайте не спирах дса ги сравнявам с другите новородени бебчета. Няма да забравя бялото изписано бебче на една циганка в Св.София. Чудех се как е възможно нейното бебе да е толкова хубаво, при положение, че тя беше черна като ноща, а моето - така черно и космато и грозно при положение, че нито аз, нито баща му сме черни и грозни и космати.
Мисля, че подобни мисли минават през главата на всяка бъдеща майка, но някои си го признават, други са прекалено извисени, за да го сторят.
С времето всичко си идва на място. Не корете авторката на темата  Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 1 877
мила,
мисля,че имаш сериозен проблем с начина,по който приемаш света.няма грозни деца и дори детето  да не е толкова красиво като някое друго,родителите му го обичат безкрайно,защото им е дете.а питала ли си се как живеят майките от форума,,деца с увреждания,,знаеш ли колко много обичат те децата си.я се стегни малко.мисля,че не си готова да станеш майка,че не го искаш дълбоко в себе си и търсиш причина за това.не се пришпорвай,когато тези ти чувства отминат,действай смело.бъди сигурна,че мъжът до теб ще обича детето ви повече от всичко на света.
желая ти късмет.

Стига глобални изводи!
Това, че някой се тревожи дали детето му ще бъде красиво най-малко означава, че не е готов да бъде родител. А още по-малко пък омаловажава проблемите на родителите на дечица с увреждания - това е тема, която няма нищо общо тук и сравнението е крайно неподходящо.
Ето и аз признавам, че имах сходни притеснения и при двете си бременности. И не само това, но  и двата пъти когато родих страдах от мисълта, че децата ми са ужасно грозни. И ако щете вярвайте не спирах дса ги сравнявам с другите новородени бебчета. Няма да забравя бялото изписано бебче на една циганка в Св.София. Чудех се как е възможно нейното бебе да е толкова хубаво, при положение, че тя беше черна като ноща, а моето - така черно и космато и грозно при положение, че нито аз, нито баща му сме черни и грозни и космати.
Мисля, че подобни мисли минават през главата на всяка бъдеща майка, но някои си го признават, други са прекалено извисени, за да го сторят.
С времето всичко си идва на място. Не корете авторката на темата  Peace

Ееее, не става дума за това. Мойто мъничкото като новородено беше космато, сбръчкано, жълтеникаво и кльощаво, но по никакъв начин грозно!!!! Най-сладкото същество на света си ми се стори от самото начало Heart Eyes Mr. Green!

Обаче да си мислиш, че ще разочароваш мъжа до себе си, ако му родиш дете, което ще е по-грозно от голямото му дете??!??! #Crazy Тук проблемът според мен е далеч по-дълбок и сериозен.

# 186
  • Мнения: 1 536

странни работи се въртят из нечии глави,ще ме извините ,ама на тази тема какво да отговориш.....

# 187
  • Мнения: 678
темата е от началото на месец Февруари.
Въпросът ми е към жената , която я е задала :
не забременя ли вече , какво стана ??!

# 188
  • Мнения: 431
темата е от началото на месец Февруари.
Въпросът ми е към жената , която я е задала :
не забременя ли вече , какво стана ??!



Тя дали ще посмее да се обади след този публичен линч...

Общи условия

Активация на акаунт