как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 840
  • 188
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 8 470
Четох само първия пост и сега отговарям.
Няма такава песен-Собственото дете в очите на родителите е най-хубаво.Как досега не видях по-хубави от моите????Сигурна съм,че с всички родители е така.
Гледам,хубави деца дал Господ.Обаче моите са прекрасни.Ей това е да си майка!

# 151
  • Мнения: 386
да, има грозни бебета, грозни деца и грозни възрастни.
живеем във век, в който красотата е поставена на пиедестал. децата си играят с несъразмерни барбита, а ние си мислим кое как да подобрим в себе си - кой страда от нос, кой от гърди, кои има десет глоса за обемни устни в чантата.
не можем всички да сме аджелина джоли. или пък пенелопе круз. многооразието на природата е нейното величие. луи дьо финес красив ли е? хоакин финикс с грозния белег на устните? мерил стрийп за някои изглежда ужасно. да не говорим за мадона от ранния й период. винаги можеш да намериш кусур на някого. дори на тези, дето се мислят за най-най-хубавите и са със самочувствие на холивудски звезди (лили от биг брадър е типичен пример).
аз например не съм хубава, дори може би съм си направо грозна. ама така ме е направил Бог, какво да правя. това не ме прави малоценна. не съм и с най-красивната душевност. пак благодарение на божията ръка. ми това е положението.
някак си не мога да приема, че да си грозен е грях или нещо, което трябва да ти определи безпрекословно живота, честно. в крайна сметка има много по-важни неща.

# 152
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
Права си. Но не можем да избягаме от нормите, които налага обществото... помисли за всички конкурси за красота, за рекламите с красиви лица и перфектни тела, за козметичните салони и клиниките по пластична хирургия, за звездите от шоу-бизнеса -  идоли на младото поколение... Всички сме подвластни на съвременните критерии за красота и искаме да изглеждаме млади, стройни и поддържани и даваме маса пари за това. Добрият външен вид е гаранция за успех. Тъпо, но е факт, който не можем да пренебрегнем.

# 153
  • Мнения: 1 465
Аз пък не знам как една майка може да забележи, че детето и е грозно. Всъщност искам да кажа, че дори и да е грозно, в нейните очи няма да е грозно. Аз като гледам снимки на Поло, когато е бил на няколко месеца и си казвам сега, че е бил грозноват, а тогава си ми харесваше много. Сега пак много си го харесвам и го смятам за красавец, но дали е така? Или само на мен ми се струва. newsm78 Но това може да го разбере само една майка, а и също разбирам страховете на всички бременни. Аз когато бях бременна, даже веднъж сънувах, че бебето ми е много грозно. Shocked
А обикновено бащите не сравняват децата си, защото всяко е уникално по своему. Напротив, щом е негово дете и той ще го има за своята гордост Grinning Та приказката "моето гардже е най-хубаво" важи с пълна сила. Може да не е така, но пък всеки си мисли така. Wink

# 154
  • Мнения: 750
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
Права си. Но не можем да избягаме от нормите, които налага обществото... помисли за всички конкурси за красота, за рекламите с красиви лица и перфектни тела, за козметичните салони и клиниките по пластична хирургия, за звездите от шоу-бизнеса -  идоли на младото поколение... Всички сме подвластни на съвременните критерии за красота и искаме да изглеждаме млади, стройни и поддържани и даваме маса пари за това. Добрият външен вид е гаранция за успех. Тъпо, но е факт, който не можем да пренебрегнем.

Рени, нормите, които налага обществото са тези, които налагаме ние. Защото ние СМЕ обществото. От това как аз, ти, Никси, Мечтица, Стройна Фиданка и всички останали над 38 000 потребители на този форум възпитаваме децата си, зависи какви ще са нормите и критериите на същото това общество.

Освен това говоря за физическа КРАСОТА, тази, която е заложена генетично. И която очевдно е проблем за авторката на темата.

Не казвам, че външния вид въобще няма значение, но той е комплекс от неща и красотата е само една малка част от него.

# 155
  • Мнения: 3 647
Докато определяме физическата красота като толкова изключително важен елемент от ценностната система и критериите за това до колко е "качествен" един човек, ще берем големи ядове и с децата си и с хората около себе си. 
Права си. Но не можем да избягаме от нормите, които налага обществото... помисли за всички конкурси за красота, за рекламите с красиви лица и перфектни тела, за козметичните салони и клиниките по пластична хирургия, за звездите от шоу-бизнеса -  идоли на младото поколение... Всички сме подвластни на съвременните критерии за красота и искаме да изглеждаме млади, стройни и поддържани и даваме маса пари за това. Добрият външен вид е гаранция за успех. Тъпо, но е факт, който не можем да пренебрегнем.

Рени, нормите, които налага обществото са тези, които налагаме ние. Защото ние СМЕ обществото. От това как аз, ти, Никси, Мечтица, Стройна Фиданка и всички останали над 38 000 потребители на този форум възпитаваме децата си, зависи какви ще са нормите и критериите на същото това общество.

Освен това говоря за физическа КРАСОТА, тази, която е заложена генетично. И която очевдно е проблем за авторката на темата.

Не казвам, че външния вид въобще няма значение, но той е комплекс от неща и красотата е само една малка част от него.
Peace
важното е да не се плаща данък обществено мнение
до сега не съм чула майка да не си хареса детето
и както се казва в Малкият принц на  Екзюпери " Красивите неща са невидими за очи......"

# 156
  • Мнения: 985
Аз пък си направих опит.
Попитах 4 дечица на вързаст около 2 години дали са красиви. И четирите казаха : " ДА!" с убеждението, че са най- прекрасните същества на света. Така че майчета, хайде да не насаждаме комплекси в децата си от бебство. Аз поне не познавам грозно дете. Е те такова нещо наистина НЯМА.

# 157
  • Мнения: 505
Нямам думи  Tired не искам да споря с никой, но през бременоста си съм се страхувала от всичко друго, но не и от това, че мога да родя грозно дете. И не, не съм мис България.

# 158
  • Видин
  • Мнения: 961
Нали има една приказка- Моето гардже е най- хубаво! Wink

Така че, аз обожавам сина си и го намирам за красив с неговите черни очи с дълги и извити мигли

http://images13.snimka.bg/002053133.jpg

# 159
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами хвърлям го и си правим ново и така до хубаво!

Още от както е пусната темата се изкушавах да го напиша...това в рамките на шегата.

# 160
  • Мнения: 40
Само да е здраво, пък щом е мойто, ще е най-хубавото  Grinning

# 161
  • Мнения: 8 999
Аз, естествено, родих двете на-красиви деца на света! Но забелязвам, че мои познати, на които децата им не са красиви, упорито твърдят, че са божествени /техните/. А може би моите не са чак толкова прекрасни? А може би всяка майка истински се възхищава и харесва детето си, независимо как го възприемат околните?
Бъди сигурна, че за теб и за таткото вашето дете ще е най-красиво на света. В твоя случай - за таткото неговите две деца ще са най-красиви.

# 162
  • Мнения: 742


Ако ми бяха грозни децата, щях в дом да ги оставя.
Но понеже не са/засега/- си ги гледам.
Чудя се дали в пубертета ще погрознеят? Ще трябва да ги гоня от къщи тогава.

Не мога да понеса мисълта, че аз-самото съвършенство- ще имам грозно дете. И хората ще казват: Тц Тц каква хубава майка, пък малкото- тц тц тц .

# 163
  • Мнения: 985
Не мога да понеса мисълта, че аз-самото съвършенство- ще имам грозно дете. И хората ще казват: Тц Тц каква хубава майка, пък малкото- тц тц тц .

 hahaha Joy
Моя приятелка питаше щерката като беше малка:" Ти на кого си се метнала? Нито майка ти, нито баща ти са толкова хубави?"  33uu

# 164
  • Мнения: 2 746
Малеее, хората за какви работи се затръшкали..... Laughing Аз се моля бебето ми да се роди живо и здраво, да порасне умно и добро, пък красотата е на последно място.Синът ми не е красиво дете, но има своя чар, защото е много общително, добро и весело дете.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт