Планирано естествено раждане?

  • 6 303
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 881
Цитат на: galq4
а ми не искам да те плаша,но спомняш ли си това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10612&highlight=%EF%EE%E4%EA%F3%EF



Спомням си го и направо настръхвам:(

# 31
  • Мнения: 3 663
Ама ако наистина е само защото е на смяна ти си дръж на твойто! Simple Smile ей къде е 12ти Simple Smile по-добре си изчакай щом засега всичко е наред Simple Smile и като мине 12ти си ходи да ти го предизвиква Simple Smile
и без това знам, че не е добре да се преносва

# 32
  • Мнения: 1 881
Цитат на: T o n i
Ама ако наистина е само защото е на смяна ти си дръж на твойто! Simple Smile ей къде е 12ти Simple Smile по-добре си изчакай щом засега всичко е наред Simple Smile и като мине 12ти си ходи да ти го предизвиква Simple Smile
и без това знам, че не е добре да се преносва



Така мисля да направя, ако бебка сама не реши по - рано:)

# 33
  • Мнения: 4 244
хич не му удисвай на акъла на тоя доктор.
Аz имаих едно нормално и едно предиzвикано раждане.
Само мога да потвърдя че предиzвиканото боля ЗВЕРСКИ, като имам баzа zа сравнение че беШе 2 раждане след 10 дневно преносване.
И не беШе с система с окситоцин, ами свеЩичка с простагландини, които предиzикват раzШирение на Щийката а на контракции, те контракциите после си дойдоха, ама така че не можех да диШам чак,
Гледай се бебето и не удисвай на лекари, Природата си zнае работата

# 34
  • Мнения: 1 881
Цитат на: debelanata
хич не му удисвай на акъла на тоя доктор.
Аz имаих едно нормално и едно предиzвикано раждане.
Само мога да потвърдя че предиzвиканото боля ЗВЕРСКИ, като имам баzа zа сравнение че беШе 2 раждане след 10 дневно преносване.
И не беШе с система с окситоцин, ами свеЩичка с простагландини, които предиzикват раzШирение на Щийката а на контракции, те контракциите после си дойдоха, ама така че не можех да диШам чак,
Гледай се бебето и не удисвай на лекари, Природата си zнае работата


Олеле, ама защо тогава го препоръчват, особено като няма причина при мен:(

# 35
  • Мнения: 1 881
Цитат на: debelanata
хич не му удисвай на акъла на тоя доктор.
Аz имаих едно нормално и едно предиzвикано раждане.
Само мога да потвърдя че предиzвиканото боля ЗВЕРСКИ, като имам баzа zа сравнение че беШе 2 раждане след 10 дневно преносване.
И не беШе с система с окситоцин, ами свеЩичка с простагландини, които предиzикват раzШирение на Щийката а на контракции, те контракциите после си дойдоха, ама така че не можех да диШам чак,
Гледай се бебето и не удисвай на лекари, Природата си zнае работата


Олеле, ама защо тогава ми го препоръчва, особено като няма причина при мен:(

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Небесна, и аз съм с термин 12.02.
Днес бях на преглед и имам 1 см разкритие.Контаркции - от време на време, неболезнени, боли ме само кръстът.
Докторката ми каза, че ако не родя до 12.02 тогава може да говорим за предизвикано раждане.
според мен не насилвайте без нужда Бебо да излиза  Praynig
Пък ти, ако си имаш уговорка с лекаря, нямай притеснение да му се обадиш по всяко време, когато се чувстваш несигурна в нещо или имаш въпроси!
Не се притеснявай и не го мисли толкова, аз също мрънках,че искам секцио, ама мъжът ми се  ослушва и е против да се противодейства на природата  #Cussing out  и днес се съюзиха с докторката с/у моите мераци за секцио, така че...ще бременеем с теб заедно  Laughing

# 37
Мeн ме чакаха 14дни след термина(ве4е бях в 10тия месец Simple Smile )За мен щеше да е по-добре да го предизвикат и да родя за 2часа вместо да се мача2 дни до 4см разкритие #Shocked рно ми казаха ,че за бебче е по-добре да се роди по-касно(като предполагаемите му размери бяха 2700-3200)!Роди се 2900
Ако вярваш на лекаря можеш да му се довериш,знае какво прави! Neutral Face

# 38
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Небесна

Олеле, ама защо тогава ми го препоръчва, особено като няма причина при мен:(


Предполагам, че си с уговорка с лекар, така че си дръж на своето, природата си знае най-добре работата, а ти му плащаш, за да е на разположение, когато дойде момента.

# 39
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Gena
Небесна, и аз съм с термин 12.02.
Днес бях на преглед и имам 1 см разкритие.Контаркции - от време на време, неболезнени, боли ме само кръстът.
Докторката ми каза, че ако не родя до 12.02 тогава може да говорим за предизвикано раждане.
според мен не насилвайте без нужда Бебо да излиза  Praynig
Пък ти, ако си имаш уговорка с лекаря, нямай притеснение да му се обадиш по всяко време, когато се чувстваш несигурна в нещо или имаш въпроси!
Не се притеснявай и не го мисли толкова, аз също мрънках,че искам секцио, ама мъжът ми се  ослушва и е против да се противодейства на природата  #Cussing out  и днес се съюзиха с докторката с/у моите мераци за секцио, така че...ще бременеем с теб заедно  Laughing



Радвам се да се запознаем, аз ще раждам в Тина Киркова, а ти:)

# 40
  • Мнения: 1 881
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Небесна

Олеле, ама защо тогава ми го препоръчва, особено като няма причина при мен:(


Предполагам, че си с уговорка с лекар, така че си дръж на своето, природата си знае най-добре работата, а ти му плащаш, за да е на разположение, когато дойде момента.


Да, и мисля, че ще съм в правото си да го "притесня" дори когато не е смяна, нали?Sad

# 41
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Небесна

Да, и мисля, че ще съм в правото си да го "притесня" дори когато не е смяна, нали?Sad


Точно така.
И аз родих в Св. София (Тина Киркова)

# 42
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
нямам време да чета другите мнения, но и аз да си кажа.
и двата пъти родих планирано, с уговорка, нормално + упойка.
за мен това е начина, просто ме е страх да стоя в къщи и да чакам да започват контракции, да текат води......в болницата ми е по-спокойно някак си...

# 43
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Reza
за мен това е начина, просто ме е страх да стоя в къщи и да чакам да започват контракции, да текат води......в болницата ми е по-спокойно някак си...

Мдааа и тоя момент го има Simple Smile
Но все пак мисля, че е добре да си изчакаш термина Simple Smile
И естествено, че имаш право да го тормозиш доктора даже и да не е на работа Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 537
Да,определено предизвиканото раждане боли много повече от непредизвиканото.Първото ми раждане беше предизвикано,защото имах 2 см разкритие с болки ,а ми беше дошъл и термина.Отначало боли с почивки,но после става постоянна болката.Добре,че бях на система само 1 час.Как издържат мамите дето са за повече направо незнам,горкичките.
Второто ми раждане си протече напълно нормално.Отидах с 3 см и доста силни контракции през 2 мин.Протече доста по бързо и между всяка контракция имаше време за почивка .А,правиха ми туширане,няколко пъти,геникологичния преглед дето от него става по -бързо разкритието.За 2 часа ми стана от 3 на 8 см разкритието и родих много по -бързо.Добре,че не ми слагаха система.
Според мен не бързай да ти го предизвикват,нека си протекат по нормалния ред нещата.Пак може да ти слажат епидурална,а пък и доктора предполагам може да го извикаш като започне раждането щом като си с уговорка.
Аз раждах без уговорка в Света София и съм страшно доволна.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и едно прекрасно бебче Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт