Препоръчайте ми столче за кола за 9-36 кг

  • 7 718
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Същото Макси-Кози ползваме вече 1 година. Хубаво столче е, харесва ми добрата му оценка в www.adac.de , SIPS-системата за страничен удар е много добра и надеждна, но столчето спарва детето ако се вози по-дълго време. Хем за нашето имам оригинален МАКСИ-КОЗИ летен калъф, но и с него детето се е спарва. Позициите на столчето за седнало-легнало са добри, има "по-легнала" позиция от Конкорд Тримакс.

Конкордът го имаме от скоро, но съм очарована от това, че освен повечето характеристики на Макси-козито, има и страхотно добре премислени 2 дупки, за да диша телцето на детето. Все още не мога да дам отзиви дали и то ще спарва, но предвид дупките, които са покрити с мрежест плат (за по-добра вентилация) - не вярвам. Харесват ми и страничните ръкохватки, където забелязах, че моят син си държи ръчичките - явно са му удобни.
Другата екстра на ТРИМАКС-ът, е че е категория 9-36 кг, а не 9-18 както е Макси-Козито.

И двете столчета са много добри. За мен най-важното условие е столът за кола да е безопасен и да е "окачествен" като безопасен с краштестове и статистики. И двата модела столчета са с отлични характеристики.
Освен моите впечатления те съветвам да ги разгледаш доста внимателно и наживо столчетата, да сложиш детето да седне във всяко едно от тях, та даже да си ги пробваш и на колата.  Peace

# 31
  • Мнения: 784
Lioness, а Тримакса на какъв принцип се закрепя за седалката и лесно ли се поставя и сваля?
Има ли полулегнало положение? И откъде и за колко пари го взехте?

# 32
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness, а Тримакса на какъв принцип се закрепя за седалката и лесно ли се поставя и сваля?
Има ли полулегнало положение? И откъде и за колко пари го взехте?
Закрепянето за седалката е същото като при МАКСИ-КОЗИ, с добро защипване на коланите ( има механизми зад гърба на детето за прихващане 1 и защипване). Според мен - съвсем добро и стабилно решение  Peace

Поставя се изключително лесно и бързо и определено е по-леко от М-К. Отделно самият материал (пластмасата) на Конкордът  е по-пластичен от М-К, което също мисля, че е +. Та освен лесното поставяне и пренасянето му от колата от/до вкъщи е безпроблемно  Peace

Полулегнало положение няма  Thinking, в това отношение както писах по-горе, М-К е с 1 идея по-добро, но пък и за този проблем си има решение (може да се подложи нещо като възглавничка в предната част на столчето и така да го повдигне леко в предната му част. Така хем остава стабилно стъпило, хем прави "оплулегнало" положение на детето.).

За цената - не мога да ти бъда особено полезна, защото столчето ни е купувано от чужбина. В България е твърде скъпо (доста по-скъпо и от цената му в Германия)  #Cussing out, представител са  БЕБЕ-МАРКЕТ в кв. Иван Вазов.

УСЕПХ

# 33
  • Мнения: 4 428
В Бебе Маркет беше о/о 350-400лв

# 34
  • София
  • Мнения: 3 880
В "Бебе маркет" са свалили цената от 460 лв на 395 лв за всички модели Конкорд Тримакс и въпреки това цената пак е много по-висока от цената в Германия,където столчето се търгува между 110 и 140 евро в зависимост от дамаската!

# 35
  • Мнения: 784
Ами всъщност аз питах за цената точно с тази идея - ако тук е много скъпо да си го взема от Германия. А за 200 лв. отгоре определено си струва да го направя.
Скоро пратихме един познат да ни вземе кола от Германия, та му бяхме поръчали да вземе и столче, като го ориентирахме за цена и килограми. Човекът беше отишъл в някакъв голям магазин с такъв огромен избор на столчета, че направо се шашнал и не можал да вземе никакво решение ...... И  си останахме без столче Sad  Sad
Сега пак ще направя опит да дам поръчка на една приятелка, която живее там, обаче явно трябва да поръчам конкретен модел и конкретен десен, за да се сдобия със заветното столче ...

# 36
инглезина разбира се Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 457
сега ако кажеш и в магазин Пинко... Mr. Green

# 38
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Скоро в БГ ще има столчета Рьомер, едни от най-добрите са! Ще дам инфо щом имам достатъчно...  Peace

# 39
  • Мнения: 2 723
Ние сме с конкорд тримакс, цената никога не е била 460. Преди 1 година го купихме за 420. Не мисля, че са кой-знае колко намалени...

# 40
  • София
  • Мнения: 311
Ние пък сме с такова

http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=1527

само че синьо. Страхотно е, но за дълъг път ще трябва май да взема възглавничка за вратлето, че синът ми както обича да спи в колата, просто не знам как ще стане  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 255
az sashto sam za Inglezinata hem e po- eftino

# 42
  • Мнения: 55
Конкорд-Тримакс-  Peace с двете ръце. много бързо и удобно се захваща за седалката.Колата ми е малка- Туинго и го поставям през багажника и въпреки това не срещам трудности.На дъщеря ми й е много удобно, наскоро пътувахме от Пловдив за Бургас и почти през целия път спа.Особено съм доволен от вентилационните отвори отстрани.Габи е на 2 г. и 3 месеца-11кг. и е удобно че е със собствени колани .Освен това когато порасне ще и сваля облегалката и ще си ползва само седалката.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 245
добре де според таблицата която сте дали тримакса е до 18, не до 36 кг....а и доколкото гледах и краш тестовете му не са блестящи....на сигурност има "среден". а и в тази таблица на краш тескта също е 9-18 кг....??? в каталога им дори на concord също пише, че е up to 18 kgвие защо решихте, че е до 36?

# 44
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
добре де според таблицата която сте дали тримакса е до 18, не до 36 кг....а и доколкото гледах и краш тестовете му не са блестящи....на сигурност има "среден". а и в тази таблица на краш тескта също е 9-18 кг....??? в каталога им дори на concord също пише, че е up to 18 kgвие защо решихте, че е до 36?

Не, не, няма грешка  Peace.
Конкорд Тримакс се състои от 2 части. На картинките е представено като СЕДАЛКА + ОБЛЕГАЛКА. На самата облегалка има стикер, че е до 18 кг.
А след 15 кг, можеш да свалиш ОБЕЛГАЛКАТА и да остане само седалка , на която пише до 36 кг.

Ето ти пример с този САМ:

Общи условия

Активация на акаунт