Препоръчайте ми столче за кола за 9-36 кг

  • 7 707
  • 96
  •   1
Отговори
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Търся от няколко дни столче за кола в категорията 9-36 кг.  Критериите ми са да е най-безопасното възможно.
Разгледах :
 BREVI TOURING - http://www.happybaby.ro/touring.htm
Chicco KEY 2-3, но няма собствени колани http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3406
CONCORD-а го дават доста сигурен според ADAC - http://www.bebemarket-bg.com/concord-tablica.html

Предварително благодаря за всяко споделенио мнение, нова насока или съвет относно избора и покупката ми   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 428
И аз в момента гледам за такова столче. И аз се бях спряла на Конкорд Тримакс и новото КАМ. Дори пуснах тема кое от двете е по-добро. Общо взето повечето мнения бяха, че специално Тримакса на Конкорд не си заслужава разликата от 120-130лв с новото КАМ. Така, че аз мисля да си купя него
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3312
Но ще видя какво ще пишат и в твоята тема  Grinning

А това на Бреви колко струва и има ли позиции на облегалката?

# 2
  • Мнения: 2 309
Нашето столче е на Чико,без собствени колани...
Не смятам,че е нужно,когато се ползва този на колата!
Модела,който си показала е много хубав!

# 3
  • Мнения: 3 457
аз съм за чико Peace

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашето е ето такова http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1286 доволни сме от него,на дечко му е удобно.Варианта,коъто ти си избрала е подобрения на този,много добре ми изглежда.

# 5
  • Мнения: 14
Показаният модел на Chicco не за деца от 9 до 36 кг, а от 15 кг нагоре (над 3.5 год.) и поради това няма собствени колани. В този линк на ADAC може да видите тестовете на столчета за кола за 2006 год:http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp … rcePageID=130822#

# 6
  • Мнения: 3 457
Показаният модел на Chicco не за деца от 9 до 36 кг, а от 15 кг нагоре (над 3.5 год.) и поради това няма собствени колани. В този линк на ADAC може да видите тестовете на столчета за кола за 2006 год:http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp … rcePageID=130822#
това е модел Кий 2-3 и е точно от 9 до 36 кг.,знам защото питах дали направо него не можем да купим като имаме 10 и горница кила  bouquet

# 7
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Да, за Кий 2-3 срещам описания, хем че е в групата 15-36 кг, хем 9-36 кг. Факт е, че няма колани, което ме навежда на мисълта, че вероятно е от първата група.

Тестовете на АДАС ги четох преди няколко дни (въпреки всичко, благодаря за линка   bouquet), но за съжаление май тези 5 столчета не се продават в България. Пък и от предложените - само 1 се препоръчва като добро...

Продължавам да съм в голяма чуденка...
Предимство на група 9-36 е, че има собствени колани, които за 1.6 г. дете са нужни. Но няма настройка (както е КИЙ 2-3) на ширина и дължена. При 15-36 кг ми харесва идеята за "разтягане" на столчето, но пък няма собствени колани ... Thinking

 Thinking Thinking Thinking
Още мнения да ви се намират  Hug

# 8
  • Мнения: 14
Освен липсата на собствени колани, другото неудобство на столчетата  15-36 кг е,че нямат няколко позиции за полулегнало положение (което е много удобно за  по-малки деца). Аз използвах за моето дете до 4 годишна възраст столче 9-18 кг Römer-Lord, а сега сме с Maxi Cosi. Погледни тестовете и от предишните години и може там да намериш столче, което се предлага и в България.

# 9
  • Мнения: 14
Колкото до това Chicco към коя група спада - вижте в сайта им какво пише за конкретното столче http://www.chicco.de/cataloghi/cataloghi.asp.
Дете над 10 килограма може да седи във всякакво столче, но друг е въпроса колко е безопасно това, след като не е съобразено с възрастта му, защото не са важни само килограмите, но и височината.
Аз бих купила Конкорд.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 921
Ние досега бяхме със столче 0-18кг,което се води до 4години.С 5 позиции на облегалката и всички други дреболии.Но Вики винаги когато заспи главата й клюмва напред и тези позиции не ми влезнаха в употреба.Другото,което е ,че сама си маха постоянно коланите.Не ги разкопчава,а си промушва ръцете през тях.Два пъти ми се е налагало да я возя на седалката до мен отзад вързана с колана на колата и седи мирна.Затова реших,че ще минеме на по-горната група столчета,а именно 15-36кг.Все пак ние сме над 2 годинки вече и сме 14кг.

# 11
  • Мнения: 129
Не е вярно, че столчетата от теста не се продават в България, просто не знаете къде! А са разделени на 9-18 и 15-36 тези, които могат да се използват от 9-36 кг, имат собствени колани за детето. Тези които нямата собствени колани са предназначени за по голямата група - т.е. по големите деца. Обикновено - т.е. винаги (отнася се за добрите марки) на столчетата от групата 15 - 36 им се маха гърба и остава само долната седалка - те за това и са до толкова килограми.Но ако наистина няма колани за детето и то е около 9те кг изобщо не се пробвайте да го слагате на стол за кола без такива. Нали ви е ясно колко са нестабилни малките деца?
 За столче 15-36 кг. Indy Team на Jane е със изофикс с-ма и възможност за няколко позиции на облягане в зависимост колко е широка седалката на колата.

# 12
  • Мнения: 4 428
Не е вярно, че столчетата от теста не се продават в България, просто не знаете къде!

Ами просветли ни тогава  Grinning Аз си харесах това на Бритакс
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=147654
Къде мога да го видя?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 858
Ами просветли ни тогава  Grinning Аз си харесах това на Бритакс
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=147654
Къде мога да го видя?
[/quote]
Бритакс има в Mothercare Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 858
Веселина, извинявай отрязах ти цитата, исках да ти кажа че Бритакс има в Mothercare, а Рекаро има в "магазин 9+" Peace

# 15
  • Мнения: 129
Recaro има и във Премама, както и всички модели на столчета Jane,Bebe Confort, Cybex, Maxi Cosi, Storchenmuhle, STM, Renolux, Boulgom, Chicco.

# 16
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Момичета, благодаря ви за отговорите  Hug. Признавам, че не знаех за това, че в изброените магазини се продават тези столчета и леко съм дезинформирала с моя пост.
Но пък информацията е налице и ще е в помощ както на мен, така и на всички заинтересовани   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 44 129
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1286

а това как тогава е от 9 кг щом няма собствени колани???мисля че обаче между този и кей 2-3 ема разлика в размерите на самия стол...

# 18
  • Мнения: 784
Извинявайте, че ползвам темата, ама се чудя - сина ми е на 1г.4м. и тежи 14-15 кг - към коя група столчета да се ориентирам - 0-18 или 9-36 кг. В първата има по-голяма възможност за избор на столчета с няколко позиции на обегалката и легнало положение , при втората - почти няма такива. На малкия колата винаги му действа приспивателно, ама пък 18 кг май ще ги стигнем доста преди 4-та годинка ...................  newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
 ЕДЕЛВАЙС, определено те съветвам да купите столче 9-36 кг. При тях има позиции за полулегнало (при повечето столчета де), а отделно автомобилните седалки не са хоризонтални, а леко поднаклон. Та този наклон + "полулегналото" на седалката  правята доста удобна позиция за спане на детето.
Също така се съмнявам, че скоро детето ще може да ползва пълноценно столче тип "кошница", защото те са от 0 кг... Синът ми е на 18 месеца и краката и главата му стърчат много от столче тип "0-18". Аз всъщност затова и пуснах тази тема, за да съм наясно какво е най-доброто към този момент на пазара и към какво да се насоча.

# 20
  • Мнения: 2 529
Моят син като много малко бебе го возех в коша на количката (става за кола), после се преместихме в кошницата (всичко това са части на количката Chicco C1 trio) и като стана на година и 3-4 месеца му взехме столче на Maxi Cosi 9-18 kg. и все още много доре си се вози в него като сега е на 2 г и 8м и тежи ок.13 кг (отговаря на нормите за възрастта си по ръст и тегло  Grinning). Като гледам скоро няма да стане 18 кг, а и на ръст не върви да става гигант, така че вероятно ще се вози в това столче до около 4 г. и да стане най-много 15-16 кг не повече, така че ще се вместим в стандарта. След това ще му вземем столче от групата 15-36 кг най-вероятно от тези оценени като добри  Simple Smile. Бебето живот и здраве и то по реда си.   Grinning
От столчетата 9-36 кг  мисля, че има хубави на Bebe Confort.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 921
Днес си взех новото столче на Джордани до 36кг.Има собствени колани и изглежда много добре Peace

# 22
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз пък купих КОНКОРД ТРИМАКС (9-36, със собствени колани) и съм супер доволна от столчето  Blush. Имаме и Макси Кози Приори ХР, но Конкордът според мен е класи над Макси-КОЗИто  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 44 129
Днес си взех новото столче на Джордани до 36кг.Има собствени колани и изглежда много добре Peace

дали го има някъде из нета да се продава -да го погледна - каква цена беше?

Аз пък купих КОНКОРД ТРИМАКС (9-36, със собствени колани) и съм супер доволна от столчето  Blush. Имаме и Макси Кози Приори ХР, но Конкордът според мен е класи над Макси-КОЗИто  Peace

тримакса не беше ли до 18кг????

# 24
  • Мнения: 4 428
Аз пък купих КОНКОРД ТРИМАКС (9-36, със собствени колани) и съм супер доволна от столчето  Blush. Имаме и Макси Кози Приори ХР, но Конкордът според мен е класи над Макси-КОЗИто  Peace

тримакса не беше ли до 18кг????

Не. Тримакса си е столче. Този от 0 до 18кг си е тип кошница

# 25
  • София
  • Мнения: 44 129
имах предвид - 9 до 18кг. кошниците са 0-9кг или най-много 0-13 кг...все пак...

# 26
  • Мнения: 4 428
Това са Конкорд
http://www.bebemarket-bg.com/stolcheta.html

Няма отбелязани групите, но първото столче е от 0 до 18кг. За това казах, че е тип кошница И аз се учудих, но е така
Тримакса със сигурност е 9-36кг. Аз го гледах да го купя

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 921
Джорданито доста прилича на Тримакса

# 28
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
имах предвид - 9 до 18кг. кошниците са 0-9кг или най-много 0-13 кг...все пак...

Гарантирам, че е 9-36 кг. Когато детето тежи повече от 15 кг. облегалката на столчето се маха и остава само седалка. Иначе виж тази таблица, където е описан всеки модел на Конкорд за какви килограми е (първото е кошница, второто е  ULTIMAX, третото е TRIMAX, а това без коланите е LIFT EVO):


# 29
  • Плевен
  • Мнения: 973
Аз тъкмо си бях харесала това и сега се замислям  newsm78. Lioness кажи какви са разликите с Конкорда .

# 30
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Същото Макси-Кози ползваме вече 1 година. Хубаво столче е, харесва ми добрата му оценка в www.adac.de , SIPS-системата за страничен удар е много добра и надеждна, но столчето спарва детето ако се вози по-дълго време. Хем за нашето имам оригинален МАКСИ-КОЗИ летен калъф, но и с него детето се е спарва. Позициите на столчето за седнало-легнало са добри, има "по-легнала" позиция от Конкорд Тримакс.

Конкордът го имаме от скоро, но съм очарована от това, че освен повечето характеристики на Макси-козито, има и страхотно добре премислени 2 дупки, за да диша телцето на детето. Все още не мога да дам отзиви дали и то ще спарва, но предвид дупките, които са покрити с мрежест плат (за по-добра вентилация) - не вярвам. Харесват ми и страничните ръкохватки, където забелязах, че моят син си държи ръчичките - явно са му удобни.
Другата екстра на ТРИМАКС-ът, е че е категория 9-36 кг, а не 9-18 както е Макси-Козито.

И двете столчета са много добри. За мен най-важното условие е столът за кола да е безопасен и да е "окачествен" като безопасен с краштестове и статистики. И двата модела столчета са с отлични характеристики.
Освен моите впечатления те съветвам да ги разгледаш доста внимателно и наживо столчетата, да сложиш детето да седне във всяко едно от тях, та даже да си ги пробваш и на колата.  Peace

# 31
  • Мнения: 784
Lioness, а Тримакса на какъв принцип се закрепя за седалката и лесно ли се поставя и сваля?
Има ли полулегнало положение? И откъде и за колко пари го взехте?

# 32
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness, а Тримакса на какъв принцип се закрепя за седалката и лесно ли се поставя и сваля?
Има ли полулегнало положение? И откъде и за колко пари го взехте?
Закрепянето за седалката е същото като при МАКСИ-КОЗИ, с добро защипване на коланите ( има механизми зад гърба на детето за прихващане 1 и защипване). Според мен - съвсем добро и стабилно решение  Peace

Поставя се изключително лесно и бързо и определено е по-леко от М-К. Отделно самият материал (пластмасата) на Конкордът  е по-пластичен от М-К, което също мисля, че е +. Та освен лесното поставяне и пренасянето му от колата от/до вкъщи е безпроблемно  Peace

Полулегнало положение няма  Thinking, в това отношение както писах по-горе, М-К е с 1 идея по-добро, но пък и за този проблем си има решение (може да се подложи нещо като възглавничка в предната част на столчето и така да го повдигне леко в предната му част. Така хем остава стабилно стъпило, хем прави "оплулегнало" положение на детето.).

За цената - не мога да ти бъда особено полезна, защото столчето ни е купувано от чужбина. В България е твърде скъпо (доста по-скъпо и от цената му в Германия)  #Cussing out, представител са  БЕБЕ-МАРКЕТ в кв. Иван Вазов.

УСЕПХ

# 33
  • Мнения: 4 428
В Бебе Маркет беше о/о 350-400лв

# 34
  • София
  • Мнения: 3 858
В "Бебе маркет" са свалили цената от 460 лв на 395 лв за всички модели Конкорд Тримакс и въпреки това цената пак е много по-висока от цената в Германия,където столчето се търгува между 110 и 140 евро в зависимост от дамаската!

# 35
  • Мнения: 784
Ами всъщност аз питах за цената точно с тази идея - ако тук е много скъпо да си го взема от Германия. А за 200 лв. отгоре определено си струва да го направя.
Скоро пратихме един познат да ни вземе кола от Германия, та му бяхме поръчали да вземе и столче, като го ориентирахме за цена и килограми. Човекът беше отишъл в някакъв голям магазин с такъв огромен избор на столчета, че направо се шашнал и не можал да вземе никакво решение ...... И  си останахме без столче Sad  Sad
Сега пак ще направя опит да дам поръчка на една приятелка, която живее там, обаче явно трябва да поръчам конкретен модел и конкретен десен, за да се сдобия със заветното столче ...

# 36
инглезина разбира се Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 457
сега ако кажеш и в магазин Пинко... Mr. Green

# 38
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Скоро в БГ ще има столчета Рьомер, едни от най-добрите са! Ще дам инфо щом имам достатъчно...  Peace

# 39
  • Мнения: 2 723
Ние сме с конкорд тримакс, цената никога не е била 460. Преди 1 година го купихме за 420. Не мисля, че са кой-знае колко намалени...

# 40
  • София
  • Мнения: 311
Ние пък сме с такова

http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=1527

само че синьо. Страхотно е, но за дълъг път ще трябва май да взема възглавничка за вратлето, че синът ми както обича да спи в колата, просто не знам как ще стане  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 255
az sashto sam za Inglezinata hem e po- eftino

# 42
  • Мнения: 55
Конкорд-Тримакс-  Peace с двете ръце. много бързо и удобно се захваща за седалката.Колата ми е малка- Туинго и го поставям през багажника и въпреки това не срещам трудности.На дъщеря ми й е много удобно, наскоро пътувахме от Пловдив за Бургас и почти през целия път спа.Особено съм доволен от вентилационните отвори отстрани.Габи е на 2 г. и 3 месеца-11кг. и е удобно че е със собствени колани .Освен това когато порасне ще и сваля облегалката и ще си ползва само седалката.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 129
добре де според таблицата която сте дали тримакса е до 18, не до 36 кг....а и доколкото гледах и краш тестовете му не са блестящи....на сигурност има "среден". а и в тази таблица на краш тескта също е 9-18 кг....??? в каталога им дори на concord също пише, че е up to 18 kgвие защо решихте, че е до 36?

# 44
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
добре де според таблицата която сте дали тримакса е до 18, не до 36 кг....а и доколкото гледах и краш тестовете му не са блестящи....на сигурност има "среден". а и в тази таблица на краш тескта също е 9-18 кг....??? в каталога им дори на concord също пише, че е up to 18 kgвие защо решихте, че е до 36?

Не, не, няма грешка  Peace.
Конкорд Тримакс се състои от 2 части. На картинките е представено като СЕДАЛКА + ОБЛЕГАЛКА. На самата облегалка има стикер, че е до 18 кг.
А след 15 кг, можеш да свалиш ОБЕЛГАЛКАТА и да остане само седалка , на която пише до 36 кг.

Ето ти пример с този САМ:

# 45
  • София
  • Мнения: 44 129
мерси, така вече ми е ясно Wink

# 46
  • Мнения: 166
Извинявай,че ти използвам тематая,но...Тъкмо се бях спряла на maxi-cosi PRIORI XP и сега взех да се замислям,дали наистина да не вземем конкорд -тримакс  newsm78
Трудно ми е да реша???  newsm78 newsm78 ooooh!
И дори на конкорд да се спра,тримакса пак се делят на два модела  'pure' i style'ooooh! newsm78

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 18:16 от /eftelya/

# 47
  • Мнения: 166
E,вече се спрях на един и си го поръчах.
Ето този  е,дано останем доволни  Praynig

# 48
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Споко!
 Имаме и двете столчета  Flutter и много по-доволна съм от КОНКОРДА  Peace, направила си правилиня избор  Whistling

# 49
  • Мнения: 166
Споко!
 Имаме и двете столчета  Flutter и много по-доволна съм от КОНКОРДА  Peace, направила си правилиня избор  Whistling

 Hug Heart Eyes

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз също съм се насочила към Конкорд Тримакс. Относно тестовете му - резултатите му се водят средни, но като се зачетеш, като недостатък са посочени средните резултати при челен удар (каквито имат и повечето други модели), намалената видимост на детето (че няма да му е толкова удобно да гледа навън) и че трудно се свалял калъфа, за да се изпере. Мисля, че освен първия недостатък, другите могат спокойно да се подминат, още повече, че има много предимства в сравнение с Чико примерно или Макси Кози Приори.
Аз днес пуснах тема за Конкорд-а, че се бях ошашкала вече и не можех да реша кое да взема, но като попрочетох още малко тук и там, след кратка кореспонденция с един съфорумец  Wink и като отидох пак да видя Чикото и Приорито и реших - Тримакс е столчето за нас  Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 858
това също е модел до 36 кг с махаща се облегалка /тоест при по-големите деца да става само седалка/, но и със собствени колани:

Тravel Evolution на Cam - аз лично много го харесвам

# 52
  • софия
  • Мнения: 25 478
Concord Trimax  newsm10

# 53
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
  А къде ги предлагат тези Конкорд Тримакс  и на каква цена са? newsm78

# 54
  • Мнения: 3 457
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 09:05 от koteto 123

# 55
  • Мнения: 2 614
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Ето това е и моят вмъпрос, че не си представям как ще спи детето от София до Варна, например... newsm78

# 56
  • Мнения: 3 457
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Ето това е и моят вмъпрос, че не си представям как ще спи детето от София до Варна, например... newsm78
ти пак София -Варна,ами аз До Истанбул 600км ,направо се скапва детето.8-15 часа,според това дали им се работи на  митничарите  Mr. Green

# 57
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
koteto 123,  правда_z,

Столче за голямо дете, което да е в легнало положение, според мен, трудно ще се намери Thinking.
Основната цел на столчето за кола е да създаде максимална сигурност на детето, когато то се вози в колата при, недай Боже, катастрофа, удар и т.н. Затова добрите марки правят изследвания и тестове на техните столчета и на база на тези проучвания, подобряват сигурността.
В легнало положение явно тялото на детето не е добре предпазено и не може да му се гарантира максималната сигурност, за която столчето претендира и поради тази причина и столчетата са само в седнало положение  Thinking.

Така поне си мисля аз  Thinking

# 58
  • Мнения: 3 457
аз мисля че имаше такива на Плей ,но бяха цифра или бъркам newsm78 Гледах на Пиер Карден едно легнало ,но не ми хареса и не се заинтересувах за кг и т.н. пак не беше евтино newsm78 ,съгласна съм ,но като трябва да стигна до там с детето как да го изтормозя толкова часа да стои в стол Sad Сега му гътам седалката изравнявам с едно одеало и става като легло-спи като къпан,но сигурността -нула  Sad

# 59
  • Мнения: 166
И аз съм на мнение,че трудно биха се намерили такива столчета,а и дори да има,не биха имали пълна сигурност и безопасност при инциденти(недай си Боже )
Ние сме с конкорд тримакс,поръчах го преди няколко дни.
Цената му е 395лв.
Наистина е много неудобно за дълъг път( само,защото няма легнало положение),но щом така са го измислили хората,значи има за какво!
.А И на нас ни предстои пътуване Русе-Истанбул-Алания  #Crazy
Незнам,как ще спи детето,но определено няма да е му много конфортно  ooooh! Crossing Arms

# 60
  • Мнения: 3 457
От къде ги поръчвате конкорда?Аз МАкси Кози съм го виждала на живо и Тоби и Приори ХР,и Тоби тое със значително накланяща се седалка ,но нямам спомени дали не беше по-тясна от приори newsm78,Спрямо Кий 1 Козито са по-широки,мои наблюдения Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 44 129
преди 2 седмици като купувах столче сравнявах макси кози приори с кей1 х-плюс. Бяха еднаквеи на ширина (даже макси козито изглеждаше 1 идея по-тясно, но беше от тапицерията всъщност), легналото им положение също е еднакво, височината им също. Избрах чикото заради допълнителната точка на закрепяне на колана, заради вентилационната с-ма(защото човека ми каза, че от козито ако е без калъф се оплаквали, че спарва) и заради възглавничката за главата. А краш тестовете са им еднакви от към сигурност.

Иначе като цена козито беше по-евтино, но с допълнително възглавница за главата и летен калъф ставаха еднаквипочти.

Конкорд имаше в бебемаркет, но не знам дали биха доставили извън софия...може да им се обадиш да питаш...

# 62
  • Мнения: 3 457
ами аз имах чикото и понеже ни беше тясно ,а в в този момент една приятелак го иксаше и го продадох,после сравнява с приорито ,номодел ХР а не СПС, приорито е по-широко,чикото също спарваше та знам ли-поне за максито има калъфи-ох ще се побъркам накрая  Crazy

# 63
  • София
  • Мнения: 44 129
да спарваше и ние като пътувахме (но пък това беше в нааай-големите жеги, като беше 40-45градуса....та тогава надали имаше столче  илил калъф, който без климатик да спаси положението...). а за макси козито пишеше само приори...не знам кой точно модел - 270 лв беше...може би новото чико е малко по-широко, той нали x-plus е тазгодишния им модел на кей1..

# 64
  • Мнения: 3 457
знам ли аз таи година го купих преди няколко месеца-чаках за него.А за приорито тов3а от 270 е само СПС ,А 345 е ХП  Peace

# 65
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Ето това е и моят вмъпрос, че не си представям как ще спи детето от София до Варна, например... newsm78






 Правда на Джорданито имат модел от 9до 36кг като само моблегалката им леко се накланя назад цената е 169лв и имат различни десени хубави са можеш да ги разгледаш в едно магазинче срещу басейна Дианабад. Peace

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Котето123,

Конкорд продават в Бебемаркет в София. Доставят в цяла България с куриер - знам, защото ги питах  Simple Smile
Можеш да разгледаш каталога им ето тук:
http://www.bebemarket-bg.com/stolcheta.html
Аз моето го поръчах от тук:
http://www.kidscomfort.eu/Kindersitze_Baby_Shop_fuer_Autositze_17.html
Приемат различни видове плащания - банков превод, кредитна карта, PayPal.
Доставката до България е 20-25 евро (не мога да кажа точно, защото поръчах и други неща).
Ако трябва да помагам с езиците, пиши на лични  Wink

# 67
  • Мнения: 3 457
мерси  Hug  ,а като цени?

# 68
  • Мнения: 255
има хубави седалки 9-36 два вида на Инглезина  плата е много хубав.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Аз съ мси харесала този
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1952
за какта на 7г.
и кошничка за бебо
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=558

Обаче ще използвам темата да питам:
Как се пътува с двете столчета в една кола? Като ще искам и аз на седна при бебето отзад? Това ми изглежда невъзможно. И незнам как да го измисля. Нито някое от децата мога да сложа отпред. Нито да оставя каката да се присяга от столчето за да се грижи за бебо по време на пътя.
Вие как пътуване с две деца?

# 70
  • София
  • Мнения: 44 129
Тези, които съм виждала с по 2-3 деца всичките са на задната седалка, отпред родителите. По принцип отпред не трябва да се монтират столчета с гръб към движението при наличието на въздушна възглавница...т.е. каката би могла да се вози и отпред, но с оглед сигурността бих оставила и двете деца отзад, каката спокойно може да го наглежда и забавлява ако се разплаче. Краен вариант е да седнеш между двете столчета а задната седалка, но мисля, че ще е  неудобно...

# 71
  • Мнения: 3 457
ами представяте ли си с тризнаци да сте на 1,5 г. -ужас ,кво микробус ли да си купят newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 44 129
хихиххи, е принципно 3 столчета се побират на задната седалка точно на кола....

# 73
  • Мнения: 3 457
а имали три колана Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 44 129
ако си сложиш има...

# 75
polzvame na Bertoni i e super, dovolni sme!

# 76
  • София
  • Мнения: 2 181
хихиххи, е принципно 3 столчета се побират на задната седалка точно на кола....

е да,но доколкото разбрах по новия закон столчето не може да се сложи в средата,а и там колана е по различен и няма как да се захване.
само микробус ги оправя хората с тризнаците.

иначе ние купихме столче на Плей от Малечко 9-36кг,че старото ни умаля вече,

# 77
  • София
  • Мнения: 44 129
ами мисля, че може да се сложи и нормален колан по средата, поне в клипчето на чико кей 1 са сложени в кола 3 едно до друго, а на самото столче, също пише, че не може с такъв колан като стандартния среден колан.
но не на всички коли, просто някой коли го имат като екстра, като си я поръчваш се доплаща.в крайна сметка, който е решил да има 2 и повече деца, ще го измисли, все пак това им е сигурността на децата.

# 78
А някои може ли да ми каже колко е широка на Кам седалката Пони бейби,външни и вътрешни размери?

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 380
Lioness а тримакс има ли ISOFIX ? И кое от двете-тримакс и приори фикс- е по леко като кг. Благодаря предварително за отговора

# 80
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness а тримакс има ли ISOFIX ? И кое от двете-тримакс и приори фикс- е по леко като кг. Благодаря предварително за отговора
Тримаксът няма Исофикс.
Тримаксът е почти 2но по-лек от Приори ХР

# 81
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте. Аз прегледах темата, но нещо не ми стана ясно. Кои модели столчета за кола са от 9 до 36 кг и имат полулегнало положение? Макси кози и чико ли имат полулегнало положение до 36 кг? Защото в Хиполенд бях ходила и там казаха, че нямало столчета до 36 кг с регулиране на седалката.

# 82
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
НА Тримакс -тъ се регулира седалката, но не твърде много. А Тримаксът е 9-36  Grinning

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 380
Lioness извинявай, аз пак да питам- нали isofix е сис-ма за правилно и по-лесно поставяне на седалката, въпреки това пишеш че конкорда се поставя по-лесно, правилно ли съм те разбрала? И т.к. вече дълго ползваш и конкорда - изпотява ли се детето? една майка в др. тема сподели че въпреки спец. калъф пак спарва...

# 84
  • София
  • Мнения: 44 129
тц, изофикса е система за по-сигурно закрепяне на столчето.
и доколкото знам е допълнение към стандартното закрепяне.
Няма защо да са по-лесно закрепяне столчетата изофикс...нопротив, едно -две движения повече са...но така или иначе, столчетата за кола не са кой знае колко сложни и неудобни за прикрепяне.

и в тази жега в момента, каквато и тапицерия да стола, със и без калъф, все ще се изпотява...освен ако колата не е с климатик.
то от друга страна, колите позволяващи изофикс, със сигурност са с климатици и ако го включвате когато возите детенце (защото има хора, избягващи климатика при дете) няма да имате кой знае какъв проблем със спарване и потене.

# 85
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
bubu_to : Има, има защо... Изофикса е система за закрепяне, при която на самата кола (всички по-нови модели я имат) има едни закопчалки, в които с едно щракване столчето влиза и се застопорява там. И няма нужда от овързване с колани на столчето... Затова са и толкова по-скъпи...

# 86
  • София
  • Мнения: 44 129
да, да знам каква е с-мата (и не всички нови модели я имат, при доста голяма част, все още е екстра, която спец трябва да поръчаш).

А на ПриориФих пише "За закрепване с IsoFix и / или триточков предпазен колан", т.е. може и колана и изофикса да се използва....колкото повече, толкова повече нали знаеш Wink
Изоикса, до колкото съм чела, осигурява столчето най-вече и най-сигурно при челен удър (където най-много се дъни, закрепянето с триточков колан), така, че най-сигурно е да се ползват и двете неща.

да не говорим, че темата е за столчета 9-36 кг, където столчетат нямат собствени колани (поне 90% от моделите)

освен изофикс има и LATCH система за закрепяне, но тя май тук не е много разпространена, което не мога да си го обясня


http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.askaprice.co … 6um%3D1%26hl%3Den - а това е изофикса нали така?


а от големите (до 36 кг по-малко модели има с isofix) - намерих само на Britax  и Jane модели...те продават ли се изобщо в БГ???

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 16:14 от bubu_to

# 87
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness извинявай, аз пак да питам- нали isofix е сис-ма за правилно и по-лесно поставяне на седалката, въпреки това пишеш че конкорда се поставя по-лесно, правилно ли съм те разбрала? И т.к. вече дълго ползваш и конкорда - изпотява ли се детето? една майка в др. тема сподели че въпреки спец. калъф пак спарва...
При Тримакс-ът има дупки на пластмасоватаа основа на столчето, които са против спарване/изпотяване на детето. Тези дупки се падат леко в гръб и леко странично на тялото на детето. Синът ми не се е спарвал, благодарение на тях. В същото време ползваме ПРИОРИТО на Макси-Кози с оригинален Макси-Кози хавлиен летен калъфза седалката, койнто според мен не оказва никакво влияние на спарването, т.е. седалката пак си спарва.
Точно затова препоръчвам особено Конкорда  Peace.

# 88
  • Мнения: 3 457
От по-големите столчета другата седмица се чакат Макси Кози Роди ХР/ер/,които ще може да се накланя назад с една позиция.Ние понеже разпитвахме дали направо не може да минем на столче за по-голямо дете и търсихме такова ,което да има някаква позиция,но явно няма да можем да прескочим Sad.От Макси Кози имамодели с 4 и 5 позиций на облегалката,не е най-легнало ,но е по добре от на чико Peace

# 89
  • Мнения: 3 457
А някакво мнение за столчетата на Грако? newsm78

# 90
  • Мнения: 22 963
Ние досега бяхме със столче 0-18кг,което се води до 4години.С 5 позиции на облегалката и всички други дреболии.Но Вики винаги когато заспи главата й клюмва напред и тези позиции не ми влезнаха в употреба.Другото,което е ,че сама си маха постоянно коланите.Не ги разкопчава,а си промушва ръцете през тях.Два пъти ми се е налагало да я возя на седалката до мен отзад вързана с колана на колата и седи мирна.Затова реших,че ще минеме на по-горната група столчета,а именно 15-36кг.Все пак ние сме над 2 годинки вече и сме 14кг.
Във вашия случай ще е важна и височината.Колана ще й минава през лицето,врата...а това е опасно.Не ви съветвам на толкова малко детет да вземемто такова столче.Моя син на 1г беше 13,500 кг,но това не значи че става за група 9-18 ,да речем.Сложих го на 3,5г /108 см в столче 18-36 на Макси -Кози Роди ХР.Точно му беше на най-ниската позиция.

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 380
а някой да има информация за Recaro? разбрах, че вече ги има и в БГ.

# 92
  • Мнения: 8 917
Поръчала съм на Гери Конкорд Тримах - за мен е най-доброто Peace

# 93
А някой може ли да ми каже къде в Пловдив мога да намеря от тези седалки за големи дечица?
Предварително благодаря

# 94
  • София
  • Мнения: 8 283
....http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.askaprice.co … 6um%3D1%26hl%3Den - а това е изофикса нали така?

а от големите (до 36 кг по-малко модели има с isofix) - намерих само на Britax  и Jane модели...те продават ли се изобщо в БГ???

Да това е виждала съм го но не и столчета които да вържеш там  newsm78

# 95
  • София
  • Мнения: 44 129
аа има, има такива столчета...Wink и не малко

# 96
  • Мнения: 7 605
И аz бях гледала zа Тримакса, когато търсих стол4е 9 до 36кг zа колата ни в България. Покаzаха ми го в магаzина и продава4ките ми каzаха, 4е имало много недоволни от него  newsm78  Покаzаха ми как се поставя и действително не стоеШе стабилно. Освен това, когато детето порастне трябвало да се купува друга облегалка (май) zа да се полzва по нататък, която струвала 75? някъде.

Ние накрая вzехме на Бритакс Рьомер модел Еволва 123, zа 190?. Много по стабилно е, поставянето не беШе много удобно, особенно ако го сравнявам с тукаШното ни стол4е, което е с Иzофикс и го сложихме zа то4но 2 минути  Laughing 

Да ви препоръ4вам един интернет магаzин, http://www.kindersitze-shop.de/inhalt/index.php там поръ4ахме стол4ето, доставката до БГ е около 25? и пристигна zа 10 дена (и то в провинцията  Grinning )   Peace

Общи условия

Активация на акаунт