Препоръчайте ми столче за кола за 9-36 кг

  • 7 721
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
polzvame na Bertoni i e super, dovolni sme!

# 76
  • София
  • Мнения: 2 181
хихиххи, е принципно 3 столчета се побират на задната седалка точно на кола....

е да,но доколкото разбрах по новия закон столчето не може да се сложи в средата,а и там колана е по различен и няма как да се захване.
само микробус ги оправя хората с тризнаците.

иначе ние купихме столче на Плей от Малечко 9-36кг,че старото ни умаля вече,

# 77
  • София
  • Мнения: 44 245
ами мисля, че може да се сложи и нормален колан по средата, поне в клипчето на чико кей 1 са сложени в кола 3 едно до друго, а на самото столче, също пише, че не може с такъв колан като стандартния среден колан.
но не на всички коли, просто някой коли го имат като екстра, като си я поръчваш се доплаща.в крайна сметка, който е решил да има 2 и повече деца, ще го измисли, все пак това им е сигурността на децата.

# 78
А някои може ли да ми каже колко е широка на Кам седалката Пони бейби,външни и вътрешни размери?

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 380
Lioness а тримакс има ли ISOFIX ? И кое от двете-тримакс и приори фикс- е по леко като кг. Благодаря предварително за отговора

# 80
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness а тримакс има ли ISOFIX ? И кое от двете-тримакс и приори фикс- е по леко като кг. Благодаря предварително за отговора
Тримаксът няма Исофикс.
Тримаксът е почти 2но по-лек от Приори ХР

# 81
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте. Аз прегледах темата, но нещо не ми стана ясно. Кои модели столчета за кола са от 9 до 36 кг и имат полулегнало положение? Макси кози и чико ли имат полулегнало положение до 36 кг? Защото в Хиполенд бях ходила и там казаха, че нямало столчета до 36 кг с регулиране на седалката.

# 82
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
НА Тримакс -тъ се регулира седалката, но не твърде много. А Тримаксът е 9-36  Grinning

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 380
Lioness извинявай, аз пак да питам- нали isofix е сис-ма за правилно и по-лесно поставяне на седалката, въпреки това пишеш че конкорда се поставя по-лесно, правилно ли съм те разбрала? И т.к. вече дълго ползваш и конкорда - изпотява ли се детето? една майка в др. тема сподели че въпреки спец. калъф пак спарва...

# 84
  • София
  • Мнения: 44 245
тц, изофикса е система за по-сигурно закрепяне на столчето.
и доколкото знам е допълнение към стандартното закрепяне.
Няма защо да са по-лесно закрепяне столчетата изофикс...нопротив, едно -две движения повече са...но така или иначе, столчетата за кола не са кой знае колко сложни и неудобни за прикрепяне.

и в тази жега в момента, каквато и тапицерия да стола, със и без калъф, все ще се изпотява...освен ако колата не е с климатик.
то от друга страна, колите позволяващи изофикс, със сигурност са с климатици и ако го включвате когато возите детенце (защото има хора, избягващи климатика при дете) няма да имате кой знае какъв проблем със спарване и потене.

# 85
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
bubu_to : Има, има защо... Изофикса е система за закрепяне, при която на самата кола (всички по-нови модели я имат) има едни закопчалки, в които с едно щракване столчето влиза и се застопорява там. И няма нужда от овързване с колани на столчето... Затова са и толкова по-скъпи...

# 86
  • София
  • Мнения: 44 245
да, да знам каква е с-мата (и не всички нови модели я имат, при доста голяма част, все още е екстра, която спец трябва да поръчаш).

А на ПриориФих пише "За закрепване с IsoFix и / или триточков предпазен колан", т.е. може и колана и изофикса да се използва....колкото повече, толкова повече нали знаеш Wink
Изоикса, до колкото съм чела, осигурява столчето най-вече и най-сигурно при челен удър (където най-много се дъни, закрепянето с триточков колан), така, че най-сигурно е да се ползват и двете неща.

да не говорим, че темата е за столчета 9-36 кг, където столчетат нямат собствени колани (поне 90% от моделите)

освен изофикс има и LATCH система за закрепяне, но тя май тук не е много разпространена, което не мога да си го обясня


http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.askaprice.co … 6um%3D1%26hl%3Den - а това е изофикса нали така?


а от големите (до 36 кг по-малко модели има с isofix) - намерих само на Britax  и Jane модели...те продават ли се изобщо в БГ???

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 16:14 от bubu_to

# 87
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness извинявай, аз пак да питам- нали isofix е сис-ма за правилно и по-лесно поставяне на седалката, въпреки това пишеш че конкорда се поставя по-лесно, правилно ли съм те разбрала? И т.к. вече дълго ползваш и конкорда - изпотява ли се детето? една майка в др. тема сподели че въпреки спец. калъф пак спарва...
При Тримакс-ът има дупки на пластмасоватаа основа на столчето, които са против спарване/изпотяване на детето. Тези дупки се падат леко в гръб и леко странично на тялото на детето. Синът ми не се е спарвал, благодарение на тях. В същото време ползваме ПРИОРИТО на Макси-Кози с оригинален Макси-Кози хавлиен летен калъфза седалката, койнто според мен не оказва никакво влияние на спарването, т.е. седалката пак си спарва.
Точно затова препоръчвам особено Конкорда  Peace.

# 88
  • Мнения: 3 457
От по-големите столчета другата седмица се чакат Макси Кози Роди ХР/ер/,които ще може да се накланя назад с една позиция.Ние понеже разпитвахме дали направо не може да минем на столче за по-голямо дете и търсихме такова ,което да има някаква позиция,но явно няма да можем да прескочим Sad.От Макси Кози имамодели с 4 и 5 позиций на облегалката,не е най-легнало ,но е по добре от на чико Peace

# 89
  • Мнения: 3 457
А някакво мнение за столчетата на Грако? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт