Препоръчайте ми столче за кола за 9-36 кг

  • 7 715
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 225
мерси, така вече ми е ясно Wink

# 46
  • Мнения: 166
Извинявай,че ти използвам тематая,но...Тъкмо се бях спряла на maxi-cosi PRIORI XP и сега взех да се замислям,дали наистина да не вземем конкорд -тримакс  newsm78
Трудно ми е да реша???  newsm78 newsm78 ooooh!
И дори на конкорд да се спра,тримакса пак се делят на два модела  'pure' i style'ooooh! newsm78

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 18:16 от /eftelya/

# 47
  • Мнения: 166
E,вече се спрях на един и си го поръчах.
Ето този  е,дано останем доволни  Praynig

# 48
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Споко!
 Имаме и двете столчета  Flutter и много по-доволна съм от КОНКОРДА  Peace, направила си правилиня избор  Whistling

# 49
  • Мнения: 166
Споко!
 Имаме и двете столчета  Flutter и много по-доволна съм от КОНКОРДА  Peace, направила си правилиня избор  Whistling

 Hug Heart Eyes

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз също съм се насочила към Конкорд Тримакс. Относно тестовете му - резултатите му се водят средни, но като се зачетеш, като недостатък са посочени средните резултати при челен удар (каквито имат и повечето други модели), намалената видимост на детето (че няма да му е толкова удобно да гледа навън) и че трудно се свалял калъфа, за да се изпере. Мисля, че освен първия недостатък, другите могат спокойно да се подминат, още повече, че има много предимства в сравнение с Чико примерно или Макси Кози Приори.
Аз днес пуснах тема за Конкорд-а, че се бях ошашкала вече и не можех да реша кое да взема, но като попрочетох още малко тук и там, след кратка кореспонденция с един съфорумец  Wink и като отидох пак да видя Чикото и Приорито и реших - Тримакс е столчето за нас  Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 864
това също е модел до 36 кг с махаща се облегалка /тоест при по-големите деца да става само седалка/, но и със собствени колани:

Тravel Evolution на Cam - аз лично много го харесвам

# 52
  • софия
  • Мнения: 25 627
Concord Trimax  newsm10

# 53
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
  А къде ги предлагат тези Конкорд Тримакс  и на каква цена са? newsm78

# 54
  • Мнения: 3 457
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 09:05 от koteto 123

# 55
  • Мнения: 2 614
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Ето това е и моят вмъпрос, че не си представям как ще спи детето от София до Варна, например... newsm78

# 56
  • Мнения: 3 457
1.Давайте идеи за столче за кола ,на което да се накланя облегалката,а не самото столче да се издърпва напред.трябва ми такова столче защото малкия пътува често и на дълъг път и няма как да го вържа в столче за кола което е леко наклонено за 8-9 часа  CrazyОт моите наблюдения от чико кий 1 и макси кози приори ХР ,приорито е по широко ,но пак не ми е достатъчно ,ащото не му се накланя седалката ,а цялото се накланя и детето ляга сгънато.

2.А от само седалките за коли,за по-големите деца има ли занчение каква ще вземем -дали чико или макси кози или джиордани newsm78

3. Някъде има ли ги преведени на БГ тези краш тестова ,та и ние незнаещите езици да прочетем  Mr. Green

Ето това е и моят вмъпрос, че не си представям как ще спи детето от София до Варна, например... newsm78
ти пак София -Варна,ами аз До Истанбул 600км ,направо се скапва детето.8-15 часа,според това дали им се работи на  митничарите  Mr. Green

# 57
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
koteto 123,  правда_z,

Столче за голямо дете, което да е в легнало положение, според мен, трудно ще се намери Thinking.
Основната цел на столчето за кола е да създаде максимална сигурност на детето, когато то се вози в колата при, недай Боже, катастрофа, удар и т.н. Затова добрите марки правят изследвания и тестове на техните столчета и на база на тези проучвания, подобряват сигурността.
В легнало положение явно тялото на детето не е добре предпазено и не може да му се гарантира максималната сигурност, за която столчето претендира и поради тази причина и столчетата са само в седнало положение  Thinking.

Така поне си мисля аз  Thinking

# 58
  • Мнения: 3 457
аз мисля че имаше такива на Плей ,но бяха цифра или бъркам newsm78 Гледах на Пиер Карден едно легнало ,но не ми хареса и не се заинтересувах за кг и т.н. пак не беше евтино newsm78 ,съгласна съм ,но като трябва да стигна до там с детето как да го изтормозя толкова часа да стои в стол Sad Сега му гътам седалката изравнявам с едно одеало и става като легло-спи като къпан,но сигурността -нула  Sad

# 59
  • Мнения: 166
И аз съм на мнение,че трудно биха се намерили такива столчета,а и дори да има,не биха имали пълна сигурност и безопасност при инциденти(недай си Боже )
Ние сме с конкорд тримакс,поръчах го преди няколко дни.
Цената му е 395лв.
Наистина е много неудобно за дълъг път( само,защото няма легнало положение),но щом така са го измислили хората,значи има за какво!
.А И на нас ни предстои пътуване Русе-Истанбул-Алания  #Crazy
Незнам,как ще спи детето,но определено няма да е му много конфортно  ooooh! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт