Сайт за ЕБХ

  • 16 709
  • 253
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 162
За мотото- на мен твоето предложение ми харесва достатъчно и няма да си напрягам мозъчните клетки да измисля нещо друго Mr. Green
за центъра- лошо няма; само един въпрос- а има ли специалисти или обучени консултанти, които ще обучават? Мястото на действието в БГ ли ще е?
за името на центъра- на мен Мери нищо не ми говори (освен ако не споделиш личните си съображения), така че и Мери да е и Поли да е- нямам против.

# 31
  • Мнения: 462
Може и на Мариам да кандисам, ама аз ще му викам на галено Мери Wink

# 32
  • Мнения: 373
Разбира се, че на галено Мери! Ама вече видяхме, че има един сайт Мариамм! Освен това аз се шегувам! Само искам да кажа, че явно името ми харесва, след като и аз съм го избрала за дъщеря си, макар и в по-различен вариант!  Simple Smile

# 33
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде - ето и от мен един линк, който съм пускала и друг път:
http://www.birthpsychology.com/
Тук има интересни неща за natural parenting:
http://www.babyreference.com/

# 34
  • Мнения: 485
Център? Консултации? Обучение? Като Центъра Рожана? Заинтригувана съм!!! Моля пиши повече!

# 35
  • София
  • Мнения: 12 261
  Запис  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 545
аз пък имам делово предложение.

вместо да се хоства на сайт за ...  ъъъ.. енергийна революция ( http://www.beinsa.info/ ), да се обадите на mamma и да се отвори подфорум тук. или подкатегория във www.bg-mamma.com.

ако не сте го направили - моля, кажете ми защо не сте опитали.

между другото, не са една или две 'библиотечните' теми във форума. една такава тема ще свърши много повече работа, ще бъде подръка в този форум - и ще се вижда при търсене. а ако информацията набъбне много - отделен подфорум може веднага да бъде създаден.

не искам да влизам в конфликти. разберете ме правилно и не ми скачайте. но -тук се събират много мами, и вместо да се цепят нещата могат да се обособят и така повече хора да получат достъп до тях.

ако се нацепват нещата - ще настане едно голямо цепене и нищо повече. сайт за температура, сайт за повръщане, сайт за пишкане, сайт за акане....

еди

# 37
  • Мнения: 3 810
Само да вметна една подробност, когато застудее по цял ден не можем да влезем във форума.
Какво лошо ако информацията се дублира и в отделен сайт, пък може и някоя заблудена уфсъ да научи нещо оттам.

# 38
  • Мнения: 1 947
  И аз си мислех за нещо като под-сайт на бг-мама, защото е достатъчно популярен, за да помогне на развитието на другия.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 162
И на мен предложението на Еди ми харесва. Не виждам нищо лошо в това да има подкатегория в бг- мама. Пак може да си е страница на центъра- както Сдружението на майките например използва този форум.

Поли, какво ще кажеш?

# 40
  • Мнения: 462
Само ще вметна, че това беше и един от вариантите на първоначалния замисъл.

Ама то при всички положения преведените материали ще се публикуват тук.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 244
Предложението на Еди определено ми допада, защото бг-мамма е набрал много, много сериозна скорост и смея да твърдя, че е изключително популярен сайт, дори за хора, на които тези неща още не са им до главата. В тоз ред на мисли един отделен сайт рискува да остане в забвение и да го посещават само жени, които умишлено търсят подобна информация в Интернет. А целта е информацията все пак да е максимално достъпна и човек да може случайно да попадне на нея и да се заинтригува (както например се случи с мен и с темите на такава вълна тук).

В момента не мога да търся и пускам линкове, но през следващите дни ще се включа.


# 42
  • Мнения: 373
аз пък имам делово предложение.

вместо да се хоства на сайт за ...  ъъъ.. енергийна революция ( http://www.beinsa.info/ ), да се обадите на mamma и да се отвори подфорум тук. или подкатегория във www.bg-mamma.com.

ако не сте го направили - моля, кажете ми защо не сте опитали.

между другото, не са една или две 'библиотечните' теми във форума. една такава тема ще свърши много повече работа, ще бъде подръка в този форум - и ще се вижда при търсене. а ако информацията набъбне много - отделен подфорум може веднага да бъде създаден.

не искам да влизам в конфликти. разберете ме правилно и не ми скачайте. но -тук се събират много мами, и вместо да се цепят нещата могат да се обособят и така повече хора да получат достъп до тях.

ако се нацепват нещата - ще настане едно голямо цепене и нищо повече. сайт за температура, сайт за повръщане, сайт за пишкане, сайт за акане....

еди

Чудесно би било! Без да има отделни сайтове за пишкане и за повръщане! А аз, например, не бих искала да пиша в сайта на Дънов, например, защото там не бих и влизала сама! Бг-мамма е добро! То е за всички!

(а това е съвсем офф, но го намерих и ми хареса днес и с него исках да ви кажа лека нощ, а така и за една година не разбрах как мога да си направя шрифта малък!:
"Ние трябва да възприемем един динамичен възглед за това какво означава да бъдеш личност. Да бъдеш личност означава да растеш. Да бъдеш на път. И това пътуване е пътуване, което няма предели, което се простира до безкрай, което продължава дори на небето. Някои хора си представят небето като място, където човек не прави нищо особено. Обаче това със сигурност е заблуда. Със сигурност небето означава, че ние продължаваме да напредваме... Небето е цел, която няма край.")

# 43
  • Мнения: 462
ако не сте го направили - моля, кажете ми защо не сте опитали.

Мислех в началото точно за това. Смятах да се обадя на администратори и модератори поне да ги питам за тяхното мнение. Но не очаквах, че идеята ще се поеме толкова бързо и някак си нещата тръгнаха спонтантно. Аз, самата бях планирана това за някоя и друга година напред. Признавам, че е грешка, че първо не попитах. Но, хайде... всяко зло за добро, дето се вика Wink!

В този ред на мисли, T3-M4 може ли да те помоля да редактирате заглавието на темата по ваш избор. Би могло да е и нещо по-общо като например  желаещи за превод и събиране на материали и за естественото майчинство. И също да редактирате и първото съобщение (т.е. началото дето го писах)!

Много ти благодаря за конструктивното включване!   bouquet Все пак целта е да сме максимално полезни на колкото може повече мами.

# 44
  • Мнения: 462
И аз мога да помагам с преводи. В момента превеждам ето http://www.kk.org/cooltools/archives/001050.phpтози материал, но не знам кога ще го довърша.
Ами lilfi, чакаме Wink. Като го завършиш пусни тук един линк и казвай какво ново си харесваш, кей?

Поли, ти имаш поглед върху руските сайтове- там как е структурирана информацията?

Мисля, че нищо страшно няма ако информацията се събира И на отделен сайт, който е оформен красиво. Нямаме за цел да се конкурираме с bg-mamma, а да си помагаме взаимно. Та ще отговоря все пак на този въпрос. Ако нещата със сайта поради някаква причина се закучат ще спрем да си говорим за това.

Например Рожана.
Моето предложение е да има отделни секции (както и в показания център) за:
- подготовка за зачеване
- зачатие
- бременност
- раждане
- кърмене
- захранване
- бебе от 0 до 1 година
- от 1 до 3 години
- от 3 до 6 години
- от 6 до 10 години
- за семейството
- разни

Мога да превеждам от английски
Ами хайде Мама Ежка , виж колко много линкове вече са събрани, а може би и ти имаш нещо различно. Харесваш си нещо по твой избор и дерзай! Само ни напиши какво си си избрала.

- Може да се каже, че разбирам от фотография
Ако имаш някакви красиви снимки на пейзажи, цветя, деца биха били от полза.

но ще помисля с какво  newsm78 - хомеопатия, игри с деца, фотография ?
apple, какво точно имаш предвид? Че ти владееш хомеопатия и правиш някакви игри с деца? Това би било страхотно! А относно фотографията вуж един ред нагоре Wink! анна в., и за теб се отнася, нали?

Започнах да търся на своя глава...

Браво за инициативата, phil!!!
А всичко изредено от вас влиза в "списъка". Пак да уточня, че всеки сам си решава какво да влиза в личния му списък. Както и по-горе ти казах, харесай си нещо което да влиза в твоя списък.

Хипатия има тема Намерих, където споделяме намерени ел- книги и аз взех че ги събрах в един сайт да са подредени, че станаха много.
Линка е отдолу.

Ей, mimi_kir, ама това е супер! А, бе, аз оттадвна те подозирам, че си от готоните мами  Heart Eyes.

Исках само да кажа, че с удоволствие, ако успея да "строя" мъничкото да спи вечер, бих превела онази част от книгата, която смятам за много увлекателна и която разказва за "МАЙЧИНСТВОТО в ДРУГИТЕ КУЛТУРИ"!

Би било страхотно, jabushka! Поне аз с голям интерес бих го прочела!

Иначе аз мога да се включвам, с удоволствие, и с истории лични.
Мерси също и за многото линкове! А това за историите е прекрасна идея. Аз самата си мислех да посъберем разни историйки на бг-мами, за да има и личен принос Wink, а не само преводни статии.

Ааа, да не забравя - когато се захванете да превеждате нещо пишете за разрешение на авторите на статиите. Обикновено нямат нищо против.

само един въпрос- а има ли специалисти или обучени консултанти, които ще обучават? Мястото на действието в БГ ли ще е?

Засега една мама се съгласи да бъде консултант по кърмене и да дава съвети като потрбител. Ако й стиска сама да се издаде Wink! Но за обучение мисля, че е твърде рано да се говори...Май все още нямаме такива кадри. Мястото е в БГ - да!

Център? Консултации? Обучение? Като Центъра Рожана? Заинтригувана съм!!! Моля пиши повече!

Да, именно като Рожана, Duol! Нямаме си такова нещо в България. А и това е нещо различно от bg-mamma.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 03:39 от Поли.

Общи условия

Активация на акаунт