Ваксинирате ли детето си?

  • 8 440
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Сложени са всички ваксини до момента  .Избрах пентаксим и не съжалявам ,че се спрях на нея .Не мога да рискувам здравето на детето и да не му сложа ваксина . Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 271
A как би могъл човек да не си ваксинира детето при положение, че това е едно от изискванията за постъпване в детско заведение?

По принцип съм привърженик на ваксините, в някои случаи купувах ацелуларните (при определени ваксини). Просто се чудя до колко човек има избор в крайна сметка 

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сложени са всички ваксини до момента  .Избрах пентаксим и не съжалявам ,че се спрях на нея .Не мога да рискувам здравето на детето и да не му сложа ваксина . Rolling Eyes

За някои хора риск е да сложиш ваксините

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
: Millena , по принцип срущу определена сума ти се вписват в картона всички ваксини, които дефакто не са слагани.

# 19
  • Мнения: 3 271
: Millena , по принцип срущу определена сума ти се вписват в картона всички ваксини, които дефакто не са слагани.

Това е ясно. Срещу определена сума всичко е възможно  Peace
Аз говоря по принцип

# 20
  • Мнения: 1 930
Ами трите ДТК И полиото са направени с убити ваксини, но май ще спрем до тук.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
ами не знам за друг начин Confused Confused

# 22
  • Мнения: 419
Да,всички които са задължителни тук са му слагани и ще продължим.

# 23
  • София
  • Мнения: 897
Вече не!

# 24
  • Мнения: 117
Моята опция я няма във анкетата - на сина ми са сложени всички ваксини - задължителни и по желание, изостанахме само с тази за хепатит А, но и тя му предстои в скоро време.

# 25
Дотук само тези които ни задължава щата - ДТаК+иПВ+ХепБ (Pediarix/GSK) и АктХиб(ActHib/SP); поисках и ще му сложат и  БЦЖ. Отказах Превнар и Ротатек, въпреки че всичко е безплатно.

За всичко свързано с истински опасни болести не мога да пасувам. Ще живее сред ваксинирани, а света не е тръгнал да става по-безопасен. Напротив - пълен е с Хеп Б (видял съм в семейството си), ТБ, менингит...

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 07:34 от Travis

# 26
  • Мнения: 667
Инжекционното полио (IPV) към ацелуларните ваксини ли спада? Много сложни думички се използват ми се струва!

# 27
  • Мнения: 417
Вече не ваксинирам децата си. Иначе са им сложени само задължителни ваксини /поради липса на информация/.  Не е доказуемо, но може би цял живот дъщеря ми ще носи последствията от това ваксиниране. Пътят до моето решение беше следният: - какво са ваксините в съшност - съставки, начин на действие, история. Срещу какви болести са ваксините, колко са сташни те, как се лекуват, колко са разпространени, как се "хващат". Решението когато сложих информацията от двете страни на везната дойде само. Абсолютно спокойна се чувствам за тяхното здраве.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, и двете имат всички задължителни ваксини. Изискваха ги преди да постъпят в ДГ.
По време на втората ми бременност се запознах с рисковете от ваксините, но нямах избор. Всичко слава Богу мина нормално.

# 29
  • Мнения: 656
Да, задължителните

Общи условия

Активация на акаунт