Ваксинирате ли детето си?

  • 8 439
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Моля ви да кажете какъв е вашият избор. Разбира се, разчитам на това, че тук влизат информирани родители.

# 1
  • Мнения: 999
Аз ваксинирам детето си.Имах притеснения само за АктХип но тя се оказа много добра .Бихме я на веднъж след годинката.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Остава ни един полиомиелит, но все го отлагам..... вече 8 месеца

# 3
  • Мнения: 46 526
Да. Всички задължителни са й сложени.

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Всички задължителни + Акт Хип.

# 5
  • София
  • Мнения: 410
Вече не го ваксинирам. Като беше бебе намаза няколко ваксинки докато се усетя, но това беше.

# 6
  • Мнения: 3 914
Не-твърдо,само шарките,но защото тогава имаше някаква история с човек донесъл Морбили от Китай,та се наложи,иначе нищо друго,по ред причини,но благодаря на Бога ,че стана така ,за да видя ползите и разликите  с ваксинирани деца Peace

# 7
  • Мнения: 1 080
И двамата имат ваксините от родилния дом .На второто ДТК голямото ми дете реагира лошо - едва ходеше,залиташе ,постоянно плачеше беше на годинка и два месеца успях до тогава да го запазя - без да знам кой знае какво реших че не искам да го виждам втори път така .И започнах да се интересувам .Малкото няма ваксини - е успяха да го надупчат с бцж и хепатитната в родилния дом но искам с това да се приключи относно ваксинирането им .Започвам постепенно да проумявам и да виждам разлика между ваксинирани и неваксинирани .

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
да, ваксинирам детето и смятам да й сложа всички задължителни ваксини, не слагам, обаче, тези по здравната каса и си купуваме всяка ваксина

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Все още не съм сложила нито една ваксина, кака й е ваксинирана с всички ваксини, но тогава не съм знаела какви са рисковете.
Когато се убедя поне на 90% в ползата от ваксините, тогава бих я ваксинирала, за сега съм убедена 90% във вредата им... Confused

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, ваксинирам я. Има всички задължителни.

# 11
  • Мнения: 1 883
Остава ни един полиомиелит, но все го отлагам..... вече 8 месеца
И аз така , пък да видим до кога newsm78

# 12
  • Мнения: 7 186
Да, задължителните, плюс АктХиб. Ще продължа да го ваксинирам.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Всички задължителни + Акт Хип.

Същото

# 14
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
До 6месец,бяхме без ваксини,след това сложихме всички задължителни.Не мога да кажа дали ще подължим да ги слагаме или не,защото малко ме объркват всички противоречиви мнения,но и давам имуностимулатори!

# 15
  • Мнения: 2 849
Сложени са всички ваксини до момента  .Избрах пентаксим и не съжалявам ,че се спрях на нея .Не мога да рискувам здравето на детето и да не му сложа ваксина . Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 271
A как би могъл човек да не си ваксинира детето при положение, че това е едно от изискванията за постъпване в детско заведение?

По принцип съм привърженик на ваксините, в някои случаи купувах ацелуларните (при определени ваксини). Просто се чудя до колко човек има избор в крайна сметка 

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сложени са всички ваксини до момента  .Избрах пентаксим и не съжалявам ,че се спрях на нея .Не мога да рискувам здравето на детето и да не му сложа ваксина . Rolling Eyes

За някои хора риск е да сложиш ваксините

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
: Millena , по принцип срущу определена сума ти се вписват в картона всички ваксини, които дефакто не са слагани.

# 19
  • Мнения: 3 271
: Millena , по принцип срущу определена сума ти се вписват в картона всички ваксини, които дефакто не са слагани.

Това е ясно. Срещу определена сума всичко е възможно  Peace
Аз говоря по принцип

# 20
  • Мнения: 1 930
Ами трите ДТК И полиото са направени с убити ваксини, но май ще спрем до тук.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
ами не знам за друг начин Confused Confused

# 22
  • Мнения: 419
Да,всички които са задължителни тук са му слагани и ще продължим.

# 23
  • София
  • Мнения: 897
Вече не!

# 24
  • Мнения: 117
Моята опция я няма във анкетата - на сина ми са сложени всички ваксини - задължителни и по желание, изостанахме само с тази за хепатит А, но и тя му предстои в скоро време.

# 25
Дотук само тези които ни задължава щата - ДТаК+иПВ+ХепБ (Pediarix/GSK) и АктХиб(ActHib/SP); поисках и ще му сложат и  БЦЖ. Отказах Превнар и Ротатек, въпреки че всичко е безплатно.

За всичко свързано с истински опасни болести не мога да пасувам. Ще живее сред ваксинирани, а света не е тръгнал да става по-безопасен. Напротив - пълен е с Хеп Б (видял съм в семейството си), ТБ, менингит...

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 07:34 от Travis

# 26
  • Мнения: 667
Инжекционното полио (IPV) към ацелуларните ваксини ли спада? Много сложни думички се използват ми се струва!

# 27
  • Мнения: 417
Вече не ваксинирам децата си. Иначе са им сложени само задължителни ваксини /поради липса на информация/.  Не е доказуемо, но може би цял живот дъщеря ми ще носи последствията от това ваксиниране. Пътят до моето решение беше следният: - какво са ваксините в съшност - съставки, начин на действие, история. Срещу какви болести са ваксините, колко са сташни те, как се лекуват, колко са разпространени, как се "хващат". Решението когато сложих информацията от двете страни на везната дойде само. Абсолютно спокойна се чувствам за тяхното здраве.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, и двете имат всички задължителни ваксини. Изискваха ги преди да постъпят в ДГ.
По време на втората ми бременност се запознах с рисковете от ваксините, но нямах избор. Всичко слава Богу мина нормално.

# 29
  • Мнения: 656
Да, задължителните

# 30
  • София
  • Мнения: 4 423
някой може ли да ми каже къде точно да потърся инфо за тези страшни болисти, които може да хване бебка ако не е ваксинирана, наистина ли са смъртоностни и може да я увредят? Confused

# 31
  • София
  • Мнения: 1 062
Полиомиелит - в google има предостатъчно информация.
Дете болно от коклюш съм виждала....горкото. Неваксинирано беше. Ваксинираните, дори и да се разболеят, е по-друго нещо.
Хепатит Б - на приятелка сестра и почина след прекаран такъв...Мой много близък човек все още се лекува, минаха вече 6-7 години...
Туберкулоза - мисля, че няма нужда от обяснения.

Да, ваксинирано е моето дете. Слава Богу, всичко мина нормално. Купувах си всички ваксини. И Превнар бих сложила, но я няма в БГ, за съжаление. Все още се борим с част от бактериите, които покрива тази ваксина.

П.п. - За плащането на лекар, за да впише ваксини - нямам думи. Да, всеки има право на избор, но според мен няма право да налага незаконния си избор на другите. Защото неваксинирането е незаконно в повечето случаи. Може закона да не е прав, да. Но е такъв. Пускането на дете с липсващи задължителни ваксини в детско заведение е незаконно. Когато аз реша да открадна нещо, примерно, това също е незаконно. Вие ще ме подкрепите ли, ако започна да ви крада леките коли, например? Или ще ми платите подкуп, за да ви ги върна? И после ще започнете да плюете по полицията, че не си върши работата?
Или искаме правова държава, или не......средно положение няма. Или плащаме подкуп, или не.

Това, разбира се, си е чисто мое мнение, което не задължава никой.  Peace

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 10:35 от eleksir

# 32
  • София
  • Мнения: 4 423
 Shocked, мног страшно звучи, вече съвсем се обърках....

# 33
  • София
  • Мнения: 1 062
Shocked, мног страшно звучи, вече съвсем се обърках....

Всяка майка решава за детето си. Аз агитации не провеждам.

А теории за световната конспирация колкото искаш и по каквито и да било теми. Включително изобретяването на телефона.

# 34
  • София
  • Мнения: 897
Буболина, изгледай филма.
Болестите не са толкова страшни, колкото ги изкарват. Внушаването на СТРХ е най-важната задача на фармацевтичната индустрия! От коклюш аз съм боледувала - е жива и здрава съм. Може и да е мъчително за родителите си да гледат детето си болно, но това важи за всяка болест, дори и за обикновената настинка.
Заушка - също съм я преболедувала - не е страшно, когато е в подходящата възраст.
Освен това преболедувайки детските болести, имунната система укрепва и се развива.

Здравословното хранене и начин на живот, елементарна хигиена и повече доверие в собствените си възможности за справяне с болестите.  bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 389
Да, направени са всички задължителни ваксини.

# 36
  • София
  • Мнения: 276
някой може ли да ми каже къде точно да потърся инфо за тези страшни болисти, които може да хване бебка ако не е ваксинирана, наистина ли са смъртоностни и може да я увредят? Confused
Буболина, ето какво успях да намеря:http://www.vaxini-bg.com/display.php?show_category=1. Може да се информираш за болестите, за които питаш.
П.П: Моля те, това не го приемай като агитация в полза на имунизациите! Всеки родител е поставен пред тази дилема и трябва да си прецени плюсовете и минусите.
Успех, каквото и да решиш!  bouquet

# 37
  • Мнения: 704
Срещу определена сума всичко е възможно  Peace

Аз говоря по принцип

Извинявам се, че е извън темата - Millena  Heart Eyes искрено се разсмях  Simple Smile   Напълно права си; както и за това, че на практика всичко е възможно /включително и да не се плаща  Simple Smile "определената сума"/.

# 38
  • Мнения: 3 271
Алиса (много готин ник  Heart Eyes ), точно това имах предвид, че при така поставени нещата, ако искаме детето ни да посещава разни учреждения се изискват ваксините. И смятам, че така трябва да бъде, но това е друга тема. От там нататък за какъв избор да сложим или не ваксините става дума? Не слагаш ваксина - гледаш си сам детето или взимаш гледачка. Ето ти избор  Peace

Буболина, да, в гугъл има всичко. Изборът, доколкото го имаш, си е твои. И все пак едно бебе на няколко седмици с дифтерит или детски паралич не би било много весело мисля. Но да не изместваме темата.

# 39
  • Мнения: 3 271
Това ще ми е последното включване по темата, защото агитацията е безсмислена и не ми е цел. А и аз самата добре осъзнавам риска от някои от ваксините и не го оспорвам или отричам.

Заушка - също съм я преболедувала - не е страшно, когато е в подходящата възраст.

Проблемът е дали ще е в подходяща възраст. Ако примерно се наложи да извадиш сливици и точно тогава детето "хване" някоя трудна за имунната система болест. Или е прекалено малко, за да се пребори. ..

Освен това преболедувайки детските болести, имунната система укрепва и се развива.

Разбира се, ако успее да се справи, а не да се срине напълно за месеци или години при лошо стечение на обстоятелствата.

Здравословното хранене и начин на живот, елементарна хигиена и повече доверие в собствените си възможности за справяне с болестите.  bouquet

Това е чудесно, но няма нищо общо с болестите, за които става дума. Много малко имунни системи, колкото и силни и здрави да са ще избегнат заразяването дори с варицела примерно. Не говорим за грип все пак, а дори и той води дотежки усложнения понякога.

Въпросът с избора на ваксините донякъде е като този дали да сключиш или не застраховка. Може да ти потрябва, а може и не.

# 40
  • Мнения: 704
Алиса (много готин ник  Heart Eyes ),
Благодаря ти сърдечно   bouquet  /"отразява" себевъзприемане  Sunglasses/

Не слагаш ваксина - взимаш гледачка. Ето ти избор  Peace

Мда, този вариант за момента е напълно удовлетворяващ.

П.С. Millena, застраховки се правят с оглед настъпването на бъдещи, вероятни неблагоприятни обстоятелства, които биха довели до определени загуби...
Бихме искали да разглеждаме здравето като естествено състояние, а не като на Възможност за печалба-загуба?
Сигурна съм, че ще разбереш  Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 1 062

Болестите не са толкова страшни, колкото ги изкарват. Внушаването на СТРХ е най-важната задача на фармацевтичната индустрия!

Т.е. ако не ми внушат страх от някоя болест, аз няма да взимам лекарства? Ще чакам да се излекувам сама от пневмония? Не мисля...
Това за мен означава все едно да се върнем в пещерата и да започнем да ловуваме, за да се храним, да палим огън с кремък и мъжете да си взимат жени като ги извличат от пещерата за косата и после им кумува динозавър Simple Smile

# 42
  • Мнения: 764
Как да сложа ваксина?
Сестра ми като малка не можеше да ходи 10 дни след ваксина полио!Някъде пишат,че има наследствена обремененост.....не знам!

# 43
  • Мнения: 8 505
Ваксинирам дъщеря си,да.Не защото е задължително,а защото съм убедена,че е необходимо и правилно.Освен ваксините по имунизационния календар,слагала съм и противоменингитна ваксина и планирам такава срещу хепатит А.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Болестите не са толкова страшни, колкото ги изкарват. Внушаването на СТРХ е най-важната задача на фармацевтичната индустрия!
О, не- няма нищо притеснително в болестите... Това, че прабаба ми е починала от туберкулоза е без значение... И кво сега се хАбят да търсят ваксини срещу СПИН?... Некъв си вирус! Аре бе, вирус ли ще ни упУаши?!

# 45
  • София
  • Мнения: 276

Болестите не са толкова страшни, колкото ги изкарват. Внушаването на СТРХ е най-важната задача на фармацевтичната индустрия!
Като не са страшни болестите, защо тогава, когато в Пловдив имаше бум на Хепатит (заради лоша хигиена и неваксиниране на определена част от населението), много хора бяха недоволни, че няма налични ваксини с/у хепати в момента? А когато скоро бяха случаите на починалите деца от менингит, всички питаха: " Има ли ваксина с/у този менингит, за да предпазя децата си?". Значи не е трябвало да се притесняват толкоа- то менингита не е опасен, а сигурно от страх може да си довлечем усложнения?

# 46
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Алиса в огледалния свят link=topic=163489.msg3179916#msg3179916
Бихме искали да разглеждаме здравето като естествено състояние, а не като на Възможност за печалба-загуба?
Сигурна съм, че ще разбереш  Heart Eyes

Да, напълно разбирам, никой не би мерил здравето на детето си в пари  Peace
Просто направих аналогия (сигурно не много добра  Crazy), че даваш пари/рискуваш здраве срещу риска от злопулука/разболяване с рядко срещана, но опасна болест.

А иначе за мен и гледачката е вариант до време. После сигурно ще искаш да го социализираш и т.н. А и не знам какво е положението с училищата, там искат ли бележка за ваксините  newsm78 (игнорирам факта, че такава може да се получи срещу определено сума  Whistling)

Както и да е, никакво намерение нямах да споря или агитирам, но темата май тръгна в тази посока. Предлагам да се върнем на темата  bowuu

# 47
  • София
  • Мнения: 4 578
Да, задължителните.

# 48
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Децата ми са големи вече и са ваксинирани с всички задължителни ваксини по касата. Не съм слагала нищо допълнително.

Ако сега щях да избирам, щях:
1. да предпочета ацелуларни ваксини
2. да не ваксинирам с БЦЖ



# 49

Болестите не са толкова страшни, колкото ги изкарват. Внушаването на СТРХ е най-важната задача на фармацевтичната индустрия!

Tochno taka. A nai-vajnata zadacha na advokaite na postradali deca e da izkarat che vaksinata e vinovna za tova, zashtoto ima federalnen fond za ovazmezdqvane na takiva deca. Kolkoto poveche postradali, toklova poveche pari za tiah.

I dvete strani izopachavat istinata za da praviiat pari ot tova. Otgovornostta si e tvoia da se opravish. Az imam internet dostyp do vsichki citirani publikacii v medicinski jurnali, i gledam da ne se vodia po tendencioznite talkuvania na razni site-ove.

Za Prevnar ima 3 novi izseldvania publikuvani minalata godina...Pediatrics April, New England Journal of Medicine May...i oshte edno. Moga da dam linkove kam abstractite, no palnia tekst niama da se vidi ot BG. Nakratko, polzi ima i vredi ima.

Sori za shliokavicata, tova e Mac

# 50
# 51
  • Мнения: 2 237
Да,задължителните.

# 52
  • Мнения: 3 506
Отговарям на въпроса, дискусии има достатъчно в няколко други теми. И двамата са ваксинирани само с някои от задължителните ваксини. Решавам за всяка ваксина поотделно, но определено с течение на времето все по-малко съм склонна да ги подлагам на това.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 363
уважавам правото на родителя на избор за ваксините, но съм категорично против фалшифицирането на имунизационни паспорти! това е престъпно спрямо останалите в обществото.

# 54
  • Мнения: 3 506
уважавам правото на родителя на избор за ваксините, но съм категорично против фалшифицирането на имунизационни паспорти!

В България правото на родителя на избор е сведено до възможността да фалшифицира имунизационния паспорт.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 363
уважавам правото на родителя на избор за ваксините, но съм категорично против фалшифицирането на имунизационни паспорти!

В България правото на родителя на избор е сведено до възможността да фалшифицира имунизационния паспорт.

не е баш така. има и други начини, вярно, пак свързани с малка фалшификация, но поне без да лъжете обществото, че сте ваксинирани (тоест, безопасни). например, подкупете педито да турне една размита диагнозка за АД или АБКМ и ще ви отлагат до дупка, а накрая ще ви освободят с комисия.

това да лъжеш, че си ваксиниран, е същото, като да си серопозитивен, а да казваш, че не си.

# 56
  • Мнения: 3 506
jam, АД не е противопоказание, АБКМ е временно противопоказание за някои ваксини. Това едно. Второ, не виждам ваксинираното общество какво го грее дали аз съм ваксинирана или не newsm78 Както и да е, дискусията в съседната тема е по-конструктивна...

# 57
  • София
  • Мнения: 6 363
Мария, в клуб Алергии на дир-а е пълно с дечица, изцяло или частично освободени от ваксини.
и какво го грее обществото ли? ами примерно, дете, освободено от ваксина поради болест и съответно - изложено на риск от контакти с друго, което се води ваксинирано. ако майката на първото знае, че второто не е ваксинирано също, ще е предпазлива.

едва ли можем да водим конструктивна дискусия по темата за фалшификациите, права си!

аз другата тема не я засягам...

# 58
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Джаме,разчисти си съобщенията,изчерпала си лимита за входящи ,а имам да ти казвам нещо много важно!!!

Пардон,дълбок поклон  Blush .

# 59
  • Мнения: 3 423
уважавам правото на родителя на избор за ваксините, но съм категорично против фалшифицирането на имунизационни паспорти! това е престъпно спрямо останалите в обществото.


да така е,като неискаш да си ваксинираш детето ок-но защо да фалшифицираш имунизационния календар и пращайки го в детска градина да рискуваш здравето и на ваксинираните деца
защото виждам че много хора не си ваксинират децата и мойто педи каза че толкова неваксинирани можело да доведат до епидемия а при епидемия и ваксинираните може да пострадат

# 60
  • София
  • Мнения: 1 062
Стига с това право на избор!

Хем искаме правова държава, хем не. Когато ни е добре - искаме, когато не ни харесва - не искаме. Когато ни ограбят/нарушат ни правата по някакъв начин - излизаме да протестираме къде ли не, но когато ние нарушаваме закона - ами, това е защото сме нямали право на избор. Подкупа и документната измама са престъпления по НК, които се наказват! Що за абсурдни твърдения - ами, ще направим фалшив картон и всичко ще е наред.

Моля ви, недейте така.

Да, приемам, че някои родители не желаят да ваксинират децата си. Тогава просто не ги пускайте на детска градина и т.н. Запишете ги като частни ученици. Ето, имате право на избор.
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?

Нека никой не се обижда, но моля да се мисли малко по-обстойно на нещата.

# 61
  • Мнения: 3 506
Да, приемам, че някои родители не желаят да ваксинират децата си. Тогава просто не ги пускайте на детска градина и т.н. Запишете ги като частни ученици. Ето, имате право на избор.
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Нека никой не се обижда, но моля да се мисли малко по-обстойно на нещата.

Нещо бъркаш. Това, за което говориш, не е право на избор, това е дискриминация. Междувпрочем същият "избор" имат и ваксиниращите родители.

Не се обиждам. Имам претенции, че съм мислила доста обстойно за нещата.

# 62
  • София
  • Мнения: 410
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Всеки път, когато прочета нещо подобно се чудя защо ваксинираните, защитените от болестите, ги е страх от неваксинираните newsm78
Не трябва ли да е обратното Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 1 062
Не е дискриминация. Защото изборът не е на детето. Родителят решава да не ваксинира детето си. Но, тъй като законът е такъв, че ваксинацията е задължителна, то родителят е избрал да го наруши. Съответно си носи последствията. Както и за всяко друго нарушение на закон. Минаване на червен светофар, например. Документна измама, например. Подкуп, например.

Спорът е неконструктивен. Законът е такъв. Може би за вас не е добър. Но то и за всеки нарушител не е добър.

Може би, ако и когато го променят, за мен няма да е добър, за вас ще е. Но пак ще е факт и ще е такъв.

# 64
  • Мнения: 3 506
Изобщо не стои въпросът дали законът е добър и за кого е добър. Законът е незаконен, разбираш ли? Законът е дискриминация, нарушаване на правата на човека и т.н., както искаш го наречи - явно ти по-добре ги разбираш тези работи. Никой няма право да ме задължи да ваксинирам. Дори повече, никой няма право да изисква информация относно това какво пише в медицинските документи на детето ми по този въпрос, а най-малко родителите на съучениците на детето ми. От там нататък спорът наистина е неконструктивен.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 062
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Всеки път, когато прочета нещо подобно се чудя защо ваксинираните, защитените от болестите, ги е страх от неваксинираните newsm78
Не трябва ли да е обратното Thinking

При една епидемия, например, вероятността дете, ваксинирано с ваксина, в която по някаква причина е имало пробив, да се разболее, се увеличава.
Факт, че болестта тръгва от неваксиниран индивид.

Аз приемам вашето мнение. И донякъде може би го разбирам. Просто се опитвам да обясня, че ако желаем, всички ние, вкл. и аз, да имаме правова държава, просто трябва да спазваме ЗАКОНА.

# 66
  • София
  • Мнения: 410
Не е дискриминация. Защото изборът не е на детето. Родителят решава да не ваксинира детето си. Но, тъй като законът е такъв, че ваксинацията е задължителна, то родителят е избрал да го наруши. Съответно си носи последствията. Както и за всяко друго нарушение на закон. Минаване на червен светофар, например. Документна измама, например. Подкуп, например.

Спорът е неконструктивен. Законът е такъв. Може би за вас не е добър. Но то и за всеки нарушител не е добър.

Може би, ако и когато го променят, за мен няма да е добър, за вас ще е. Но пак ще е факт и ще е такъв.
eleksir, не съм съгласна с теб. Този закон налага задължителна медицинска манипулация върху човек, която (да приемем дори и официалните статистики) може сериозно да увреди неговото здраве, дори да причини смърт
. Не е същото като документна измама, подкуп и т.н. Щом този закон застрашава здравето на детето ми, то предпочитам да съм закононарушител.

# 67
  • София
  • Мнения: 410
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Всеки път, когато прочета нещо подобно се чудя защо ваксинираните, защитените от болестите, ги е страх от неваксинираните newsm78
Не трябва ли да е обратното Thinking

При една епидемия, например, вероятността дете, ваксинирано с ваксина, в която по някаква причина е имало пробив, да се разболее, се увеличава.
Факт, че болестта тръгва от неваксиниран индивид.

Аз приемам вашето мнение. И донякъде може би го разбирам. Просто се опитвам да обясня, че ако желаем, всички ние, вкл. и аз, да имаме правова държава, просто трябва да спазваме ЗАКОНА.
Какъв е тоя пробив? Или това е един заобиколен начин да се намекне за неефективността на ваксините. Колко просто и удобно - имало пробив!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 062
Ох.
Не ми се иска да здълбаваме в юридически неща. А и май се получава един вид спам...
Ту не става въпрос за родителите на съучениците на вашите деца. Аз лично не бих поискала ничий картон. Има институции, които ИМАТ право да се запознаят с него. Факт. И, очевидно, детските заведения се включват в този списък.
За вас законът е неправилно формулиран. За мен не е. За това става дума. Винаги има недоволен.
Но вие говорите за извършване на престъпление. Ето това не приемам.
Ако, недай си Боже, някое дете в училището бие другите деца, тормози ги и го изключат. Това за родителите на посоченото дете ще е дискриминация. Но за вас ще е решение на проблем, свързан и с вашето дете...

# 69
  • София
  • Мнения: 1 062
Тонът започва да става недобронамерен. Не обичам да се карам. Между спор и караница тук границата е много тънка. Аз спазвам добрия тон.

Дори един прост аналгин може да причини смърт. Също и една упойка. Какво да се прави, медицината наистина няма само една страна. Затова и казвам, че донякъде ви разбирам.

# 70
  • София
  • Мнения: 410
Eleksir, нямам желание да се карам с никой. Само искам да отбележа, че не ме задължават със закон да пия аналгин или да си слагам упойки. Аз решавам това.
И пак ще подчертая, че щом този закон застрашава здравето на детето ми, то ще бъда престъпник. Ако ме хванат, ще си понеса последиците.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 062
Да, така е.
Важното е и вие като нарушител на закона, да не се оплаквате от другите нарушители, на други закони. Порочен кръг.
Бих могла да твърдя, че по този начин вие застрашавате здравето на моето дете. Но не го правя. Пак казвам, донякъде ви разбирам.

Аз не съм ваксинирана против рубеола. И си понесох последствията. Тежки последствия, заради които цял живот ще се будя нощем и ще мисля какво би било, ако......

Всеки има лични причини.

# 72
  • София
  • Мнения: 410
Eleksir, съжалявам за това, което си преживяла.
И да, всеки сам понася последствията от своите решения....но трябва да го оставят и да ги вземе сам.

Извинявам на всички за спама.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз моето решение не съм го взела сама. Просто тогава такъв е бил законът.

Нека си пожелаем здраве, независимо кой какво е решил.  Peace

# 74
  • Мнения: 3 506
Съжалявам за това, което си преживяла  Sad От последното написано обаче оставам с впечатление, че не правиш разлика между закон и медицинска практика. Преди време може и да не е имало задължителна ваксина срещу рубеола, но ако си искала да се ваксинираш, проблемът е бил точно никакъв. Нито някой е щял да те глоби за това, нито дори да ти иска информация по въпроса; просто е трябвало да се сдобиеш с ваксина и да намериш лекар да ти я сложи. Това няма нищо общо със Закона - тогава или сега...
И аз се извинявам за спама.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 062
Не виждам смисъл да обяснявам, че такава ваксина не се е внасяла тогава и т.н., и т.н. Дълга история, за съжаление с лош край. Информацията, която имаме сега, и която имахме преди сравнително малко години е различна. Много.
Разлика мисля, че правя.
Пожелавам лек ден.

# 76
  • Мнения: 143
още ми е трудно да повярвам, че има хора които подставят под съмнение необходимоста от ваксинация. просто нелепо.
единственото ми обяснение е, че това са хора, който искат на всяка цена да са различни и по-интересни, които страдат от липса на внимание. нямам друго обяснение.
и си задавам въпрос един - биха ли заминали с неваксинираните си дечица някъде, където все още върлуват куп неприятни болести от рода на паралич, малария, хепатит и други?

# 77
  • София
  • Мнения: 897
Кикко, кутията за лични съобщения ти е пълна, не мога да ти отговоря  bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 3 680
Сложила съм му всички задължителни ваксини- досега не сме имали проблеми Peace

# 79
# 80
  • Мнения: 664
По същество...Сложихме й само тези, които се изискват за детска градина. Противохепатитната я отказахме, още беше новородено и остеопатката ни посъветва да почетем първо преди да я сложим Wink След първия прием на Превенар се скъса да боледува и така и не сложихме втория. По същия начин след тройната против шарките и паротита три месеца не спря да боледува...има следващ прием към 6г. май, но ще го откажа твърдо....Има само още един прием на Пентаксим на края на месеца и все още чета и се информирам, не знам дали ще го слагаме.

# 81
  • София
  • Мнения: 981
И на двете ми деца са сложени всички задължителни ваксини.

# 82
  • Мнения: 1 800
Да, всички задължителни.

# 83
  • Мнения: 1 416
Да, всички задължителни.

# 84
  • Мнения: 4 451
Въпроса е в това, че държавата те изнудва по най-грозния начин да ваксинираш. Не ти дава грам право на избор, а това си е все едно операция. Подписваш се, дали разрешаваш да ти я направят или не. В Германия ваксините не са задължителни - родителя сам решава. Но тук в Б-я ти нарушават човешките права. Бях си намерила адвокат, който да осъди държавата в Страстбург, заради това, че ме принуждава да ваксинирам. Но в последствие се отказах - намерих си по-лесен и удобен начин.
Извинете за спама. Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт