Ваксинирате ли детето си?

  • 8 448
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 062
Стига с това право на избор!

Хем искаме правова държава, хем не. Когато ни е добре - искаме, когато не ни харесва - не искаме. Когато ни ограбят/нарушат ни правата по някакъв начин - излизаме да протестираме къде ли не, но когато ние нарушаваме закона - ами, това е защото сме нямали право на избор. Подкупа и документната измама са престъпления по НК, които се наказват! Що за абсурдни твърдения - ами, ще направим фалшив картон и всичко ще е наред.

Моля ви, недейте така.

Да, приемам, че някои родители не желаят да ваксинират децата си. Тогава просто не ги пускайте на детска градина и т.н. Запишете ги като частни ученици. Ето, имате право на избор.
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?

Нека никой не се обижда, но моля да се мисли малко по-обстойно на нещата.

# 61
  • Мнения: 3 506
Да, приемам, че някои родители не желаят да ваксинират децата си. Тогава просто не ги пускайте на детска градина и т.н. Запишете ги като частни ученици. Ето, имате право на избор.
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Нека никой не се обижда, но моля да се мисли малко по-обстойно на нещата.

Нещо бъркаш. Това, за което говориш, не е право на избор, това е дискриминация. Междувпрочем същият "избор" имат и ваксиниращите родители.

Не се обиждам. Имам претенции, че съм мислила доста обстойно за нещата.

# 62
  • София
  • Мнения: 410
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Всеки път, когато прочета нещо подобно се чудя защо ваксинираните, защитените от болестите, ги е страх от неваксинираните newsm78
Не трябва ли да е обратното Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 1 062
Не е дискриминация. Защото изборът не е на детето. Родителят решава да не ваксинира детето си. Но, тъй като законът е такъв, че ваксинацията е задължителна, то родителят е избрал да го наруши. Съответно си носи последствията. Както и за всяко друго нарушение на закон. Минаване на червен светофар, например. Документна измама, например. Подкуп, например.

Спорът е неконструктивен. Законът е такъв. Може би за вас не е добър. Но то и за всеки нарушител не е добър.

Може би, ако и когато го променят, за мен няма да е добър, за вас ще е. Но пак ще е факт и ще е такъв.

# 64
  • Мнения: 3 506
Изобщо не стои въпросът дали законът е добър и за кого е добър. Законът е незаконен, разбираш ли? Законът е дискриминация, нарушаване на правата на човека и т.н., както искаш го наречи - явно ти по-добре ги разбираш тези работи. Никой няма право да ме задължи да ваксинирам. Дори повече, никой няма право да изисква информация относно това какво пише в медицинските документи на детето ми по този въпрос, а най-малко родителите на съучениците на детето ми. От там нататък спорът наистина е неконструктивен.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 062
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Всеки път, когато прочета нещо подобно се чудя защо ваксинираните, защитените от болестите, ги е страх от неваксинираните newsm78
Не трябва ли да е обратното Thinking

При една епидемия, например, вероятността дете, ваксинирано с ваксина, в която по някаква причина е имало пробив, да се разболее, се увеличава.
Факт, че болестта тръгва от неваксиниран индивид.

Аз приемам вашето мнение. И донякъде може би го разбирам. Просто се опитвам да обясня, че ако желаем, всички ние, вкл. и аз, да имаме правова държава, просто трябва да спазваме ЗАКОНА.

# 66
  • София
  • Мнения: 410
Не е дискриминация. Защото изборът не е на детето. Родителят решава да не ваксинира детето си. Но, тъй като законът е такъв, че ваксинацията е задължителна, то родителят е избрал да го наруши. Съответно си носи последствията. Както и за всяко друго нарушение на закон. Минаване на червен светофар, например. Документна измама, например. Подкуп, например.

Спорът е неконструктивен. Законът е такъв. Може би за вас не е добър. Но то и за всеки нарушител не е добър.

Може би, ако и когато го променят, за мен няма да е добър, за вас ще е. Но пак ще е факт и ще е такъв.
eleksir, не съм съгласна с теб. Този закон налага задължителна медицинска манипулация върху човек, която (да приемем дори и официалните статистики) може сериозно да увреди неговото здраве, дори да причини смърт
. Не е същото като документна измама, подкуп и т.н. Щом този закон застрашава здравето на детето ми, то предпочитам да съм закононарушител.

# 67
  • София
  • Мнения: 410
А когато пуснете неваксинирано дете в детско заведение, вие самите какъв избор оставяте на родителите, които си мислят, че вашите деца са ваксинирани?!? Или правото на избор е право само за вас?
Всеки път, когато прочета нещо подобно се чудя защо ваксинираните, защитените от болестите, ги е страх от неваксинираните newsm78
Не трябва ли да е обратното Thinking

При една епидемия, например, вероятността дете, ваксинирано с ваксина, в която по някаква причина е имало пробив, да се разболее, се увеличава.
Факт, че болестта тръгва от неваксиниран индивид.

Аз приемам вашето мнение. И донякъде може би го разбирам. Просто се опитвам да обясня, че ако желаем, всички ние, вкл. и аз, да имаме правова държава, просто трябва да спазваме ЗАКОНА.
Какъв е тоя пробив? Или това е един заобиколен начин да се намекне за неефективността на ваксините. Колко просто и удобно - имало пробив!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 062
Ох.
Не ми се иска да здълбаваме в юридически неща. А и май се получава един вид спам...
Ту не става въпрос за родителите на съучениците на вашите деца. Аз лично не бих поискала ничий картон. Има институции, които ИМАТ право да се запознаят с него. Факт. И, очевидно, детските заведения се включват в този списък.
За вас законът е неправилно формулиран. За мен не е. За това става дума. Винаги има недоволен.
Но вие говорите за извършване на престъпление. Ето това не приемам.
Ако, недай си Боже, някое дете в училището бие другите деца, тормози ги и го изключат. Това за родителите на посоченото дете ще е дискриминация. Но за вас ще е решение на проблем, свързан и с вашето дете...

# 69
  • София
  • Мнения: 1 062
Тонът започва да става недобронамерен. Не обичам да се карам. Между спор и караница тук границата е много тънка. Аз спазвам добрия тон.

Дори един прост аналгин може да причини смърт. Също и една упойка. Какво да се прави, медицината наистина няма само една страна. Затова и казвам, че донякъде ви разбирам.

# 70
  • София
  • Мнения: 410
Eleksir, нямам желание да се карам с никой. Само искам да отбележа, че не ме задължават със закон да пия аналгин или да си слагам упойки. Аз решавам това.
И пак ще подчертая, че щом този закон застрашава здравето на детето ми, то ще бъда престъпник. Ако ме хванат, ще си понеса последиците.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 062
Да, така е.
Важното е и вие като нарушител на закона, да не се оплаквате от другите нарушители, на други закони. Порочен кръг.
Бих могла да твърдя, че по този начин вие застрашавате здравето на моето дете. Но не го правя. Пак казвам, донякъде ви разбирам.

Аз не съм ваксинирана против рубеола. И си понесох последствията. Тежки последствия, заради които цял живот ще се будя нощем и ще мисля какво би било, ако......

Всеки има лични причини.

# 72
  • София
  • Мнения: 410
Eleksir, съжалявам за това, което си преживяла.
И да, всеки сам понася последствията от своите решения....но трябва да го оставят и да ги вземе сам.

Извинявам на всички за спама.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз моето решение не съм го взела сама. Просто тогава такъв е бил законът.

Нека си пожелаем здраве, независимо кой какво е решил.  Peace

# 74
  • Мнения: 3 506
Съжалявам за това, което си преживяла  Sad От последното написано обаче оставам с впечатление, че не правиш разлика между закон и медицинска практика. Преди време може и да не е имало задължителна ваксина срещу рубеола, но ако си искала да се ваксинираш, проблемът е бил точно никакъв. Нито някой е щял да те глоби за това, нито дори да ти иска информация по въпроса; просто е трябвало да се сдобиеш с ваксина и да намериш лекар да ти я сложи. Това няма нищо общо със Закона - тогава или сега...
И аз се извинявам за спама.

Общи условия

Активация на акаунт