За физическата активност на децата

  • 712
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
Имам деца на 5, на 8 и на 10г и съм загрижен за тяхната  физическа активност. Нямаме много време да ги водим на различни места, където да тренират един конкретен спорт и ми се иска някак да може да правим физически упражнения у дома или навън, но да са по-систематизирани и интересни. Има ли други родители с подобни проблеми и дали някой може да сподели, как се справя с това?

# 1
  • Мнения: 925
Записвам ги на спорт в самото училище/градина, в краен случай близкото читалище. Все нещо ще се намери. Друг вариант е спорт само събота и неделя. Вечер ги оставям да се налудуват в парка.

# 2
  • Мнения: 296
По принцип добре е всяко дете да избере спорт, който му харесва, за да ходи с удоволствие и да се забавлява. Така няма да му омръзне и да се откаже.

Щом нямате много време, можете да ги запишете плуване, така ще ги водите и трите в един ден.
Пола също определя донякъде избора им - момиченцата искат балет, художествена гимнастика. Момчетата футбол, баскетбол. Но и др спортове.
Изберете където ви е най-удобно и близко.
Хубав трик е с приятелчето на всяко дете - ако се разберете с родителите му, една седмица вие да ги водите и довеждате, една седмица те. Така намалявате наполовина задълженията. Ако познавате добре родителите, разбира се, и можете да им се доверие.
Харесва им след спорта да идат в дома на другото дете, да закусят заедно, пишат домашни или да си играят, докато не дойде родителя да ги вземе.

Безплатното е в парка, излети на Витоша.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 22:32 от Valerie R

# 3
  • Мнения: 12 015
5-годишното посещава спортни или други дейности в градината. Заплащането е по-малко отколкото в дружество.
Безплатни занимания предлагат от УСШ, но може да нямат клуб в училището и да се налага да ги водите през деня до спортна база.
Иначе става и около блока - баскетбол на спортната площадка, фитнес на открито, колелета, футбол с другите деца (ако са момчета).
Третокласникът ми есента тръгна на футбол с приятели, тренировките са вечер от 18 или 19 часа, заради втората смяна. Три дена седмично по 60 минути и тренират сериозно. И той, и аз сме доволни.

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
След като нямате време да ги водите да тренират конкретен спорт,,можете да излизате да карате велосипеди заедно.
Може да карат ролери,тротинетки .
Например в двора на някое училище,което е близо до вас.
Вкъщи-може да си купите фитнес уреди.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Децата са лесни - една топка и в двора на кварталното училище - обикновено има поне футболни вратички и/или баскетболен кош.
Сега вече затопля и времето - колела, ролери, преходи на Витоша (леки, като за деца все пак).
Също така фитнес уреди има на открито в някои градинки/паркове, ако ви влече.
Иначе, проучете какви възможности за спорт се предлагат в училището/ДГ на децата ви, може да се изненадате от възможностите.

Ако искате нещо системно обаче, ще трябва да ги водите редовно, т.е. определено иска време и финанси.

# 6
  • Мнения: 12 015
Към УСШ са безплатни тренировките. Ако базата е до дома или училището на децата, могат и сами да ходят, ако тренировката е от 15-16 часа. Платените клубове съобразяват часовете за тренировка с възможността родителите да водят децата и с ученици втора смяна.

# 7
  • Мнения: 5 018
С уговорката, че детето ми е малко и е само едно, да кажа, че я водя в спортен център близо до вкъщи (Спортния център към St. George). Там по едно и също време с нейния балет има и джиу джитсу, има и плуване, има и художествена гимнастика. Базата е чудесна. Струва ми се, че дори да ви е по-далеч от къщи, удобството да водите трите деца на едно място по едно и също време, когато те да могат да си изберат спорт по избор, може да е удачен вариант. И други сходни места из София съм чувала, където на едно място по едно и също време могат да се тренират различни неща. Ако сте от малък град обаче, вероятно е по-сложно.

Също съм виждала по няколко деца в различни възрасти да ходят на катерене на закрито, както и на плуване.

Иначе да, кънки, колела, тротинетки, разходки, една топка и решението е готово.

Общи условия

Активация на акаунт