Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 17

  • 22 358
  • 585
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 986
Едно време преди 2008 си бях купил апартамент в Погребите, тогава вървяха слухове, че една силова групировка има план да изсели Максуда да изрине всичко и да направи топ квартал, както и яхтено пристанище, ама после дойдоха кризи, други власти и така.

И в крайна сметка не разбрах, след като на едната карта има супер малко свлачища, другата едва ли не половината град е червена зона...нещо 2 + 2 не излиза. Отделно нали казахте големци отишли в Пчелина - щяха ли да отидат ако беше свлачищна зона?

Каква е разликата между червена зона и свлачищна зона?

# 436
  • Мнения: 117
Свлачищна - дето се свлича в момента. Забранена - щото се е свличала или може да се свлече.

# 437
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Потвърждавам за мангалите. Циганската махала в Балчик е с най хубавите морски изгледи Simple Smile

# 438
  • До морето
  • Мнения: 7 086
Потвърждавам за мангалите. Циганската махала в Балчик е с най хубавите морски изгледи Simple Smile

Не само, че не ги изселват, но и се разрастват. Вече са превзели централната част на Варна - от Максуда, през Капитан Райчо, Колхозния, Христо Ботев, Катедралата, Централна поща - навсякъде е пълно с цигани. Навсякъде.

# 439
  • Мнения: 840
Потвърждавам за мангалите. Циганската махала в Балчик е с най хубавите морски изгледи Simple Smile

Не само, че не ги изселват, но и се разрастват. Вече са превзели централната част на Варна - от Максуда, през Капитан Райчо, Колхозния, Христо Ботев, Катедралата, Централна поща - навсякъде е пълно с цигани. Навсякъде.
Там е така от поне 20 години. От едно време се мукнат на тумби до Южния плаж, понекога с 39.

# 440
  • Мнения: 3
Има ли хора, които са си платили за апартамент във Възраждане 1 Варна.Собственик беше Мартин Леонов, но доколкото разбрахме е изгонен.Така би трябвало да изжлежда вече готовият блок:https://citybuildpro.bg/building-details/5?fbclid=IwAR2pSlx14Cha

# 441
  • Мнения: 6
Почват да се прокрадват и такива видеа и то не просто "пълнеж", а икономически анализи. Знам, че за спукване на балона се говори от години, но май вече наистина назря момента. А и е хубаво да слушаме чичо Бъфет, а не някой измислен брокер Grinning
https://youtu.be/tr3MgwXoIRI?si=6s0HY9aidMOyz-mX
Разбира се, Тихомир Тошев говори едно и също, както преди 16 г. https://www.youtube.com/watch?v=s-BmxLW4dmU&t=7s
И интервю с негово участие от 2008 - https://www.youtube.com/watch?v=YQRBSyDD5wI

# 442
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Във Варна ръста на цените се дължи на дефицит от имоти. Търсенето надвиши предлагането. Спад на имотите има и в ЕС, но там  пазара не е референтен на нашия.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 5 260
Горното важи за хубави имоти с адекватно разпределение, размери и локация. Иначе просто имоти - колкото щеш.

# 444
  • Варна
  • Мнения: 986
Хубаво ама за мен е необяснимо примерно кооперация в кайсиева на дупка, ей така се обадих да питам и 3 апартамента бяха останали, 3... не знам дали ще има спад. Може и да има, но за мен или българина има много пари, или го е много страх от инфлацията или и аз не знам какво го подхранва тоя пазар.

# 445
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
70 милиарда лева имало в банките, като спестяванията постоянно нараствали. Лъжа ли е, истина ли не знам, но явно и това се отразява на пазара.
Не знам какъв балон ще се пука, лично познавам много хора, които го чакат от 2017 та насам.
Имаха пари за апартаменти, сега имат пари за гаражи, и то не в центъра.
Живота премина, в някакво очакване нещо да се случи и сакън да не се набутаме.
Но нищо, трябва да има и бодри квартиранти, да са живи и здрави и редовно да си плащат  Simple Smile))))))))))))))

# 446
  • Варна
  • Мнения: 14 547
karmacoma, ликвидността на бг банките е висока, затова си позволяват по- ниски лихви за ипотечните кредити. За мен е много странен този стаден  навик, да държиш депозити без лихви. Разгледах пазара в др.градове, консултирам се и с приятели от бранша. В Бургас има имоти по 1000€ за кв.м. Нима е по- изостанал град?.
Инвестиране в 20 кв.м.чиста площ (45 кв.м) за цена от 90 000 € е безумие.
С тази сума един креативен и амбициозен човек може да развие успешен бизнес.
В близкото бъдеще банките няма да толерират ипотеки за амортизирани панелки. И там цените ще останат в ниския сегмент.
Някои имоти умишлено не се предлагат на пазара в изчакване на €- то.

# 447
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Ох, не знам за успешния бизнес с 90к евро. Много е относително колко ще е успешен и дали ще потръгне, а може да стане така, че и да ги загробиш. Всичко е относително. Ако сме живи и здрави, ще видим картината след десетина години и тогава ще разберем. До тогава, никой не може да каже какво ще се случи и дали си е струвало.

# 448
  • Мнения: 434
Аз имам 90к евро, някой да ми предложи сигурен и успешен бизнес?

# 449
  • Варна
  • Мнения: 986
Хахах да. Това съм го забелязал с БГ основно. Някой примерно ползва консултантска услуга и иска сигурност и гаранции за успех. То ако беше така бизнеса на консултанта нямаше да е консултиране, а развитие на множество бизнеси ако имаше гаранция и сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт