Край на връзката - обяснение или тотален игнор

  • 5 077
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Пускам тема, защото ми тежи.
Как бихте постъпили с някого, с когото не желаете да сте във връзка?
Ще му обясните защо, ще спрете да отговаряте на съобщения/обаждания или просто ще го блокирате?
В положение съм - не ми отговарят, но не ме и блокират. Ужасно е.

# 1
  • Мнения: 1 426
Едно кратко, точно и ясно съобщение.... и кой от дет е!

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
За колко дълга връзка става въпрос?
Неадекватно е да си бил във връзка с някой, и да напуснеш без да кажеш нищо. Ако преди това е имало скандали, предполагам причините са ясни, и няма нужда от много обяснения.

Та, зависи от ситуацията, дай повече подробности.

Едит: За 40 годишният ти колега ли става дума? Ако да, не мисля, че имаш нужда от повече разяснения. Там е ясно като бял ден.

# 3
  • Мнения: 35 964
позагубила съм желание да се обяснявам с хората
трябва да е нещо много дразнещо, за да блокирам
просто ще спра да отговарям
другата страна обикновено знае защо връзка няма да има, нещата рядко стават изведнъж

нямам предвид дълготрайна връзка - за такъв случай бих формулирала няколко изречения като за последно

# 4
  • Мнения: 1 117
Колко е била дълга връзката? Връзка ли е била? Под връзка разбираме да се чувате, виждате всекидневно, да живеете заедно (евентуално), абе - каквито и да е наченки на сериозност.

Ако сте се виждали за секс, не смятам, че има нужда то допълнителни обяснения.

# 5
  • Мнения: 3 755
Вие нямате ли достойнство или самоуважение?
Той се е държал с вас като момиче на повикване, пълен инфантил и вие ще страдате.
За загубеното време? Още ли искате да загубите.
Понякога е хубаво да не научавате, защо един човек не иска да е с нас, защото причината може да ви хвърли в други размисли и депресии.
За 40 години да не умее да изгради връзка, в която да има комуникация е не червен, ами лилав флаг за човек с проблеми.
Ако ви кефи неизвестното и мислите, че ще разгадаете загадка - не, няма нищо такова.Кофти характер, егоизъм и наслада от това, другите да се вълнуват какви ги върши.

Насочете си мислите към вас и нещата, които ви правят щастлива.

# 6
  • Мнения: 25 610
Че защо да те блокира? Я как хубаво се унижаваш и му галиш егото?
Що пък да не се забавлява още човекът на твой гръб, да се чувства велик любовник? А може и на приятелите си или колегите да чете излиянията ти, да се забавляват колективно...

Абе, момиче, ти грам достойнство ли нямаш???

# 7
  • Мнения: 184
Според човека зависи. Няма точен отговор. Защо да има блокиране когато са изказани нещата. Зависи какъв е случая,дали се познавате отдавна или скоро,дали за момента се прави действие. Мълчанието е вид игнориране,но думите, начина и подбора на думите също могат да са игнориращи или спиращи другия. Ако в тях има гняв,ярост,обида,безразличие,нападение,все отрицателни неща. Някой,който държи на някого няма да ползва отрицателни изрази с цел да нарани другия нарочно. Като цяло се случват моментни изблици на отрицание но човека,който ги е казал се поправя след краски време и прави положителни неща

# 8
  • София
  • Мнения: 28 570
Скрит текст:
Пускам тема, защото ми тежи.
Как бихте постъпили с някого, с когото не желаете да сте във връзка?
Скрит текст:
Ще му обясните защо, ще спрете да отговаряте на съобщения/обаждания или просто ще го блокирате?
В положение съм - не ми отговарят, но не ме и блокират. Ужасно е.
Зависи.
Ако човекът разбира от дума, ще обясня кратко.
Ако е тип "лепка", няма да си причинявам обяснения и ще мина към тотален игнор.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 299
Връзката каква е - гаджета, съжителство, брак, дете или просто сте излизали няколко пъти на по кафе, преспали сте и той спира комуникацията? Защото, ако е второто човекът може просто да е решил, че не желае задълбочаване и за да не се обяснява спира да комуникира. Което пак е не е съвсем ок, но има такива хора, най-вече мъже. А и нежеланието за общуване казва много -  просто прекратяваш и ти. Жената трябва да има самоуважение и да престане да гали егото му. И между другото, ако изведнъж се сети за кафе и секс пак му откажи след като той е спрял общуването. Просто приеми, че е от тези хора, които не желаят да разговарят и п редпочитат да изчезнат - аз пък хич не бих уважавала подобен човек и бих прекратила интерес. Без блокиране, това са детински работи. Просто нямам интерес. Както и към човекът, който върви в момента на отсрещния тротоар. Даже той би възбудил повече интерес у мен, понеже не се е държал така с мен.                   
А пък,а   ко сте имали 3-годишна връзка и той изведнъж изчезва и спира комуникацията още повече.         

# 10
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 078
Блокирай за да не се изкушаваш и пълен игнор да види колко си самостоятелна без него. Иначе ще те изкуши пак, ти явно си го харесваш щом не си го блокирала досега и май ти липсва и ти харесва да му четеш съобщенията и въобще цялото внимание от негова страна не е хич чак толкова зле.

# 11
  • Мнения: 25 610
Накратко историята за тези, които не са чели предишната тема: той не я иска, но тя се натиска.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 570
А, ясно.
Ами, разбирам игнорирането му в такъв случай.

# 13
  • Мнения: 39
Оставете историята ми, питам по принцип. Не говоря за моя случай.

# 14
  • Мнения: 1 117
Ама, какво питаш? Супер детинско е да блокираш хора. Не ти отговарят, защото не им се занимава. Какво има да се нищи?

Общи условия

Активация на акаунт