АС и други романтични К-драми - тема 8

  • 8 781
  • 507
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 779
newsm59
Честита да си, Бел. Здрава, обичана, уважавана и ценена smile3525.

Г-н Кралица поддържа този комичен спектър почти през цялото време. Е, има малко драматични моменти и дворцови интриги, но не са преобладаващи. Имайте в предвид, че след края на сериала има два бонус епизода от по половин час, които не знам дали ще излъчат. Те са нещо като продължение на историята или какво се случва след това в кралския двор.
Готвачът
Скрит текст:
е в кома през цялото време и се появява пак чак в края на сериала, когато се събужда. Помни какво се е случило и, че е бил в тялото на кралицата. Тя, обаче, не помни и е озадачена защо се държи различно и употребява изрази, които не са походящи за една дама Joy.

Не ми е подходящ като тембър озвучаващият Готвача. За нас е загуба, че не се чува дълбокия глас на Че Джин Хьок, но ми е ясно, че за редовите зрители, които гледат корейско само по тв-то едва ли ще е от значение.

# 331
  • Русе
  • Мнения: 2 223


Честит рожден ден и от мен, Белл!
По Спиди пращам ти букет
и пожелания безчет
за здраве, радост и усмивки
в корейски блянове почивки...Stuck Out Tongue Winking Eye
Ча, Чи и другите по ред
да ти напяват на уше...Innocent
Днес на тостове да ти върви,
тъй...100 години направи!

Белл, 2в1 е написала това, което и аз щях да пиша. Само ще добавя (малка подсказка) за нещо, което се разбира по нататък: момичето (бъдещата кралица) от малка е обичала да се усамотява, да се крие и тя е там, в нейното си тяло. Няма пренасяне от нейна страна в бъдещето.
Май само 2в1 може да ме разбере защо обичам субтитри...Wink Ах, тези гласове! Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 13:35 от winona

# 332
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 470
Честито на рожденичката с пожелание в здраве и радост да радва душа и сетива с нови и нови дорами!

# 333
  • Русе
  • Мнения: 2 223
Един малък отчет: "Забрана за брак"/The forbidden marriage приключен. Simple Smile Исках да видя Ким Йон Де ( Луна през деня) и в друга роля. Сериалът го определям комедия-романтика-драма - в процентно отношение запазвам реда. Не е нещо "Уау", но е забавен и става за гледане.

# 334
  • Мнения: 6 779
Уин, щом искаш да гледаш Ким Йонг Де, виж Sh**ting Stars. Няма да ти препоръчвам Пентхаус, защото е от "макджанг" драмите, които не се харесват на всеки. И за двата линкове за гледане има на първа страница.

Има обявен нов серила с него и Шин Мин А, но още няма дата кога ще се излъчва.

# 335
  • Русе
  • Мнения: 2 223
Благодаря, 2в1! Преди малко преглеждах 1-ва страница и видях колко са ни  ограничени сериалите с  бг-превода. "Падащи звезди" ( Simple Smile ) е на изчакване и ми е и в списъка.

# 336
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 406
Много ви благодаря за хубавите пожелания😘

Онзи ден щях да казвам нещо и после, спах, събудих се на другата сутрин и  забравих, но днес докато търсех назад дали съм запазила един линк и се сетих от къде се получи объркването ми с имена и заглавия.    Господин кралица го  омотах с друго подобно сладурско заглавие - Господин слънчице (бях ги разглеждала и двете, съответно видях актьорски състав и екип зад кадър) от там и объркването ми за топ сценаристката, но не ми е за пръв път де Joy И в изказването ми съм омотала още две заглавия -
от  Наследниците и Потомци на слънцето, съм "обединила" едно и се получило Наследници на слънцето Joy

# 337
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 993
Чудесно заглавие за някой следващ к-сериал. Heart Eyes

Белл, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Късно идвам, но ти нося поздрави от сърце и пожелания най-вече за здраве, щастие и ... повечко хубави сериали.  Hug Laughing

# 338
  • Мнения: 512
Честит Рожден Ден Бел,
усмихната поредна година от съзряването ти ти пожелавам, около теб да виждаш цветя

а драмите в животът ти да бъдат само на екрана.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 00:55 от Krissttinna

# 339
  • Мнения: 3 252

Честит рожден ден и от мен, Белл!
По Спиди пращам ти букет
и пожелания безчет
за здраве, радост и усмивки
в корейски блянове почивки...Stuck Out Tongue Winking Eye
Ча, Чи и другите по ред
да ти напяват на уше...Innocent
...
Също така да плакнеш и оЧе. 🤪
Джуно и Пако костюми да ги гледаш как разхождат -
всички знаем колко им подхождат.
Бинчо и той на хоризонта да се появи,
че след сватбата със Сончето сякаш се покри.
Поне аз не съм разбрала скоро в сериал да е играл,
май на екшъни се е отдал...
Ча освен с хубост в последните два проекта и с талант те радва,
нека не спира приятно да ни изненадва.
Споменавам ги поименно ей така самоцелно,
колкото и да се опитвам всички любимци не бих могла да отразя поотделно.
Но стихоплетството ми е в кръвта,
като видях Уин не успях да се въздържа. 🤪

Бел, я виж какви оригинални заглавия измисляш...
Този път обаче е близко по значение,
затова не ми направи чак толкова голямо впечатление.
Но за други като "ПепеляНка и четирите принца" си признавам,
че любопитството си да овладея не успявам.
Допитвам се до Гугъл има ли наистина такова,
че невинаги да повярвам на всичко съм готова.😂

Така е като сладкарницата богат асортимент предлага...
Постоянно се изкушаваме,
а за удоволствието си плащаме като без сън оставаме.😝

Разбира се, нека драмите ги гледаш само на екрана.
Да са отминали вече трудните дни,
а най-хубавото тепърва да предстои.☺️

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 23:26 от Margarita N.

# 340
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 406
Проф, Крис, благодаря и на вас за хубавите пожелания, отново благодаря на всички!  Ах тези поетеси, как ги редите римите точно на място Joy

За пепелянката помня как ги наредих  една съботна сутрин миналата есен - една дама намина през темата да пита за сеприали подобни на ТГ, ЛПВТ (като го изписвам много внимавам да не го прекръстя на ЛГБТ)  и Пепеляшка и 4-те принца, но аз седнала с тела върху шкафа в коридора чакам ММ, че ще излизаме и в бързината пепеляшка стана пепелянка, ама много оригинално се получи Joy Единия път пък вместо банални сцени написах батални, та  по смисъл изказването ми съвсем друго се получи ....Joy Впрочем, някой писа че пепеляшката е забавна история, та се канех да погледна, но обикновено това което го трупам в списък все там си седи, а подхващам нещо спонтанно,  най-често коментирано по последните страници на темата.....

Сноши направо в несвяст бях докато гледах Господин кралицата, така ми се спеше и какво видях, какво не, особено от втората половина май почти нищо.... Поне повторението да е от 6 сутринта, струва ми се че тогава повече хора ще могат да го гледат.

# 341
  • Мнения: 6 113
Снощи като се хилихме с балеринката привлякохме вниманието и на ММ. Та вече гледаме трима к-сериала по сторито.
Струва ми се, че този крал всъщност е много умен и само се прави на глупак. Убедена съм, че наложницата е скрита лимонка. Нещо като принцесата на принца на покрива. Само че е ужасно грозна. И не разбирам как кралят, който подозирам че е умен не е разбрал, че наложницата само се прави на мила и добра. Предполагам, че мъжката версия на кралицата ще привлече вниманието му и той ще се влюби в жена си, която е и много по-красива от наложницата. Хитро са го измислили. В много сериали момичетата от Чосон се преструват на момчета, обаче тук мъжа в женско тяло е изигран много детайлно като мимики, пози, походка и даже на моменти имам чувството че виждам мъж в женски дрехи.

# 342
  • Русе
  • Мнения: 2 223
Рори, и си права, и не си! Simple Smile Кралят: има право да е такъв и, да, ще се влюби в кралицата. Ама няма да издавам повече...Simple Smile...гледай. Наложницата: когато не се знаят много неща, се постъпва така.Или: при липсващо парче - пъзел не се получава. А и не забравяй, че тя също иска да остане жива?! И защо пишеш, че е  грозна? За мен си е симпатично момиче. Simple Smile
Аз отново съм "нещастна" Cry - 4 Дорами прерових и никъде не намирам субтитри за "Чумонг", навсякъде е с озвучка Rage. Преди 100 години изучаването ни по руски език започна пак така...в картинки...значи връщам се в клас. Thinking

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 16:22 от winona

# 343
  • Мнения: 6 113
Уинона, аз нямам проблем да знам подробно цялата история преди дори да съм я започнала. Често харесвам филм или сериал повече при второ гледане, както например Втория живот на Рейн. Но в случая и други следят Г-н кралицата и ще преглътна въпросите. Засега. Но наложницата наистина ми изглежда много грозна. Но на мен някои актьори смятани за хубавци и харесвани от всички не ми харесват изобщо, така че е възможно актрисата като цяло да си е харесвана от другите просто моите очи да я виждат като грозна.
Трябва да проверя гледала ли съм я другаде. Ако съм я гледала и тогава съм я възприемала по-добре от сега може от чосонската й визия да е този неприятен ефект във външността.

# 344
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 406
И аз нямам против да науча предварително, даже като че  ли така следя историята по-внимателно и мога да обърна внимание на други детайли, а и сериалът не е нов, повечето в тази тема са наясно със съдържанието му, а доколкото знам други две подобно на  Рори и мен също обичат подсказки. На мен наложницата ми изглежда красива, а гласът който я озвучава на български е нежен. А и трябва да е някак атрактивна за да впечатли един крал.  Предвид дворцовите нрави в миналото, смятам поне засега поведението и за нормално. Мястото на крале и кралици е било доста проветриво, на кралските любимки още повече, и за оцеляването им да са бели и добри си е било вредно, абсолютен риск за живота им. В Империатрица Ки главната например свали от трона 2 империатрици, които се опитваха по всевъзможни начини да се разправят с нея докато беше фаворитка на императора, а после и когато стана империатрица, и самата тя уби доста хора за да оцелее. Беше просто въпрос на оцеляване в стил "или ти, или аз".
Преди тази и роля съм гледала главната  от Г-н кралица в други две роли, където играеше кривла в различна степен на кривотия, но тук създава изцяло много различен образ, както казва Рори, дори движението на тялото и е различно, още в първа серия начина по който хукваше да бяга, точно по мъжки някак, вдигаше полите и спринтираше, а след нея тълпа от прислужници викаше че и се вижда бельото Joy Снощи се разсъних точно накрая когато беше в мъжката тоалетна и разбра че го няма както се изрази "малкия дракон" и няма какво да прави там, не можела да пикае права и искрено завидя на другите мъже там  Joy

А в първа серия обърнахте ли внимание от колко ката се състоеше облеклото и? В други исторически сериали съм виждала докато обличат дворцовите дами, но тук изброиха всичко - боя се че не го запомних. Къси гащи, дълги гащи, панталон,  "сутиен" долна риза, първа пола, втора пола, рокля и онова с вързалките  над талията което е като блузка, пък ако има и връхни...

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 19:05 от Беллора

Общи условия

Активация на акаунт