Защо не кърмихте?

  • 3 574
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Отказах се от преумора, от незнание за правилно поставяне, от недоспиване, от разранени зърна... плачех, държах го, заспивах над него, ужасна депресия ме навести... отказах се и след 2 дни нямах и капка мляко в гърдите си. Явно не съм имала по начало... не знам...  Confused
Кърмих, де, но малко  Sad

# 16
  • Мнения: 1 193
Мен пък ме полази змия  Mr. Green и просто няма такъв ужас, та ми спря кърмата. После карахме на замразени запаси още 2 1/2 мес. Та си е пила кърмица рожбата - 5 мес.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Цитат
Отказах се от преумора, от незнание за правилно поставяне, от недоспиване, от разранени зърна... плачех, държах го, заспивах над него, ужасна депресия ме навести... отказах се и след 2 дни нямах и капка мляко в гърдите си. Явно не съм имала по начало... не знам... 
Кърмих, де, но малко 
Това накратко е и моята история

# 18
  • Мнения: 990
Не кърмих ,защото децата ми бяха в кувьоз 1 месец, а аз изцеждах общо 20 гр от двете гърди  Crazy.В деня в който ни изписаха ,кърмата ми спря напълно и затова бяха изцяло на АМ.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Кърмих изцяло 5 месеца - благодарение на Форума. Пих всички видове чайчета - майчета. Но бебо почна да не спи, да се събужда на всеки час, дори и през ноща...Един следобяд му дадох АМ- изпи само 100мл , а спа 5 часа! Явно си е бил гладен  Embarassed
Започнах да давам АМ и кърмех още месец само през ноща, само ако се събуди. Беше на 6 месеца, цикъла ми дойде за пръв път и кърмата спря от раз.

# 20
  • Мнения: 1 043
Кърмих почти до 3-я месец,след това кърмата ми спря,незная защо.Вероятно от стрес или недоспиване,има 100 причини за това. Flushed
И при мен беше така.От 4-я месец започнах да го дохранвам с АМ,а после той сам се отказа да суче от гърдата.Цедях се и му давах кърма с шише само и само да пие кърма детето,а то само като я усетеше,направо пищеше.Предпочиташе АМ  Shocked Спрях да изцеждам и малкото кърма,която имах и тя съвсем спря.

# 21
  • Мнения: 729
Кърмих и дохранвах 2 седмици.После нямаше изобщо кърма.Просто от самосебе си спря и нямаше нито капка.

# 22
  • Мнения: 287
Спря ми кърмата, иначе аз бях много надъхана да кърмя. Постепенно намаля, когато бебо бе 4-5 месец.

# 23
  • Varna
  • Мнения: 333
Защото противно на  твърдения във форумите не всяка жена може да кърми.

# 24
  • Мнения: 327
Много исках,но след секциото още дохрахвах,вкъщи кърмата ми съвсем намаля до 30 гр.на ден с изцеждане и така на 43 ден нямах вече въобще baby_neutral

# 25
  • Мнения: 5 103
Не кърмих, защото не исках . Причините поради, който не съм искала не споделям Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 622
Имам вдлъбнати(неоформени)зърна и не се справих с кърменето.Изчетох сума си съвети по форумите  относно "моя"проблем-емии,не стана номера!Предпоченох да дам АМ вместо да гадая от глад ли реве или от колики.Признавам си,че не бях настоятелна и избрах "лесния"начин,за което дълго имах угризения на съвеста....

# 27
  • Мнения: 887
Исках да кърмя,но имах малко кърма.Налагаше се да дохранвам с АМ,а това води до намаляване още повече на кърмата.Мъчихме се така до третия месец.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Първо той не засука въобще...цедих и давах два месеца като накрая дохранвах. Кърма имах много...просто неможах да разбера от къде ми дойде. Силно намаля защото се цедих постоянно..те. не ме изсукваше бебето. Не виня никого освен себе си за това, че само два месеца му давах кърма.
Незнам къде и какво обърках....

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 134
На 5-тия ден от изписването се 4удих бебка за6то пла4е 10 мин.след като уж се е наяла и трябва да спи .След седмица мъки и купих АМ и досега я дохранвам-е по4ти изцяло на АМ.Пих хомеопати4ни за стимул. на кърма,пих многооого те4ности ,но уви-без особен резултат. А ВСЕ ПАК  за мен е по-важно детенце е да е нахранено и спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт