Bioflora Kids - за нормална чревна микрофлора и комфорт. Задайте своите въпроси към педиатър!

  • 5 376
  • 211
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 79
Когато давам пробиотик на детето, кога трябва и въобще необходимо ли е да давам пребиотик?

Здравейте!
Най- добре е да давате комбинация от тях. Както е в продуктът Биофлора кидс.

# 91
  • Мнения: 79
Какви са признаците, че стресът при дете се отразява на нормалната микрофлора?

Здравейте!
Стресът влияе на всички системи в човешкия организъм. При децата стресът обикновено се изразява в коремна болка около и малко над пъпа, която не зависи от прием на храна, медикаменти и се влияе добре при ангажиране на детето със спортни дейности. Понякога е възможно да има запек или диарични изхождания.

# 92
  • Мнения: 79
Здравейте!
Давам много често пробиотици на децата си,с оглед на това,че всички болести започват от червата,та желанието ми е да ги предотвратя,доколкото е възможно.Въпросът ми е-редно и желателно ли е да се редуват(сменят) различните щамове пробиотици и колко време без прекъсване могат да се дават от един вид?
Благодаря за отговора предварително!

Здравейте! Важно е да се дават щамове, които са профилактични, а не терапевтични, ако детето е здраво. Такива щамове има в редица продукти като един от тях е Биофлора кидс. От тях може да давате без прекъсване.

# 93
  • Мнения: 79
Здравейте, детето ми от декември месец 2023 приема всеки ден по 1 пробиотик (случвало се е понякога да пропуснем ден или два) сменям ги, защото така съм чувала, че се прави, от лекар. Та въпроса ми е вече станаха 5 месеца, трябва ли да направим почивка, между другото много добре се отразява приема, вече редовно си се изхожда. Както и за имунитет ги използваме.

Здравейте! Това е чудесно!
Това са "хубавите" ефекти на пробиотиците, които обаче се изявяват при продължителен прием. Сега може да направите 1 месец почивка и пак да възобновите приема, преди настъпване на лятото.

# 94
  • Мнения: 79
Здравейте! Колко време е препоръчително да се приемат пробиотици и /или имуностимулищи добавки? Има ли по-подходящи добавки за деца с алергични реакции, засягащи дихателните пътища.

Здравейте! За да имат някакъв ефект, всички хранителни добавки, трябва да се приемат поне 2-3 месеца. За някои е необходима почвика от 1-2м., за други не. За децата с алергични прояви, също вклюването на пробиотик би било добро решение.

# 95
  • Мнения: 1 763
Здравейте! Препоръчвате ли приема на пробиотик като профилактика преди почивка на морето?

# 96
  • Мнения: 79
Здравейте! Препоръчвате ли приема на пробиотик като профилактика преди почивка на морето?

Здравейте!
Да! Необходимо е да бъде приеман поне 1 месец, преди почивката.

# 97
  • Мнения: 99
Здравейте! Имам две дечица. Едното е на 3, другото на 2 месеца. Как мога да им помогна, за да имаме спокойна морска почивка?

# 98
  • Мнения: 79
Здравейте! Имам две дечица. Едното е на 3, другото на 2 месеца. Как мога да им помогна, за да имаме спокойна морска почивка?

Здравейте!
Въоражете се с тръпение, всички необходими лекарства и фармацевтични средства. Давайте им поне 1 месец преди почивката пробиотик.

# 99
  • Мнения: 1 040
Кои видове пробиотик са препоръчителни и кои е редно да се избягват при хистаминова непоносимост?
Кога се приема пробиотик преди или след хранене?

# 100
  • Мнения: 279
Здравейте! Моят въпрос е нужно ли е след определено време прием на пробиотик (месец, два) да се прави почивка? Или по друг начин зададен въпроса - за какъв период от време е добре да се приема пробиотик?

# 101
  • Мнения: 9 490
Здравейте!

Доколкото ми е известно, за да работят пробиотиците, е необходимо те да достигнат до тънките черва невредими. Затова повечето са в капсули, които да ги защитят от киселината в стомаха.
Тези са дъвчащи - как е гарантирано оцеляването на пробиотиците?

# 102
  • Мнения: 256
Благодаря за отговора, а  тези щамове , подходящи ли са за по-дълъг прием, не за антибиотична терапия, а по-скоро за имунитет. Lactobacillus rhamnosus и Bifidobacterium infantis



Здравейте, детето ми от декември месец 2023 приема всеки ден по 1 пробиотик (случвало се е понякога да пропуснем ден или два) сменям ги, защото така съм чувала, че се прави, от лекар. Та въпроса ми е вече станаха 5 месеца, трябва ли да направим почивка, между другото много добре се отразява приема, вече редовно си се изхожда. Както и за имунитет ги използваме.

Здравейте! Това е чудесно!
Това са "хубавите" ефекти на пробиотиците, които обаче се изявяват при продължителен прием. Сега може да направите 1 месец почивка и пак да възобновите приема, преди настъпване на лятото.

# 103
  • Мнения: 3 816
Здравейте.
Кога е най-подходящо да се направи курс от прием на пробиотици и колко дълъг трябва да е той, за да повлияе добре на имунитета?След колко време може да се направи втори курс?
Благодаря предварително за отделеното време!

# 104
  • Мнения: 672
Детето ми е на 2 години и почти 4 месеца. Какво мислите за приема на коластра? Може ли да се приема коластра и пробиотик, като се съчетават?

Общи условия

Активация на акаунт