От рижа-пепелно руса...но как?

  • 19 337
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 929
...Този червен пигмент е страшна работа значи   #Crazy
Живанка, чакам да кажеш какво стана?Смеси ли боите? Стана ли русото пепелно ?


Права си -голяма напаст... Mr. GreenАми не съм смесвала-взех 9,1 на лореал екселенс-стана доста тъмно ,но след 2 измивания падна и пак жълтея-Ужас!

и сега вече трябва да смеся половината останал ми лореал екселенс-9,1 с нещо сиво ли и аз не знам? newsm78та да не се измива толкова бързо и да сивея по -дълго време


След боята и измиването -смесваш 5-6 см от туба боя (черно или сиво )+малко шампоан +вода ,разбъркваш .Поливаш и втриваш по косата ,матира се за около 5 мин и изплакваш .Успех .


смятам да го пробвам това ,но дали ще се измие бързо-в случай ,че се направя на маймуна?

# 16
  • Мнения: 477
Опитай с Londa Professional 12/1, още докато я намажеш започва да посивява, много е ефикасна, може да ти подейства добре Hug

# 17
  • Мнения: 1 929
Опитай с Londa Professional 12/1, още докато я намажеш започва да посивява, много е ефикасна, може да ти подейства добре Hug

какъв цвят е този номер -не искам да е много светла ,но да не е и прекалено тъмнарзащото лореала като го гледах беше уж светло пепелно ,а стана много тъмно...А от къде да си я купя Лонда и каква е цената горе-долу?

# 18
  • Мнения: 298
И аз пак да питам- ти обезцветяваш ли я първо и после с русия цвят или направо слагаш него?
 Аз досега никога не съм обезцветявала, защото не искам да си изтощавам косата и направо мацах, но никакво русо не ме хваща- червеното си стои. Пробвла съм пепелно- и скандинавското русо на доста марки, но не става нищо  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 477
Цветът в каталога изглежда тъмен и със сигурност корените ти могат да станат по-тъмни като ги боядисаш, но веднага след първото измиване стават хубаво пепелно-руси. Докато стоиш с боята , наблюдавай цвета, може да я измиеш по-рано, по принцип я дават да се стои 30мин, но хваща много бързо. Този номер е от изсветляващата серия, дават го с 12% оксидант , по-голямо количество на оксиданта-той се заплаща отделно, цената на боя+оксидант е около 9.60 лв,  продава се на много места :парфюмерията на ул. Венелин до Лятно кино Тракия, на пазара-
 " Хубава жена ", парфюмерията  на гърба на " Формулата "...

# 20
  • Мнения: 1 929
И аз пак да питам- ти обезцветяваш ли я първо и после с русия цвят или направо слагаш него?
 Аз досега никога не съм обезцветявала, защото не искам да си изтощавам косата и направо мацах, но никакво русо не ме хваща- червеното си стои. Пробвла съм пепелно- и скандинавското русо на доста марки, но не става нищо  #Cussing out


не я обезцветявам и аз не искам да си изтощавам косата

# 21
  • Мнения: 1 929
Цветът в каталога изглежда тъмен и със сигурност корените ти могат да станат по-тъмни като ги боядисаш, но веднага след първото измиване стават хубаво пепелно-руси. Докато стоиш с боята , наблюдавай цвета, може да я измиеш по-рано, по принцип я дават да се стои 30мин, но хваща много бързо. Този номер е от изсветляващата серия, дават го с 12% оксидант , по-голямо количество на оксиданта-той се заплаща отделно, цената на боя+оксидант е около 9.60 лв,  продава се на много места :парфюмерията на ул. Венелин до Лятно кино Тракия, на пазара-
 " Хубава жена ", парфюмерията  на гърба на " Формулата "...

благодаря ти за информацията-понеже не съм в БГ ще поръчам да ми я изпратят ,че не ми се рискува с тукашните бои-но как да преценя какво количество оксидант ми трябва newsm78

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Правя го директно с Палете, много светло рус с пепеляв оттенък, не помня кой номер беше. Пепелявото отнема  червеникавите нюанси. Лошото е, че не е много трайно, когато боята започне да се отмива пак избива жълтото... При мен не е точно рижо, а златисто - цвят старо злато, но пак червеникаво. Това за черната боя не го бях чувала...

# 23
  • Мнения: 887
Ако искаш директно съответния цвят - на фризьор!  Wink
Определено се съгласявам с това мнение.Това,което искаш да пистигнеш е невъзможно в домашни условия,защото за да постигнеш пепелно русо от риж цвят трябва да се обезцвети косата(понякога не се получава от първия път,затова тази процедура може да се наложи да се прави няколко пъти.)А това обезцветяване в домашни условия понякога води до изгаряне на косата.Не си хвърляй парите за бои,защото нищо няма да постигнеш ако нямаш основен цвят върху,който да нанесеш желания от теб нюанс.

# 24
  • Мнения: 2 897
Ако искаш директно съответния цвят - на фризьор!  Wink
Определено се съгласявам с това мнение.Това,което искаш да пистигнеш е невъзможно в домашни условия,защото за да постигнеш пепелно русо от риж цвят трябва да се обезцвети косата(понякога не се получава от първия път,затова тази процедура може да се наложи да се прави няколко пъти.)А това обезцветяване в домашни условия понякога води до изгаряне на косата.Не си хвърляй парите за бои,защото нищо няма да постигнеш ако нямаш основен цвят върху,който да нанесеш желания от теб нюанс.

И аз съм съгласна с това мнение Peace
Иди на фризьор,там може да те насочат после как да поддържаш придобития цвят,но в никакъв случай не експериментирай в къщи!!!

# 25
  • Мнения: 477
Цветът в каталога изглежда тъмен и със сигурност корените ти могат да станат по-тъмни като ги боядисаш, но веднага след първото измиване стават хубаво пепелно-руси. Докато стоиш с боята , наблюдавай цвета, може да я измиеш по-рано, по принцип я дават да се стои 30мин, но хваща много бързо. Този номер е от изсветляващата серия, дават го с 12% оксидант , по-голямо количество на оксиданта-той се заплаща отделно, цената на боя+оксидант е около 9.60 лв,  продава се на много места :парфюмерията на ул. Венелин до Лятно кино Тракия, на пазара-
 " Хубава жена ", парфюмерията  на гърба на " Формулата "...

благодаря ти за информацията-понеже не съм в БГ ще поръчам да ми я изпратят ,че не ми се рискува с тукашните бои-но как да преценя какво количество оксидант ми трябва newsm78


В магазина си знаят количеството, направо така ти я продават, успех ! Flutter

# 26
  • Мнения: 230
Аз имам същия проблем и досега не съм намерила решение. Пробвах няколко пъти и с Лонда 12/1, както ми бяха препоръчали жени, които се правят с нея от години. При мен нямаше ефект. Ходила съм и в елитни фризьорски салони. Последно ме боядисаха с Мажирел на Лореал - не и не! Използвла съм Yunsay, Garnier, непрофесионални серии на Лонда, последно си купих накаква много добра френска боя, все още неизвестна тук, и няма и няма! Приятелката ми, която ме боядисва е туширана! А нейната коса междувпрочем поема боята за по-малко от 10 минути - още не си намазал цялата коса и трябва да я миеш!

Сега взех на Палете- новите разработки - с/у нежеланите оранжеви отенъци. Всичко е индивидуално. Наистина, червеният пигмент е страшна работа.
Аз по принцип съм светла, но с тези рижави корени не мога да се справя. А съм виждала жени с много тъмен цвят на косата, на които корените им изсветляват до бяло без проблем от всякакви бои.

Но ти пробвай, все пак. Чух че Индола и Елгон, имали хубави нюанси на русото и ставали .... това исках да пробвам, но незнайно защо, продавачката ме разубеди тактично, предлагайки ми френската боя, за която споменах ..може би са силнички...

# 27
  • Мнения: 768
Пепелно русо постигам с светло сива боя и без предварително обезцветяване (от кестенява) . Напоследък ползвам Майандра  цвят 10,1 .

# 28
  • Мнения: 1 929
момичета,успях-убих рижото  newsm44!В момента косата ми е като на Zorie и е супер
Постигнах го с професионална лонда 9/1 и окислител 6%.Момичето в магазина  ми каза ,че за да се наслага пепелното трябва задължително най-слабия окислител
Благодаря на всички и най-вече на тези които ме ориентираха към тази марка Hug

дано всички постигнат желания цвят newsm51

# 29
  • Мнения: 1 455
Постигнах го с професионална лонда 9/1 и окислител 6%.Момичето в магазина  ми каза ,че за да се наслага пепелното трябва задължително най-слабия окислител

Честито  bouquet
Между другото и една моя приятелка сега пробва с най-слабия окислител и стана страхотно русо,а иначе все рижаво и ставаше преди.

Общи условия

Активация на акаунт