Сън на дете на година

  • 633
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, имам следния проблем детето ми е на година и два месеца. Интервалите са 3/3.30/4.30 [знам ,че са кратки,но всичко беше наред до сега]но последните дни удължава последния интервал до 5 часа,а първите не мога и не мога да ги увелича,заспива си като бебе по часовник. Вече е голяма и след като сменят часа тези дни, много се замислям за една дрямка ,ама не знам дали няма да я преуморя. И с тези часове будуването става 11.30,което не е ли много за тези години. Дневния сън е около 2 часа и понякога дори будя ,за да не стане повече и да не се развали нощния сън. Някоя мама минала през това, какво ще ме посъветвате ?!

# 1
  • Мнения: 592
Сори, нищо не разбрах. Какви са тези интервали? Между кой и кой сън.
Как ще е изморите с дрямка? Как заспива по часовник, има 2 часа следобеден сън и будува 11,3 часа?
Моля, прочетете си написаното и го направете разбираемо.

# 2
  • Мнения: 179
Сори, нищо не разбрах. Какви са тези интервали? Между кой и кой сън.
Как ще е изморите с дрямка? Как заспива по часовник, има 2 часа следобеден сън и будува 11,3 часа?
Моля, прочетете си написаното и го направете разбираемо.
Детето е на две дремки ,става в 6.30
Ляга в 9.30 спи час после ляга в 14 и спи час ... трябва да заспи в 19 30 а заспива в 20 часа вече .. прочетох си всичко и не мисля,че съм го писала неразбираемо

# 3
  • Мнения: 4 572
Детето е на година и будува половин час повече? И спи 11 часа всяка нощ? От какво се оплаквате?

Какъв ви е проблема? Какво е това 11.30?

# 4
  • Мнения: 179
Детето е на година и будува половин час повече? И спи 11 часа всяка нощ? От какво се оплаквате?

Какъв ви е проблема? Какво е това 11.30?
От както спи с 30мин закъснение спи по 10 часа ,а будуването за целия ден е 11.30

# 5
  • Мнения: 46 516
Както казваше нашата педиатърка - забрави за часовника и няма да имаш проблем.
Ако детето се чувства добре, няма никакво значение дали ще заспива половин, 1 или 2 часа по-късно/по-рано.

# 6
  • Мнения: 592
Сори, нищо не разбрах. Какви са тези интервали? Между кой и кой сън.
Как ще е изморите с дрямка? Как заспива по часовник, има 2 часа следобеден сън и будува 11,3 часа?
Моля, прочетете си написаното и го направете разбираемо.
Детето е на две дремки ,става в 6.30
Ляга в 9.30 спи час после ляга в 14 и спи час ... трябва да заспи в 19 30 а заспива в 20 часа вече .. прочетох си всичко и не мисля,че съм го писала неразбираемо
Благодаря за разясненията.
Детето ляга в 20 часа и става в 6:30 - нощен сън 10,5 часа.
В 9:30 часа спи 1 час.
В 14 часа спи 1 час.
10,5 часа нощен сън и 2 часа дневен общо около 12,5 часа сън.
Според мен за дете над годинката напълно нормално (между 10 и 13 часа сън).
След годинката будните часове нарастват, паузите на будуване стават повече. Мисля, че се фиксирате върху часове и минути. Ако детето не дава признаци, че е недоспало, бодро е, весело, активно, не бих се тревожила и да меря паузи до минутата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Детето расте и ще будува все повече. Какъв точно е проблемът?

# 8
  • Мнения: 179
Детето расте и ще будува все повече. Какъв точно е проблемът?
Притесненията ми са ,ако започне да увеличава първите два интервала,как ще го скъся този,нали все пак в най-скоро време ще мине на една дрямка.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Не знам защо мерите време и държите да цепите минутата. Гледайте детето да се чувства добре и не се опитвайте силом да налагате разни измислени кой знае откъде интервали, радвайте се, че си "заспива по часовник", че тука доста фрапиращи истории сме чели за родители, не видели читав сън месеци наред. Може да си докарате доста проблеми и неудобства, ако зорлем разбъркате режима на детето.

# 10
  • Мнения: 46 516
Притесненията ми са ,ако започне да увеличава първите два интервала,как ще го скъся този,нали все пак в най-скоро време ще мине на една дрямка.
Не трябва вие да правите нещо, а детето, когато му дойде времето. Не се намесвайте, водете се по него.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Консултантите по сън казват, че преходът към една дрямка става към 1.4 -1.6 год. Имате още време. Не забравяйте, че това е процес може да трае по- дълго и често ще се редуват дни с по една и с по две дремки. Според мен, ако започне да се събужда по - късно, ще премине по- лесно към една дрямка. За целта или трябва да започне да ляга малко по-късно или да се доприспивате след събуждане в 6. Не скъсявайте интервали, а работете в посока на удължаване на първия и изместването на първата дрямка като обеден сън. Поне при нас това сработи.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 13:53 от rosi81

# 12
  • Мнения: 1 500
Никога не съм ги следяла тези дремки, сина ми е на същата възраст. Спи по същия начин като вашето дете, с тази разлика, че той по принцип през деня никога не ми е спал по много. След 5-6м започна да спи 2 пъти по час. Сега явно ще минава на една дрямка, понеже тази след обяд взе да я пропуска и спи 1:30м сутрин и заспива в19:30ч. Винаги съм се водела по него, никога не съм гледала какво трябва. Случва се да спи повече след обяд, но после в 19:30 си заспива без проблем. И по-късно да се случи да заспи, в 6:30 най-късно е станал. Такъв си му е неговия часовник Simple Smile Не се притеснявайте, то си знае кога му се спи и колко дневен сън му е необходим.

# 13
  • Мнения: 10 396
Въх, как ги правите тия интервали, времена... Че и го будиш детето...
Никога не съм гледала часовници. Синът ми на 2г спря да спи на обед категорично.
И кво правим? По дебелите книги пише да спи до 1 клас...
Заспиваше в 22-23, спяхме сутрин до 8-9-10 на таз възраст. Да ми се събуди в 6 абсурд.
Всяко дете си има различен ритъм и на хранене и на спане... Това схеми до минутата за спане и милилитри за храна, да не са бройлери 🙄
Детето ще си покаже кога в готово за един сън или за без сън.

# 14
  • Мнения: 920
И за нас в един момент се получаваше така, че ако държим да спи на обед, обикновено беше голям зор с приспиването и като ти заспи чак към 3 следобяд, после карай го да спи в 21ч. Камо ли пък в 20.
Ако пък не спи на обед, в 18 започва да киселее, ама чак до истерии стига. Решението е да се научи да става рано. С тръгване на ясла и детска градина започва да се нормализира режимът, но ако няма да го записвате, ще трябва да си изградите такъв режим, при който да става най-късно към 7 сутринта, за да може после на обяд да спи и да стане не по-късно от 16 ч следобед. Въпреки, че моето на 1 годинка, още си правеше по две, че даже и три дневни дрямки и вечерта ни правеше на луди.

Общи условия

Активация на акаунт