Медоклав 457

  • 363
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Може ли някой да ми помогне в изчисленията с този антибиотик . Изписан е на дете на 4 години което тежи почти 18 кг . На 12 часа по 8 мл . Не се справям да го изчисля , но ме притеснява дали не е висока дозата . Със синузит е .

# 1
  • Мнения: 10 599
Препоръчителна доза - 20 mg/5 mg до 60 mg/15 mg на всеки килограм телесно тегло дневно, разделени на три отделни дози.

Всеки 5 ml от разтворената суспензия съдържат 125 mg амоксицилин като амоксицилин трихидрат и 31,25 mg клавуланова киселина

Препоръчително: 18кг*20мг/кг=360 мг дневна доза за твоето дете (3*120 мг или 2*180 мг дневно)
В 5 мл имаш 125 мг, значи в 10 мл имаш 250 мг, в 15 мл имаш 375 мг. Предписани са 16 мл дневно разделени на два приема. Т.е., 2 пъти по 187 мг дневно.
Заключение: 2*180~2*187 Simple Smile Дозата не е висока.

# 2
  • Мнения: 350
Препоръчителна доза - 20 mg/5 mg до 60 mg/15 mg на всеки килограм телесно тегло дневно, разделени на три отделни дози.

Всеки 5 ml от разтворената суспензия съдържат 125 mg амоксицилин като амоксицилин трихидрат и 31,25 mg клавуланова киселина

Препоръчително: 18кг*20мг/кг=360 мг дневна доза за твоето дете (3*120 мг или 2*180 мг дневно)
В 5 мл имаш 125 мг, значи в 10 мл имаш 250 мг, в 15 мл имаш 375 мг. Предписани са 16 мл дневно разделени на два приема. Т.е., 2 пъти по 187 мг дневно.
Заключение: 2*180~2*187 Simple Smile Дозата не е висока.
Много благодаря !! Бях се притеснила и нямаше кой да питам

# 3
  • Мнения: 5 274
Дете на 4 със синузит? Та те нямат кухини още?
Не оспорвам нуждата от антибиотик, ама силно ме съмнява диагнозата.

# 4
  • Мнения: 350
Дете на 4 със синузит? Та те нямат кухини още?
Не оспорвам нуждата от антибиотик, ама силно ме съмнява диагнозата.
Ами и аз се съмнявам макар че му правиха снимка , но наистина носа му е от 3 седмици запушен , хъркане по скоро ми прилича на трета сливица , но да поне в тази ситуацията каквато и да е диагнозата антибиотика ни е нужен . 3 вида капки и изобщо не се повлия хремата

# 5
  • Мнения: 3 730
И за какво е точно този антибиотик? Изследвания направихте ли? Кръвни? Носен и гърлен секрет? Има ли бактерия, че да лекувате с антибиотик? Съмнявате се за уголемена трета сливица, а посетихте ли УНГ? Третата сливица и от алергия може да се уголеми и антибиотика няма да помогне!

# 6
  • Мнения: 350
И за какво е точно този антибиотик? Изследвания направихте ли? Кръвни? Носен и гърлен секрет? Има ли бактерия, че да лекувате с антибиотик? Съмнявате се за уголемена трета сливица, а посетихте ли УНГ? Третата сливица и от алергия може да се уголеми и антибиотика няма да помогне!
По горе съм описала състоянието правена е снимка за синузит

# 7
  • Мнения: 5 274
Синусите изглеждат пълни, просто защото малките деца нямат кухина. Поне на мен така ми обясниха, когато един пулмолог се беше произнесъл за дъщеря ни, че имала синузит на 7 г. След това ходихме при УНГ и той се посмя.
Аз съм давала антибиотик при хреми също.

# 8
  • Мнения: 10 406
АБ за хрема без температура и без изолиран бацил...
Явно доктора вече му е омръзнало да е занимава или идея си нямам какво прави...
Трета сливица с АБ още по-голям абсурд.
Иначе градинските сополи са до към 1-2 клас. Каквито и капки да слагате. Още малко 😉

Общи условия

Активация на акаунт