Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 23 860
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 218
Цял ден  захарта ми е над 6, в момента 7.3 - храня се режимно (или поне аз така си мисля), пия хапче 500 вечер и 500 сутрин. Днес не закусвах (станах късно), обядвах тиквичка, пълнена с гъби, чушка, маслини. Следобяд 3-4 ореха. Вечерях карфиолена “пица” с шунка и гъби. Вода 2 литра. Какво се случва:
1. Ям малко
2. Ям много
3. Ям неправилно
4. Дозата на лекарството не ми е ок
5. Друго?
Много ми зле в момента с тая стойност, ще ми изскочи сърцето 😣

А, пропуснах да кажа, че ходих на масаж, след който ми стана зверски лошо, но не намирам връзка с КЗ.
При такова хранене, хапчето работа не върши. Кога пихте сутрешното хапче, на гладно или след лекия ниско вглх.  обяд?

# 1 021
  • Мнения: 32 013
Долче, ами другия път като сложиш ще тестваш и други храни.
Колко викаш струва този сензор?

# 1 022
  • Мнения: 27 695
На мен ми го подариха, Елора. Мисля, че струва около 180-200 лв.🤔

# 1 023
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 779


😉

# 1 024
  • Мнения: 1 446
На мен ми се гадеше от яйца и месо, когато хемоглобинът ми беше паднал на 90, а желязото на 2... Мислех си аз, че съм "преяла" във времето с яйца и месо и затова така не мога да ги гледам Joy. А то се оказа основен признак на желязодефицитна анемия. Сега вдигнах показателите и да видиш как си ям с кеф Joy

# 1 025
  • Мнения: 27 695
Arwen, аз пък преди години бях с хемоглобин 72 и желязо 3,9, но гадене не съм имала. Обаче си мислех, че постоянно ми е ниско кръвното😅 и си правех айрян със сол. Задъхвах се от елементарни неща, избиваше ми студена пот от ходене и по едва забележим наклон. И много ми се ядеше нещо по-солено от обичайното (тогава използвах по много малко сол като цяло). А пък, когато си приготвях телешки черен дроб /продаваха го нарязан като пържоли😍/, още щом го вкусвах, усещах прилив на енергия. И симптомите на железния дефицит са се преплитали с другите дефицити и с ИР, а аз се мислех просто за преуморена и недоспала покрай грижите за детето!😂 Впечатлена съм от желязо 2.🙃

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 11:58 от dolce miele

# 1 026
  • Германия
  • Мнения: 3 439
Интересното е, че при мен примерно нито прясно, нито кисело мляко ми се отразяват по какъвто и да било начин на кз. За това за сега смело си се наливам с кафе, много обичам! Но с мляко. Махнах захарта/подсладителите, в началото беше много гадно, вече леееекичко почвам да му свиквам на вкуса.

# 1 027
  • Мнения: 13 148
При всеки е различно кое колко вдига КЗ. Е, освен очевидното със захар и нишесте, естествено. Макар че по едно време пишеше в темата потребителка (не помня ника, зле съм с имената), която казваше че на нея пък картофите не вдигат съществено.
На всеки бактериалната флора е различна, оттам нататък евентуално и някаква по-лека нетолерантност дето не е достатъчно силна че да я хване човек явно, какво ли не още. Има хора и от чисто черно кафе вдигат КЗ съществено - нито захар, нито мляко, нито нещо друго има в него. И вдигат КЗ с по половин-една единица.
На мен кафе с малко мляко ми горчи повече отколкото без, за еспресо говоря. Само ако го "удавя" в мляко и да има вкус повече на млякото, само тогава я няма горчивината. Луда работа. Ама пък аз си обичам вкуса на кафето, та такива работи са ми веднъж на високосна. От другите млечни не мога да се оплача, не забелязвам да ми се отразяват.

# 1 028
  • Мнения: 945
Аз съм с картофите, разбира се не говоря за 200 грама пържени картофи, а лъжица-две пюре или няколко парченца печени, разбира се със съответното месо и салата. Виж ориз и хляб в същите количества... абсурд, кз скача до 8-9.

# 1 029
  • Мнения: 1 446
Доколкото помня, ако ще се ядат картофи - то най-добре да са варени и с оцет. Така се вдига минимално. Дори и за кучетата знам от ветеринар, че се допуска картоф варен, никога печен или пържен.

# 1 030
  • Мнения: 27 695
Проблемът е, че никога не се знае със сигурност за сметка на какъв инсулин не се повишава КЗ от различните храни. Моята КЗ реагира по принцип на въглехидратните храни и донякъде това го предпочитам пред стабилна КЗ за сметка на повече (евентуално) инсулин.
Между другото, установих, че една марка разтворимо кафе (чисто) ми вдига КЗ- не като въглехидратите храни, но все пак се забелязва повишение, което не би трябвало да го има. С кафе от джезве, от машина и пакетче Нескафе (чисти и те) това не се случва. Не се случва и, когато пия кафето пт онази марка с масло и сметана...🙂
КЗ не ми се повишава от други млечни като крема сирене (тествала съм с пакетче от 100 грама), кашкавал, жълти и мазни сирена, умерено колипество саламурено сирене, заквасена сметана, маскарпоне.

# 1 031
  • Мнения: 13 148
И охладени картофите, най-добре от предния ден в хладилника - нишестето се било променяло в устойчиво, което не вдигало толкова КЗ щото по-малко се усвоявало. Е, съответно частично са си баласт и все тая дали си ги изяла, освен вкусово, ама все пак. Това за всичко нишестяно го дават като трик. Не изцяло, но намалява ефекта върху КЗ.
Като се замислите - традиционно картофената салата е точно това - сварени, с оцет и охладени за някое време а не да се ядат веднага.

# 1 032
  • София
  • Мнения: 5 834
Да, но както казва моето дете: "Всичко полезно е гадно". Simple Smile
Картофи, който яде, най-добре на картофена салата с много ябълков оцет и магданоз.

# 1 033
  • Мнения: 284
Колко време след ядене ги мерите тези резултати?

# 1 034
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 779
Обядът днес:
       https://www.instagram.com/reel/C6GwJMnLYAb/?igsh=cWdzYnU4YjJvNmQ=

 Моят шедьовър не изглеждаше точно така, но пък стана много вкусно. Оризът- режимен 😘
Кантарът е за разстрел, но пък днес, подреждайки дрехи в шкафове и гардероби, се вмъкнах в по- тесни панталони. Еми, майната му на кантара.

Общи условия

Активация на акаунт