Как върви захранването - част 13

  • 11 982
  • 283
  •   1
Отговори
# 135
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
irinii , благодря за отговора, така ще процедираме.Аз днес купих каша от еlда на HIP, чиста нещо не съм фен на плодовите, предпочитам аз да настържа малко ябълка или банан и ето ти плодова каша.По въпроса кога аз давам на Сона кашата към 19.00, като разтварям няколко лъжички в 100гр ,преварена вода, защото основно буболечката си търси млакото.

# 136
  • Мнения: 5 401
Здравейте, майчета!  Simple Smile Включвам се при вас, естествено с въпроси  Embarassed

Каби е все още активно кърмен. Захранен е от само 1 месец.На обяд изяжда 4 кубчета зеленчуково пюре, мисля че е около 60-70 г. Следобяд давам готова каша от ориз и рожкови (към 30-40 г), но имам определени резерви и ще започна да я давам сутрин. Засега съм въвела морков, картоф, чушка, карфиол, тиква. Не съм заместила кърмене.

Въпросите ми са:
1. С какви зеленчуци да продължа;
2. Да вкарвам ли вече плод и на кое хранене да бъде - трето немлечно или към кашата. И какъв плод..

Много се извинявам, ако вече сте писали по подобни въпроси, но малкия не ме оставя да изчета старите теми.  Confused   bouquet

# 137
  • Мнения: 1 298
marulka_s aз също искам да въведа авокадото,но да те питам ти как го въведе?
Чисто ми се вижда дота тежко и мазничко   Thinking

# 138
  • Мнения: 182
pearly  може да въведеш броколи, тиквичка, пъщърнак... оф,  друго не се сещам  Thinking А за плодовете - може да въведеш - аз лично ги добявях първо във кашата - ябълка, круша - сварени леко на пара и пасирани, също и сини сливи, но от пюре. След това започнах да давам и само пасиран плод, като редувам през ден кашата.

Момичета искам да попитам за 7-зърнената безмлечна каша на Милупа  - трябва ли да въведа всеки вид зърно поотделно, че те са доста? Досега не съм давала глутен - освен тия дни някоя коричка хляб за чесане на венците?

# 139
  • Мнения: 203
marulka_s aз също искам да въведа авокадото,но да те питам ти как го въведе?
Чисто ми се вижда дота тежко и мазничко   Thinking

Авокадо с банан, ябълка и круша, само с банан или само с ябълка. Аз така го давам, като плодовете (без банана и авокадото) може да ги варя, а може и не.

Аз пък искам да попитам друго. Колко време издържат в камерата на хладилника замръзените кубчета сварено месо?
И какво мислите за следните храни - тофу, кокосови стърготини, сушени смокини, стафиди и кайсии (изключвам консервантите, с които ги обработват), консервирани домати и пшеничени трици? Някой давал ли ги е?

# 140
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
marulka_s aз също искам да въведа авокадото,но да те питам ти как го въведе?
Чисто ми се вижда дота тежко и мазничко   Thinking

Ами авокадото го дадох към плодовото пюре и към зеленчуковото съм слагала. За първи път го сложих в бананово пюренце, а после съм го слагала и към цвекло, картоф и други зеленчуци по малко. От снаха ми, която е в Америка и там си роди и отгледа децата, знам, че авокадото там е много тачено и се захранва сравнително рано с него, за това и аз не се поколебах да дам. А иначе имаш право, самостоятелно авокадото за мен е възтезичко и мазно, не зная защо аз си го асоциирам с жълтъка.

# 141
  • Мнения: 294
Здравейте отново!
Ние продължаваме с патилата.. хремата премина в кашлица (която води до повръщане ) и затова отидохме на лекар.Оказа се ,че чисти храчки и затова повръща. Използвах случая да се посъветвам с лекаря за захранването и не съм доволна от отговорите му  Close
Каза ми, че след 6 месеца бебето не може да си набавя нужните витамини и белтъчини и т.н. само от кърма и е задължително да поема плодове и зеленчуци! На въпроса как да стане това, ми каза да го оставя на баба му и да си направя екскурзия в друг град! Да не се връщам 14 - 16 часа и така... Аз му казвам, че не искам да съм толкова крайна,а той "друг начин няма, трябва да си по-инат от него!" и ми обясни, че като му давам да яде ,а той не иска и плаче,заради плача му произвеждам мляко, той го усеща и вече няма начин да се навие на друго освен кърма...
Това е много свестен и уважаван лекар, най-добрия специалист тук, но все пак не знам дали да му вярвам за това..
А иначе след безсънна нощ,рев, кърмене и повръщане, едно малко зъбче започва да наднича в малката устичка Crazy

# 142
  • София
  • Мнения: 353
Аз си извоювах 6 часа без нощно кърмене. Peace Плака три нощи по 1/2 -1 час, но аз устоях. Сега пак се събужда нощем, но и давам биберон, гушкам я и по малко вода. Пие от едно шише, което много и харесва - от тези неразливащите, дето искат яко дърпане. Пие е силно казано, защото изпива по 10-20 мл., но се залъгва и си играе.Със захранването нещата са много зле. Ще ми се да заместя поне едно хранене, но уви. Елица хапва само 4-5 лъжички зеленчуково пюре и започва да плюе и да недоволства. Три дни я пробвах с пуешко с грах на Нестле. На мен много ми хареса. Само 4-5 лъжички и пак отказа. Същото е и с кашата. За сега яде с удоволствие само плодови пюрета по 50-60 гр. От два дни и пробутвам и по малко оризова каша с пюрето и тя не се усеща  Mr. Green 

# 143
  • Мнения: 366
На въпроса как да стане това, ми каза да го оставя на баба му и да си направя екскурзия в друг град! Да не се връщам 14 - 16 часа и така..Аз мисля, че това не е захранване , а отбиване, което е тъпо и няма нищо общо с правилното и пълноценно хранене... До 1 год на детето е основна храна кърмата...
Аз също съм в шах от нашта педи, каза че трябва в срок от 7- 10 дни от началото на захранването да заместя 1 хранене - ние от 3 дни вече ядем картоф и тиква - казвам 3 щото преди това го прюеше, но като цяло 1 седмица, и според педи от дпугата седмица трябва на обяд да давам по около 160 гр пюре smile3533  незнам вие кажете , но на мен ми се струва лудо това, иначе вече май му хареса тиквата с картофче Laughing

# 144
  • Мнения: 1 091
Айде да се запиша и аз при вас, че да споделям как върви и нашето захранване и да черпя опит. Simple SmileОнзи ден на обяд дадох 1 л. оризова каша с рожкови , вчера - 2 л. Днес смятам да дам 3 л. и така докато стигна около 50 гр. /или по-точно 5-6 дни/. После смятам да преместя кашата в 18.00 /19.00/ ч. и да дам на обяд тиква по същата схема - 1 л., 2 л. и т. н. Какво ще кажете за тази схема?
Дайте идея с какъв зеленчук да продължа после. Може би картоф? А след него?

# 145
  • Мнения: 2 123
Ви, според мен след тиквата наистина е добре д авключиш картофче, после морков, броколи, тиквичка, пащърнак, карфиол и естествено комбинациите от тях. Решила си да не даваш плодове ли?
Анета, направо нямам думи за педито ви... аз едва  ли бих се съгласила на тези крайни мерки, но от друга страна не съм на ваше място и може би не преценявам реално... Защо не пробваш педагогическо захранване - с теб от масата и от пръстите си?

# 146
  • Мнения: 4 970
Nqmam kredor i se izvinqvam za latinicata Embarassed
Dadoh na Dari zaek- hapna go :peace:W4era naj-nakraq se prestra6ih i s glutena- pribawig malko ot glutenowata ka6a kym bezglutenovata.Dnes dadoh  powe4e glutenova i sywsem malko  ot bezglutenovata.Nqma reakciq zasega Praynig.I zapo4vam da di6am po-spokojno...(nali reakciqta se proqvaqva po4ti vednaga).Oh- ponqkoga mi se shte da ne 4eta ni6to i da ne znam mnogo ne6ta ooooh!

# 147
  • Мнения: 1 091
Ирини, мерси за отговора! Както винаги си супер! HugНе че съм решила да не давам плодове, ще давам, даже си мислех, че е хубаво скоро да включа круша. Искам обаче първо да въведа зеленчуците.
velmar, споко, нищо няма да й стане от глутена, всичко ще е наред! А ти защо бързаш да го даваш, а не поизчака още малко?

# 148
  • Мнения: 2 123
Велмар, реакциите се дават до3 дни, затова и паузите между новите храни са3 дни, за да се определи алергията към кой продукт е. /Аз откакто захранвам никаква пауза не съм правила, но ти споделям "как е на теория"/ браво на Дари за заека.На Гербер ли?

# 149
  • Мнения: 136
Момичета, здравейте!
При нас захранването върви добре. Днес му дадох и от кашата Ориз и рожкови, много я хареса. Изместих изцяло обедното хранене след месец и половина, от както го захранвам.
От зеленчуците и аз съм дала картоф, морков, тиква и тиквичка и ще използвам съвета на Ирини и сигурно ще продължа с карфиол и броколи.
Ирини, а какво ще кажеш за грах и чушка, мога ли да му давам вече или да изчакам още?
Другото за което искам да попитам е от кога е добре да се въведе месото?
Аз от месец и половина му давам зеленчукови пюрета и от около месец плодови, може би скоро трябва да въведа и месото?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт