Пътуване из Европа с влак

  • 458
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Здравейте, искам да попитам има ли хора пътували из Европа с влак с тръгване от България? Видяла съм вече до къде пътува БДЖ. Въпросът ми касае възможно ли е да се отпътува от там нататък. Вариант е и да се стигне до някъде с автобус и от там с влак.
Самолетът не е вариант, защото няма как да сме сигурни предварително в датите, а там билетите се купуват доста по-рано. Искаме да видим Будапеща, Виена, Прага например.

# 1
  • Мнения: 228
Не съм сигурна, че разбирам въпроса. Ако питате за връзки БДЖ - европейска влакова мрежа, би трябвало от БДЖ да Ви дадат информация. Но веднъж излезете ли от Бг, можете да обиколите цяла Европа, без да слизате от влака. Прага-Будапеща има директен ежедневен влак.
Погледнете в сайта seat61.com, създаден е точно за жп пътувания из цял свят.

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 121
Може естествено. Билети си купуваш по интернет или ползваш приложения за телефон. С прекачване докъдето искаш може да стигнеш, хем си разглеждаш по пътя, супер е. Спални вагони има, лукс, каквото искаш.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам има ли хора пътували из Европа с влак с тръгване от България? Видяла съм вече до къде пътува БДЖ. Въпросът ми касае възможно ли е да се отпътува от там нататък. Вариант е и да се стигне до някъде с автобус и от там с влак.
Самолетът не е вариант, защото няма как да сме сигурни предварително в датите, а там билетите се купуват доста по-рано. Искаме да видим Будапеща, Виена, Прага например.

От Букурещ има влак за Будапеща.

А от Русе има влак за Букурещ.

# 4
  • Мнения: 1 725
Може и София - Видин, после Видин - Крайова. От Крайова до Будапеща са 13ч. Видин - Крайова - 3ч. Влакът от Видин е в 13ч и се движи ежедневно, пътувах миналата седмица.

Аз не шофирам и от много години пътувам с влак при първа възможност. Има и Интерейл билети, за пет или 30 дни и за една или групи от държави по региони. Само билети за бързи влакове и кушети и спални места се запазват отделно от Интерейла.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Благодаря на всички за отговорите. И аз си мисля за вариант Варна-Видин-Крайова-Тимишоара-Арад-Будапеща-Прага и обратно. С престой по 1 ден в Крайова и Тимишоара и 2 Будапеща и три Прага. Само дето не се оправям нещо с билетите в чуждите държави.

# 6
  • Мнения: 1 725
Предполагам използвате:
Скрит текст:
Според тях, през Русе и Букурещ ще ви е 24ч само до Будапеща, през Видин - 36ч.

В Крайова има красив парк, но като цяло не е особено забележителна, в Тимишоара не съм била, надявам се да отида това лято с влак, така че пишете ако пътувате по този маршрут какви са ви впечатленията.

Бих ви предложила да включите Братислава и Виена в пътуването си, ако имате време. Годината преди Ковид летях до Виена от др част на Европа и после през Братислава за София. Между Виена и Братислава има едно корабче, което е страхотно речно изживяване. Разстоянието е малко - 1 или 2 часа, някакви 30€ ми се въртят в главата (2019). И двата града са красиви и речни, (естествено като израствала на Дунава съм пристрастна).

А иначе съм пътувала далечната 1997 Будапеща - Букурещ с нощен влак и си спомням невероятните планински пейзажи на маршрута. Видин - Крайова е плоско като тепсия и спира на всяка керемида влакът за румънските селца и е малко балканска работа. Между другото, ако пътувате през Русе от Варна, Букурещ - Крайова са 3.5ч и влакове има на всеки час, така че можете и от Русе до Крайова да си го измислите някак си за по-кратко. Букурещ е красив град и определено също си заслужава.

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 17:19 от ierldan

Общи условия

Активация на акаунт