Бременност и проблеми

  • 986
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте!
Бременна съм в 16 - та г.с.
До момента е кошмар. Повръщах три месеца, не можех да стана от леглото. С три хоспитализации.
Спря повръщането, започнаха болки в корема. Ходих на преглед - казаха, че е от разтежа.
Спряха болките в корема, започнаха киселините. Никога не съм имала киселини и не знаех какво е това и какви са симптомите. Имам ужасна болка в стомаха, която отива и в гърба. Кашлица, стягане в гърлото и повръщане понякога.
Хора, мисля на психолог да ходя. Преживявам ужасни неща. Това ми е първа бременност на 26 години съм. Моля ви кажете ми при вас така ли е било ? Пиша това със сълзи на очите, просто психически вече съм смазана.
До кога продължават тези киселини ? Има ли някакво решение на този ГЕРБ ?
Не съм очаквала, че ще ми е толкова трудно, дори не мога да се зарадвам.
Само проблеми...
Моля за съвети, помощ и просто някакво съдействие. Не знам как да се справя с това.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 495
Отиди първо на гастро.

# 2
  • Мнения: 55
Отиди първо на гастро.

Ходих, няма проблем.

# 3
  • Мнения: 11 358
При някой минават след 4-5 месец. Други така са до края.
Започни с хитринките - чети кой какво му е помогнало за киселините и провай. Солети, бисквити и какво ли не.

Ще мине мило момиче, тези болежки ще минат. Не е успокоение, но има много по-страшни неща от това да имаш ТИ неразположения. Живои здраве да е всичко наред с бебето ще забравиш всички неволи...

# 4
  • София
  • Мнения: 13 170
От 5 (реално 6 бременности, но 1 не до края) всеки път е било различно. Няма как да съпоставиш твоите усещания с тези на другите. Имала съм напълно неусетни бременности, имала съм ткива с временни неразположения, имала съм и една, която ме караше да повръщам буквално от деня на зачеването до момента на раждането.
Не се концентрирай в този проблем. Консултирай се какво можеш да приемаш за облекчение (има подходящи при бременност препарати) и потърси своите дребни хитринки (сутрин хапване още в леглото на нещо дребно, пиене на газирана вода през деня, постоянно проветряване и стоене на по-хладно и т.н.).

# 5
  • Мнения: 55
От 5 (реално 6 бременности, но 1 не до края) всеки път е било различно. Няма как да съпоставиш твоите усещания с тези на другите. Имала съм напълно неусетни бременности, имала съм ткива с временни неразположения, имала съм и една, която ме караше да повръщам буквално от деня на зачеването до момента на раждането.
Не се концентрирай в този проблем. Консултирай се какво можеш да приемаш за облекчение (има подходящи при бременност препарати) и потърси своите дребни хитринки (сутрин хапване още в леглото на нещо дребно, пиене на газирана вода през деня, постоянно проветряване и стоене на по-хладно и т.н.).

Ще ти кажа само евала за всичките бременности. Аз не бих се навила на втора.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 170
И като си представиш, че всяка една е резултат от репродуктивно лечение. Simple Smile
Не се заричай. После виждаш детето си и забравяш неразположенията.

# 7
  • Мнения: 4 579
Изкарах няколко месеца с ужасни киселини, по едно време разбрах от кои храни се получават и ги спрях. Не изчезнаха, но значително намаляха. Много плодове, извара, кисело мляко, зеленчуци. Шоколад беше мъка да хапна. Бисквити и солети - абсурд. Колкото и да е странно, ядеше ми се доматена супа и изобщо домати и макар кисели, успокояваха положението.

Също така е много важна позата, в която стоиш дълго време. Разходките ми помагаха.

# 8
  • Мнения: 48
Съжалявам, че преминавате през това... Бременността не за всички е "най-щастливият период", както обичат да си говорят хората. За някои жени е ад, не всички *сияем* и ходим по облаци. Надявам се бързо да отминат нещата при Вас!

При мен киселините продължиха до 28-29 седмица и помолих гинеколога да ми изпише нещо, че не се траеше. Говорете с вашия, да ви даде всичко, което е безопасно, за облекчаване.

# 9
  • Мнения: 5 277
И като си представиш, че всяка една е резултат от репродуктивно лечение. Simple Smile
Не се заричай. После виждаш детето си и забравяш неразположенията.
Хммм съмнявам се, после ще се започне - Защо това бебе реве и т.н....
Към авторката - и аз бях с ужасяващи киселини, които отминаваха на моменти само след като повърна.
Гинекологът обаче може да ви изпише лекарства за киселини. И на мен ми изписаха, помагаха доста.
Моите киселини с втората бременност започнаха през втория месец и приключиха с раждането.
Моят съвет е да приемете неразположенията сега и да посмалите очакванията.

# 10
  • Мнения: 5 073
Киселини имах до последно. Бях се запасила от Турция с Ренние и си ги хрусках в промишлено количество.

# 11
  • Мнения: 1 741
От киселини неможех да спя...като лежах на ляво неможех да дишам,а на дясно ужасни киселини и връщане на храна.. имах ги до края...до преди това никога не съм имала киселини...пиех хлябна сода и Нео бианацид доста ми помагаше

# 12
  • Мнения: 752
Аз повръщах 6 месеца, по няколко пъти дневно. Имах и киселини. А в 9-я ако знаете  как ми отекоха краката. Бонусите на бременността, обаче бях много щастлива. После с бебето ми беше много по-трудно, наложи се години да живея без сън, нечовешко беше.

# 13
  • Мнения: 980
Потърсете хитринки, и по-оптимистично. Чак сриване на психиката от киселини и повръщане е преувеличено. Радвайте се, всичко явно е наред и протича добре, почти на половината сте.
После, ако така приемате нещата ще е  гръб, стави и кой знае какво.
След раждането ще са гърди и друго. Работете върху подхода.
Горе главата, а и сте разкошно млада по моите критерии.
От другите няма как да почерпите информация, докога и колко ще е някое неразположение. Имам 3 деца и повече бременности, не стигнали до успешен край. С двете момичета ми се повръщаше бясно. С най- голямото повръщах от положителен тест до предродилна зала. Киселини нон стоп. Не съм се депресирала.
С 2рото дете бях фиданка, без отоци, с 3тото отичах като самун, и то повръщащ където свари.
Описвам, за да не звучи, че омаловажавам, защото не ми е било на главата.
После с бебето е много по натоварващо физически. Не се настройвате за мрънкане, няма да помогне. Себе си измъчвате.
А като се остарее пък какво става..ахааа..не е за говорене.

# 14
  • Мнения: 593
Сега съм в 31г.с. Преди около 3 седмици ми се появиха киселини с някакъв спазъм на стомаха завършващ с адска болка в гърба, едва си поемах въздух. Препоръчаха ми Гавискон течен. Невероятно спасение е. Храни и напитки няма да препоръчвам, защото виждам че е много индивидуално. Трета бременност ми е, имала съм само гадене и веднъж повърнах само с номер 2. Помагаха ми разни ментови и цитрусови бонбонки. Дано скоро отмине и да се радвате на здраво и спокойно бебче!

Общи условия

Активация на акаунт