Кога и как започнахте работа?

  • 2 074
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И нашите баби са далеч от нас,но от време на време и те вземат наплатени,аз и таткото се редуваме и така се налага по-рядко да отсъствам. ConfusedАбе голям тормоз е.
 Ей го на,миналата седмица бяха болни,останах си у дома и днес като се върнах на работа,като видях какво ме чака #Crazy.ще има дълго да наваксвам. Sick

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Някъде май-юни миналата година разбрах, че фирмата, където исках да работя, си търсят хора и просто нямаше как да изпусна момента - подадох си документите и т.н. и ме взеха на работа. Предупредих ги, че ще ми трябват 1-2 седмици да намеря кой да гледа детето, те пък решиха да започна септември, като се преместят в новия офис. Юли разбрах, че дъщеря ми не е приета в яслата и я записахме в частна от август. Точно когато трябваше да започна работа, се разболя ooooh! и забавих с 1 седмица. Следващите месеци бях 1 седмица на работа, 1 седмица вкъщи, после даже цял месец останах вкъщи и се побърквах да не ме уволнят. Много съм щастлива, че попаднах на готини хора и не съм имала проблем с отпуските.

# 17
  • Мнения: 4 406
не можеш да разчиташ на шанс детето ти да не се разболява, съответно да не отсъстваш- непременно трябва сигурен човек, който да те замести.
колежката, която ме заместваше напусна, когато синът ми беше на 1 г 2 мес и шефа не пожела да обучава друг човек, така че се наложи аз да се върна,а детето да дам на ясла, за което ще ме е яд цял живот... това е друга тема, но дечко трудно свикна с яслата и половин година ходеше от време на време заради болести, добре че бяха бабите, които се редуваха да го гледат.
и сега , ката се разболее, свеки е на линия, много се радвам, че работата й е такава, че може да отсъства.

# 18
  • Мнения: 2 255
Щом като нямаш баби под ръка (което ми е до болка познат вариант  Cry) те съветвам да намериш работа, където да ти влизат в положението, че си с малко дете, което неизбежно води до отсъствие понякога  Rolling Eyes Знам, че това е много трудно ... особено в наше време  #Crazy но има и такива работодатели и колеги  Peace
Аз лично винаги съм можела да разчитам на разбиране и помощ от колегите си и съм сигурна, че има такъв вариант  Wink
И сега като малкия е болен и сме съвсем в безизходица  Sick крайния вариант е с таткото на смени - единия до обяд не ходи на работа ; другия следобяд, което спасява някак положението  Praynig но става само ако насреща има кой да те "разбере"  yes
Пожелавам ти много късмет с работата и работодателя  newsm10

# 19
  • София
  • Мнения: 797
 И аз в момента съм в такава дилема, но все отлагам търсенето на работа. Синът ми ходи 1 седмица на ясла, после 2 седмици е в  къщи болен, като зимата изобщо го бях спряла за 2 месеца. Сега пак го пуснах и пак същата история. Майка ми е по цял ден на работа и не може да отсъства, а свекърва ми няма да дойде за рожденния му ден, а да го гледа абсурд, така че няма на кого да разчитам. Надявам се пролетта да почне да ходи редовно на ясла и да свикне, така че да мога да почна да си търся работа, защото не виждам иначе кой работодател ще ме търпи да отсъствам постоянно.

# 20
  • София
  • Мнения: 94
 Когато се налага Мария да не ходи на ясла, разчитаме само на майка ми - тя работи на смени и понякога има възможност да я гледа. Ако тя не може - с мъжа ми се редуваме по половин ден. После през уикендите ходим пак на работа - събота единия, неделя - другия - да наваксаме  Rolling Eyes Когато съм по половин ден на работа, всъщност взимам болничен за цял ден. Оценявам компромисите на работодателите ми - надявам се - и те моите.
Обичам си много работата, но повече обичам детето си - ако се появат проблеми и не мога при нужда да ползвам болнични -  просто пак ще си сменя работата! В крайна сметка никой не желае детето му да е болно - и на мен ми е много добре, когато Мария си ходи здрава на ясла, аз си работя спокойно. Но, за съжаление, това е идеалният вариант, а реалността е по-различна  ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 364
Намирането ми на работа съвпадна с тръгването на Алекс на ясла.
/ 2 г и 3 мес./. До тук всичко добре, но като започна да се разболява...  Когата е само хрема или кашлица разчитам на свекърва ми
Преди 2 седмици падна на градината и си удари ръката - спукана кост. Една седмица бях болничен, а тази седмица баща й е отпуска.

# 22
  • Мнения: 47 982
аз от три дни съмвече на работа,но малкия е все още вкъщи,защото се разболя,така че от 1 март тръгва на ясла-на 1 г 2 м ще е
ако имам големи проблеми с него,мисля да се откажа,защото детето ми е най-важното за мен!но наистина имам нужда от пари и се надявам да потръгнат нещата
с първото дете стана така че тръгна на ясла на 1 год,но тогава аз бях студентка и можех да отсъствам  и да я гледам когато е болна,а също и да си я взимам в 4 часа,а сега не мога да се прибера до 6,30часа Cry

# 23
  • Мнения: 32
Синът ми го дадох на ясли септември-беше на 1ги9мес. Тръгнах на работа ноември-уж беше свикнал,но понякога се налага да отсъстваш-особенно ако няма на кой да разчиташ.Ние с мъжът ми се бяхме организирали и се справяхме някак си.Моите родители работят по цял ден и можеха евентуално само да го прибират,за другите баба и дядо- без коментар.Сега малката я пуснах септември на ясла,използвах няколкото месеца да помагам на първокласника.От понеделник съм на старата си работа.Шефката е готина и тя е жена и знае за какво иде реч,но все пак дано детенце не боледува.Ако си намериш работа и си заслужава може да обмислиш и варианта с детегледачка-макар и временно или когато боледува-ако излиза аритметиката с финансите .Дано съм полезна.Късмет Hug и здрави дечица #CrazyЩе ни излиза душата известно време,после -ще свикнем

# 24
  • Мнения: 3 089
аз съм много частен случай. на 1-я месец започанх да работя от в къщи. преди месец наех дететгледачка, която да поема детето за известно време, защото чакаме второ. на година и 4 месеца планираме да пуснем първото на ясла с опцията да бъде гледано от гледачка, когато това се наложи. на година и 6 месеца ще се роди второто. надявам се да успявам да съвместявам работата от вкъщи и 2-те бебета, едното от които да е на ясла, при положение, че имам жена за помощ за няколко часа  newsm78
 

# 25
  • Мнения: 3 342
Започнах работа в средата на октомври - още от началото на септември обаче наех детегледачка, която първия месец идваше за по няколко часа/първите две седмици бях непрекъснато с нея, след това постепенно започнах да ги оставям сами/, а през октомври и по цял ден.

Аз бих обмислила възможността за детегледачка, която да наемаш за определени дни или часове - ако дечко се разболее или ако в определен работен ден няма да е на ясла. По този начин ти ще имаш известна сигурност и няма да се налага още в началото да отсъстваш.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Върнах се на работа през Юни миналата година, Сами беше на 1г. и 4месеца и от два месеца ходеше на ясла. Повече от половината от тези два месеца прекарахме в къщи, поради ред болести и когато вече бяха поотшумели реших , че е време да тръгна на работа. Но ето ти изненада, сутринта на първия ми работен ден Сами се сабуди с подути от конюктивит очи/за трети път вече/, и ето че още  първия си работен ден бях в болнични.През м.Септември затвориха яслата за ремонт, така че отново си бяхме вкъщи,в отпуск.Оттогава досега 3-4 пъти съм била в болнични за по 3 дни, а в момента съм в  отпуск след 5 дни болнични,защото караме някаква страшна болест.Започна като ларингит, мина през ангина , а сега е с бронхит, който вече отшумява. Довечера сме на преглед като се надявам утре да мога вече да го пратя на яслата.
Искам само да уточня, че всичко това едва ли било възможно, ако Сами не беше свикнал лесно на яслата това, че имам много отпуск и не ми правят проблеми за болничните.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Аз се върнах на работа когато Мони беше почти на годинка. Две седмици преди това почнахме с гледачка, която я гледа вече пети месец. От две седмици е на ясла, засега по половин ден, и продължаваме да ползваме гледачката. Говорили сме с нея, засега е съгласна да я викаме ако детето се разболее. Иначе горе-долу имам възможност да отсъствам от работа, е натрупва ми се после, мъжът ми също може да отсъства. Добре че гледачката ми е свястна, и мога да разчитам и на нея.

# 28
  • Мнения: 3 423
Отпуската ми свършва уж края на март.
Шефът вече напира. Но аз не искам да
се връщам на работа. Мисля да си остана
поне още половин година с бебока. Опитах
преди време с едни ясли. Бяхме само три дни
там, все по час-два, тъй-наречената фаза
на адаптиране, по време на която се разговорих
с възпитателките. Запитах едната за възрастта
на едно от бебетата. Тя ми каза, че не знаела
на колко месеца е. Никога не се била интересувала.
Това ме шокира и не се върнах повече там.
Сега сме се записали в още няколко ясли,
но места май ще има чак от август-септември,
когато старите деца тръгнат на училище.
Чакаме място и от една двуезична детска градина,
та да може малечко да слуша по-често и бащиния
си език. Групите навсякъде са смесени, децата са
от бебета до петгодишни. Мисля, че няма да ми е
лесно да не виждам детето си дълго. Предполагам,
че и работата няма да върви. Поне в първите месеци.
Тук ваксините не са задължителни, децата се пускат
болни из народ, има голяма разлика между българските
и немските майки. Честно казано, страх си ме е от
периода, когато ще дам бебока на ясла.

# 29
  • Мнения: 2 220
Момичета, при мен отпадна този въпрос. Не ме потърсиха от фирмата, в която бях подала документи! Но както се казва - всяко зло за добро! Сега ще изчакам да тръгне сина ми на ясли и да се адаптира горе-долу и тогава ще започна отново с търсенето. Това е положението...

Общи условия

Активация на акаунт