Изчисляване на термин

  • 329
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Добър ден, мили бъдещи майки. Как се определя точен термин при дълъг цикъл - 40 дни и овулация около 20 ден. Последният ми цикъл беше на 18.02.2024, при закъснение от 5 дни чхг ми беше в боди мед 0.200, при закъснение от 11 дни в писанец беше 46. Бременност има, положителен уринарен тест също. По чхг и домашните тестове трябва да съм в ранна седмица, а според цикъла трябва да съм в 7-8, което е невъзможно спрямо тестовете. Имам час след 3 седмици при Аг, но до тогава ще го мисля много.

# 1
  • Мнения: 3 735
В 7 + 3 дни си
Термин се изчислява спрямо датата на последната менструация. Това АГ е трябвало да ти го обясни.

# 2
  • Мнения: 13 811
Първо честита радостна новина.
Второ - АГ ще ви го определи според правилата, затова няма какво толкова да го мислите , дали обаче това е реалната дата ще знаете само вие. Затова и има много "преносващи "жени.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
В 8 седмица сте. Термина по началото на цикъла ще ви го определят към 25-26 ноември, но реално ще е началото на декември. Може би 7-8 декември.

# 4
  • Мнения: 401
На първата фетална морфология в 12 г.с. измерват бебето и казват окончателен термин. Нататък доколкото знам не се променя.

# 5
  • Мнения: 7 776
https://www.nhs.uk/pregnancy/finding-out/due-date-calculator/

Ето ви калкулатор, в който отбелязвате дължината на цикъла си, би трябвало истинския термин с тази дължина на цикъла ви да е около 6 декември

# 6
  • Мнения: 31
В 7 + 3 дни си
Термин се изчислява спрямо датата на последната менструация. Това АГ е трябвало да ти го обясни.

Освен ако не се знае със сигурност датата на овулацията, тогава се добавят 38 седмици. Или датата се установи чрез ехограф (вагинален). Последната менструация е много неточен, понеже не на всяка жена и не при всеки цикъл овулацията е на 14-ия ден. При мен никога не е била на 14-ия ден. Последна менструация се ползва, ако няма нищо друго, но ако има датиране с ехограф, това е много по-точно

Общи условия

Активация на акаунт