Прием на Дуфастон при бременност

  • 249
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мами! Въпроса ми е следния- Вие до кога най-късно сте приели Дуфастон при бременност и до кога ви препоръчваше гинеколога да го пиете? Аз получих зацапване по време на 6г.с. и до момента- 21г.с. продължавам да го приемам 3х1. От месец насам нямам зацапване, лекарят ми каза да го пия вече по 2х1 , но уви след 2-рия ден пак ми започна зацапването и от притеснение го пия пак по 3 на ден. След което ми спря зацапването. Сега отново следва преглед при доктора и ще се консултирам с лекаря по въпроса. Дали вие изживяхте подобен проблем? Вече се притеснявам за здравето на бебчо, нещо да не му навредя с тези хапчета, тъй като е момченце пише, че има риск повишен от аномалия- хипоспадия.

# 1
  • Мнения: 186
Да, по принцип не е препоръчително продължителното приемане на допълнителен прогестерон. Другото е, че Дуфастона е по-свързан с проблеми с плода. По-добрият препарат при бременност е Утрогестан вагинално. Разберете на какво се дължи това зацапване и попитайте доктора за решение на проблема. Ако се наложи и второ мнение.

# 2
  • Мнения: 5 277
Утрогестан ми беше изписан с втората бременност поради киста до 4 месец, но в началото на 4 ти месец кистата започна да се свива и постепенно го спрях. С първата бременност бяха изписали също Утрогестан, Дуфастон не са ми изписвали.

# 3
  • Мнения: 4
В началото имах леко отлепване, казаха ми , че е от това. В последствие се оправи, но си ми продължаваше зацапването. Няколко причини ми изброи АГ-то, като може би са били бебетата две, но едното не се задържал , след това се установи, че имам къса шийка на матка. Към настоящия момент и тя се оправи и ми каза, че няма риск от преждевременно раждане. Но след като смъкна тези хапчета на 2 отново започва проблема с зацапването.

Общи условия

Активация на акаунт