Вадене на много зъби под пълна упойка

  • 454
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте, Предстои ми вадене на много зъби (цяла челюст) под пълна упойка във ВМА. Имам доверие на лекаря, но съм много уплашена от интервенцията.
Някой да е правил подобна да даде съвет?

# 1
  • Мнения: 3
Миналата година вадих под пълна упойка много корени - 10 броя + мъдреци. Не съм усетила абсолютно нищо. След интервенцията нямах нито рани, нито отоци, нито някакви болки. Сякаш нищо не е било. Бях с конци, които се разграждат. Нормално е да те страх, звучи страшно. Аз имам и други операции в тази област и повярвай ваденето на зъби е детска игра за ВМА. Отивай смело, имай доверие в лекаря, който си избрала.Всичко ще бъде наред.

# 2
  • Мнения: 13 549
Миналата година вадих под пълна упойка много корени - 10 броя + мъдреци. Не съм усетила абсолютно нищо. След интервенцията нямах нито рани, нито отоци, нито някакви болки. Сякаш нищо не е било. Бях с конци, които се разграждат. Нормално е да те страх, звучи страшно. Аз имам и други операции в тази област и повярвай ваденето на зъби е детска игра за ВМА. Отивай смело, имай доверие в лекаря, който си избрала.Всичко ще бъде наред.
При кой стоматолог?

# 3
  • Мнения: 3
Болница Европа, срещу Пирогов. Лицево-челюстен хирург- доцент Николай Янев, изключителен хирург, лекар и човек.
Той, съвместно с екипи от ВМА правят големи тежки операци и реконструкции в лицево-челюстната област, продължаващи над 20 часа. Та няма да се уплашат от зъби. Ако си избрала лицево-челюстен хирург от ВМА няма да сгрешил.

# 4
  • Мнения: 152
Миналата година вадих под пълна упойка много корени - 10 броя + мъдреци. Не съм усетила абсолютно нищо. След интервенцията нямах нито рани, нито отоци, нито някакви болки. Сякаш нищо не е било. Бях с конци, които се разграждат. Нормално е да те страх, звучи страшно. Аз имам и други операции в тази област и повярвай ваденето на зъби е детска игра за ВМА. Отивай смело, имай доверие в лекаря, който си избрала.Всичко ще бъде наред.

А под пълна упойка ли или седация беше?
Защото под пълна спиш, а другата е леко упоен, в съзнание си. Дормикум ми предлагат да ми сложат.
Аз съм силно тревожно разстройство и съм самотен родител и много ме е страх да не стане нещо.

# 5
  • Мнения: 1 242
А защо трябва да са наведнъж? Има ли вариант да е на етапи?

# 6
  • Мнения: 3
Аз бях седация, твоят хирург ще прецени колко време ще отнеме интервенцията и каква упойка е нужна. Била съм с пълни упойки за повече часове и няма никаква разлика, просто заспиваш.
Изобщо не се притеснявай за упойката.
Попитай анестезиолозите всичко което те    интересува, за твое спокойствие, въпреки, че от опит ти казвам, че такива леки и кратки упойки при некритични пациенти не ги и обсъждат. То няма и какво, рутинна дейност за тях, с най малък риск.
И аз бях притеснена доста, бях след сложна операция и пълен курс лъчетерапия, и аз съм самотен родител.
В операционна зала няма да си сама. Целият екип е с теб. Всичко се случва плавно, с разговори и майтапи, без стрес. Постепенно се унасяш и пак така се будиш. И всичко е минало.

Общи условия

Активация на акаунт