Наш'то малко валентинче ще е МАЙско животинче

  • 12 606
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 533
Много е сладко,просто по-голямото бебе ще бърка в устата на по-малкото за БИБАТА!Ей,весело ми е на мен нашата кака е на 12,ама като я гледам как с умиление гледа беб.дрешки.А миналата год.за 15септември си поиска дрънкалка с ключове на Чико(Кико,ако трябва да сме точни).Та не се знае.....

# 271
  • Мнения: 3 089
едни майки от подфорум децата казаха, че в яслата ще я отучат /от април петра тръгва на ясла/. щяла да види през деня, че другите деца са без и тя да се отучи. и с гърнето било същата работа. нямам сили сега да се занимавам с това. достатъчно ми е, че я отделихме в самостоятелна стая /нищо че ставаме по 2-6 пъти на нощ - преди беше х 10  ooooh!/, че й създавам ясленски режим /не ме питайте как върви, че е тежко/, че вклчювам и външен човек сега /гледачката/ и куп още стресиращи неща. а освен това, при нас биберонът е на тласъци - когато имам поръчки и не мога да обръщам внимание на детето или ако вали и не е много за излизане, стават неразделни; когато съм по-свободна - давам само за приспиване и няма истерии. а на бебето съвсем няма да давам. вече се чудя защо зорлем научих петра на 5 месеца да смуче биберон. щото съм тъпа, затова! уж нямало да ми виси по гърдите толкова. е, пак си отвися до 10-я месец.

# 272
  • Мнения: 362
 Ей майчета ама много пишете немога да Ви изчета.Наминавам да се разпиша,че съм добре.Имам доста работа и денем се умарям,така че вечер гледам да си почивам,ама вие сте ми една отмора.Поздрави от мен и айде лека нощ Tired
          Hug

# 273
  • София
  • Мнения: 4 590
Шеметка, благодаря  Hug
Момичета, има ли някоя желаеща да пусне нова темичка, че тази свършва?

# 274
  • Мнения: 373
Шемет, искам и аз! Нали знаеш , че съм първа писта за курсове всякакви  Grinning

От два дни ме мъчи следния въпрос: КАКВО , ПО ДЯВОЛИТЕ е СЛИНГ????

# 275
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте мами!

Само да се впиша и да кажа, че с нас всичко е ок, просто съм страшн натоварена и нямам време да чета изобщо Sad.

Мина21, слингът е нещо като широк шал, който се използва за носене на бебо вместо кенгуру. Ето линк:

http://sling.beinsa.info/


Много целувки и поздрави от мен!

# 276
  • Мнения: 16
Майчето, благодаря за снимките! Петра май се чувства доста добре в слинга, но сякаш е по-добре вече татко й да я носи Simple Smile Аз започвам да проучвам въпроса, пък да видим какво ще стане.

Шеметка, намерих случайно статийката в един сайт за новини. Изпращам линкчето, макар че мисля, че текстът е същият като този, който си написала.

http://curious.actualno.com/news_92752.html

# 277
  • Мнения: 7 914
Имам предположение това линкче да се сложи на заглавната страничка , че е много хубаво и полезно  Hug

# 278
  • Мнения: 152
Най-после изчетох всичко. Аз днес ходих на втора фетална морфология и кистите в главичката ги няма. Бебо си е добре-1300 гр. е, много срамежлива тази девойка( на кого ли прилича толкоз срамежлива  newsm78), пак си криеше лицето. Първо беше с гръб към нас, после успяхме да я видим за малко и тя си сложи ръцете отпред, та си нямаме снимка на лицето. А на тези снимки които имаме, сега почти нищо не мога да различа. Но ръчичките много ме кефят, стиснала е едни юмручета.... Димитрова доста набързо ни прегледа и от Марков съм хиляда пъти по-доволна. Той обясняваше и показваше всичко, докато Дим-ва си знаеше нейното си и сякаш я болеше устата, много не и се говореше(а бях първа пациентка за деня).
 Аз съм +8кг, но не ми тежат вс еоще, добре се чувствам . Дори един колега ми вика няма ли да надебелея малко, а аз му викам: само на корем.
Добре дошла на Руми
 Статии за памперсите- май сме поизостанали в Бг( поне според статиите) и че може и без памперси Rolling Eyes http://nodiaper.atspace.us/

# 279
  • Мнения: 162
Добро утро момичета.
Моля ви помагайте - около преди две седмици забелязах че ми се бели кожата по корема на малки люспички. А се мажа с олио Джонсан. Явно обаче не помага - много е гаднооооо. А пък не ми е толкооооова глям корема. Препоръчайте ми нещо по мазничко моля ви което ако може да не цапа и дрехите че нама иначе как да се мажа сутрин. Благодаря ви предварително

# 280
  • Мнения: 3 089
аз джонсън не бих използвала. опитай с бюбхен /може и олио за бебета - ок. 6-8 лв. е/ или мустела - това вече е много добро; беше над 20. виши също не е зле, но и то е в категорията на медицинската козметика. а най-добре със зехтин, но това пък маже страхотно. аз се мажа чат-пат с кокосово масло за тяло и не забелязвам за сега нови стрии. но и да има все тая - при мен са в изобилие от предния път.

# 281
  • Мнения: 83
Аз ползвам на Мустрела,крема с двойното действие и за сега съм ОК. Малко е скъпичко 200мл.-34.2лв. и свършва за около месец.
Добре  дощли на новите мами  Hug

# 282
  • Мнения: 3 089
това са кратки филмчета на дискавъри за бременностат и раждането:
http://media.health.discovery.com/centers/pregnancy/video/video.html

# 283
  • Мнения: 214
Моята щерка така и не разбра каква е функцията на биберона и съм много щастлива от този факт. А около мен приятелките само ме упрекваха каква грешка съм направила. И с това бебе ще гледам да не досаждам с чужди предмети в устата. Кърмих и аз 10 месеца, но биба не ми е трябвала.
За Джонсън вече се бях изказала и аз доста негативно. Сега се мажа с крем Еудермол 8 на фирма Талодерма за много суха кожа - струва към 3 лв. Дара разви форма на атопичен дерматит като беше на 5 месеца и след консултации с дерматолог ни препоръча този БГ крем. За 1 седмица активно мазане всичко изчезна и повече не се е появявало.  А иначе и с Мустела и Чико и кво ли не съм се мазала преди. Верно, нямам стрии, но си мисля, че е генетично предразположение. Въпросът е да се поддържаме, да вземем предпазни мерки овреме. Simple Smile

# 284
  • Мнения: 533
На мен ми донесаха домашен преварен ЗЕХТИН,ефекта е поразителен, даже поизоставих мазането с Бюбхен за бременни и п(в стрии(около 20лв).Но все пак си мисля,че е до кожа.
Живот и здраве и бебето мисля с зехтин да мажа,естествено ще комбинирав с разни кремчета.Дано не се налага да ползваме някаква спец.медиц. козметика!

Общи условия

Активация на акаунт