Честито, българи!

  • 6 825
  • 183
  •   1
Отговори
# 60
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Най-после да не бъдем дупедавци на ДПС, макар, че това стана благодарение на ЕС. Сложиха ги на мястото им . Дано не е за кратко!

# 61
  • Мнения: 6 167
спред мен няма начин
или се спазват някакви демократични принципи, или не.
тва е, всяка система дава дефекти.
но не е непоправимо.
просто хората в страната повишават гласоподаването с 20 процента и готово.


лионес нали каза преди 3 постинга - за цялата патърдия са гласували 15 хиляди ( без турция) на миналите избори.
за кво говорим? Confused


Лени, как според теб може да се ограничи злоупотребата от страна на ДПС с правото на глас на живеещите в Турция?
Факт е, че на всички избори активисти на ДПС отиват с автобусите в Турция и срещу съответния подкуп докарват в България гласоподаватели. Това опорочава изборите. Какво може да се направи срещу него? Очевидно този закон, който искат да гласуват, е опит това да се спре. Ок, за теб не е справедлив, друго решение има ли? Съзнавам, че по този начин се нарушават правата и на съвестни граждани, неживеещи в България, но за изборите гласуването на живеещите в Турция е огромен проблем.

# 62
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Лени, според познанията ми по икономика (средното ми образование е такова), няма как капитал, който се влива в домакинствата, без да е пряко обвързан с производството на страната,  да доведе до добро. Тези пари водят до инфлация, т.е. има повече капитал, отколкото стока, от там до по-голямо търсене, отколкото предлагне. Получава се инфлационен дисбалнс в пазарната икономика... Та затова казах, че помагат на хората, но не помагат на страната. Мое мнение  Peace. Но хайде да не коментираме тази насока, защото излизаме от оптимистичната тема, че нещо добро може да се случи в крайна сметка и на българската политическа сцена  Blush.

# 63
  • Мнения: 1 959
Добро решение на нашит политици.Аз откакто съм в чужбина не гласувам първо защото няма как/не мога да се вдигна и да ходя в Лодон за щяло и нещяло/и второ защото мое мнение е,че след като не живея в БГ нямам право на мнение.

# 64
БРАВО,ЕДНА РАБОТА ДА СЕ СВЪРШЕ КАТО XОРАТА.

# 65
  • Мнения: 106
абе хора, спрете се. писна ми от обясняснения как турците са спечелили мандата на Първанов. резултатите от 2рия тур бяха 2 050 488 за Първанов срещу 649 387 за Сидеров. разликата е 1 401 101. това надали има нужда от коментар.

що се отнася до днешното решение - крайно време беше според мен. но би трябвало да се въведе за всички избори в България. защото, както Тонита вече е казала, живеещите в чужбина губят представа за реалното положение тук.

# 66
  • Мнения: 1 072
За въпросните 15 хил. сигурно са изхарчили солидни суми. Еееех, туй демокрацията е скъпо нещо. Крокожабъл, съгласна съм с теб. Първанов нямаше опонент на изборите.

# 67
Гражданството не е крепостничество, нито поданство  Stop
Нали сме чували, че София не е България? Гласуват хората, а София не е България.  Wink
 
Само , че аз като съм от Ямбол не ходя да гласувам за кмет на София,ами си гласувам за кмет на Ямбол , нали?

# 68
  • София
  • Мнения: 581
 smile3501 smile3501 smile3501
Много добре

# 69
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ашколсун!
Щях да се зарадвам много, ако това решение не е продиктувано от загриженост към собствените им гъ*ове. И е естествено да са загрижени при условие, че ще се избират само 18 депутата и то мажоритарно. Я си представете една 10 % избирателност. Това прави около 600000 хиляди гласа. т.е един депутат ще се избира с приблизително 33 334 гласа. На последните избори за президент са гласували около 58000 само в Турция, като прибавим и гласовете на етническите турци, които се водят под строй при урните ... елементарната математика показва, че поне 9 евродепутата могат да бъдат спокойно избрани от листата на ДПС  Tired Tired
Нямаше начин как да не им светене лампичката на дУпетатите от другите партии. Айде сега дошла им съвеста. Кокала пак гледат - кокала.
Това е един от малкото пъти, когато интереса на държавата да съвпадне с интереса на повечето партии Wink
Лично моето мнение, че правото на глас задължително трябва да се закове с правото на уседналост. Не може някой, който живее на найсе хиляди километра да ми избира депутатите и кмета.

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 23:08 от Ян Бибиян

# 70
  • Мнения: 2 353
  В този случай съм "за". Не смятам Доган за добър политик, а за умел коалиционен партньор и хитрешко. Омръзна ми хора, които не знаят български да гласуват за български политици постадно му. Демокрация не е просто да защитаваш интереса на малцинствата.
  И винаги гласувам.

# 71
  • Мнения: 2 567
Ян Бибиян е напълно права. Никой за нищо не се е осъзнавал. Просто да си евродепутат е сладка работа и колкото по малко конкуренция има толкова по добре.
Като го направят за парламентарните избори това нещо тогава ще им пляскам.

# 72
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много съм доволна. Аман от това туристическо гласуване. Гласуват хора, които не само български не знаят, а не знаят за кого изобщо гласуват.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 840
А аз не зная дали е добре, или - не.Все пак извън страната има много българи, за които не е все едно кой ги представлява извън страната.

Всъщност, това вероятно е от страх, че там ще отидат само турци, техните редици са бая сплотени при гласуване.Така и не разбрах защо newsm78

# 74
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Аз също смятам, че решението трябва да се вземе и за останалите избори. Много е просто - който е тук гласува /пИчели/, който го няма - не пИчели.  Mr. Green Не съм съгласна български граждани /българи, турци и др./, пребиваващи постоянно в чужбина, да определят тукашната съдба. Те просто не са в час с обстановката, нищо че 90 % от тях влизат в БГ форуми. А и май-май не гласуват много-много с оправданието, че Българското посолство не е в тяхния град.

Общи условия

Активация на акаунт