LCD или плазмен телевизор?

  • 14 550
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама без подходящ сигнал подаден към тези видове ТВ за какво са ви newsm78
Laughing И у наше село вече има цифрова телевизия. Невероятно, но факт Flutter

# 16
Не,не нямах това впредвид Laughing-прочетох някаде мнение как имали плазма или LCD без цифрова...

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Бреййй а пък аз съм хвърлила око на 32"-та бравия  ooooh!
Нека не е хубава  Mr. Green

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
брейййййй  Sunglasses, значи добре правя, че не си сменям 100 годишното Сони, нищо че като го пуснеш поне 10-15 сек издава звук "бзззззззззззззззззззззз"   Twisted Evil
Ама все пак поне 80-90г. работеше като радио. Де вашите ЛСД/плазми да се похвалят със същото  Laughing

# 19
  • Мнения: 260
LCD определено превъzхожда плаzмата по дълготрайност, като яркост и контраст, плаzмата е по добра в началото, но старее много по бърzо и си влошава обраzа.
Много важен покаzател zа екрана е времето zа реакция на дисплея, хубаво е да е поне 8 ms или по малко, при 16 ms има сенки, които са доста неприятни и влошават картината.
Не zнам zащо , но в магаzините често пускат програми които са във формат 4/3 а телевиzорите работят във формат 16/9, реzултата е хориzонтално раzпъната картина, което лично мен ме драzни, zащото картината е много раzтеглена. При формат 4/3 обаче има две тъмни линии в двата края на екрана, но картината поне е истинска.
LCD има и с по големи раzмери, 40" , 42", 50" и повече, но там и цените са по сериоzни.
Друг също важен покаzател е броя на пикселите, при стандартите 852Х480 формат 16/9 пикселите са по малко от стандарта на телевиzионния сигнал, и при голям дисплей, 40" и нагоре, се zабеляzват от блиzко раzстояние, което прави картината на точки. Затова при раzмери над 40" е хубаво броят на пикселите да е поне 1366Х768 , или повече. Стандарта HD Ready определено има по голямо качество на картината, ако смяташ скоро да не си купуваш пак телевиzор, гледай да има и това.
Друго нещо , което zа мен поне е доста важно, е вграденият лимитер на zвука, който премахва раzликите в силата на zвука при реклами и нормално телевиzионно предаване. Много се драzня като гръмнат рекламите, и таzи система много ефективно спира тоzи драzнител.
Надявам се да съм помогнал поне малко, и да сте доволни от новия телевиzор.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 20:09 от grami

# 20
има ли излъчване на 1080р в БГ?

# 21
  • Мнения: 9 095
брейййййй  Sunglasses, значи добре правя, че не си сменям 100 годишното Сони, нищо че като го пуснеш поне 10-15 сек издава звук "бзззззззззззззззззззззз"   Twisted Evil
Ама все пак поне 80-90г. работеше като радио. Де вашите ЛСД/плазми да се похвалят със същото  Laughing

бе да ти кажа ли, в магазините ти отикват това, което не върви, така че прочетете или разпитайте странични хора, най- добро е ЛСД, не разчитайте на съвети от магазина, мъжо отива и им казва как е и те като пукали не смеят нищо да кажат, а те сложени там за това,  браво за Сонито, знам си аз че те са най- добра марка Peace

# 22
  • Мнения: 4 473
Не,не нямах това впредвид Laughing-прочетох някаде мнение как имали плазма или LCD без цифрова...

Я, кажи кое е смешното - да се посмеем групово?! Thinking Или не може да мине тема, без някой да се изкаже неподготвен. Tired

# 23
  • Мнения: 3 576
Ето ме - аз съм с плазма БЕЗ цифрова, смейте се, но ТВ не гледам!
 Whistling

# 24
  • София
  • Мнения: 900
Nadia79
смеееех, смееех  hahaha hahaha hahaha

Еееее, снобарки такива  smile3532

Стрелицио и ти либе, с тая плазма
дек си ръгнала
кат си само на канала  smile3534

Не где отива този безцифрофФФФ свят БОЖКЕЕЕЕЕ
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 25
Ами смешното е че ако прочетеш за какво става въпрос белинда беше решила че аз си мисля че в БГ нямате цифров сигнал или не знаете какво цифров сигнал. А аз нямах нищо такова в предвид. А целия ми постинг беше че се чудех защо ви е такъв телевизор ако нищо качествено не виждаш, защото нямаш подходящ сигнал. 

# 26
  • Мнения: 9 095
сори за оф-а, ама ти като не си в България, първо откъде накъде си информирана със сигнала по принцип и дали в България няма цифрова телевизия според теб newsm78, айде стига с тез истории къде как било, ще си гледа ако ще и черно бели филми, ама ще си е на ЛСД Peace

# 27
 Laughing
Нищо такова не съм казала някой е недопрочел пак. Темата е какъв телевизор? Аз казах защо мисля LCD и че се чудя на изказване че те въпреки че нямат подходящ сигнал, защото не искат да си пуснат са си взели такъв телевизор?И ми стана смешно без да кажа нещо такова само като видят че не пиша от БГ веднага като теб предполагат какво съм си мислила без да съм казала нищо подобно Peace И след това попитах има ли 1080р излъчване което няма нищо общо със 720р или 1080а на което наи-вероятно е излъчването на програмите. И освен това цифров сигнал не означава веднага че е 720р или 1080а което е подходящо за плазма или LCD. И никъде не съм казала къде как е?Просто ако не се абонираш и платиш за този сигнал гледането е по лошо от обикновен CRT. И няма нищо лошо в това, но поне като се дават толкова пари да се ползва по предназначение. Интересно ми беше дали има 1080р излъчване в БГ-защото там има много европейски сателити и може някои пък пробно  да излъчва. Тук няма и няма да има в близките 10 години-поне така казват. Има филми на двд, но няма излъчвани програми.

# 28
  • Мнения: 260
SimonaMona Предполагам, че аналоговото иzлъчване в България ще се zадържи още доста време, zаради това, че много хора не могат да си поzволят купването на цифров приемник. Но мога да ти кажа , че в Австрия преди няколко дни zапочнаха пълно иzключване на аналоговите предаватели, след края на март няма да има нито един предавател на аналогов сигнал. Мисля , че и в България всички нови предаватели са само zа цифрово иzлъчване, тъй като поддръжката на аналоговите е доста скъпа.
Вида на телевиzора обаче няма връzка с начина на транспортиране на ТВ сигнала, стига да са съвместими.
Освен това , когато човек е решил да отдели достатъчно пари zа хубав телевиzор, добре е той да може да работи и с стандартите, които ще навлиzат в бъдеще. Както например при купуването на компютър, вече никой не държи на флопи, или CD , а на DVD
Темата май малко се поиzвъртя, zа което се иzвинявам.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт