Ново строителство във Варна........цени и райони

  • 5 758
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Доколкото съм запозната и в жк.Изгрев също  има забрана.То много не прилича на квартал ..ама карай.А защо  newsm78 нямам представа ?

# 16
  • Мнения: 6 039
защото кмета така е решил   Mr. Green

# 17
  • Варна
  • Мнения: 340
Здравейте,
Искам да попитам семействата новодомци, които са закупили жилище готово или на зелено да споделят впечатленията си за  фирмата от която са го купили, на каква цена при какви условия и какво мислят изобщо?

Ние си купихме ново строителство /все още се строи/ във Възраждане н цена около 540 евро. Проблемите при строящите се сгради са:
1. Почти никога не се спазва срока за завършване, който първоначално се договаря;
2. Квадратурите, които казват не са реалните - включват и стените и когато го построят тогава разбираш колко са всъщност размерите /слава Богу, нашите са почти каквито ги знаехме/;
3. Нямаш достъп до апартамента си - т.к. е строителна площадка и те са в правото си да не пускат хора, за да не стане инцидент, но аз като собственик искам да знам точните размери на стаите и да си предвидя довършването и обзавеждането;
4. Ако искаш да влезеш да живееш в апартамента си при първия възможен случай, трябва да оставиш фирмата-строител да ти го довърши /съответно няма да можеш да се пазариш за цена/, защото докато не ти дадат ключа за апартамента /в най-добрия случай на Акт 15/ няма да се пускат външни лица на строежа, т.е. не могат да влязат твоите майстори да довършват.

Накратко казано - не е лесно... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 558

Ходила съм преди много време в района при Спортната зала, там също ми харесваше, това какъв район се води?

Aми така си се води - Спортна зала. Аз сега живея там. Хубавото е, че центъра е близо, Морската на 5 минути, магазини има доста и много разнообразни, а в близост и голям пазар. Минусите са навряните една в друга кооперации (съседката отсреща май успя да ме види гола Confused), малки улици, проблем с паркоместата (добре, че си имаме паркинг към кооперацията).

# 19
  • Мнения: 5 462
Абе гледам всички пишете за Морската ....?Колко пъти на ден се рахождате там ?? newsm78 Wink

# 20
  • Мнения: 1 558
Съдейки по това, че голямата част от дамите във форума или очакват, или имат малки деца може да се каже, че близостта до Морската си е  голям плюс.

# 21
  • Мнения: 5 462
Важно е , но е и до време ...все пак. Много по важни критерии  има , пред това дали е в близост до морската или не .Някой вече ги изброиха по горе , тъй че няма да се повтарям .

# 22
  • Мнения: 4 300
Ninicol, като гледам какво е написала Малена можеш да забравиш за Чайка.
Пък около Спортна зала честно казано освен Мамбо под наклонения блок за друг магазин не се сещам, а от тях по принцип нямам добри впечатления ( лично мнение).
Щом си имаш студент и работиш ( предполагам?) близостта до Морската не е от чак такова критично значение. 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Как може да сравнявате Младост с Чайка! Тая забрана на кмета ще продължи известно време...
Морската градина носи друг въздух. От Чайка до центъра има 1 светофар и никога няма задръствания. В Чайка се паркира на спокойствие... Да не продължавам.

# 24
  • Мнения: 2 259
До преди 2 години живях в Цветния,много ми харесваше.Все пак30 годинки не са малко и знаех всяка дупка.Сега съм новодомка до Колхозен пазар,продадохме панелката в Цветния.Тук също много ми харесва,всичко ми е близко ,а за циганитене са такъв проблем.Българите правят повече золуми.В момента до нас  се строят 2 нови кооперации на цени различни.Колкото е по голямо жилището,толкова цената на квадрат пада .И така на жилище от 42-50 кв.м. цената стига до 1000Е,а на 100-130 кв.м. пада на 550-630 Е.Как става така  незнам ,но е факт.Познавам строителите лично!

# 25
  • Мнения: 2 259
Да ,ами вятъра в Чайка?Все ангини ще имаме!Шега бе.Но наистина много духа там.Живяла съм 2 години!Иначе въздухът е чист,много влажен/бавно съхне прането/,добре за малките деца,за разходки добре,пълно с пенсии/тишина и това е добре/,но магазините са скъпи.

# 26
  • Мнения: 4 300
Как може да сравнявате Младост с Чайка! Тая забрана на кмета ще продължи известно време...
Морската градина носи друг въздух. От Чайка до центъра има 1 светофар и никога няма задръствания. В Чайка се паркира на спокойствие... Да не продължавам.
Нали не забравяш и финансовия момент, също както и проблемите с  магазините? А като / ако падне тая забрана на кмета ще стане съшото като зад Спортна зала например- Добър ден, комшийке:)
Всяко нещо си има плюсове и минуси.
За това, че в Чайка се паркира на спокойствие може би си права, но не пред всички блокове. Я се опитай да паркираш в събота или неделя, особено в по топло време пред някой от петте високи блокове на Акациите? Кауза пердута....
А конкретно на светофара на Винса задръствания има по цял ден.

Не казвам, че Младост е по хубав квартал от Чайка.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да не разводняваме темата - но да си кажа  Simple Smile.
Съдбата на "зад Спортна зала" е съдбата на Варна, поради куп причини... и сама ще се досетиш. Но понеже момичето се беше ориентирало към Чайка и сравнението с Младост ми се видя неудачно от всякъде.
Във Варна НЕ духа единствено в центъра.
Финансовия момент може да се разглежда и като инвестиционен. В Чайка предлагане почти няма.
В топлите дни, като решиш да отидеш до Морската - едно е да си в Чайка, друго е да слизаш от Младост.
Един е светофара на ВИНС-а, преброй светофарите от Младост със прилежащите им задръставния. Peace Дори не от Младост... от Цветния пробвай да слезеш до центъра...
...и така.

# 28
Благодаря на всички за информацията, поне се ориентирах.
А с ветровете съм свикнала - тук живея точно под Витоша  Simple Smile
Ако някой търси подобна информация за София - насреща съм  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 386
Побутвам малко темичката напред, за да попитам какво става с цените на жилищата във Варна. Очевидно ръста е стремително нагоре.  Close Има ли някои от вас, които в момента са тръгнали по пътеката в търсене на подходящо жилище. Понеже аз сега съм в такъв период, всякаква информация относно новото строителство, главно в близките квартали, къде, какво се строи  Rolling Eyes  ще ми е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт