Само аз ли, не съм почитател на синьото сирене?!

  • 6 219
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Преди години се напънах да го опитам,уж и аз да съм в крак с другите,но не ми понесе вкуса му нещо...

# 46
  • Мнения: 1 546
Спомням си първия път, когато пробвах синьо сирене- с гаджето ми, на романтична среща у тях, с червено вино...насилвах се да го ям, но имах чувството, че всеки момент ще повърна върху него... Sick LaughingПосле, обаче, пак пробвахме в неформална обстановка  Wink и оттогава много обичаме, но наистина определени марки само са хубави.

# 47
  • Мнения: 3 251
Даже ще експериментирам с 2-те рецепти, които тук са дадени, но като свършат постите.
Вери, сподели  тук после, моля те, дали се усеща вкуса му.

# 48
  • София
  • Мнения: 18 679
За почитателите - опитайте Долче и кремозо, с 60-65% масленост Crazy Просто няма друго такова сирене Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 256
     
      Ех, да имаше сега малко синьо сиренце.................. Grinning

# 50
  • Мнения: 420
И аз не го харесвам.
Но ако е в малки количества на пица или спагети го хапвам.

# 51
  • Мнения: 3 647
Аз не съм очаквала,че толкова хора не го харесват! ThinkingАз обожавам синьо сирене и дори като си купувам си избирам парче с колкото се може повече мухъл! Mr. GreenОбожавам всички мухлясали сирена и изобщо всички сирена си ги обичам,а българското саламурено най-малко!
и аз така

# 52
  • Мнения: 5 713
Даже ще експериментирам с 2-те рецепти, които тук са дадени, но като свършат постите.
Вери, сподели  тук после, моля те, дали се усеща вкуса му.
Ами направих Виенския сладкиш. Бях казала, че ще е след постите, но те приключиха за мен още миналата седмица. Ето го:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=96942&photo=23

Много ми допадна. Синьото сирене не се усеща, но определено вкусът е по- специфичен. Блатът стана тънък обаче, май формата е виновна, беше голяма. Не успях да го разполовя и затова крем има само отгоре.

# 53
  • Мнения: 3 251
Ами направих Виенския сладкиш. Бях казала, че ще е след постите, но те приключиха за мен още миналата седмица. Ето го:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=96942&photo=23

Много ми допадна. Синьото сирене не се усеща, но определено вкусът е по- специфичен. Блатът стана тънък обаче, май формата е виновна, беше голяма. Не успях да го разполовя и затова крем има само отгоре.
Изглежда супер! И казваш, че не се усеща?! Ще взема да се запретна и да го врътна и аз.
Според мен така е по-добре, да е по-тънък, че иначе няма да е сладкиш, ами ще си е вид тортичка, както е даден в рецептата.

# 54
  • Мнения: 331
Боже как си мечтая за броколи със синьо сирене ... Laughing

# 55
  • Мнения: 966
не ми харесва. Sick

# 56
  • Мнения: 5 183
Обожавам синьо сирене!

# 57
  • Мнения: 6 164
И аз много обичам.
Вкъщи всички ядем под формата на различни ястия. Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 7 106
Моят мъж преди години след една командировка във Франция още по телефона ми съобщава че имал изненада - вкусна при това  Laughing. Като се прибра със 15 вида сирена, мухлясали и не чак толкова, кое от кое по-смърдящи  Sick. Ауууу, не! Хладилника след това не можах да го измириша цял месец.
Синьото сирене бих могла да се напъна и да хапна някое ястие, в чиито сос участва, но да не са пракалили с него. Но натюр не го харесвам изобщо.
Най си обичам българското сиренце, особено ако е съвсем пресничко, още не осолено  Laughing.
Съпружеството е обратното - колкото по-мухлясало и по-смърдящо, толкова по-вкусно  Sick.

# 59
  • Мнения: 5 713
Ами направих Виенския сладкиш.....
Забравих да напиша, че ползвах синьото сирене, което Белинда препоръча- Долче & Кремозо. Наистина се отличава и сякаш не е така натрапчиво на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт