''Спортът'' - как поддържате фигурата си?

  • 13 048
  • 227
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 813
Някой спомена за Кундалини йога! Къде в София има занимания?  Praynig

Това пък какво е  newsm78

Купих си карта за фитнес Simple Smile

Ай честито  Peace Спорна тренировка   bouquet

 bowuu  благодаря. сега се  замислям и за тае бо Simple Smile

# 211
  • Мнения: 685
Някой спомена за Кундалини йога! Къде в София има занимания?  Praynig

Това пък какво е  newsm78


"Кундалини йога" е физическа и медитативна дисциплина, която използват ума, чувствата и тялото за да се създаде правилна и хармонична комуникация между “ум” и “тяло”. Кундалини йога се фокусира върху духовния растеж и върху потенциала, който крие тялото за постигане на този растеж. Акцентът пада преди всичко върху ролята на гръбнака и ендокринната система в разбирането на йогисткото пробуждане. Кундалини йогата се концентрира върху психичните енергийни центрове в тялото /наречени чакри/, чието активиране генерира психичната сила, известна като енергията Кундалини. Тази енергия е потенциалната форма на силата на живота, спяща в нашите тела. Кундалини, което буквално на санскрит значи “това, което е навито”, често е представяна именно като навита змия, лежаща в основата на гръбначния стълб. Тя може да се активира чрез духовните практики.

Накратко  Simple Smile

# 212
  • sofia
  • Мнения: 249
моя спорт се изчерпва с ходене пеша-около 1 час дневно с бързо темпо и качването на 10 етажа пеш,за друго нямам желание.

# 213
  • Мнения: 6 958
Някой спомена за Кундалини йога! Къде в София има занимания?  Praynig

Това пък какво е  newsm78


"Кундалини йога" е физическа и медитативна дисциплина, която използват ума, чувствата и тялото за да се създаде правилна и хармонична комуникация между “ум” и “тяло”. Кундалини йога се фокусира върху духовния растеж и върху потенциала, който крие тялото за постигане на този растеж. Акцентът пада преди всичко върху ролята на гръбнака и ендокринната система в разбирането на йогисткото пробуждане. Кундалини йогата се концентрира върху психичните енергийни центрове в тялото /наречени чакри/, чието активиране генерира психичната сила, известна като енергията Кундалини. Тази енергия е потенциалната форма на силата на живота, спяща в нашите тела. Кундалини, което буквално на санскрит значи “това, което е навито”, често е представяна именно като навита змия, лежаща в основата на гръбначния стълб. Тя може да се активира чрез духовните практики.

Накратко  Simple Smile

Мерси за разяснението   bouquet

Някой спомена за Кундалини йога! Къде в София има занимания?  Praynig

Това пък какво е  newsm78

Купих си карта за фитнес Simple Smile

Ай честито  Peace Спорна тренировка   bouquet

 bowuu  благодаря. сега се  замислям и за тае бо Simple Smile

Много няма ли да ти стане зора  Wink

# 214
  • Мнения: 2 724



 bowuu  благодаря. сега се  замислям и за тае бо Simple Smile
[/quote]
Хич не му мисли, страхотно е newsm10 smile3503

# 215
  • Мнения: 958
От началото на този месец си направих програма 2пъти седмично фитнес и 2пъти-аеробика,дано успея цяла зима така,защото моите тренировъчни дни са пряко зависими от заетостта на детето и ако нещо в нейния график се промени и моя отива на кино  Cry

# 216
  • Мнения: 1 909
Ще ми е по-полезно  да кажете как намирате време за спорт  Tired 

Колкото и да искам, максималното, което успявам, е  да водя сина ми сутрин на училище с колелото и то не постоянно, понякога в неделя сутрин успявам да отида на плуване. Проблемът е с постоянството - иначе няма никаква полза. Разходките с децата не мога да ги броя много за спорт.

Сега се записах на Тайсу - нещо като разгрявка за джудо, веднъж в седмицата, дано успея да ходя редовно

# 217
  • Мнения: 1 813
Миранди  Притеснява ме само студа,но ако се уредя с кола в най-скоро време,почвам. Какъв зор,аз съм 47кг  Mr. Green  Просто искам още малко да сваля и да оформя.

# 218
  • Мнения: 958
Да се отчета-тази седмица 3пъти аеробика,планирам още една тренировка в събота или неделя-тае-бо,дано нещо не се обърка  Simple Smile

# 219
  • Мнения: 122
Гласувах и аз. Танци/аеробика - горе-долу 2- пъти седмично,вкъщи - имам си програми упражнения/танци на компа, а много често си и импровизирам (особено при танците - според настроението dance ). Джогинг - по-често тичах през лятото running ,зимата обаче пак ще спра или ще си тичам на пътека,когато ми остане време да се завлека в някоя фитнес зала. Laughing

Добавих и домакинската работа Laughing,щото честно казано си е наистина вид фитнес - като знам как съм се запотявала докато свърша с всичко по време на съботното чистене... clean clean prostor clean ..та веднъж седмично основно чистене на къщата,а през седмицата по-малко всеки ден Wink

# 220
  • Мнения: 596
Преди време тренирах плуване в продължение на 4-5 години.
Сега вкъщи карам велоергометър.

# 221
  • Мнения: 98
Преди 3-4 год ходех на аеробика , но сега поддърам фигурата си най-вече със разходки  Wink и в къщи с малката  smile3522 и домакинската работа  ми е достатъчно.  Mr. Green

# 222
  • Мнения: 106
Лятото ходих 3 пъти седмично на фитнес за около 2 часа. Но това беше 2 месеца. Бях командировала дъщеричката си при майка ми. Щом си я взех, край на залата. Сега се опитвам да намирам време за една програма Тае бо - 30 мин. поне 2 пъти седмично, а събота и неделя 1 часовата програма на Чарли Брук (ако не греша) - комбинация от Тае Бо, Аеробика и Пилатес (много добра за отслабване в областта на бедрата и дупето). Иначе редовни разходки и "любимата" ми домакинска работа.   

# 223
  • Мнения: 106
Пропуснах да спомена, че от началото на годината мъжът ми е в чужбина и за пръв път напълнях зимата, а не съм увеличила храната. Т.е правете секс  Grinning, за да не пълнеете Joy

# 224
Каланетика у дома, защото старата каланетика вече никъде я няма. Сега е по-динамична като аеробика и не е с този ефект. Аз съм почитатаел на класич. каланетика.
Иначе карам и колело.

Общи условия

Активация на акаунт