Бясна съм на директорката на яслата! Как бихте постъпили вие?

  • 2 121
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 421
  Задължително говори с нея на четири очи(т.е. 6, защото е добре и мъжът ти да присъства). От опита на всички приятелки минали по мъките със записване в ясла и детска градина - нас ни разиграват, но като отидат татковците вече е друго Wink
 
 Казвам моят опит - щерката ходи на градина, питам директорката кога започна записването за новата година, за малкият(на родителската среща - много недалновидно от моя страна) и отговорът - тази година има нулев прием.
 После отивам да си подам молбата(въпреки това) и бяхме още с няколко майки - категорично ни върна и не ни прие молбите. Много бях възмутена.
 Отидох на другият ден да говоря с нея в кабинета й - оказа се, че ще ни приемат с предимство като второ дете.

 Не знаеш докато си говорила с нея, кой е бил около нея и не знаеш дали наистина те е познала и е направила връзката.
 Отидете с мъжът ти.

# 31
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте!

Говорихме с директорката, но няма да може да я приеме сега! Ако се освободи място ще ни звънне, но ако не стане оставаме за септември месец. Sad Обясни ни жената, че наистина няма място, много съжелявала, че така се е получило, но наистина НИЩО не можело да се направи за момента!

Все пак наистина друго е когато поговориш с човека очи в очи, а не по телефона.

Не знам, аз ли съм наивна, но съм склонна да й вярвам. Rolling Eyes Както съм написала бях с прекрасно впечетления от нея и не ми се вярва да ни "пързаля" така подмолно!  Confused

И връзки не смятам да използвам, защото само ще ме накарат мен да се чувствам неудобно. Някак си противоречи ми на схващанията и не мога да се пречупя.  Както не мога да се пречупя да дам на лекар или някой друг пари под масата, така и за това нещо.

Сега ще търсим друга ясла до септември, и тогава ще я преместим в тази, защото наистина ни е най-удобна. За другите ще е такова разкарване, ама ще го издържим за няколко месеца! ooooh!

Надявам се само детенце да не му станат много местенията и да свиква бързо! Rolling Eyes

Киса, наистина законите са се променили от преди. Когато давах Дени на ясла не беше така. А сега ще си пускам платена отпуска докато детето свикне с яслата! А като знам как ще ми се зарадват в работата да си взема отпуска след като 3 1/2год. не съм била на работа .... не ми се мисли и за това! Tired

А за държавните заведения, явно изхождат от това, че когато детето е в държавно заведение, държавата плаща определена сума за него. Отделно плаща и на майката майчинство, за да го гледа вкъщи. И така се получава, че за 1 дете държавата плаща два пъти - един път на яслата и един път на майката. Вместо държавата да е прецакана, прецакаха майките! Wink

Общи условия

Активация на акаунт