Срамувате ли се от общи бани съблекални сауни ?

  • 25 281
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Много често във фитнес салоните,СПА комплексчетата,сауните се налага  да използваме общи бани сауни съблекални и въобще доста време да стоим голи пред други хора пък били те и от собствения ни пол. На мен ми е много притеснително и неудобно от тези моменти.
Именно затова ги избагвах но сега искам да стопя доста килограми и да вляза в форма за лятото. Така или иначе сега ходя доста на фитнес и сауна но ми е много неприятно и неудобно от това събличане и незнам как да го преодолея? Вие как сте неприятно ли ви е или въобще не ви пука?   bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 794
Не се срамувам, просто ми е  неприятно и дискомфортно...

# 2
  • Мнения: 512
Не, не се срамувам, въпреки че съм с доста килца над нормата.
Повечето от жените, които съм виждала в баните и сауните, също не са с перфектни тела. И не е нужно. Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
На мен също ми е много неприятно и поради тази причина когато съм гола до кръста се обръщам кък стената,а за долната част на тялото сядам и така се обличам или събличам.

# 4
  • Мнения: 809
Цъ, а като гледам и хората около мен във фитнеса не се срамуват.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въобще не ми пука. Беше време, когато се срамувах, но започнах да ходя на фитнес и сауна със зълва ми, а тя е нудистка. И покрай нея съвсем претръпнах и сега ми е безразлично.
Срамът от голото тяло е изкусвено наложен.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 677
Никога не съм се притеснявала-дори и като ученичка ,когато влизаха момчетата в женската съблекалня не си спомням да съм пищяла истерично newsm78
Не виждам от какво да се срамувам,все пак на плаж по бански се вижда дори повече Laughing

# 7
  • Мнения: 1 120
не ме е срам

# 8
  • Мнения: 4 202
Не се чувствам много комфортно на такива места, а общите бани, са ми направо отврат.
Най-странното е че на плажа се събличам без проблем  Mr. Green

# 9
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Зависи доколко ще се събличам,но да,не ми е особено комфортно.А общите бани не ги обичам. Sick

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не се срамувам.

# 11
  • Мнения: 1 047
Ако съм сам,не се срамувам.
Ако влезе някой,излизам.
Така,че защо да се срамувам?
Пък ако имаш хубаво тяло,защо да се срамуваш?

# 12
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Да се срамувам - определено не, но не скачам от радост, леко неприятно ми е...

# 13
  • Мнения: 1 959
Не не ми прави впечатление ама въобще

# 14
Гадно ми е и затова и не ходя на такива места.

# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не се срамувам въобще!

По този повод си спомням, ходих на кола маска на триъгълник и в стаята, си седи и фризъорката. Нямаше явно клиенти. Значи аз в позата, разкрачена, мале, а тя срещу мен, от долната страна и си пие кафе и си пуши. А козметичката работи. Не знам, представихте ли си го.

И аз си викам, на тая пача, не и е неудобно, на мен ше ми е. Да си гледа пут.и, щом и се гледа.

Е, смених си я, де. Но и по други причини.

# 16
  • Мнения: 7 474
Неприятно ми е  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 999
Преди да родя ме беше срам дори и майка ми да ме види гола, но след раждането когато кажи-речи цялата болница се изреди в пред-родилна, вече не ми пука.

# 18
  • Мнения: 1 069
 Гадното на такива места е, че винаги се намира някой, който проявява нескрит интерес към другите. Избягвам ги.

# 19
  • Мнения: 2 407
Дане ми е удобно, купиа си се в нас.Преобличам се на тагъдък.

# 20
  • Мнения: 674
Гадното на такива места е, че винаги се намира някой, който проявява нескрит интерес към другите. Избягвам ги.

Точно това имам предвид и аз. Някой направо те изследват от главата до петите. Срещала съм и доста зависливи погледи защото аз имам и по едричък бюст.
Другия гаден момент е в сауните когато някоя лелка се разчекне срещу тебе и се видят всичките и карантии и това човек трябва да го търпи половин час - е много си е гадно и неприятно!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 69
До преди 1 год.не изпитвах неудобство от тялото си.В момента сьм все още +10кг.и не бих се сьблякла в обща баня или сауна.Комплекси....... Blush

# 22
  • Мнения: 872
Неприятно ми е. Ако ходя по редовно мисля ,че ще притръпна. Чак да се срамувам-не.

# 23
  • Мнения: 1 427
Срамувам се, и ми е некомфортно и неприятно.Не обичам да се събличам дори и пред приятелки! Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 945
Тук в Германия си е напълно нормално в сауните да се стои гол, а пред сауните да се ходи гол с кърпа, метната преz рамо. Също така да пиеш бира пред сауната с раzголени подробности. И сауните са смесени...Но тук и хората са други, никой не те zяпа с цел да получи морално удивилствие от отва колко си тлъста или от това, че имаш портокалова кожа. А и това да нямаш перфектно тяло се приема нормално, беz дори да се обсъжда.

И на мен би ми било неприятно да се събличам пред "жури", но в Германия си ходя поне 1 път в седмицата на сауна. Ходили сме дори с други двойки... Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 197
Абсолютно ми е безразлично. Нямам никакви притеснения, даже и когато влизат мъже . Нямам перфектно тяло, но пък съблекалнята е за събличане, така че не виждам какъв е проблема. А иначе по възможност избягвам общите бани, но заради заразите, не заради голотата.

# 26
  • Мнения: 1 047
Срамувам се, и ми е некомфортно и неприятно.Не обичам да се събличам дори и пред приятелки! Rolling Eyes
А пред приятели? newsm78

# 27
  • Мнения: 1 427
Срамувам се, и ми е некомфортно и неприятно.Не обичам да се събличам дори и пред приятелки! Rolling Eyes
А пред приятели? newsm78
Аааа, виж, приятелите са друго нещо! За тях-винаги! Mr. Green Laughing

# 28
  • Мнения: 1 432
Ако ще аз да съм с най-прекрасното тяло в групата събли4ащи и къпещи се се срамувам и действам много бързо.Къпя се вкъщи. Crazy

# 29
  • Мнения: 4 392
Гадното на такива места е, че винаги се намира някой, който проявява нескрит интерес към другите. Избягвам ги.

Peace

# 30
  • Мнения: 2 926
Не ми е приятно Naughty

# 31
  • Мнения: 899
Чувствам се дискомфортно. Не ми е приятно да ме оглеждат. Иначе не се срамувам.

# 32
  • Мнения: 674
[Нямам никакви притеснения, даже и когато влизат мъже . [/quote]
Е как не Ви е срам даже и когато влизат мъже бе момичета??? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 33
  • Мнения: 3 537
Да се срамувам - определено не, но не скачам от радост, леко неприятно ми е...
Peace

# 34
  • Мнения: 3 611
Наскоро ходих на басейн. Отначало беше пълно с народ, но малко по малко хората се иzниzаха и накрая останахме само аz и приятелчето, с което бяхме отишли. Голям кеф - плуваш си спокойно, басейнът твой...
 "Хайдеее, време zа нудисти, събличайте се" - чух някак отдалеко гласa на спасителя.
Ето zащо всички са си тръгнали... ама на кой да му дойде на ума.  doh
Попитах - не става ли, който иска да си плува гол, а аz да си седя с банския.  Mr. Green
Не ставало. Точка.  Naughty
Тръгнах си.  Crossing Arms

Не, че ме бърка да се съблека, на морето отдавна съм си беz горнище, ама ... принципно ей тъй  Naughty

# 35
  • Мнения: 674
Наскоро ходих на басейн. Отначало беше пълно с народ, но малко по малко хората се иzниzаха и накрая останахме само аz и приятелчето, с което бяхме отишли. Голям кеф - плуваш си спокойно, басейнът твой...
 "Хайдеее, време zа нудисти, събличайте се" - чух някак отдалеко гласa на спасителя.
Ето zащо всички са си тръгнали... ама на кой да му дойде на ума.  doh
Попитах - не става ли, който иска да си плува гол, а аz да си седя с банския.  Mr. Green
Не ставало. Точка.  Naughty
Тръгнах си.  Crossing Arms

Не, че ме бърка да се съблека, на морето отдавна съм си беz горнище, ама ... принципно ей тъй  Naughty

ShockedЕ това вече е върха! Много е гадно.

# 36
  • Мнения: 94
До преди да родя не ми пукаше,но сега с това ми ''хармонично''тяло Embarassed ме е срам и от мене си.да бих се притеснила . Sick

# 37
  • Мнения: 343
На мен не ми пука, даже да съм с няколко кила отгоре в съответния момент. Все пак отивам да се преоблека или изкъпя, а не да се явявам на конкурс. Който зяпа, значи му липсва възпитание и проблемът си е негов, а не мой.  Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 1 364
неприятно ми е и избягвам такива места.

# 39
  • Мнения: 1 047
[Нямам никакви притеснения, даже и когато влизат мъже .
Е как не Ви е срам даже и когато влизат мъже бе момичета??? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
[/quote]Точно от мъжете няма защо да ви е срам.
Ние ще ви се любуваме и възхищаваме,
а жените ще ви завиждат или подиграват.
Според случая.Наум,разбира се.

# 40
  • Мнения: 574
не не ме срам,е не е и приятно......но

# 41
  • Мнения: 1 802
Напоследък не ми се е случвало, но иначе не ме е срам.

# 42
  • варна
  • Мнения: 193
не мога да кажа, че ме е срам. просто не смятам, че е нужно да се развявам и разкрачвам, когато съм напълно гола. идва ми малко в повече. казвам го защото напоследък съм свидетел точно на това. как напълно голи жени се разхождат, разговарят, разкрачват до като чакат нещо и дори не си намятат някоя хавлиика. и това в продължение на 15-на минути докато се освободи банята.
ползвам често обществени съблекални и бани. не ме притеснява. използвам хавлията пълноценно докато си облека бельото Peace

# 43
  • Мнения: 3 932
Да, мразя ги и избягвам винаги подобни места...бррр, настръхвам от подобна перспектива...не е въпрос на срам, просто непоносимост.

# 44
  • Мнения: 674
не мога да кажа, че ме е срам. просто не смятам, че е нужно да се развявам и разкрачвам, когато съм напълно гола. идва ми малко в повече. казвам го защото напоследък съм свидетел точно на това. как напълно голи жени се разхождат, разговарят, разкрачват до като чакат нещо и дори не си намятат някоя хавлиика. и това в продължение на 15-на минути докато се освободи банята.
ползвам често обществени съблекални и бани. не ме притеснява. използвам хавлията пълноценно докато си облека бельото Peace
Именно тази излишна показност е много неприятна и неудобна!

# 45
Попадала съм в обща сауна и парна баня. Жените бяха предимно по монокини, някои почти голи. Мъжете - по кърпи. На такива места мисля, че това е най - подходящото облекло и не намирам нищо срамно и неприлично...

# 46
  • Мнения: 636
Dобре де в обща сауна не се ли седи по бански. Не мога да си представя да се облещя гола пред съвсем непознати мъже. Не че ходя често на сауна, понеже изобщо не издържам, но колкото пъти ми се е случвало да влизам в обща всички са били по бански или с хавлии newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 1 524
Грам срам не изпитвам  Mr. Green
Тялото ми е далеч от перфектното, но си го обичам и хич не ме интересува гледат ли ме или не. Май имам нудиски наклонности  Thinking, но на плажа рядко съм без горнище.

# 48
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Не се срамувам, неприятно ми е Sick

# 49
 Laughing
Много се кефя на такива места. Изпъчвам се гол и се въртя небрежно във всички посоки. Най ме кефят мъжете с офицерските пишки как ме поглеждат скришом. И жените скришом поглеждат. Grinning
Но, от такива неща не трябва да се срамуваме. Колкото дал Господ, толкова. Никой не си го е избирал сам.

# 50
  • Мнения: 1 403
Срам ме е  Blush

# 51
  • Мнения: 5 317
Притеснявам се и затова ги избягвам. Peace

# 52
  • Мнения: 17 546
Притеснявам се и затова ги избягвам. Peace
Peace И аз...

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз бих попитала дали на някого такива места са му приятни, най-вече съблекалните  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 8 999
С мъжа ми сме нудисти. Децата ни - също. Нямам никакво притеснение от голотата си, това е най-естественото нещо. Тялото си не съм избирала аз, за да се срамувам от неуспешния си избор. Полагам старание за фигурата си, за да се харесвам аз, а не, за да се харесам някому. От обществени бани ме е гнус. Дори и в хотелска баня не се чувствам добре, нищо, че съм сама там. Къпя се главно в своята собствена баня - ако съм ходила на фитнес, мятам се бързо в колата и се прибирам вкъщи. Гнус ме е и от басейни, затова плувам само в морето.

# 55
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да ме е срам - НЕ, неприятно ми е. Когато се налага да ползвам ( след фитнес, примерно), се старая да съм възможно най- бърза.

# 56
  • Мнения: 397
Срам - не! Неприятно ми е и за това не ходя на подобни места!

# 57
  • Мнения: 2 723
В обща сауна изобщо не е задължително да седиш гол Shocked
Можеш или по бански (но банските се скапват от високата температура), или замотан с хавлия.
От какво да ме е срам?
От обща баня също не ме е срам ( какво всъщност означава обща?)
Ходих дълго време на плуване и след това се къпя в баня с 6 душа, същото е и по фитнесите, какво срамно има?
Не съм чувала да има смесени бани - за мъже и жени... Thinking

# 58
  • Мнения: 460
не се срамувам ,но ми е адски неприятно.такиви места ги свързвам с неприятна миризма и са ми отврат!!

# 59
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Да се срамувам - определено не, но не скачам от радост, леко неприятно ми е...
И аз съм така, то това е като с гинеколога или кола-маската - претръпваш с времето  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 674
Попадала съм в обща сауна и парна баня. Жените бяха предимно по монокини, някои почти голи. Мъжете - по кърпи. На такива места мисля, че това е най - подходящото облекло и не намирам нищо срамно и неприлично...
Немога да си обясня как ще е нормално да ходиш гола пред непознати мъже. Че най малкото някой от тях ще вдигне самолета.. Joy hahaha Joy В скандинавските страни е нормално и там в СПА комплексите всички си ходят чисто голи но в България ние все пак сме с балкански манталитет ми се струва малко преувеличено с тези смесени сауни.. newsm78 newsm78

# 61
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Не не се срамувам и аз имам това което имат и те.

# 62
  • Мнения: 3 674
Попадала съм в обща сауна и парна баня. Жените бяха предимно по монокини, някои почти голи. Мъжете - по кърпи. На такива места мисля, че това е най - подходящото облекло и не намирам нищо срамно и неприлично...
Немога да си обясня как ще е нормално да ходиш гола пред непознати мъже. Че най малкото някой от тях ще вдигне самолета.. Joy hahaha Joy В скандинавските страни е нормално и там в СПА комплексите всички си ходят чисто голино в България ние все пак сме с балкански манталитет ми се струва малко преувеличено с тези смесени сауни.. newsm78 newsm78
Мисля 4е това е непрвдоподобно изказване.... В Скандинавската об6тност влизат  три държави: Дания,Норвегия и  Швеция. В Норвегия няма и в Швеция  няма...об6ти сауни и СПА дето вси4ки и мъже и жени  си ходят 4исто голи.  За Дания незнам ...но съм по4ти  99% сигурна 4е и там няма такова не6то.

 Сакндинавските закони са доста  кносвервативни....Това го знам със сигурност тъй като живея тук от доста време.
 Виж има 100%  в Финландия...но  тя не е в Скандинавскта об6тност Peace
Финдландците на са скандинавци....те идват от Урал и езика им е съвсем разли4ен от скандинавските езици като датски,6ведски и норвежки.....наистина ни6то об6то;-)

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 18:38 от roza66

# 63
  • Мнения: 505
Дори не съм се замисляла за това  Peace Изобщо не ми пука, а и не се заглеждам по останалите.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 951
Не се срамувам.Посещавам ги ,когато се налага.

# 65
  • Мнения: 6 167
определено - да.
особено от общи бани. отвратително е.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 3 415
имам хубаво тяло и не се срамувам да се събличам в общи бани и съблекални...но това в никакъв случай не означава, че се чекна там...просто си свършвам експедитивно работата и...да Laughing също и не гледам другите голи жени...коя каква е, какви гърди има и т.н... Peace

# 67
  • Мнения: 1 299
Много ме е срам  Embarassed Embarassed Embarassed

# 68
  • Мнения: 1 299
Мисля 4е това е непрвдоподобно изказване.... В Скандинавската об6тност влизат  три държави: Дания,Норвегия и  Швеция. В Норвегия няма и в Швеция  няма...об6ти сауни и СПА дето вси4ки и мъже и жени  си ходят 4исто голи.  За Дания незнам ...но съм по4ти  99% сигурна 4е и там няма такова не6то.

 Сакндинавските закони са доста  кносвервативни....Това го знам със сигурност тъй като живея тук от доста време.
 Виж има 100%  в Финландия...но  тя не е в Скандинавскта об6тност Peace
Финдландците на са скандинавци....те идват от Урал и езика им е съвсем разли4ен от скандинавските езици като датски,6ведски и норвежки.....наистина ни6то об6тоWink
Аз да кажа за Дания - като в Швеция и Норвегия. Няма общи сауни и бани...Ако има нещо общо никой не се разнася гол. Както казва един датчанин - много сме скромни, за да си ходим голи пред всички. Но съм чувала за Финландия, че имат такива сауни. Но както каза Роза - те не са скандинавска държава.

# 69
В сауната влизам с карпа и по прашки. Обикновено свалям кърпата и се чувствам прекрасно без да ме интересуват околните. За мен в това няма нищо срамно, а и тялото ми не е за подценяване...

# 70
  • Мнения: 95
Бих се притеснила... мъничко Embarassed
roza66, благородно ти завиждам, че не живееш в България

# 71
  • Мнения: 3 674
Бих се притеснила... мъничко Embarassed
roza66, благородно ти завиждам, че не живееш в България

По стечение на обтоятелсвата така се случи Rolling Eyes Ама и България си ми харесва да ти кажа,само че не мога да се прибера да живея там сега.Мъжо не говори български,ако се приберем в БГ..какво ще работи кат не знае езика newsm78 ....а и децата му ще му липсват много Rolling Eyes...така че за сега сега сме тук,па ще видим след време.Може и да успея да го навия  моя да дойдем да живеем в БГ.Нищо се не знае.... Hug

# 72
  • Мнения: 4 621
Въобще не ми пука - харесвам си тялото и не ме е срам от него Hug

# 73
  • Мнения: 22 865
На мен също ми е много неприятно и поради тази причина когато съм гола до кръста се обръщам кък стената,а за долната част на тялото сядам и така се обличам или събличам.
Peace Не ми е приятно

# 74
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
не не се срамувам или по скоро може би , защото не съм попадала в подобни ситуации  Rolling Eyes

# 75
  • Мнения: 674
не не се срамувам или по скоро може би , защото не съм попадала в подобни ситуации  Rolling Eyes
Радвай се че не си попадала в подобни ситуации.
Аз от 2 месеца не ходя в любимата си сауна точно заради такива неприятни лелки които влизат чисто голи и по 30-40 минути се чекнат и потят голи пред мен.
Има си нудистки плажове и други места където могат да показват колко са разкрепостени. В сауната могат  да си сложат поне една изрязана прашка - никой не е длъжен да им гледа вътрешностите.....

# 76
  • Мнения: 260
Срам ме е да се показвам гола пред непознати.
А общо взето си харесвам тялото, макар да има още какво да се желае.

# 77
  • Мнения: 467
Да, некомфортно ми е . Ще ми се да ходя с някоя приятелка на фитнес, но като си представя момента с обличане и къпане, просто се отказвам:-(( Лошото е, че нямам място за фитнес уреди в сегашния дом:-(((

# 78
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
не не се срамувам или по скоро може би , защото не съм попадала в подобни ситуации  Rolling Eyes
Радвай се че не си попадала в подобни ситуации.
Аз от 2 месеца не ходя в любимата си сауна точно заради такива неприятни лелки които влизат чисто голи и по 30-40 минути се чекнат и потят голи пред мен.
Има си нудистки плажове и други места където могат да показват колко са разкрепостени. В сауната могат  да си сложат поне една изрязана прашка - никой не е длъжен да им гледа вътрешностите.....


Изцяло подкрепям мнението ти - аз съм от тези които периодично ходят на нудистки плаж , защото не понасям да имам разлика/ това ми е останало от "манекенските години"

# 79
  • Мнения: 1 817
Не ми пука. Пък и не съм забелязала някой да ме е зяпнал... Peace

# 80
  • Мнения: 674
Не ми пука. Пък и не съм забелязала някой да ме е зяпнал... Peace
Имала си късмет в такива помещения има доста жени които просто нарочно натрапват голотата си....

# 81
  • Мнения: 5 103
Не се притенявам  Peace като се събличам в сауната примерно.

# 82
  • Мнения: 7 186
Сауна не ползвам, но общите съблекални по фитнесите не ме притесняват изобщо. Общи бани не съм виждала, навсякъде се влиза един по един. Виж, идеята да се къпя заедно с някой друг не ми се нрави, банята за мен е интимно място Simple Smile
А в работата, по стечение на обстоятелствата, ползвахме много време обща съблекалня с колегите, но не съм се чувствала неудобно. Даже се майтапехме. Най- интересното в случая е, че за толкова време, никой не се оплака от създалото се "неудобство" Grinning /беше обещано ново помещение, за да се разделим на мъже и жени, което и все още липсва де/. Ако беше за нещо друго, щеше да има вой до Бога Laughing

# 83
  • Мнения: 2 270
Не се срамувам, но ме е гнус . . .

# 84
  • Мнения: 1 817
Не ми пука. Пък и не съм забелязала някой да ме е зяпнал... Peace
Имала си късмет в такива помещения има доста жени които просто нарочно натрапват голотата си....
Имаш предвид млади, слаби от типа "не съм жена за един мъж  Laughing " или грозновати, неоскубани, понамирисващи дебеланки-германки  Mr. Green , на които не им пука? Аз и двата вида съм виждалан тук. Но нали темата е дали нас ни е срам...Е, мен не ме е. Няма от какво. Бих се притеснявала, ако не съм оскубана. Иначе няма от какво.

# 85
  • Мнения: 2 309
Не ме е срам,гнус мЪ е Sick Веднъж попаднах в компанията на НЕобръсната мадама...отдолу,беше,като хан Аспарух преди 13 века Sick

# 86
  • Мнения: 1 536
неприятно ми е и съм доста срамежлива

# 87
  • Мнения: 3 634
Не се срамувам, но ми е неприятно. Не посещавам такива места. Обичам да показвам тялото си колкото и на когото преценя. Също така ми е неприятно да гледам други голи женски тела. В банята се грижа за тялото си и този акт изисква уединение.

Не харесвам и голи деца по плажа.

# 88
  • Мнения: 3 241
Не, не се срамувам, докато живеех в Германия ходех често на сауна, а там те са предимно смесени и се ползват без бански. Който иска да си гледа, да си гледа, не ме притеснява. newsm08

# 89
  • Мнения: 674
Не, не се срамувам, докато живеех в Германия ходех често на сауна, а там те са предимно смесени и се ползват без бански. Който иска да си гледа, да си гледа, не ме притеснява. newsm08
Н Е е никак приятно някой да ти се изтипоса дибидюс гол в сауната.
Аз лично се чувствам некомфортно.

# 90
  • Мнения: 1 761
Аз се увивам с кърпа.Ако няма никой в сауната си я свалям,ако има- се покривам.

# 91
Ето как прекарват наши сънародници в чужбина
[url][/http://www.bgparty.co.uk/162-0-0-party-private-party.htmlurl]

# 92
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ето как прекарват наши сънародници в чужбина
[url][/http://www.bgparty.co.uk/162-0-0-party-private-party.htmlurl]


Не се отваря - оправи го ако искаш

# 93
# 94
# 95
  • Мнения: 193
срамежлива съм, но и малко ме е гнус от такива обществени места Confused

# 96
  • Мнения: 674
Аз се увивам с кърпа.Ако няма никой в сауната си я свалям,ако има- се покривам.
И аз съм като теб на плажа се пека по монокини и не ми пука но в обществена сауна пред непознати мъже да ходя гола не благодаря Stop Stop
Тялото ми не може да се показва на всички .....

# 97
Моля ви се някой да ми помогне по въпроса, от дни наред с приятелката ми търсим обаща сауна във Варна или близките курорти, но до сега нямаме никакъв успех в търсенето.Има ли нещо такова изобщо или това са измислици?

# 98
искаме да отидем на такова място с приятелката ми, но мисля че такова не съществува...поне във Варна, ако все пак някой знае такова място, ще се радвам да ни упъти

# 99
  • Мнения: 674
Идете в Бюти академи до Спортна зала - сауната е приятна и може да си я наемете само двамата.
Успех..

# 100
  • Мнения: 27
Ужас! не понасям

# 101
  • Мнения: 173
Не се срамувам.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Неприятно ми е. Винаги имя някой, който зяпа със зле прикрит интерес.

# 103
  • Мнения: 3 674
Ето как прекарват наши сънародници в чужбина
http://www.bgparty.co.uk/162-0-0-party-private-party.html

Партито е частно, то си пише че е Privat party....така че  външни  лица няма там.  Peace Затова не "ги е срам"  да са разголени  Laughing

# 104
  • Мнения: 1 425
Panther е безсрамен Wink

# 105
  • Мнения: 24 467
Не се срамувам, гнуся се само.

# 106
  • Мнения: 290
Преди са срамувах, но вече не.
До преди да забременея имах самочуствие,че тялото ми не е никак лошо!
някой път като съм с бельо по-неглиже ми е малко неудобно:-))

# 107
  • София
  • Мнения: 309
Не се срамувам, просто ми е  неприятно и дискомфортно.

# 108
  • Мнения: 3 576
Дреме ми!
Не съм отишла там за да гледам другите, същото важи и за тях.

Как бих могла да се притесня в обкръжението на други жени.....  newsm78
Виж ако съм в мъжката съблекалня щеше да е по-различна ситуацията.  Wink

# 109
  • Мнения: 674
Дреме ми!
Не съм отишла там за да гледам другите, същото важи и за тях.

Как бих могла да се притесня в обкръжението на други жени.....  newsm78
Виж ако съм в мъжката съблекалня щеше да е по-различна ситуацията.  Wink

То ако човек е за малко и са само жени няма проблем.
Но някой съфорумки се направиха на отворени че влизат в смесени съблекални мъже и жени и не им пука... newsm78 newsm78
Което ми се струва нереално да влизаш чисто гола в спа комплекс с чужди мъже... newsm78??

# 110
  • Мнения: 3 576
Ми....в сауната съм по бански, нормално че няма да ходя гола пред чужди мъже.
И не от срам, ами от морал.

Последния път беше много гнусно - един дядка се беше излегнал гол  Sick

# 111
  • Мнения: 674
Ми....в сауната съм по бански, нормално че няма да ходя гола пред чужди мъже.
И не от срам, ами от морал.

Последния път беше много гнусно - един дядка се беше излегнал гол  Sick
Точно на това мнение съм и аз.
Но някой  съфорумки казват че няма проблеми и си ходят спокойно чисто голи пред чужди мъже... newsm78 newsm78
То след такава сауна мъжете им няма да ги пуснат да припарят до СПА процедири...

# 112
  • Мнения: 647
Мен пък ме е срам !
Нямам излишни килограми и мисля , че няма да изплаша много хора, но избягвам подобни места  Peace

# 113
Не се срамувам. Трябва да се харесваме такива, каквито сме.

# 114
  • Мнения: 6 694
Не се срамувам, но мразя подобни места и не ходя на такива.

# 115
  • Мнения: 3 423
Е, срамота, защо така ви е срам?!
Та нали и килата, и годините са си ваши...

# 116
  • Мнения: 606
  Срам ме е. Много съм мършав.

# 117
  • Мнения: 3 423
  Срам ме е. Много съм мършав.
Тренирай, де, какво толкова срамно, че
си мършав. Като че ли само Аполоновци
ходят на басейн и сауна. Срамота!

# 118
  • Мнения: 674
Преди месец с мъжът ми бяхме на сауна и както се бяхме отпуснали блаженно влезе една лелка само с хавлия която после свали - е не беше никак приятно и мъжът ми се чудеше накъде да гледа...

# 119
Аз нямам голям опит със смесените сауни и наистина ми беше дискомфортно в началото. Даже и сега не ми е много ок. Все пак съм расла в страни, в които мъжете и жените са си отделно, или пък са по бански.
В спартак са общи сауните, но там няма голи хора. докато тук сега, всички и мъже и жени са дюс голи, сякаш е най естественото нещо. и то в непосредствена близост един до друг.

Нямам проблеми с тялото си и на моретои често съм гола, но там дистанцията е голяма и никой няма да се завре на 2 метра от мен.

Та донякъде ми е дискомфортно голи непознати мъже до мен . Не мога да си представя и аз да съм дюс гола до тях- винаги съм с бански в смесените сауни.

Ако под общи се има предвид смесени. 

# 120
  • Мнения: 2 015
Срам ме е!

# 121
  • Мнения: 875
не, изобщо не се притеснявам. тук по такива обществени съблекални е просто неописуема гледка. жените не само се събличат и обличат. те стоят голи с часове докато си говорят, търсят си нещо из багажа във всевъзможни пози и каквото още се сетите. това, че рядко използват самобръсначка (или друго епилиращо средство) само обогатява картинката.  Grinning

# 122
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Не ми е приятно, и това няма нищо общо с това дали си харесвам тялото, или не.

# 123
  • Мнения: 118
А от какво точно трябва да се срамувам?

# 124
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
А от какво точно трябва да се срамувам?

Пътуващ , ти ли си на аватара  newsm78

# 125
  • Мнения: 118
Аха , по-точно част от пъзела.

# 126
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аха , по-точно част от пъзела.

Ясно. ...........Значи, всеки сам да реди остатъка от пъзела  Simple Smile Hug

# 127
  • Мнения: 674
Бяхме на 2-3 и 4 май на Азалия на Свети Константин и Елена и там беше супер от СПА комплекса излишно казваха на всички че в сауната и парната баня се влиза само с бански и всички показности са абсолютно забранени.  Това е правилното използване на такива общи помещения!! Peace Peace

# 128
  • Мнения: 118
Бяхме на 2-3 и 4 май на Азалия на Свети Константин и Елена и там беше супер от СПА комплекса излишно казваха на всички че в сауната и парната баня се влиза само с бански и всички показности са абсолютно забранени.  Това е правилното използване на такива общи помещения!! Peace Peace
Става въпрос за съблекални, а не за общи мероприятия в СПА центрове.В Русия на баня ходила ли си?

# 129
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Да срам ме е никак не ми е приятно,затова и не ходя на такива места.

# 130
  • Мнения: 4 965
Обожавам спа - сауна, турска баня, масаж, джакузи, басейн и всякакви подобни екстри.
Вече не ме е срам. Беше ме срам, докато бях с доста килца отгоре - но не в процеса на самото преобличане, а после, докато се размотавах наоколо по бански. Още не съм в най-перфектната си форма, но не се срамувам - харесвам се, а и влязох във форма точно основно с висенето в турската баня /отразява ми се перфектно на килцата, кожата, лицето, косата и т.н./. Само ми е малко кофти да ползвам душовете, ако няма завески, защото се чувствам некомфортно без гащи пред други хора /едно такова смотано усещане/.
Но пък след последното джакузи с един перфектен колега - само двамата - съвсем ми се изпариха всякакви идеи за срам, неудобство и т.н.

# 131
  • Мнения: 3 459
Отвращават ме!
Не си представям да ползвам баня, в която незнайно какъв човек се е къпал преди мен  ooooh!
Винаги ми е било чудно, преди като ходех на фитнес, как хората съвсем спокойно влизат да си се къпят в тези бани.

# 132
  • Мнения: 301
за срам, не ме е срам  Embarassed откакто родих и на визитацията един симпатичен доктор дойде да ми прегледа шевовете, а на връщане от същата визитация ме попита дали искам да пийнем по кафе Embarassed от тогава май и не се изчервявам Embarassed
и аз си ходя по бански, в сауната не ме притесняват другите, почти не се заглеждам, почти Crazy е може и да се попритесня, ако някой ми хване окото Crazy

# 133
  • Мнения: 139
На мен ми е неприятно единствено, ако някоя жена помъкне невръстното си детенце на фитнес (съблекалня, баня...). Чувствам се ужасно неловко гола в присъствието на дете. От големите хора не се срамувам, не ми е неудобно, не се притеснявам, винаги след тренировка си взимам душ.

# 134
  • Мнения: 674
На мен ми е неприятно единствено, ако някоя жена помъкне невръстното си детенце на фитнес (съблекалня, баня...). Чувствам се ужасно неловко гола в присъствието на дете. От големите хора не се срамувам, не ми е неудобно, не се притеснявам, винаги след тренировка си взимам душ.
Eто това е супер гадно някое момченце да го вкарат в женска съблекалня защото видиш ли баща му си пие бирата и майка му горката ще не ще трябва да се занимава с него и да го преоблича в дамската съблекалня... #Cussing out

# 135
  • Мнения: 1 447
Да срам ме е никак не ми е приятно,затова и не ходя на такива места.

Аз също

# 136
  • Мнения: 674
Да срам ме е никак не ми е приятно,затова и не ходя на такива места.

Аз също
На мен също не ми е приятно но аз си влизам да речем с бански в сауната и да ти цъфне някой чисто гол и да натръпва карантиите си е много е гадно Crossing Arms Crossing Arms
А пък заради такива нахалници да не ходим на сауна и парна баня ли??

# 137
  • Мнения: 53
Аз нямам никакъв комплекс относно тялото си и не се срамувам или притеснявам. Старая се да не забелязвам любопитните погледи. Но в сауната или парната баня ходя винаги с бански. Не е естетично да се чекнеш пред другите хора и да им навираш вътрешностите си в лицето им. В банята или съблекалнята - да, те затова са направени, но за сауната - не съм сигурна.

# 138
  • Мнения: 4 965
...
На мен също не ми е приятно но аз си влизам да речем с бански в сауната и да ти цъфне някой чисто гол и да натръпва карантиите си е много е гадно Crossing Arms Crossing Arms
А пък заради такива нахалници да не ходим на сауна и парна баня ли??


Добре, де - аз ходя много често, но досега на никой не съм виждала "карантиите" /единствено съм попадала на мадами по монокини, ама никога на някой дибидюс/. Rolling Eyes

# 139
  • София
  • Мнения: 17 592
Не. Но имам ужасяващи детски спомени от провиснали до кръста цици на бабки в обществена баня...  Sick



Като се замисля, дали пък отвращението ми от кърмене, освен на ужасните в чисто физиологично отношение усещания и неудобството в практически аспект да не се дължи отчасти и на този спомен?   newsm78 Не се бях замисляла досега...

# 140
  • София
  • Мнения: 397
Не. Но имам ужасяващи детски спомени от провиснали до кръста цици на бабки в обществена баня...  Sick

И аз имам спомени от такава баня и може би точно затова не ме е срам. Нямам нищо, което да не са виждали досега, кво толкова? Увиснали-неувиснали, има ли значение, никой не е идеален!

# 141
  • Мнения: 674
Не. Но имам ужасяващи детски спомени от провиснали до кръста цици на бабки в обществена баня...  Sick

И аз имам спомени от такава баня и може би точно затова не ме е срам. Нямам нищо, което да не са виждали досега, кво толкова? Увиснали-неувиснали, има ли значение, никой не е идеален!
То ясно че никой не е идеален въпроса е че някой хора умишленно натрапват голотата си... #Cussing out #Cussing out

# 142
  • София
  • Мнения: 1 176
 Rolling Eyes Ако няма чисто голи посетители около мен, ще го преживея.
Но не обичам подобни занимания.

# 143
  • varna
  • Мнения: 676
Не се срамувам,но определено не ми е комфортно.

# 144
  • Мнения: 1 541
Не се срамувам и не виждам причина някой да се срамува по съблекалните- там не е пълно само с модели, нито пък някой ще ви преценява. Изобщо не обръщам внимание на хората около себе си и не ме интересува дали някой от тях обръща внимание на мен. Смятам, че има достатъчно лесно достъпна голота в ежедневието ни, за да тръгне някой точно мен да оглежда.
Гнус ме е от общите хигиенни помещения, но повече ме гнус да си ходя потна или не изкъпана след басейна, така че си нося джапанки и гледам да не пипам излишно из съблекалните.
На сауна не ходя, защото не ми понася, но не бих имала нищо против чисто гола жена там, стига да си слага хавлия под д-то като сяда.
Изобщо не разбирам какъв е толкова проблема с голите хора  newsm78   Не съм нудистка и нямам нуждата да се блещя гола пред някой, но не мога да си обясня какво толкова ги смущава и притеснява хората кой колко е гол и прочие на предвидените за това места  Tired

# 145
  • Мнения: 1
Ами на мен два пъти ми се случва в сауната да има гол мъж. Правех се че нищо не забелязвам, но усещането беше много особено! Thinking

# 146
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
попаднах на темата от търсачката. Simple Smile ама да си кажа - неудобно ми е и ме е срам от дебелините ми. онзи ден бях на фитнес и просто изпаднах в ужас, докато се преобличах. направих го светкавично. освен това и баните бяха общи, а не с разделени душове (всеки душ в кабина).. винаги имам чувство, че някой ме гледа. на плаж е по-различно, защото там плажът е голяяяяяяяяяяям, а в съблекалничката се събират повече жени на по-малко място. Grinning

# 147
  • Мнения: 884
Срамувам се, но не от тялото и формите си, просто голотата ми винаги ме е смущавала Embarassed, в този смисъл и голотата на други хора по сауни, съблекални и др.

# 148
Не. Но имам ужасяващи детски спомени от провиснали до кръста цици на бабки в обществена баня...  Sick

И аз имам спомени от такава баня и може би точно затова не ме е срам. Нямам нищо, което да не са виждали досега, кво толкова? Увиснали-неувиснали, има ли значение, никой не е идеален!
Абе, и така и така и съм.По-скоро ме притесняват другите хора Confused

# 149
  • Мнения: 750
Не се срамувам.Изобщо!
Чувствам се комфортно в тялото си,харесвам се такава каквато съм.
Обичам да съм гола.Дори ми харесва когато ме обхождат с поглед било то мъже или жени.
Луда съм малко аз,не съм добре! Mr. Green

# 150
  • Мнения: 2 448

Луда съм малко аз,не съм добре! Mr. Green


Не си луда, просто си хубава и за това.  Wink

По темата, аз май пред мъже по малко ме е срам, че жените са много по критично настроени.  Mr. Green

# 151
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

Луда съм малко аз,не съм добре! Mr. Green


Не си луда, просто си хубава и за това.  Wink

По темата, аз май пред мъже по малко ме е срам, че жените са много по критично настроени.  Mr. Green

 Joy Joy Joy
 Hug

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Срамувам се, не съм с хубаво тяло. Embarassed

# 153

Общи условия

Активация на акаунт