Кога точно се слага епд. упойка?

  • 1 746
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
На мене ми я сложиха на 4см.,но на девойката до мен на 6-7см,мисля,че едва ли ще изпуснеш момента,освен ако умишлено решат да те размотават.Аз имах уговорка с анестезиолог.Ако е ти е възможно и ще раждаш платено си направи и ти! Peace

# 31
  • Мнения: 226
При мен я сложиха на 5 см разкритие и контракции на 2-3 минути (ако това има значение). Много съм доволна от тази анастезия!

# 32
  • Мнения: 603
Един въпрос малко в страни от темата. След като поставят епидуралната упойка може ли човек да се движи? Питам, защото в болницата, където мисля да раждам предлагат различни възможности за раждане освен стандартното раждане на легло (разни специални столчета, някаква стена, нещо като шведска стена, вана итн) и аз смятам да се възползвам от някоя от тях, но ако от кръста надолу те няма просто не виждам как ще стане.
Движиш се без проблем, иначе как от предродилна зала отидох в родилна. Е придържат те, но пак имаш контрол върху краката си.

# 33
  • Мнения: 215
Аз също исках епидурална упойка, но малкият юнак реши много бързо да излиза и много бързо получих пълно разкритие. И така си останах без упойката. Но то по-трудно е докато получиш разкритието, отколкото след това. Поне при мен така беше - после дори не боли толкова. И си мисля, че тази екстра е малко безмислена. Трудното е докато достигнеш тези 5см разкритие - след това вече не боли толкова. Даже сега се радвам, че не ми сложиха упойката!  Hug

# 34
  • Мнения: 3 388
Тук съм чувала, че я слагат на около 3 см разкритие  Peace

# 35
  • Мнения: 4 555
А какво се усеща докато излиза бебето, когато си с епидурална упойка? Thinking

# 36
  • София
  • Мнения: 300
На мен ми я сложиха на 7см и повярвай ми няма  да испуснеш момента, особенно ако ти е първо раждане.

# 37
  • Мнения: 72
А боли ли слагането на епидурална ? Sad

# 38
  • Мнения: 2 332
А боли ли слагането на епидурална ? Sad

Не - усеща се съвсем леко убождане.

А какво се усеща докато излиза бебето, когато си с епидурална упойка? Thinking
Аз лично нищо се усетих, по-скоро се чу Wink.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 679
Един въпрос малко в страни от темата. След като поставят епидуралната упойка може ли човек да се движи? Питам, защото в болницата, където мисля да раждам предлагат различни възможности за раждане освен стандартното раждане на легло (разни специални столчета, някаква стена, нещо като шведска стена, вана итн) и аз смятам да се възползвам от някоя от тях, но ако от кръста надолу те няма просто не виждам как ще стане.
Ами аз не можах да се удържа на краката и едвам ме занесоха до магарето - уж си ги усещах, а като тръгнах да ставам все едно имах спагети вместо крака Embarassed незнам ако си с епидурална как ще стане с тази шведска стена  newsm78

# 40
  • Мнения: 2 332
Един въпрос малко в страни от темата. След като поставят епидуралната упойка може ли човек да се движи? Питам, защото в болницата, където мисля да раждам предлагат различни възможности за раждане освен стандартното раждане на легло (разни специални столчета, някаква стена, нещо като шведска стена, вана итн) и аз смятам да се възползвам от някоя от тях, но ако от кръста надолу те няма просто не виждам как ще стане.
Ами аз не можах да се удържа на краката и едвам ме занесоха до магарето - уж си ги усещах, а като тръгнах да ставам все едно имах спагети вместо крака Embarassed незнам ако си с епидурална как ще стане с тази шведска стена  newsm78
Аз пък си ходех без проблеми... А може би си е до дозиране.

Общи условия

Активация на акаунт