Редно ли е всеки ден да се дава месо на децата след 9 мес.???

  • 4 488
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 74
С вегетарианци трудно се спори, те не признават доводи. Отдавна е доказано, че консумацията на месо и по точно този етап, когато човек е почнал да ловува и да яде месо е довел до бум в еволюцията на човешкият мозък и превръщането ни в това, което сме сега. Ако погледнем и в природата, интелигентността на хищниците в пъти надхвърля тази на тревопасните. Но явно някои хора съзнателно искат да се превърнат в преживни. Познавам крайни вегетарианци, които и яйца не ядат, дацата им и риба не са вкусвали. Едни от най-важните вещества за развитието на човек.

# 31
  • Мнения: 4 392
С вегетарианци трудно се спори, те не признават доводи. Отдавна е доказано, че консумацията на месо и по точно този етап, когато човек е почнал да ловува и да яде месо е довел до бум в еволюцията на човешкият мозък и превръщането ни в това, което сме сега. Ако погледнем и в природата, интелигентността на хищниците в пъти надхвърля тази на тревопасните. Но явно някои хора съзнателно искат да се превърнат в преживни. Познавам крайни вегетарианци, които и яйца не ядат, дацата им и риба не са вкусвали. Едни от най-важните вещества за развитието на човек.
Добре, че не съм вегетарианка.  Peace
Аз ще призная доводи, ако струват, но да се повтаря едно нещо 100 пъти, при положение, че е невярно... Whistling

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
  Нито аз , нито детето ми имаме  потребности от ежедневно ядене на месо. 
И най-полезното става вредно,когато се прекалява с него.
Така е. Но не е вредно и не е прекалено всекидневно да се яде месо. И вода пием всеки ден...

# 33
  • Мнения: 1 013
Когато детето не иска да яде месо, разбира се ще търсим заместители, но да го лишаваме съзнателно от него не е правилно. Разбира се, щом става дума за хранене, винаги има противоречия и всеки избира за себе си и децата си това, което ЗА НЕГО е най-добро. Месото е сравнително трудно преработваща се храна, но на малките деца се дава малко количество месо и то без тлъсто.

# 34
  • Мнения: 8 917
Аз редувах месо през ден.

# 35
Аз съм от Ямбол и  тук принципа се повтаря:основното е манджичка с месце (редуват се пилешко телешко а за заешко не съм сигурна) и супичката е безмесна.Не виждам нищо лошо в това..а и събота и неделя и правя пюренца от зеленчуци и 1 жълтък. Според мен за да съществуват детските кухни все още би трябвало да са съобразени със съответната възраст на дечицата....Моето Гери много добре си  хапва месце и не мисля да го намалям

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Никога не съм взимала храна от кухня и не знам как готвят там, но Алекс два дни в седмицата яде постно. Опитвах да има и рибен ден, но нещо не я кефи рибата.

Аз по принцип не съм месарка, за разлика от баща й, който без месо не сяда на масата, но Алекс май се е метнала на него, защото редовно отива до хладилника и иска " самче" - саламче. Всеки решава кое е правилно за детето му. Аз съм на мнение, че детския организъм определено се нуждае от прием на месо, но не й да се прекалява. Аз съм доволна от хранителния режим на дъщеря ми.

# 37
  • Мнения: 1 734
Не виждам нищо нередно. Взимала съм храна от кухнята и това много ме е улеснявало. Не съм насилвала детето, ако не му се яде месо просто не давам и това е.

# 38
  • Мнения: 6 164
Ами според моята книга да. Ама като направи 10 мес. Всеки ден месо с безмесна супичка ( 1 каф. чашка) преди това.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 176
Не съм взимала често храна от кухня, но тъй като моят син си беше малко злояд и никога не ядеше и супата и основното, си мисля, че беше добре че има винаги месо в едно от двете. Като не му се яде месо просто яде от безмесното. Сега вече е на 2г. и ходи на ясла, там също обедното меню е такова - от супата и основното поне едното е с месо. Той пак си яде избирателно. Не знам дали е редно всеки ден децата да ядат месо, но аз предлагам всеки ден, защото не знам кога ще му се прияде.

# 40
  • София, България
  • Мнения: 2 222
С вегетарианци трудно се спори, те не признават доводи. Отдавна е доказано, че консумацията на месо и по точно този етап, когато човек е почнал да ловува и да яде месо е довел до бум в еволюцията на човешкият мозък и превръщането ни в това, което сме сега. Ако погледнем и в природата, интелигентността на хищниците в пъти надхвърля тази на тревопасните. Но явно някои хора съзнателно искат да се превърнат в преживни. Познавам крайни вегетарианци, които и яйца не ядат, дацата им и риба не са вкусвали. Едни от най-важните вещества за развитието на човек.

А нещо за факта, че човешката захапка въобще не е съобразена да разкъсва месото, да не говорим, че природата физически не ни е дала сили собственоръчно да хващаме и да убиваме животни. не съм за крайните мнения, аз лично почти не ям месо, но на детето давам (месни пюренца, но там месото е в най-добрия случай 10%). Всичко е въпрос на личен избор, в край на сметка щом сме слаби физически, затва сме еволюирали умствено, но все пак изначално не сме пригодени да ядем месо. (познавам куче, което умира за тиква, котка-за печена чушка, а кокошките също ядът месо ако им дадеш, но изключенията потвърждават правилото-всяка жаба да си знае гьола)

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А нещо за факта, че човешката захапка въобще не е съобразена да разкъсва месото, да не говорим, че природата физически не ни е дала сили собственоръчно да хващаме и да убиваме животни. не съм за крайните мнения, аз лично почти не ям месо, но на детето давам (месни пюренца, но там месото е в най-добрия случай 10%). Всичко е въпрос на личен избор, в край на сметка щом сме слаби физически, затва сме еволюирали умствено, но все пак изначално не сме пригодени да ядем месо. (познавам куче, което умира за тиква, котка-за печена чушка, а кокошките също ядът месо ако им дадеш, но изключенията потвърждават правилото-всяка жаба да си знае гьола)
А той човек затова има мозък - да си опече или свари месото и да си го сдъвче със зъбите, които са еволюирали следствие на тази дейност. Природата не ни дава сили , но ни е дала разум, с който да си измислим оръжие да си убием животно и това ни отличава от животните.
И кокошките не ядът, а ядат.

# 42
  • Мнения: 5 713
Според мен, е въпрос на лична преценка, предпочитания и традиции на родителите.
Точно!
Аз не давам всеки ден месо, а и тя не е много по тази храна. Но сирене, кашкавал, кисело мляко- може по цял ден да яде.

# 43
  • София, България
  • Мнения: 2 222
А нещо за факта, че човешката захапка въобще не е съобразена да разкъсва месото, да не говорим, че природата физически не ни е дала сили собственоръчно да хващаме и да убиваме животни. не съм за крайните мнения, аз лично почти не ям месо, но на детето давам (месни пюренца, но там месото е в най-добрия случай 10%). Всичко е въпрос на личен избор, в край на сметка щом сме слаби физически, затва сме еволюирали умствено, но все пак изначално не сме пригодени да ядем месо. (познавам куче, което умира за тиква, котка-за печена чушка, а кокошките също ядът месо ако им дадеш, но изключенията потвърждават правилото-всяка жаба да си знае гьола)
А той човек затова има мозък - да си опече или свари месото и да си го сдъвче със зъбите, които са еволюирали следствие на тази дейност. Природата не ни дава сили , но ни е дала разум, с който да си измислим оръжие да си убием животно и това ни отличава от животните.
И кокошките не ядът, а ядат.
Скъпа, и аз точно това казвам, слаби сме физически, затова сме еволюирали умствено. Зъбите ни може да са еволюирали Вследствие на това, че сме започнали да се храним с месо, но първоначално сме си били вегетарианци. Много неща са ни се случили вследствие на еволюцията, но не говорим за тях. Както и да е. Всеки си решава за себе си.

# 44
  • Мнения: 2 242
Давам през 1-2 дни, с малки изключения, когато съм сготвила повече и предпочитам да се изяжда на другия ден. Гледам да ги редувам (различни видове, като свинско не съм давала) и задължително през макс 10дни риба.

По книгите за детско хранене се препоръчва месо да се консумира 4-5 пъти в седмицата, като се редуват. В безмесните дни да се осигуряват храни съдържащи пълноценни животински белтъчини (яйца, мляко и млечни, риба). От значение е и възрастта на детето "След 4-тата година на детето, започва нов етап в развитието. Намалява относителната потребност от калории и животински белтъчини и се увеличава от растителни мазнини и белтъчини, както и въглехидратите"

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 11:35 от Slavi

Общи условия

Активация на акаунт