Защо е толкова трудно?

  • 1 597
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 994
трудно е, разбира се.
но не съм съгласна, че преди години им е било по-леко. просто по-умеятелните и пропускливи жени са ставали дойки. а пък бедните са си хранели децата с животинско мляко. не случайно има и толкова много легенди за бебета сукали от животни, я си спомнете за Ромул и Рем.
не мисля, че в момента кърменето е трудно, защото не е популярно. е, тук при мен е много популярно, не знам защо твърдите, че в БГ не е. Всичките мои приятелки там от години си кърмеха бебетата. Може да е някакво изключение, но нито една не се отказа без преди това да е положила усилия.

кърменето много си зависи от бебето най-вече. моите наблюдения показват, че момиченцата са по-добри кърмачета (ей това жените сме голяма работа  Wink). моето второ дете е момиче и кърменето й бе като по учебник. двамата ми сина кърмех много трудно, не че съм се отказвала, но ми е било и ми е тежко и в момента. много капризни, много стачки, ревове, слаб сукателен  рефлекс, мастити какво ли не.
много искам да устискам и този път до годинката!

 за момиченцата не съдя само по мен, но и по няколко приятелки с повечко деца, които са забелязали същото. едната има 3 момичета и след това 2 момчета - последното 5тото просто не издържа и се отказа на 4тия месец - разбирам я напълно. другата има 2 момичета и 2 момчета, момичетата е кърмила по-дълго.

успех на всички пожелавам, и уважавам усилията на всяка майчица, няма значение дали кърми или не Simple Smile

# 31
  • Мнения: 481
Аз също съм от щастливките. Бебка беше на гърдата ми 2 часа след раждане и засука все едно го е правила стотици пъти. Така е и до днес. Не съм имала рагади и запушени канали до сега, коликите ни минаха за 10 дена и като изключим това, че сега се кърмим по 100 пъти на ден и през ноща всичко е наред. Вярно е, че преди да родя доста почетох и знаех горе долу какво да правя и по-точно какво да не правя и се бях подготвила да посрещна някои проблеми, но за щастие не ми се наложи. Признавам, обаче че (поне според майките в градинката) бебетата на АМ не се будят толкова често нощем, а това не е малко. Знам, че е заради зъбките и все пак не може да ни задам въпроса: "Нали и на бебетата на АМ им растат зъбки?". И въпреки всичко, кърменето е най-прекрасното и естествено нещо на света. Не се отказвайте, заслужава си  Peace

# 32
  • Мнения: 3 695
Задавах си същите въпроси като авторката - уж е нещо естествено, а защо се пише за толкова проблеми около него?
В крайна сметка при нас се получи естествено - бебето суче с голям ентусиазъм и до сега, не съм имала запушени канали и рагади, не се цедя. Е, гърдите ме боляха 2 дни в началото от сукането, но не беше болка за умиране. Притеснявам се понякога дали му стига кърмата, но АМ за мен не е вариант. Има от време на време "доброжлатели", които ей така лаф да става изказват съмнения че може би не ми стига кърмата, но гледам да не им обръщам внимание. Ако иска повече, ще трябва да суче повече, аз чайчета за кърмачки и така количеството кърма непрекъснато се променя, но никога не се съмнявам в естествеността на процеса.   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт