Спят ли децата ви с вас?Как да го науча да спи сам?

  • 4 100
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 280
Записвам се за темата...
Ами пробвайте тогава някой друг да го приспива, а не ти. Таткото не може ли да помогне?
Приспиваха се снощи до 1.00 през нощта...

Ами и при нас полужението е почти същото - колкото и да е уморен - крещи Мама та мама Sad И лягаме и двамата с таткото до него докато заспи ...

И аз уж в името на това да се наспиваме всички добре съм го взела до нас в леглото и все не мога да реша кои нощи мога да си позволя да жертвам съня за да го отучим  newsm78

# 46
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Хе, и аз така разправях, колко е неподходящо да свиква бебока да спи при мама... Ида от новородена си заспива общо взето кротко в нейното легло. Друг е въпроса, че се буди често нощем и понеже не ще биби и сокчета, на всяко будене трябваше да ставам и да я вземам и да я кърмя, и тя си заспиваше и хайде в креватчето и така до следващото будене и сутрин се будеше весела и без рев. Да, ОБАЧЕ веднъж бяхме на гости за седмица и там го нямаше нейното креватче, и понеже вече е голяма (8м) и не ще да спи къде да е... и си спахме двете гушнати, и като се върнахме много се радваше да си види леглото и да играе вътре, ама за спане предпочита, т.е. настоява да е при мен. Приспивам, слагам в креватчето, буди се и така може до безкрай. Накрая от умора почнах да я забравям до мен и спрях да се опитвам да я връщам. Съжалявам, не мога да я оставя да реве за мама, когато мама е там и може да я вземе Confused

# 47
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
При нас има напредък - махнах стената на кошарата и я залепих за спалнята. Така хем е при нас, хем спим по- спокойно.

# 48
  • Мнения: 560
При нас пък се появи още по-голям проблем. Каката е на шест години и половина и още от мъничка спи с мен, когато е болна.  Понякога идва да се гушне, но не постоянно.  Сега, като се роди бебето, иска да спи при нас всяка нощ, вместо в детската стая. Направо се измъчихме с баща й. Вече се чудя дали да не й пренеса леглото в нашата стая и да спим четиримата, но на отделни легла, а наесен, като тръгне на училище ще ги оставим да спят двете заедно. Как мислите?

# 49
  • Мнения: 280
Хе, и аз така разправях, колко е неподходящо да свиква бебока да спи при мама...

Приспивам, слагам в креватчето, буди се и така може до безкрай. Накрая от умора почнах да я забравям до мен и спрях да се опитвам да я връщам. Съжалявам, не мога да я оставя да реве за мама, когато мама е там и може да я вземе Confused

При нас стана същото. И сега сме с залепена кошара до леглото.

Но като се роди след 4 месеца другото бебе и като почна да го кърмя сигурно ще сме всички пак заедно в името на добрия сън ....

# 50
  • Мнения: 333
не, от деня в който сме вкъщи Вики си спи сама в детската стая

# 51
  • Мнения: 4 621
От първия ден в къщи Яна си спи сама в нейното си креватче в нейната стая Hug

# 52
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
не, от деня в който сме вкъщи Вики си спи сама в детската стая

   Peace И при нас е така.

# 53
  • Мнения: 2 255
мисля,че доста закъсняхте.нашата дъщеря която е почти на 11 месеца .....

Никога е късно да станеш зарезил казваше баба ми  Joy
И моя змей спеше сам .... обаче през октомври ( вече на 2 год. човек ) започна да прави Т по 40 градуса   #Crazy без видима причина и започнах да го взимам при нас, защото иначе не можех да усетя като вдигне нощем  Rolling Eyes .... Е познай дали още не спи между нас  Sick
Така, че никога не казвай никога ... незнаеш какво ще ти дойде до главата  #Shocked особено пък с децата  Wink
И аз сега се чудя как ще се върне обратно в неговото креватче  newsm78 но пък поне му се нагушках    action032 всяко зло за добро  Joy

# 54
  • Мнения: 8 999
От първия им час в къщи и двете ми деца си имаха собствено легло в отделна стая. Не си представям как бихме съжителствали накуп. За жалост не всеки има такава възможност, но съм на мнение, че ако е предвидена детска стая, тя трябва да се използва от първия ден. Излишно е да се създават навици, които после трябва да рушим. Дори и по време на нощното кърмене, не съм ги взимала при мен - така или иначе трябва да стана да се измия, преди да дам да яде, или пък да направя млякото. Няколкото крачки в повече през нощта ми спестиха чуденката как да ги прогоня от стаята и леглото си, когато одъртяха.

# 55
Според мен децата не бива да се сравняват относно възпитателните мерки. Това което минава при едно не минава при друго.
Моят опит - каката спеше между нас до навършване на 4г възраст, когато просто израстна това и сама реши да си отиде в нейната си стая в нейното си легло. Не че преди това не съм пробвала с меки и твърди мерки. Но нищо не помогна. Когато се тръшках на таткото до кога ще използваме този контрацептив - спящо дете между нас, той ме успокояваше че след време няма да иска в къщата ни да спи, от ходене по купони, та да се наслаждаваме на близостта. Така и направих - намерих положителното и в този етап.

# 56
  • Мнения: 2 885
Когато се тръшках на таткото до кога ще използваме този контрацептив - спящо дете между нас, той ме успокояваше че след време няма да иска в къщата ни да спи, от ходене по купони, та да се наслаждаваме на близостта. Така и направих - намерих положителното и в този етап.

Хехе. Стефан спи м/у нас от 8-месечен. Но сексуалният ни живот се обогати значително Simple Smile
И аз мисля като татито - спете си и си гушкайте децата докато все още ви дават, че после няма..........
Да не съм луда да се учи да спи в неговото легло....Не си го давам. Хич даже.  Naughty

# 57
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мисля, че мястото на децата е на родителското легло. Децата си имат легла и стаи и това с нищо не е осакатило емоционалната ни връзка, напротив. Ухото ми чака да чуе детските крачето в 7,00 и зачервените от съня бузки да надникнат през вратата с "Добро утро от зайците" Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 2 891
Уж заспива в креватчето си, но по някое време през нощта, цъфва заедно с одеалото и мечо Теди. Чак ми казва да се "мръдна" и да не го бутам. Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз мисля, че децата не трябва да спят при родителите си. Моите винаги са си спали в отделни легла, а сега вече в отделна стая.
Хубаво е сутрин да дойдат да ни "събудят" - аз естествено отдавна съм чула "тихото" ставане в другата стая. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт