Eпидемия от паротит !

  • 7 706
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 506
А ти имаш ли данни, ако да, би ли ги споделил?

Какви данни повече? Горните не са ли достатъчно красноречиви? Ако са верни - лошо. Ако не са - още по-лошо... Щях да сложа един от смеещите се емотикони, ама като се замисля, хич не е смешно...

# 46
А ти имаш ли данни, ако да, би ли ги споделил?

Какви данни повече? Горните не са ли достатъчно красноречиви? Ако са верни - лошо. Ако не са - още по-лошо... Щях да сложа един от смеещите се емотикони, ама като се замисля, хич не е смешно...

Кои по-точно?

Въпросът ми беше към него и е достатъчно ясен - по някаква причина той превръща всяка тема относно ваксини в "за" и "против", но очевидно няма конкретни данни да сподели, а има религиозни или личностни мотиви да пише едно и също.

А за това, което ти си писала, има реимунзация по план, предполага се, че тогава % ще са доста малки:

"Дванадесет години
подкожно или мускулно, 0,5 мл
Реимунизация против морбили, паротит и рубеола
Триваксина морбили-паротит-рубеола".

# 47
  • Мнения: 1 080
hopla2 , информацията беше че от 82 до 91 ваксината против паротит е била спряна ,като некачествена със страничен ефект менингит .Колко ли деца са пострадали преди да бъде спряна ?Със сигурност не са били едно и две - след като са спрели ваксинирането .
Така или иначе  има риск след всяка болест да има и последствие .На мен лично ми се струва безнадеждно това ваксиниране срещу паротит след ,като имунитетът ,който дава ваксината на 13 тия месец се запазва до 4-5 годишна възраст ,което трябва да налага реваксинация а такава в БГ НЯМА предвидена в имунизационния календар за справка вадя от зцдравната книжка :
при раждането - хепатит В и туберкулоза- бцж
1месец -хепатит В

2 месец -полиомиелит + дтк
3месец -полио+дтк
4месец -полио+дтк
6месец- хепатит В
7-10 месец- Манту при липса на белег от БЦЖ

13 месеца-морбили ,паротит и рубеола
14м- полио
24- дтк
22-24м- полио
7години- полио и туберколоза
11години- туберкулоза
12години- МР ,ТД
17години- ТД , туберкулоза
25години- ТД
30години- ТД
от45 г на всеки десет - Т

Хайде сега ако искате и анкета ще пусна колко от вас + роднините ви са ваксинирани на 25 , 35 и след 45 .
пп . тези които не са са заплаха за обществото и не трябва да бъдат допускани до работните си места така ,както и неваксинираните деца не ги приемат в детските градини и в училищата .Освен това всички деца над 4 годишна възраст също са опасност тъй като не са реваксинирани с МПР .
Фабрика за абсолют ....
Към запознатите - при въвеждане на даден вид ваксина - цялото население ли се обхваща или се започва с децата ?
Сега се сещам ,че педиатърката едно време ,като я попитах има ли коклюш въобще и тя ми кза - да по старите хора .И се оказа много права .

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 18:38 от catch

# 48
  • Мнения: 3 506
А за това, което ти си писала, има реимунзация по план, предполага се, че тогава % ще са доста малки:
"Дванадесет години
подкожно или мускулно, 0,5 мл
Реимунизация против морбили, паротит и рубеола
Триваксина морбили-паротит-рубеола".

Не, не се предполага. Освен ако ти не предполагаш, в който случай прочети пак, не говори по принцип. Тази втора доза се препоръчва да е на 4-6 годишна възраст, не чак на 12, защото иначе децата не са защитени в периода 6-12 год. (доколкото изобщо можем да си говорим за защита...). Та тази именно доза дава имунитет до пубертета, хайде, до края на пубертета нека да е, т.е. точно дотогава, до когато човек обикновено изкарва болестта асимптоматично или сравнително безобидно.

пп Тук говорим за паротит, не за ваксините по принцип.

# 49
  • Мнения: 8 585
Втората доза ММР, ако я поставите във възрастта 4-6 дава МНОГО добра защита до края на пубертета.
Това бе основанието тази втора доза да се премести в по-малките възрасти.

# 50
  • София
  • Мнения: 897
Дъщеря ми е родена 1987г и на 13 месечна възраст беше имунизирана против паротит. След десет дни беше в болница в критично състояние с тежко увредено сърце. Едва оцеля!
На около 12 годишна възраст все пак си изкара паротита без никакви усложнения!
Факти

# 51
А за това, което ти си писала, има реимунзация по план, предполага се, че тогава % ще са доста малки:
"Дванадесет години
подкожно или мускулно, 0,5 мл
Реимунизация против морбили, паротит и рубеола
Триваксина морбили-паротит-рубеола".

Не, не се предполага. Освен ако ти не предполагаш, в който случай прочети пак, не говори по принцип. Тази втора доза се препоръчва да е на 4-6 годишна възраст, не чак на 12, защото иначе децата не са защитени в периода 6-12 год. (доколкото изобщо можем да си говорим за защита...). Та тази именно доза дава имунитет до пубертета, хайде, до края на пубертета нека да е, т.е. точно дотогава, до когато човек обикновено изкарва болестта асимптоматично или сравнително безобидно.

пп Тук говорим за паротит, не за ваксините по принцип.

Ами предполага се в трето лице, защото като че ли е общоприето, че от ваксините има ефект? Факт е, че за определена болест преди въвеждане на ваксиниране и сега разликите са драстични.

Ето например това писание:

"Кой боледува от заушка (паротит), изгражда ли се имунитет срещу болестта и как?

Въпреки, че възрастните хора могат да пренасят заболяването от заушка боледуват предимно деца на възраст между 5 и 15 години. Паротитът се среща по-рядко от другите обичайни за детството инфекциозни заболявания. Рискът от инфекция е най-голям сред по-големите деца. Заушката се среща по-често през късната зима и пролетта.

Организмът може да изработва естествен имунитет срещу заболяването. Обикновено след преболедуване от заушка се развива траен имунитет.

В миналото паротитът се е считал за едно от "неизменните" инфекциозни заблявания на детската възраст. В наши дни след въвеждане на ваксината срещу заушка, честотата на заболяването в развитите държави (със задължителна ваксинация в рамките на имунизационния календар) е спаднала до  по-малко от 1000 случая на година (за САЩ). Все още в световен мащаб има непълно имунизирани популации от хора."

за да е написано, сигурно има определени факти, които го подкрепят.

Доколкото знам имунизационният календар съдържа ваксинации, които се поемат от държавата безплатно, нищо не пречи някой лекар да ти направи друг, ако се сметне, че по-съвременните дани налагат преосмисляне и да си спазваш него. Така че ако възрастта 4-6г е по-подходяща за реимуницазия никой никого не спира.

# 52
  • Мнения: 4 150
За последен пьт кьм Хопла2
Запомни само едно неЩо от мен.
Няма гаранция,че точно твоето дете няма да бьде увредено от ваксина.Никога не е кьсно и невьzможно това да ви се случи.Затова не се подигравай и не бьди толкова самоуверен,да не плачеШ някой ден както плачат други родители. Peace
Слагайте си ваксини на воля,но после няма да хленчите.

# 53
  • Мнения: 3 506
Дааа, и аз мисля, че няма смисъл едни и същи неща да ги въртим и да ги дъвчем, казани по различен начин... И отгоре на всичко после да се оплакваме как другите говорят по принцип и превръщат всяка тема в спор "за и против"...

Хопла, това писание беше редно да го цитираш с източника, първо. Второ, то не казва нищо различно, от това, което досега говорим - че вследствие на така необходимата ваксина се измества възрастовата граница на заболяването, а от там и тежестта на усложненията.

И аз питам за последен път. Може ли някой да ми обясни с думи прости смисълът от ваксината при положение, че :
1) заушката е по-тежка и по-опасна, когато се кара в по-късна възраст, и
2) ваксината (дори най-добрата и най-правилно поставената) осигурява защита до края на пубертета и то не за всички ваксинирани.

Страничните ефекти от ваксината дори не ги споменавам...

# 54
  • Мнения: 563
Втората доза ММР, ако я поставите във възрастта 4-6 дава МНОГО добра защита до края на пубертета.
Това бе основанието тази втора доза да се премести в по-малките възрасти.
а каква е разликата между първа и втора доза че втората дава МНОГО добра защита, а първата почти никаква и за 5-6 години само? Различна ли е ваксината? И после ако имунитета трае по няколко години, кога се прави пак ре-имунизация?

# 55
  • Мнения: 8 585
От много години прилагане на 1-та доза ММР на 12 месеца се установи че до 4-6 години децата имат проблем със защитата срещу паротит.
Затова възрастта на реимунизационната доза се снижи 4-6.
Тази схема се оказа работеща и ефективна-пази във възрастта 5-15.

# 56
Дааа, и аз мисля, че няма смисъл едни и същи неща да ги въртим и да ги дъвчем, казани по различен начин... И отгоре на всичко после да се оплакваме как другите говорят по принцип и превръщат всяка тема в спор "за и против"...

Хопла, това писание беше редно да го цитираш с източника, първо. Второ, то не казва нищо различно, от това, което досега говорим - че вследствие на така необходимата ваксина се измества възрастовата граница на заболяването, а от там и тежестта на усложненията.

И аз питам за последен път. Може ли някой да ми обясни с думи прости смисълът от ваксината при положение, че :
1) заушката е по-тежка и по-опасна, когато се кара в по-късна възраст, и
2) ваксината (дори най-добрата и най-правилно поставената) осигурява защита до края на пубертета и то не за всички ваксинирани.

Страничните ефекти от ваксината дори не ги споменавам...

Е съгласи се, че като напишеш нещо, което изисква даден отговор, като го получиш не е редно за казваш "ето на, същото". Ако не беше написала "Не, не се предполага", нямаше и аз да пиша предното.

Ако ваксинираш за паротит всички деца, шансът да има болни е малък и съответно и за предването на по-възрастни е по-малък (косвено броят на заболелите възрастни също е нисък) и това уж е идеята на ваксинирането, това е смисъла за който питаш - да няма епидемии; а че винаги ще има изкючения то е ясно (за тази ваксина пише ефективност 80-90%). Все пак паротитът сигурно се предава при пряк контакт, ако си на 30 и не всички деца в магазина за хранителни стоки са болни от паротит и ти няма как да го прихванеш.

Това което цитирах е тук: http://www.puls.bg/issue/zaushka_parotit_epidemichen_parotit_issue_253.html само че нямам представа доколко може да му се вярва. Написаното в предния пост беше по-скоро абстрактно - има точно две изречения от мен.

А за MMR ваксината ей тук има доста инфо и числа и цитирани всякакви и медицински източници: http://www.larkfarm.com/AP/mmr.htm
 Tired

# 57
  • Мнения: 563
Няколко са причините:...

Добре, много са трагични нещата в Бг, ясно. А дали само в Бг ли има епидемии newsm78


не, има навсякъде. Миналата година имаше в Айова, при 66% ваксинирани. ето линк
http://www.foxnews.com/story/0,2933,190040,00.html

# 58
  • Мнения: 8 585
http://www.larkfarm.com/AP/mmr.htm
Чудесен линк.
Именно възможността за неутрализиране на ефекта на ММР, правена преди 12 месец, от майчини антитела, намиращи се у детето, е причина ММР да се слага след 12м...

# 59
  • Мнения: 8 585
Няколко са причините:...

Добре, много са трагични нещата в Бг, ясно. А дали само в Бг ли има епидемии newsm78


не, има навсякъде. Миналата година имаше в Айова, при 66% ваксинирани. ето линк
http://www.foxnews.com/story/0,2933,190040,00.html

Оказа се че лицата засегнати нямали втора доза, а фалшиво записана втора такава...

Общи условия

Активация на акаунт