За всички- СПИНА БИФИДА

  • 14 255
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 063
Момичета започна да става прекалено, всеки отговаря сам за съдбата си и за тази на близките си, а съдник може да бъде само Господ!
Никой няма нужда от ирония...

# 76
  • Мнения: 572
Тази тема я пуснах с надежда  повече хора да разберат за проблемите които може да има една будеща майка и не мисля да я развалям! това какво съм направила или не съм направила само Господ (ако има такъв) може да ме съди!
Няма да продължа да се защитавам защото не съм виновна! Аз реших, както и всеки о нас сам решава!

# 77
  • Мнения: 1 593
Вики и мама, Емоли, когато чета озлобението, с което размахвате мненията си започвам да се чудя дали нещастията ви не са ви сполетели точно от тази злоба, която явно ви е вродена. Как е възможно някой така назидателно да говори... хората са различни, всеки прави каквото може, но НИКОЙ няма право да ги съди - най-малко пък вие двете.

Меyz, не зная какво да те посъветвам, това, през което минаваш е моят кошмар! Благодаря ти за темата, нека повече хора знаят за ползата от изследванията, защото все още се срещат майки, които се ЧУДЯТ дали да правели ФМ, БХС или амниоцентеза???????

# 78
  • Мнения: 869
Вики и мама, Емоли, когато чета озлобението, с което размахвате мненията си започвам да се чудя дали нещастията ви не са ви сполетели точно от тази злоба, която явно ви е вродена. Как е възможно някой така назидателно да говори... хората са различни, всеки прави каквото може, но НИКОЙ няма право да ги съди - най-малко пък вие двете.

Меyz, не зная какво да те посъветвам, това, през което минаваш е моят кошмар! Благодаря ти за темата, нека повече хора знаят за ползата от изследванията, защото все още се срещат майки, които се ЧУДЯТ дали да правели ФМ, БХС или амниоцентеза???????

Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 3 914
Тази тема я пуснах с надежда  повече хора да разберат за проблемите които може да има една будеща майка и не мисля да я развалям! това какво съм направила или не съм направила само Господ (ако има такъв) може да ме съди!
Няма да продължа да се защитавам защото не съм виновна! Аз реших, както и всеки о нас сам решава!
Мила Мейз,радвам се че не изпитваш вина PeaceДано успееш да започнеш живота си отначало.Ние не те съдим ,а  предлагаме нашата гледна точка.Едва ли си очаквала,че няма да се появят такива като нас.Просто не одобряваме това да се оставят деца в дом,пък били те тежко болни.Ти си пуснала тази тема ,за да разберат бъдещите майки какви са проблемите? Не мисля че това може да се разбере ,преди да се е появило детето.Понякога се случва ,идеална бременност,всички необходими изследвания,специалисти,ноооо.....................се ражда дете с увреждане,такова увреждане което и петизмерен ехограф не би могъл да види.Тогава какво правим? Ще караме до здраво ли? Че то и здраво родено ,в един момент може да развие нелечимо заболяване, ииииииии пак отначало ли? Ей на тия въпроси аз знам моят отговор ,но ми се ще да чуя твоя.Щом искаш да предпазиш бъдещите майки,трябва да им кажеш и че понякога се случват непредвидени неща,и то не толкола лесно решими,тогава те какво да направят? Да се откажат ли или какво newsm78
Казваш че не си силна,но ти решавайки да имаш дете,скъпа Мейз,нямаш ПРАВО да бъдеш слаба.Съжалявам ,това мисля аз и не държа никой да ме разбира.

# 80
  • Мнения: 3 914
Вики и мама, Емоли, когато чета озлобението, с което размахвате мненията си започвам да се чудя дали нещастията ви не са ви сполетели точно от тази злоба, която явно ви е вродена. Как е възможно някой така назидателно да говори... хората са различни, всеки прави каквото може, но НИКОЙ няма право да ги съди - най-малко пък вие двете.

Меyz, не зная какво да те посъветвам, това, през което минаваш е моят кошмар! Благодаря ти за темата, нека повече хора знаят за ползата от изследванията, защото все още се срещат майки, които се ЧУДЯТ дали да правели ФМ, БХС или амниоцентеза???????

Т и какво, проклятия ли хвърляш, стреснах сееееееее Crazy
Всеки си носи сътбата,аз моята също,на какво се дължи тя,и да търся отговора,едва ли ще го намеря,а и това не ми решава проблема.Но както казваш хората са различни,ние си казваме мнението,ако нашето не ти харесва,ами не ни чети Peace

# 81
  • Мнения: 3 069
silverarrow , не бъркай озлобението с ВЪЗМУЩЕНИЕТО.Именно защото както си казала хората са различни, затова има и различни мнения.И пак ще повторя, ако трябва и ще потретя, не става въпрос за съдене, а МЕЙЗ ДА СИ ДАДЕ СМЕТКА, ЧЕ ТЯ СЪЩО ИМА ВИНА ЗА ТОВА.
Не мога да се присъединя към останалите и да казвам горката майка, защото тя си е решила проблема - оставяйки детето си без ласки и близост.До следващото дете.Аз казвам горкото дете при такава майка като нея.
За злобата....смешна си!!!Тогава и Мейз сигурна е злобна по твоята логика....Има толкова много майки в здравния форум с проблемни деца.И ТЕ ЛИ СА ЗЛОБНИ ЗА ДА ИМ СЕ СЛУЧИ ТОВА???И ако се изчисли в проценти колко от тях са дали децата по домове, везната ще се наклони към тези ИСТИНСКИ майки които си гледат различните деца у дома, с много трудности и болка само и само да са до тях!
Не съдя, изказвам мнение, което явно не се харесва на повечето, защото са свикнали да пишат по енерция.Нека повече майки да се замислят.
На Viki i mama, на Искрица Надежда, на mcheuz  .... да не им е лесно?!?
Ти обиди всички майки в БГ които имат проблемни деца!!!

# 82
  • Мнения: 4 327
Спрете се момичета!!!!!!!!!
Какво означава, че всеки знае че са необходими специални изследвания????? Не е така, не всяка жена има достъп до интернет и компютър, колкото и да не Ви се вярва, не всяка жена знае че трябва да се прави ФМ и БХС, затова ВСЯКА бременна жена ходи на гинеколог и той е човека който трябва да и каже за ФМ и БХС!!! Не интернет, не вестници, не списания - ние си плащаме именно на него за да ни каже какво и къде да направим!!!!
Стига сте нападали момичето ЛЕКАРСКА ГРЕШКА Е! Спина бифида се вижда на обикновен ехограф, още в края на 4-ти месец и това го знам от лекар. А нейният къде е блял??? Какво е това .....? Защо не и е казано кога и какви изследвания се правят? Лекарска грешка е и още как!

А за това къде е сега малката Вяра, то си е нейно и на мъжа и решение. Да може да си кажете мнението и да се възмущавате колкото си искате, Ваше право е. Всеки има право обаче да решава и прави каквото си иска. Не знаете какви грижи точно са необходими за малката Вяра и дали те (родителите) могат да и ги осигурят! Да, детето е най-добре да е с майката, но дали и здравословно ще е най-добре за него! Стига вече!

Я по-добре всички, кажете на поне едно своя приятелка да пие фолиева киселина и да прави необходимите изследвания.


# 83
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Цитат
Понякога се случва ,идеална бременност,всички необходими изследвания,специалисти,ноооо.....................се ражда дете с увреждане,такова увреждане което и петизмерен ехограф не би могъл да види.Тогава какво правим? Ще караме до здраво ли? Че то и здраво родено ,в един момент може да развие нелечимо заболяване, ииииииии пак отначало ли?

Именно, няма гаранция че дори като си направиш тези специални изследвания всичко ще е наред.
Но е ясно, че когато човек се разболее отива в болницата или в санаториум или там някъде където му помагат, а не да си прави частна поликлиника у дома.
Ако се налагаше всичко да знаем и всичко да можем, то тогава, сами щяахме да си строим къщите, да си отгглеждаме храната, да се лекуваме сами, да си правим операцията сами.И сами щяхме да се научим да летим в космоса.
Много са ви големи изискванията!
Човек не може всичко да знае....затова си има специалисти по всичко...и когато ти се наложи ги търсиш.Това че те не си вършат работата качесвено и присърце е друг въпрос.
Никой не казва да те насилват да си правиш изследвания,но поне да седнат и да ти обяснят, кое за какво и къде.
Моята лекарка, слава Богу ми обясни са изследванията, но аз така и не отидох,по една единствена причина - нямаше от къде да взема 50лв. да си ги платя, след като давах по 100 лв за лекарства и т.н
Сега и мен ще нападнете, че 50лв не са много.
Има моменти в който обаче са....колкото и да е трудно за разбиране.
За щастие всичко беше наред!
Друг въпрос обаче изниква в главата ми,ако ви бяха казали в 6 мес, че децата са ви с увреждане, бихте ли ги махнали, или пак бихте си ги родили.
От рационална гледна точка,отговора е ясен, но когато има чувства, когато има очакване, когато си се борил години наред с евентуално безплодие....
Има много въпроси и много отговори.....всеки случай си е индивидуален....и НИКОЙ НЯМА ПРАВО НА ТОЗИ СВЯТ ДА СЪДИ

Спрете се момичета!!!!!!!!!
Какво означава, че всеки знае че са необходими специални изследвания????? Не е така, не всяка жена има достъп до интернет и компютър, колкото и да не Ви се вярва, не всяка жена знае че трябва да се прави ФМ и БХС, затова ВСЯКА бременна жена ходи на гинеколог и той е човека който трябва да и каже за ФМ и БХС!!! Не интернет, не вестници, не списания - ние си плащаме именно на него за да ни каже какво и къде да направим!!!!




 Peace
И аз мисля че, вече започвате да прекалявате с нападките.
Дори и това че вие сте смели майки защото гледате децата си, не означава че може да разберете случая.
Ако сте поставени при същите обстоятелства (като цяло) незнам дали и вие не бихте постъпили по същият начин.
Нещата не стоят само до това дали искаш или не искаш да гледаш болното си дете.
Не всички живеят в голям град, където мед.услуги са все пак на добро ниво.Не всеки има бърз достъп до спешна помощ.Жалко е, но такава е действителността в БГ.
На мен наистина ми е много интересно, дали знаете какви грижи и какви условия трябват за домашното отглеждане на дете със Спина Бифида?Какви условия трябват за дете с ДЦП или друго мозъчно увреждане?
Ето,дори и да имам достъп до Интернет, аз незнам какво е необходимо.
Докато не се сблъскаш с подобно нещастие,трудно можеш да добиеш пълна представа.
Как можем със бюджет 500лв.да осигурим всичко необходимо за едно такова болно дете.Апаратура, мед.сестра,рехабилитатор и т.н
Дори и да приемем че тя ще си го вземе в къщи да си го гледа,това означава, в най-добрият случай, цял живот да стои и да гледа детето.Кой тогава ще работи? От къде ще се вземат и тези 500лв, примерно, които сега изработват?
Мислете малко по обективно,моля?
Радвайте се че имате възможността да си гледате децата у дома,майчината ласка наистина е много важна, но не всички сме поставени при равни условия.
Искам само да отбележа че когато моето дете трябваше да постъпи в ДОРИЛ мен ме пуснаха само по една причина - че го кърмих.
В интензивното детското отделение на Терапията тук няма майки.Приемат се само децата, както казах изключение се прави само за кърмещите.Това означава ли че трябва да линчуваме всички майки, които остават децата си там???
И имат ли те някакъв избор?
Имаше дете на 4 мес. в кома, чиято майка също не беше допусната. 
Praynig Детето почина, без майка си или друг близък човек.....но НЕ по вина на майка си, нали?
Такава е системата, такива са правилата

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 11:51 от Angel^wings

# 84
  • Мнения: 4 965
...
Друг въпрос обаче изниква в главата ми,ако ви бяха казали в 6 мес, че децата са ви с увреждане, бихте ли ги махнали, или пак бихте си ги родили.
От рационална гледна точка,отговора е ясен, но когато има чувства, когато има очакване, когато си се борил години наред с евентуално безплодие....
Има много въпроси и много отговори.....всеки случай си е индивидуален....и НИКОЙ НЯМА ПРАВО НА ТОЗИ СВЯТ ДА СЪДИ

...

Не искам да измествам темата. Няма и да коментира решението - щом е такова, значи е най-доброто.
Единствено искам да се включа към съветите за изследвания, но не по време на бремнността, а още преди нея. Още в момента, когато една жена започне полов живот - неависимо дали планира или не бременност - въпрос на отговорност е /и към себе си, и към бъдещите деца/. Наистина, лекарите трябва да апелират за това, родителите също...
Защото поради ненаправни изследвания аз изгубих първото си дете и имах куп последици при втората ми бременност.

А относно прогнозите по време на бременност - донякъде са относителни /нямам предвид генетичните, а евентуалните ехографски изследвания или проблемите/.
С първата ми бременност имах проблеми, кървене и т.н. - лекарите ме убеждаваха, ч детето е увредно и какво ли не. Родих по-рано /едва в 6-ти месец/, заради съвсем други проблеми - детето беше здраво и нормално, но твърде малко, за да живее.
През втората бременност вече имах направени всички възможни изследвания, но същите /и още по-тежки/ проблеми. Пак лекари ми казваха да ги махна, защото няма да са нормални /проблемите означавали, ч бременността не е "качествна"/. В 7-ми месец не отчетоха нарастване на едното бебе и отново казаха, че ще е недоразвита физически. Наслушах се на какво ли не. Децата ми също се родиха по-рано, но са живи, здрави, нормални и т.н.
Т.е. едно решение да махнеш вече съществуващ живот ми се струва почти невъзможно  Thinking.

Но много се надявам бъдещите майки да бъдат правилно насочвани и при една бременност да са сигурни, че всичко с тях е наред и така ще е 1000-ди пъти по-лесно да се "хванат" и предотвратят евентуалните последващи проблеми.

# 85
  • Мнения: 2 388
Момичета, засрамете се! Мисля, че няма нужда да се насажда комплекс за вина в майката на Вяра. Аз съм майка на у здраво дете и чакам още едно - дай Боже и то да е здраво. Не мога дори да си представя дори и една хилядна от болката да си майка на болно детенце, НО моля ви нея съдете така! Не бива!Ожесточението не пътят към прошката. Тя майката си знае! Да не дава Господ да се случват такива неща, но те се случват въпреки това. Помогнете и с положителни мисли, а не със съвети. Като се обърне колата - пътища много.

# 86
  • Мнения: 3 914

[/quote]




[/quote]


Какви условия трябват за дете с ДЦП или друго мозъчно увреждане?
[/quote]
О да , знам , че освен това , е и напълно сляпа , засега.
Пробвай друг въпрос Peace
Верити помоли да спрем , аз спирам , а вие ако искате Peace

# 87
  • Мнения: 3 914
http://missionbg.org/bg/Rosen_Sevda.html

Ей тези хора ,за мен са достойни за уважение,да не мислите ,че имат пари или възможностите, за които говори Angel^wings,не нямат,но се борят и са наясно ,че ще се борят, може би цял живот.Тук никой ,никого не съди,просто всеки изказва мнение и винаги ще има различни такива,не може всички да мислим еднакво Peace
Доста изместихме темата ,съжалявам и се извинявам Peace

# 88
  • Мнения: 1 098
Тук искам да споделя, съвсем абстрахирайки се от дадения случай, че немалко жени, с които съм разговаряла са ми казвали, че пиенето на фолиева киселина е с рекламна цел, четенето на форуми и информация в интернет е ненужно, дори са се отнасяли с подигравка към това #2gunfire Дано наистина все повече майки се интересуват, четат и да се отворят към новото и медицински доказаното Praynig

# 89
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Viki i mama - не съм имала в предвид теб, беше само пример.Просто ДЦП е една от най-срещаните и тежки болести .Едва сега видях какво е вашето положение и съжалявам ако съм те засегнала. Cry
Наистина ми е интересно обаче, с какво се различава грижата към здраво дете с това на грижа към увредено дете (каквото и да е то).
Както казах, наистина незнам, а ми е любопитно да знам.
Какъв е дневният режим.Кога се ходи на лекар.Какви са спецификите на болеста.
Може би ако тези неща се знаят и се види че грижите не са чак такова тежко бреме, повече майки биха се замислили преди да дадат детето си.
Аз знам че на никоя майка не и е лесно.Дали да го оставиш или да го дадеш в дом.И двете решения са убийствено болезнени......особено когато като ти предлагат някаква си държавна помощица от ~200-300лв.  Praynig
Иска ми се и на мен да спра,но наистина ви моля.Спрете да нападате жената така.И без това и е лабилна психиката в този момент..........нека не правим глупости.

Цитат
Молбата ми към вас е ХОДЕТЕ НА ПРЕГЛЕД ПОНЕ ПРИ ТРИМА СПЕЦИАЛИСТИ, на мен двама не помогнаха и сега трябва да отговарям на много въпроси без да знам правата си. До мен е съпругът ми и семействата ни и се обичаме!

Цитат
До сега детето е  в дом в град Бузоврад, и не сме се отказали от него а е тазм за да му се оказва необходимата за живот помощ.

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 16:48 от Angel^wings

Общи условия

Активация на акаунт