Колко ( се оказа ), че струвате?

  • 3 464
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 733
Прословутото булчинско хоро, където най-вече бабите се надцакват коя ще закачи по-голям наниз от банкноти на шията на булката само и само тя да поведе хорото Simple Smile Все още се практикува,била съм на такива сватби Wink

# 61
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Абе, чувала съм че има такива неща, но не бях ги виждала наживо.
Ще взема да съжаля, че не съм правила сватба.
Друго си е да танцуваш с тава с печено прасе, цялата в гердани от пари, ех.  Laughing

# 62
  • Мнения: 3 423
Недей, Василисо, ами ако ги отвее вятърът тия пари.
Щото не вярвам пиян сватбар да закача с безопасна игла.
Има по-безболезнени начини. Като европейци може даже
без процент да ти пренасочат парите, примерно в моята
банка. Сигурна е. Няма какво да пораждаш завист у комшилъка.

Прословутото булчинско хоро, където най-вече бабите се надцакват коя ще закачи по-голям наниз от банкноти на шията на булката само и само тя да поведе хорото Simple Smile Все още се практикува,била съм на такива сватби Wink

Това пъклената песен "Мома се с рода прощава ли е"?
Аз забраних да я пускат, диджеят обаче все пак реши
да ме пробва, дали ще се разсея, заплаших го с касапски
обещания и не я пусна.
А помните ли филма "Лачените обувки на незнайния воин"?
А помните ли онова хоро, дето свекървата вееше белия
чаршаф с червеното петно, а? Леле, белата ми вуйна, леле...

# 63
  • Мнения: 1 364
0.
тоз ритуал не сме го .... почели.

# 64
  • Мнения: 4 733
Това пъклената песен "Мома се с рода прощава ли е"?
Тази песен май като извеждат булката от дома звучи...
Направо за хоро иде реч, от онези бесните, които увеличават ритъма си сл всяка следваща минута Simple Smile И бабите рипат ли рипат Laughing

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Лиске, поне прасето щеше да ми остане.  Laughing
А филмът много го харесвам.   bouquet

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 702
Всички ритуали, свързани с даване на пари от когото и да било, ги пропуснахме на нашата сватба. Тоест не е имало:
- подпълване на обувката на булката с банкноти
- "кичено" хоро
- плащане от гостите за цветчетата за закичване
- набождане на банконоти в пилето и тортата при ръченицата на кума и кумата /беше си просто надиграване между кумовете и танцьорите/
и т.н.
Това отговаря ли на въпроса колко струвам? newsm78

И ние така. Струва ми се унизително цялото това "плащане".

# 67
  • Мнения: 115
Мен- за 8 лв, при това ги даваше кумът. Мъжът ми нищо не даде.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 679
Доста скъпичка се оказах Laughing
Братовчедите ми,брат ми с племенника и моите шаферки събраха доста солидна сума...
Обувката не са ми пълнили-а и по-добре-бях със сандали-нищо нямаше да събера Laughing
Лично аз харесвам този ритуал и не го смятам за обида Peace

# 69
  • Мнения: 4 965
...
Лично аз харесвам този ритуал и не го смятам за обида Peace


И на мен другите събирания на пари от родата са ми гадни и категорично ги пропуснахме (както и разни ръченици с торти, пилци и "купени" хора), но този с пълненето на обувката спада към майтапчийската част. На мен ми е забавен.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 758
около 20лв Rolling Eyes
...
Лично аз харесвам този ритуал и не го смятам за обида Peace


И на мен другите събирания на пари от родата са ми гадни и категорично ги пропуснахме (както и разни ръченици с торти, пилци и "купени" хора), но този с пълненето на обувката спада към майтапчийската част. На мен ми е забавен.
Peace

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Моята обувка не са я пълнили, че беше 41 номер  ooooh!
Брат ми застана на вратата на стаята и ме даде срещу 4 долара. Как не го застрелях значи....
...щях да забравя-тия четири долара ги даде кумът, мъжа ми грам не се изръси, съвсем безплатно му излязох  Grinning

# 72
  • Мнения: 2 388
И моята е 41 номер. Напълниха я с шоколадови трюфели и стихове.......а,а !!! Joy

# 73
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не допуснах подобна цигания. Гад ме е само като си помисля, че ще си подам чепика за да го напълнят с мангизи, или ще тръгна в сватбения ден по масите за да събирам пари и да си ги пъхам с притеснена усмивка в чантичката.

# 74
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моята обувка не са я пълнили, че беше 41 номер  ooooh!
Брат ми застана на вратата на стаята и ме даде срещу 4 долара. Как не го застрелях значи....
...щях да забравя-тия четири долара ги даде кумът, мъжа ми грам не се изръси, съвсем безплатно му излязох  Grinning
Теб пак,че за 4 долара те дали,пък моя хубостник брат ми и толкова не взема. Crossing Arms
Обувката ми беше пълна със листчета от тефтерче замаскирана отгоре със две три дребни банкноти. Tired













Общи условия

Активация на акаунт