Купили ли сте столче за кола от 3г. до 12 г. /15-36 кг. и какво?

  • 19 706
  • 188
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 23 075
Вземи това,по-добре,но непременно го прабвай с детето.Понякога не се вижда колко всъщност е недодялано едно столче на пръв поглед.Каква му е цената?



# 166
  • Мнения: 376
Днес се сдобихме с нова седалка за кола, защото столчето ни омаля и бързам да се похваля.
Concord Lift Evo Pt



Сега си чакаме само коланите с които се обезопасява столчето да пристигнат и хората от магазина поеха ангажимент да ми ги изпратят  Grinning. дъщеря ми е мнооого доволна от придобивката  Wink.

За тези, които се интересуват, седалката е от Бебе маркет, до няколко седмици чакат доставка от пълната гама от група 15-36 кг.

А защо коланите са отделно? Всъщност те коланите са част от колата, а не от столчето newsm78

# 167
  • Мнения: 6 039
Столчето е 15-36 кг. за деца над 3. Моята дъщеря е на 4 и половина. До преди няколко месеца столчето е струвало около 300 лв. Сега  го взех за 198 лв.,  предполагам че са го намалили,  защото излезе новия модел Maxi Cosi Rodi XR.

не че има особено значение, но 300лв струваше Абиджан и Камерун, които са лимитираните серии. Базовият модел, струваше 250лв
сегашната цена от 198 лева е много добра, дъщеря ни използва стола вече половин година. Особено в летните жеги, оцених качеството и на дамаската. Няма никакво спарване Peace Peace Peace

# 168
  • Мнения: 7 106

А защо коланите са отделно? Всъщност те коланите са част от колата, а не от столчето newsm78

Да, детето се обезопасява със коланите на колата, но само при Конкорд видях допълнително обезопасяване на самата седалка, която с колани се захваща за седалката на колата и не позвалоява на столчето да се мести, клатушка и т.н..
Ето тук виж :



А тук в тази тема също съм писала по-подробно относно тези колани :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204732.msg4413136#msg4413136


# 169
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Днес се сдобихме с нова седалка за кола, защото столчето ни омаля и бързам да се похваля.
Concord Lift Evo Pt



Сега си чакаме само коланите с които се обезопасява столчето да пристигнат и хората от магазина поеха ангажимент да ми ги изпратят  Grinning. дъщеря ми е мнооого доволна от придобивката  Wink.

За тези, които се интересуват, седалката е от Бебе маркет, до няколко седмици чакат доставка от пълната гама от група 15-36 кг.
И ние сме със същото столче,но в цвят киви/сирич зелено/.Многоооо сме доволни,малкия също.Ние си купихме колани от Метро.Вършат авсолютно същата работа като тези,които си показала.

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 398
не че има особено значение, но 300лв струваше Абиджан и Камерун, които са лимитираните серии. Базовият модел, струваше 250лв
сегашната цена от 198 лева е много добра, дъщеря ни използва стола вече половин година. Особено в летните жеги, оцених качеството и на дамаската. Няма никакво спарване Peace Peace Peace
Става въпрос за Maxi Cosi  Rodi XP Imageline Cameroon. И наистина няма никакво значение...

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 13:18 от mi_sy

# 171
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ето снимки на правилно и неправилно връзване с колан, за да се добие представа за какво говорех по-горе:

Неправилно - детето е повдигнато със седалката, но коланът не минава плътно


Правилно - детето е повдигнато със седалката и с ремъка зад гърба на детето коланът е пристегнат така, че да минава плътно по тялото


За да може да се получи ефектът от втората снимка, коланът на седалката трябва да омотае около дръжките. Иначе ъгълът на захващане не позволява да стои правилно... И пак при движение на детето се размества и периодично трябва да се наглася. Но иначе вършат работа Peace

# 172
  • Мнения: 124
Здравейте.
Искам да се включа тук с въпрос към тези, които вече са минали на по-големи столчета и имат конкретни впечатления от тях.
Моето бебе е на почти 11 м. и тежи 8.500 кг. висок е 75 см. Кошницата му омаля. Искам да купя столче, но се обърках яко в избора. Кой вариант да избера - 2ра група или 1.2.3 група. Искам да има собствени колани и ако може да се регулира облегалката, за да може детето да спи. Просто ни се налага често да пътуваме и то за дълго.
Да прескоча ли междинния вариант до 18 кг. и направо да купя до 36 кг.или не?
Тези 9-36 кг. удобни ли са за малко дете, ще спи ли удобно?
Кажете вие какво бихте купили след като вече сте на по-голяма възраст от нас и сте сменили поне две /а някой и повече/ столчета.
Решила съм да похарча за стол не повече от 250 лв. Ще успея ли?
Благодаря предварително.

# 173
  • Мнения: 2 839

За да може да се получи ефектът от втората снимка, коланът на седалката трябва да омотае около дръжките.
Аз така като гледам снимките ми се струва, че не е от намотаване това. Има някакво допълнително коланче, което сваля големия колан надолу сякаш  Thinking

# 174
  • Linz
  • Мнения: 11 619

За да може да се получи ефектът от втората снимка, коланът на седалката трябва да омотае около дръжките.
Аз така като гледам снимките ми се струва, че не е от намотаване това. Има някакво допълнително коланче, което сваля големия колан надолу сякаш  Thinking
Няма. Знаеш ли колко време се мъчих докато го наглася. И децата изтормозих. Но му хванах цаката Twisted Evil

# 175
  • Мнения: 2 839

Няма. Знаеш ли колко време се мъчих докато го наглася. И децата изтормозих. Но му хванах цаката Twisted Evil
Хм, ами има едни сиви скоби на големия колан. От какво са  Thinking

# 176
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сивите скоби са от колана на седалката- него омотах за да седи точно като на снимката... Иначе не е ефективен.

# 177
  • Мнения: 834
 3ори, каква е цената на столчето?

# 178
  • Мнения: 23 075
Здравейте.
Искам да се включа тук с въпрос към тези, които вече са минали на по-големи столчета и имат конкретни впечатления от тях.
Моето бебе е на почти 11 м. и тежи 8.500 кг. висок е 75 см. Кошницата му омаля. Искам да купя столче, но се обърках яко в избора. Кой вариант да избера - 2ра група или 1.2.3 група. Искам да има собствени колани и ако може да се регулира облегалката, за да може детето да спи. Просто ни се налага често да пътуваме и то за дълго.
Да прескоча ли междинния вариант до 18 кг. и направо да купя до 36 кг.или не?
Тези 9-36 кг. удобни ли са за малко дете, ще спи ли удобно?
Кажете вие какво бихте купили след като вече сте на по-голяма възраст от нас и сте сменили поне две /а някой и повече/ столчета.
Решила съм да похарча за стол не повече от 250 лв. Ще успея ли?
Благодаря предварително.
Аз си купих всички отделно столче за всички групи.Тези,които са 1,2,3 не ми се струват удобни ,а твоето бебе е малко.Съветвам те да си вземеш столче 9-18кг.Моят син до 3,5г.се вози в такова,после купихме по-голямо,а може и да се купи само седалка/бустер/,която е от 4г.нагоре.Аз препочетох столче,заради по-голямата сигурност,а и защото малкия много спи в колата,чето пътуваме и му е по-удобно.

# 179
  • Мнения: 7 106
3ори, каква е цената на столчето?

295 лв.
Другият модел - Lift protect е по-ефтин, около 230-240 лв. ако не се лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт