Отговори
  • Мнения: 2 123
 
с благдарност за заглавието на fibi4ka   bouquet




Скъпи септемврийки,
не знам дали темичката ни няма да се изпише докато стигнем датата 8ми март, но нека предвидливо я посветим на нея. Някои от нас станаха майки за първи път преди 6 месеца, а други са с повече дечица, но независимо колко на брой нашите малки слънчица откриха нова ера в способността ни да обичаме. Нека месец март и празникът на майката бъдат преизпълнени с любов, усмивки и радост!И нека не забравяме нашите майки, които като че ли вече разбираме мъничко по-добре.

Скъпа мамо,
благодаря ти за това, че винаги се ме карала да чувствам опора в теб, че вярваше в мен и беше до мен безусловно...
Благодаря ти, че винаги си окуражавала мечтателя в мен, благодаря за това, за любовта ти във всеки момент и етап, за това,че си приемала идеите ми дори, когато са били различни от твоите...
Благодаря ти за всичко онова, което си - моята единствена, отдадена и любяща Майка, която заради това, което е направи живота ми различен!


ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ[/size]

"Писани като Великденски яйца са СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца" - ави
"Кокичета навън цъфтят, а септемврийчетата здравички растат"-марианка
"Септември отдавна си отиде - имаме [/color] си бебчета красиви"-марианка
"Слънце пекна посред зима, за Септемврийче всеки ден разходки има!" - тонита
"Топло слънце бузки гали, а Септемврийчето в количката играе!" - тонита
НАШИТЕ НЕПОВТОРИМИ БЕБЕТА  
  СА ОБЩО 110 БЕБЧОВЦИ и имат рождени дни

ПЪРВОТО НИ СЕПТЕМВРИЙСКО ЗЪБЧЕ Е НА НИКИ НА МАМА ДВВ

НАШИТЕ НАЙ-КРАСИВИ БЕБЕТА
сайт www.snimka.bg потребител - septemvri парола - 2006

полезни сайтове
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения

САЙТ ЗА ПРОВЕРКА НА ДОПУСТИМИТЕ ЗА КЪРМАЧКИ ЛЕКАРСТВА

МАСАЖ НА БЕБЧО
8ТЕ РЕВЛВИ ПЕРИОДА=КРАЧКИ НАПРЕД
И С БЛАГОДАРНОСТ КЪМ ДЕНИС ЗА:
Новороденото – въпроси и отговори
за коликите
СЪНЯТ НА БЕБЕТО: 8 ФАКТА, КОИТО ВСЕКИ РОДИТЕЛ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ
Плачът въобще не е полезен. Ето какво става в детския организъм... ново
Новият Имунизационен календар
Православни обичаи за новородено

ЗА НОРМИТЕ



А СЕГА ЗА ХРАНАТА...


План за хранене на новороденото, бебето и малкото дете до 36-месечна възраст ново от Стес
примерна таблица за захранване по такъв модел може да направите и вашата
РАЗНООБРАЗНИ СХЕМИ ЗА ЗАХРАНВАНЕ ново
инфо за храните и захранването ново
ТАБЛИЦА НА АЛЕРГИЗИРАЩИТЕ ХРАНИ
ТАБЛИЦА НА ЗАХРАНВАНЕТО ЗА АЛЕРГИЧНИ /И НЕ САМО/ ДЕЦА
ПЪРВИ ХРАНИ
ЗАПИЧАЩИ И РАЗХЛАБВАЩИ ХРАНИ
Начало на захранването -Защо да чакам? 6 причини
НИТРАТИТЕ

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 19:14 от irinii

# 1
  • Мнения: 140
Е Иринии браво,чудесна си.Много ме развълнува посланието ти и обръщението до майчиците ни.Все още ми е трудно да повярвам че и аз съм майка,а ето че моята маймунка преполови годинката.Много съм доволна от нея ,държа се подобаващо като голямо момиче и ето че вече спинка и така надявам се до сутринта.Е това е от мен,пожелавам спокойна вечер на всички.

# 2
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Здравейте,мацки!  Hug
Честита Баба Марта!!!
Малко се бях поизгубила тези дни,намах интернет,а и вие доста сте изписали,така че сега ще ви изчета.  Съжалявам,че в момента не мога да се включа в темите,които обсъждате,но ще го направя малко по-късно.
Целувки на всички,до после!  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Хм, вие сте пуснали нова тема, а аз писах във старата Sad
И тъй като и тази тема ще я изпишем бързо от сега идея за нова тема-В месеца на мама септемврийчето на половин годинка стана Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 451
Ле-ле-ее, мадами-сладурани, каво сте направили вие? Разписах се рано сутринта и сега сядам да надникна и  Shocked гледам вече си имаме нова тема. smile3501
irinii, мила, страхотно послание! Разтърси ме направо. newsm51 A темата е прекрасно оформена, думите внея красиви и силни. Благодаря ти, че ме накара да се замисля върху майчините чувства, любов и безрезервна подкрепа. Толкова са истински! Благодаря на Бог, че ме е създал жена, няма нищо по-велико от това да дариш живот.
fibi4ka, чудесно заглавие!  bouquet
Бяхме на консултация в МЦ "Вела" и там пак ни посрещна нашият "приятел" - 80-годишният педиатър. Голяма скица е този. А мед. сестрите са му едни младички newsm53, дето само му се присмиват зад гърба, поглеждайки ме. А той е много стар педиатър и си разбира от работата иначе. И е с много бистър ум, а те се надпреварват една през друга да му напомнят какво трябва да направи и напише. Човекът му се схвана устата да повтаря: "Благодаря, вече съм го написал, направил"hahaha
За съжаление пак сме наддали само 300гр. При 6 навършени месеци бебката тежи 6145гр. и е висока 63,5 см (+0.5 см само). Определено ми върви дребна и слабичка. Макар на мен да ми изглежда доста хармонично развита. Но като и видя кръвните изследвания и се хвана за главата. Каза, че са много лоши, сякаш не били нейните. Аз си признах, че ги правихме в Стамболийски, а не в тяхната лаборатория. И той ни даде бележка за нови изследвания на кръв и урина, но ме посъветва да сменя лабораторията. Та утре рано отиваме в лабораторията на този МЦ. Купихме от аптеката специално за урината едно такова странно нещо, като торбичка. Нещо не мога да ви го обясня. Embarassed newsm78 Утайката в кръвта и е 60  Shocked, прекалено. А хемоглобина е нисък 101. И сега съм малко притеснена, но утре ще ви разказвам какво се е случило. Дано да е здраво малкото ми мишле! Praynig
teletabis2 и момичетата, които проявиха интерес към координатите на софийския хомеопат, за който ви писах, утре вече обещавам да ви ги изпратя. Hug
Е, то човек да не ми даде думата значи! Уж за малко, пък какво стана... Отиваме с Мими в банята да мием дупе, ръчички, очички и зъбки. И после в леглото, че аз съм канена на женски купон. Ще изпращаме една съседка за Щотландия и трябва подобаващо да се полее. Laughing
Лека нощ на всички!  bouquet

# 5
  • Мнения: 220
хм, защо нямаше линк към тази тема в старата

# 6
  • Мнения: 526
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!
ДА СТЕ ВЕСЕЛИ, ЗАСМЕНИ, РУМЕНИ ЧЕРВЕНИ!!!


Специално благодаря за Честитката - мари_анка, сладурче*2, спарки, омнипресънт!!!
Честитa месечинка и на Вики_81!!!

Фибичка - да имах лек проблем със забременяването - потрудихме се 3 месеца, с износването основно проблема беше свързан с повръщане, което продължи до последно. Ти пиеш ли сега нещо?

Мари_анка - знам, че няма много да те успокоя, но и ние се движим по долната граница за килограмите. Тежим 5800г (+400г) и 66 см (+2см), при положение, че се родихме доста едрички - 3750г и 53см.

# 7
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте, писах днес, харесва ми новата темичка и се записвам.... Heart Eyes

# 8
  • Мнения: X
Здравейте момичета!
Честит първи март на патерици и само хубави емоции да ни носят бебчетата!
Честито също така на месечковците Рая на Denise, Яна на Hot chocolate и Борис на Ivakrasiva![/color]
Ирини, благодарности за новата свежа тема!
Bonne esperance, Ави, страхотни поздрави за празника, много оригинално, изкефих се   Hands Clap
Sladur4e, как успя в един свой постинг от предната тема да отговориш и коментираш по нещо почти за всички бе човек? Възхищавам ти се. Аз изчитам всички мнения, но никога не успявам да напиша всичко, което съм искала, да не говорим пък да отговоря на всеки. thumbsup
Mari_anka, добре си ти е девойката и на тегло и на ръст и моята е почти с такива мерки. Фини мадамки са, какво да ги правим. babydust7
Дилипили, чела съм за този метод за заспиване. Досега нямах смелост да го пробвам, но след като ти си го изпитала ще се престраша. Но тъй като аз на бабите много не се доверявам ще трябва таткото "да положи тяло пред амбразурата" и да сомнамбулства по цяла нощ, защото Иглика се буди минимум три пъти.
Fibi4ka, значи и ти си бургазлийка Wink. Супер, като дойдем към морето с Иги (което ще е към началото на май), ще си спретнем бургаските септемврийки страхотна среща.
Аз, така да се каже само прелитам, защото заспивам още докато пиша, надявам се утре с прояснени мисли да мога да ви разкажа и как я караме ние.

Лека нощ!

# 9
  • Мнения: 4 451
Doбро утро, момичета! newsm51
Влизам на бързо само да честитя минипразника на тримата ни сладури, които днес стават на половин годинка. Grinning
Честит празник на Рая на denise, Яна на Ви и Борис на ivakrasiva! Да растат умни, здрави, красиви и много усмихнати деца!
След малко ще подготвям Мими за градина и после заминаваме за Пловдив, където ще правят изследвания на Василена. Стискайте ни палци!
По-късно ще се включа. Приятно кафепиене и усмихнат ден!

# 10
  • Мнения: 313
Добро утро, мили мами и слънчовци!  bouquet

nbirthday  cookЧестити месечинки на Рая, Яна и Борис!!! Да са здрави и много щастливи! baloni baloni baloni

mari_anka не се безпокой, ние сме 6, 230 е да де на 5 месеца и 2 дена я мериха, но мисля, че сте добре. Просто Веси ще е финна мадама, както и Даная. Да са здрави, а килцата не са толкова важни.   Hug
irinii няма да пропусна и този път и аз да кажа, че си страхотна, маце! За напред все в същия дух продължавай!  bouquet
За нас: Вчера, докато си играхме с Даная установих, че зъбчето ни отгоре (резеца), направо му се е показало връхчето, ще излезе на цяло, мисля в най-скоро време.
DVV би ли ми обяснила на вас как се показаха зъбките? Защото не се е зачервявал толкова венеца, както ми казваха, че ставал, и не се е подувал.
Дано вече излизат, че доста я мъчат милата. Тази нощ, се изплака в 23ч, точно като си лягахме ние с баща и. Аз полюшках кошчето и се успокои и пак си заспа. Но я усещах на няколко пъти как буквално се мята из кошарата. Мисля, че изкара доста неспокойна нощ. Казаха ми да мажа венеца с лимон, но мисля, че тя доста ще нервничи, докато това стане стози кисел лимон. Досега с нищо не съм го мазала. единственото, е дето Даная дъвче гумените си играчки. Но така наистина доста я облекчава.
irinii много ми хареса идеята за кръщенето, така както сте го измислили. Радвам се че съм засегнала хубава тема. И на всички дръги ми харесаха идеите. Както казах смятаме Даная да я кръстим някъде около годинката и да прекараме после деня при баба и и дядо и в Разлог. Дано се получи добре, че нали малко сме вечно на нож със свекървата ooooh!
А, кръстници на Дани ще са кумовете ни- Нина и Антон се казват. Много хубави хора. Не съжеляваме, че ги поканихме за кумове. Hug
Милички това е засега от мен! После пак ще се включа.  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 980
дано всичко да е наред Hug

Никито тази сутрин реши че в 4ч се е наспал ooooh! ама аз не му се вързах Crossing Arms дадох му чайче и го оставих сам да си заспива, След 1ч вече беше заспал Tired
Днес във Варна времето от сутринта е страхотно Hug

# 12
  • Мнения: 259

Добро утро мамчета!!! Айде от мене кафенцето!
Честито на Рая на denise, Яна на Ви и Борис на ivakrasiva!  newsm38
Най-накрая имам малко време да попиша че ми стигаше само за четене!
Ние си имаме столче за хранене!  newsm53 Купихме го в неделя от Хиполенд! Аз до сега не бях ходила там ама много ми хареса! Доста разнообразно се заредено! Щяхме да вземеме и проходилка ама тази която харесахме беше последната а аз не обичам така и се отказахме от неиа! Иначе беше супер! Незнам дали сте ги виждали тия! Тя е като кола с лост за скорости! Като го бутне6 напред издава звук се ено пали колата, назад- звук че даваш газ, а на двете страни мигачи светкат!  smile3521
Накупихме и малко пюренца от метро и на Хип му взех каши Спокойни нощи! Да ама не! Изяжда си една цяла 190 гр после даже иска и да си поцока заспива 9 ч. и се буди 3 ч.! Незнам как ще го изхранваме този лакомник!  newsm12
Вчера изяде почти цяло пюре пуйка с грах и познайте.... след 2 часа един рев!!!!! Grinning
Вие как сте с папането по колко давате на малчовците?

# 13
  • Мнения: 678
Добро утро.
Честита месечка на Рая,Яна и Борис.Да растът здрави,умни и красиви.
Марианка стискам палци всичко да е о.к. Peace
Ирини страхотна темичка и послание към майките ни.
И аз да ви поразнищя малко
1.Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
2.Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя?
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето?
По късно ще с евключа с мойте отговори,защото Неси се събуди гладна

# 14
  • Мнения: 529
Sladur4e, как успя в един свой постинг от предната тема да отговориш и коментираш по нещо почти за всички бе човек? Възхищавам ти се. Аз изчитам всички мнения, но никога не успявам да напиша всичко, което съм искала, да не говорим пък да отговоря на всеки. thumbsup
Докато четях и пишех в Word. Събудих се през ноща и не можах да заспя и реших да използвам случая, иначе нямам много време. Сега бързам да сготвя, защото с DVV имаме уговорка, а Наташка на Либра била болничка, но вече се оправя.
 

Общи условия

Активация на акаунт