Искам да минем само на кърма но не става - помогнете

  • 2 685
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
 Simple Smile Мисля, че ако се въоръжиш с търпение и се успокоиш, всичко ще си дойде на мястото.Наистина трябва да си спокойна, да се храниш добре и...повечко упоритост! Grinning
Скрий някъде шишетата  с бибероните и давай само гърда.
Ако е свикнало лесно да получава храната си, може и да не суче както трябва, а вяло, което пък не спомага за образуването на достатъчното количество кърма и увеличаването й.Честото сукане стимулира лактацията.
За да не те заболява кръст и гръб, намери най-удобната поза, легни, подпри се и така ще кърмиш без това да ти тежи.
От малкия си опит макар, ще те посъветвам да не оставяш толкова малко бебче да спи по 4 часа, без да се храни- влиае на кърмата и на режима на детенце, все пак. Ако дългият сън е станал система, особено важи-буди го и на гърдата.Пробвай поне 2 дни фиксирано хранене по часове (на 2 , 2 и 1/2 часа до 3) Peace и ще видиш, че само ще започне да се буди в точно определеното от теб време ,тъсещо.
И още нещо: ако смяташ да кърмиш, дори и да стане така, че цедиш(пожелавам ти го), т.е.  нещата да се оправят, никога не давай да се храни от биберон! Naughty Само от лъжичка!
А като си се оправите с бебчето, ще имаш време и за домакинската работа.  Simple Smile

Успех! Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 555
Нищо не се получи!
Курмих през час, имам чувството че само това правя, детето не заспива, мен кръста ме заболя и нищо сега вечера преди лягане дадох шишето с фризолак и изяде 120 мл. явно беше примряла от глад. Почвам пак да дохранвам явно нямам късмет с кърменето.
Здравей, наистина трябва търпение и спокойствие, не може да стане за един ден, не се предавай! Много хубави неща ти е казала Людмиана. Интервал от четири часа е много за кърмено бебе на два месеца, това е по-скоро схема за АМ. Моето мнение относно буденето на заспало бебе за храна е, че не е  необходимо, нокога не съм го правила. Но когато е будно и неспокойно, храни го по-често. Може да сменяш по няколко пъти гърдите на едно кърмене, така докато суче от едната в дугата се събира мляко. За да не те боли кръста се научи да кърмиш легнала, така ще си почиваш в тези моменти, вместо да се изморяваш.  Това, че потича малко мляко по бузката като го сложиш да легне не е проблем, нормално е, не е хубаво ако повръща на фонтан голямо количество. Успех ти желая и да споделяш, ако нещо те притеснява, ще помагаме Hug

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Бабите в повечето случаи не помагат в такива ситуации, а и татковците доста се шашкат, че бебето е гладно... Sad

При мен нещата се оправиха чак към края на 3-ти месец, когато успях наистина да махна добавката от АМ. Аз лично дохранват от 18-тия ден. За един месец бебето ми беше наддало само 300 гр. Много бях стресирана, не ми се ядеше, не ми се пиеше нищо, а свекърва ми ходеше с чиниите след мен и повтаряше: "Ти не ядеш, с какво ще кърмиш това дете, яж, яж, яж. Кърмачка си, трябва да ядеш по 5 пъти на ден." А на мен ми се гадеше от храната Sick.
Когато се оказа, че не ми достига кърмата, свекървата заключи, че аз като не ям и детето няма какво да яде, един вид аз съм виновна.
Когато обаче се поуспокоих, приех факта, че ще дохранвам и започнах да пия чая на Хип за кърмачки и хомеопатия, тогава постепенно успях да махна добавката.
Вече 4 месеца сме само на кърма. Но това се получи, едва когато се успокоих и се почувствах в собствени води.

# 18
  • Мнения: 254
Ох много ви благодаря Simple Smile Всички сте абсолютно прави. Понякога пропускам да закуся или да обядвам, и се сещам чак към 4 след обяд че това ми е първото хранене за деня, наистина знам че трябва да се храня, а не ми се яде и  не огладнявам свалила съм 18 килограма от както съм родила и мислех че е от кърменето а може би от моето недохранване, ще се опитам да си създам режим и на мен самата. Течности пия но не ми се яде. Кърма имам само сутрин, тогава са твърди на на буци гърдите ми, но след сутрешното хранене си остават меки и не се събира нищо. Имах една приятелка, която кърмеше и помня че дори с 10 мин. да закъснее да кърми и гърдите и сами потичаха, на мен не ми се е случвало да си намокря пижамата.
 Благодаря на всички, ще пробвам да се взема аз в ръце и тогава да видя ще се подобри ли кърменето.

# 19
  • София
  • Мнения: 555
Креолка, това че гърдите ти са меки, не е критерий, че в тях няма мляко, може да не е достатъчно, но има ,а кърма се образува и по време на кърмене, затова честото хранене в такива случаи е от полза, така бебо малко по малко си набавя необходимото количество. Не при всички жени гърдите потичат спонтанно - на мен никога не ми е потичало мляко, дори и когато видимо са препълнени, а вече 10 месеца се кърмим без никакви добавки.
И не забравяй да хапваш, освен за количеството кърма, от храненителния прием зависят и някои витамини и други вещества в кърмата, а останалите се набяват за сметка на твоя организъм, което пък допълнително ще те изтощи.

# 20
Според мен трябва да пробваш със специалните чайове за кърмачки,например на Хип.На мен педиатъра ми препоръча да ям всички видове ядки,а за бозата ми каза,че само издува,т.е. това е илюзия.

# 21
  • София
  • Мнения: 555
Бозата не е препоръчителна, защото може да предизвика колики при бебето и освен това я правят с аспартам, който е вреден подсладител. От ядките избягвай фъстъците, защото са силен алерген.
http://www.biberonbg.com/info/bfmistakes.htm Може да погледнеш тази статия, нямах време да я прочета подробно, но от хвърления поглед мисля, че има полезни неща Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 11:45 от cat11

# 22
  • Мнения: 230
Явно почивката и спокойствието ми липсват, вие мами кога 4истите, готвите, перете, у нас е като след атомна бомба, не мога да смогна.
Успокой се Heart Eyes!
Сега ти е важно изхранването на бебо и твоето изхранване.
Вече почти пет месеца атомната бомбардировка още е у нас  Sick
Степенувай нещата: първо хапвам, после чистя. Първо пийвам, после мия (гладя, пера и тн.)
Ако много те дразни хаоса - натрупай си ядки (орехи, лешници) и сухи фрукти на масата, шишето с водата и докато домакинстваш набивай.
И както каза мъжът ми "Не прекалявай с изискванията към себе си!"

# 23
  • Мнения: 254
Преди 2 часа си купих на хип чая за кърмачки изпих 2 чаши и сега чакам резултат, не вярвам че ще помогне но нека пробвам

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не на всички жени напрежението в гърдите се освобождава с изтичане на кърма.
Моите ставаха много твърди и от опит знам че гърдите трябва да са пълни И МЕКИ.
Твърдите гърди са нещо като шише с биберон, но без дупка в него.
Освен че не е хубаво за детето, е опасно и за майката. Освобождавай с малко цедене и давай на детко!
Чистенето ще наваксаш после!

# 25
  • Мнения: 230
Преди 2 часа си купих на хип чая за кърмачки изпих 2 чаши и сега чакам резултат, не вярвам че ще помогне но нека пробвам
Мила,
защо така полу-полу: Хем да пробвам, ама не вярвам?!
Кърменето е Важно и ти ще се справиш!
Не се навивай предварително с неща като аз не мога, няма да се оправя, не вярвам, нямам късмет и тн.
Зарежи мисленето, чуденето дали ще стане или не и реши твърдо дали искаш да махнеш добавката.
Ако искаш, ще го направиш.
Казаха ти другите майки: не става отраз (смятай седмица) искат се усилия и подкрепа.
Е подкрепата я имаш Heart Eyes.
От теб усилията Party
И пиши как вървят нещата   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 584
Преди 2 часа си купих на хип чая за кърмачки изпих 2 чаши и сега чакам резултат, не вярвам че ще помогне но нека пробвам

Чаят все пак не е магически, от еднократно пиене на 2 чаши няма да стане чудо. Трябва постоянство Peace

# 27
  • Мнения: 254
ох как вървят нещата - зле - 4ашите чай станаха 5,В 18 4аса бебето цока 15 мин и после изпи 150 мл. фризолак. Явно чая още не е подействал.

# 28
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Едно нещо не ми е ясно защо му даваш фризолак.
Ти и вода да му да даеш ще я изцока.
Никакъв смисъл не виждам нито в упражнението само по себе си, нито като с еима предвид, че искаш да кърмиш.
Защо мислиш че 15 мин са малко???
Мъничко е гладничко, расте му се и със сигурност още не знае кога да спре Simple Smile
Важното е да чуваш че суче, а не просто дъвче - чува се като малко влакчя - дърпа, гълта, дърпа... и така много пъти, представи си колко е кърмата като знаеш че то гълта пълна своя глътка, както когато дърпа от шишето, а тогава е бързичко и доста нали!?- точно както от гърдата!:)

Аз рядко съм кърмила повече от 10мин., през 4 часа  и детето даже наддаваше прекалено. Веднъж съм заспала и след 30 мин сукане - повърна една локва мляко. И все от меки гърди, на вашата възраст. Не се мери с някакви строги часове, минутии грамове. Твоето бебе и ти сте си вие и сте уникални.

# 29
  • Мнения: 254
Едно нещо не ми е ясно защо му даваш фризолак.
Ти и вода да му да даеш ще я изцока.
Никакъв смисъл не виждам нито в упражнението само по себе си, нито като с еима предвид, че искаш да кърмиш.
Защо мислиш че 15 мин са малко???
.[/size]
Ами щом изпи 150 мл. значи е било гладно нали? Ами аз каквото и да правя не мога да му осигуря 150 мл. кърма че да я нахраня, и какво излиза че за да не дохранвам трябва да гладува? Дано само от този чай има някаква полза, утре продължавам да се наливам.

Общи условия

Активация на акаунт