Искам да минем само на кърма но не става - помогнете

  • 2 681
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За 45 дни беше пораснала 2,200 кг. след раждането, а сега сигурно нищо.

Не се обиждай - но това е много. Ти така ли искаш да надава???
Това е твоето дете и ти искаш да расте здраво, а не да го гоиш нали!
Малко резки думи ползвам. Извинявай! Но повече от 1кг на месец - или грубо 1, 400 - 1,600 за 45 дни май е доста.
Ако сте расли така буйно, сега има детето резерв да влезете в ритъм в кърменето без да пада на тегло спрямо обичайното за възрастта.

Кърменето е въпрос на убеденост и настройка. Или го искаш или не. Ако си е убедена че е добро за детето ти и го искаш ще стане. Ако не откажи се и давай добавка /но я понамали/. Деца растат и на кърма и на АМ. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 748
да добавя и аз нещо. вярно е, че трябва да пиеш много течности, но не и прекалено. оптималното е 2 - 2,5 литра на ден. над 3 - 4 литра могат да имат обратен ефект и да потиснат лактацията.
също и с чая не прекалявай.

това с 2-та часа не трябва да се разбира като да се храни през 2 часа, а че максималният интервал между две кърмения трябва да е не повече от 2 часа. и ако 10 минути след кърменето пак дава сигнали, че иска да суче естествено трябва да й дадеш. принципа е ти да предлагаш, а бебето ако не иска ще ти откаже. дори да си мислиш, че няма нищо пак давай! така още по-бързо ще си възвърнеш лактацията. а и бебетата не сучат само за да се хранят, понякога сучат просто за успокоение или за да се гушкат в мама.
може да се опиташ за няколко дни докато се увеличи лактацията да цедиш след всяко кърмене, така ще стимулираш допълнително гърдите, дори и нищо да не успяваш да изцедиш.
наистина това, заедно с кърменето на поискване означава около седмица да не се занимаваш с нищо друго, но после, когато се увеличи лактацията бебето само ще разреди храненията и ще си направи режим и тогава ще ти е много по-лесно.
а докато се занимаваш с кърмене използвай времето да прочетеш статиите от библиотеката  Peace

нощното кърмене също е много важно. минимум 2 кърмения в интервала от 3 до 8 сутринта.

вероятно знаеш, че не трябва да даваш вода или сокове.

освен лактогонния чай хапвай на закуска овесени ядки, сурови лешници и бадеми.

и аз съм минала през такова увеличаване на лактацията, така че знам за какво говоря. това, с което си се захванала е напълно постижимо!

# 47
  • Мнения: 254
O. K. Спирам да чета и да пиша - явно аз съм некадърна и не искам да се депресирам повече.
Благодаря на всички!!!

# 48
  • Мнения: 230
явно аз съм некадърна и не искам да се депресирам повече.
Недей си лепи етикети.
Щом ще си по-спокойна иначе, значи това е доброто за теб и за дъщеря ти!
Давай  добавката, но нека все пак да е след кърмене.
Успех! Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 216
O. K. Спирам да чета и да пиша - явно аз съм некадърна и не искам да се депресирам повече.
Благодаря на всички!!!
Миличка ти просто вече си много изнервена и изгубила вяра, че ще успееш. След като си в такова състояние естествено няма да имаш мляко в изобилие Wink, а АМ не е отрова нали така, напротив.......просто е време да погледнеш на кърменето от друг ъгъл Simple Smile
Когато бебчето заплаче, легнете двете удобно и й дай да суче, не с цел да я нахраниш, а просто да се наслаждаваш на близостта, да се наслаждаваш на моментите, които няма де се повторят, да се наслаждаваш на прекрасното си създание, а пък ако има достатъчно мляко да се нахрани..СТРАХОТНО, ако разсъждаваш по този начин може би съвсем скоро млякото ти наистина ще й стигне.
Или просто хвани дистанционното и си намери нещо хубаво за гледане и почивай 30 или 40 мин, колкото е нужно, докато твето най прекрасно същество се притиска в теб и ти си единствена за него.
Ако след това плаче гладно даваш АМ, колкото трябва и това е, няма да се изнервяш и да изпадаш в депресии, така е по-вероятно да не постигнеш нищо.
Голямата ми дъщеричка Невена е кърмена около 1 месец Sad Нямах интернет, нямах информация. Единствения съвет който ми даде педитърката е да си поспивам на обяд поне 1 час за добра лактация.......смешно но факт!
Малката си дъщеричка я кърмя вече девети месец, просто докато бременеех, бях убедена и твърдо решена, че ще я кърмя.......разбира се не с цената на всичко (психичното здраве например)
Желая ти много усмивки, радвай се на бебчето си и оценяй всяка секунда, която си с нея, тя е уникална!!!!!

# 50
kolkoto po-4esto kurmi6,tolkova po-dobre.moqt  beb4o  ve4e  e  na  5,5meseca i  o6te  se  kurmim.Az  lqgam  zaedno  s  nego  i  taka  uspqvam  su6to  da  pospq,a  i  deteto mnogo  se  uspokoqva  gu6vaiki  se  do  svoqta  mama!!

# 51
HugЗДРАСТИ И ОТ МЕН!МОЕТО ДЖИПИ МИ ПРЕПОРЪЧА ЧАЙ ЗА КЪРМА .АКО ИСКАШ ПИТАЙ В АПТЕКАТА И ПРОБВАЙ НИЩО НЕ ПРЕЧИ НАЛИ ?УСПЕХ!!!

# 52
здравей!ти си още  в началото ,не се предавай!много е важна психиката,но и какво хапваш!нашият педиатър  ме посъветва да пия по една бира на ден(500 гр.),няма значение марката,а в комбинация с месо,действа безотказно!от бозата наистина няма ефект!успех

# 53
  • Мнения: 2 616
здравей!ти си още  в началото ,не се предавай!много е важна психиката,но и какво хапваш!нашият педиатър  ме посъветва да пия по една бира на ден(500 гр.),няма значение марката,а в комбинация с месо,действа безотказно!от бозата наистина няма ефект!успех

Ма как бира бе? Ще направиш детето алкохолик  #Crazy
Я питай бирената мая дали няма да ти свърши работа, поне алкохол няма!!!!

Общи условия

Активация на акаунт