Децата на разведени родители

  • 11 185
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тя се лашка в двете крайности в момента-ту го търси/ особено, когато и се скарам за нещо/, ту го игнорира/
Децата умеят доста добре да се възползват от ситуацията понякога. Според мен е много важно да разберат, че не могат да манипулират единия родител чрез другия.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 999
САБИНА, всеки случай е отделен и универсални решения няма...

Пробвала ли си да питаш БНД защо не желае да види детето? Да си поговорите, а не нещо друго... Може пък да си има някакви негови причини за това човека. Може тези причини да те накарат да се замислиш и да ги приемеш... може - всичко   bouquet

# 77
  • Мнения: 1 732
САБИНА, всеки случай е отделен и универсални решения няма...

Пробвала ли си да питаш БНД защо не желае да види детето? Да си поговорите, а не нещо друго... Може пък да си има някакви негови причини за това човека. Може тези причини да те накарат да се замислиш и да ги приемеш... може - всичко   bouquet

Питала съм. Не последва отговор. Отлага във времето. Гузен е. Чувства се виновен. Така е обещал на съпругата си - да не ни вижда, нито мен, нито детето си.
Не го приемам за логично.

# 78
  • Мнения: X
Това, че е по-добре с един родител, но щастлив е клише точно толкова,

а пък това че си един родител прави ли те автоматично щастлив.... за да можеш да си после и щастлив родител...пълноценен и тн.
да да - трънки бих казала тука ..малко по детски  Wink

# 79
  • Мнения: 1 732
Това, че е по-добре с един родител, но щастлив е клише точно толкова,

а пък това че си един родител прави ли те автоматично щастлив.... за да можеш да си после и щастлив родител...пълноценен и тн.
да да - трънки бих казала тука ..малко по детски  Wink

Каси, ако си бил системно тормозен...сигурно е облекчение.
Аз като сам родител не съм щастлива, ама хич! Tired

# 80
  • Мнения: X
пенелопа, един съвет от мен...ако позволиш, разбира се  Peace
Тези деца не са само твои и не следва сама да ги отглеждаш - те си имат баща и като го изолираш децата ти ще загубят реална връзка с него. Той трябва да е до тях - да дава пари, да им се кара, да ги възпитава и то ЗАЕДНО с теб.
е ама той не иска
то насила не става. тя пробва насила -т очо 4 дена продължи неговото внимание към дъщеря му, после пак реши че е по-лесно да нощува в офиса
въобще темата Пенелопа вече започна да ме изкарва извън нерви #Cussing out
Естествено Сабина - не говорим за пияндета и тем подобни - там положението е ясно. Говорим за общия случай с "УЖ нормални" хора.
Именно това казвам и аз - хич не станах по-щастлива като станах сам родител. Да, имам 1 проблем по-малко, но още 100 повече.

# 81
  • Мнения: X
Един ден дъщеря ми си счупи крачето,обадих му се да ми помогне да я занеса до болницата(не мога да вдигам тежко),той ми каза"не ме безпокой в петък вечер"и затвори.
много мъчно много
милите ни дечица Sad
Иса, и не само Иса де.. много ми е странно това желание на всяка цена да се оправдае овчедушието на бащите...
ти може би като адвокат ще предложиш и убийците да не влизат в затвора ако може, щото са имали някаква причина да убият....  #Crazy #Crazy #Crazy

# 82
  • Мнения: 1 732
Един ден дъщеря ми си счупи крачето,обадих му се да ми помогне да я занеса до болницата(не мога да вдигам тежко),той ми каза"не ме безпокой в петък вечер"и затвори.
много мъчно много
милите ни дечица Sad
Иса, и не само Иса де.. много ми е странно това желание на всяка цена да се оправдае овчедушието на бащите...
ти може би като адвокат ще предложиш и убийците да не влизат в затвора ако може, щото са имали някаква причина да убият....  #Crazy #Crazy #Crazy
Ох, Каси...Недей така! Иса се радва на цивилизовано отношение спрямо себе си и детето. Тя и хабер си няма (слава Богу! baby_neutral) какво значи детето ти да е болно, а бащата да му дреме на гъ.а...И да си развява байряка по курорти и ресторанти през това време... Sick
Та затова. Тъй де!

# 83
  • Мнения: 2 327
Това, че си сам, не те прави автоматично щастлив. Това, че си с някого - също за съжаление.
Щастлив можеш да си само ако решиш.

# 84
  • Мнения: 1 494
Абсолютно вярно!

# 85
  • Мнения: 2 863
Това, че си сам, не те прави автоматично щастлив. Това, че си с някого - също за съжаление.
Щастлив можеш да си само ако решиш.
НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПО ИЗчЕРПАТЕЛНО!  bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, и не само Иса де.. много ми е странно това желание на всяка цена да се оправдае овчедушието на бащите...
ти може би като адвокат ще предложиш и убийците да не влизат в затвора ако може, щото са имали някаква причина да убият....  #Crazy #Crazy #Crazy

Ох, не е така Каси... Просто се опитвам да разбера, което е различно от това да оправдая някой. Като разбереш какво стои зад конкретните действия на конкретния човек - става различно /поне за мен/. Тогава е много по-лесно ако щеш и да го изманипулираш този конкретен ЕРД.  Mr. Green

# 87
  • Мнения: X
за мен нещата са много прости и зад некоректни постъпки стоят редица недостатъци н.р. егоизъм, мързел - това на първо време е достатъчно
това по никакъв начин няма да ми помогне да изманипулирам някого, след като той мисли само за себе си, би искал да се занимава с дете само ако има някаква изгода а той такава няма сиреч няма как да го накарам
ще има изгода някога, когато детето стане зрял човек и би имало полза от него
аз затова мога да се подпиша където поискате че ще дойде ден в който поне част от нашите "бащи" ще се заинтересуват от децата си
за мързела няма какво да говоря също - там е ясно
Но и двете неща няма как да ги оправдая.  newsm78
да се опитвам да разбера мързела не съм се старала.....

# 88
  • Мнения: X
А да решиш да си щастлив - пак незнам. Пак ще визирам примерно човек, който е в затвора. Не искам да коментирам по-лоши случаи. Не мога да си го представя щастлив. Така че - не винаги е въпрос на претенции към живота. И тяхното неудовлетворение правещо те не щастлив.  newsm78
Става дума за задоволяване на елементарни потребности примерно. Които се разминават с претенциите. Има една пирамида на потребностите ... на Маслоу.. за да имаш нужда от потребност от по-високо ниво, трябва да си удовлетворил тези от по-ниското ниво... създадена е в управлението за да помогне да се изяснят мотивиращите фактори на работниците и служителите .. такива работи ...

# 89
  • Мнения: 515
за мен нещата са много прости и зад некоректни постъпки стоят редица недостатъци н.р. егоизъм, мързел
Според мен стой и домашното възпитание на бащата.Аз също съм израснала само с майка си.Всеотдайна съм към децата си също като нея.Брат ми също е такъв към синът си и съпругата си.А бившият ми е видял в семейството си само безотговорност към децата.Жив егоизъм от страна на майка си.Това го видях и  аз и децата живеейки с нея.Така че........нормално е,така е възпитан!!! #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт