Най-големия ви кулинарен провал е........

  • 22 987
  • 269
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 352
Да се включа и аз:

Действието се развива преди 4-5 години. Всеки ден, като ходя до магазина, гледам, че продават брюкселско зеле. Гледам и си мисля - бре, то е много здравословно, трябва един ден да купя и да сготвя по някакъв начин. Търся рецепти, ровя из готварски книжки, ама искам да е по-така. Все пак брюкселско зеле ще готвя, не може просто да го сложа в супа или нещо подобно. Най-после откривам заветната рецепта, която изглежда много стилна и съвсем изпълнима! В нея обаче има два вида грозде, които трябва да запържа в масло!  Shocked  Стори ми се странно, но викам си - така е то при ястията от висока класа!  Laughing  Пържа гроздето, варя брюкселското зеле, поръсвам със сол, черен пипер и лимон и поднасям тържествуващо на мъжа (масата хубава, свещи и пр....)! Опитваме и двамата и...  Ааааа! Буаааа!  Sick  Sick  Sick  Беше просто ужасно, блудкаво и отвратителен микс на вкусове!  Sick  После поръчахме пица....  Crossing Arms 

Оттогава, като кажа, че ще пробвам някоя нова рецепта, мъжът ми винаги казва - Само да не е с  брюкселско зеле или пържено грозде, моля те!  Laughing

# 241
  • Мнения: 4 770
  

    Едни пилешки бутчета на фурна, които правих за панаира... ooooh!  Слагам ги аз във фурната към 7 и нещо с идеята до 8 да са готови и да изляза на концерт. Да ама ме викаха към 7 и 30 и аз, естествено, за да не закъснея излетях почти на минутата като не се и сетих, че съм сложила да пека нещо. Изкарах аз на концерта до половината, докато не ми са обадиха, че у нас има пожар...  #Crazy  Бегом веднага с един приятел към нас и що да видим - даже комшиите бяха извикали пожарната, тя тъкмо беше  дошла и се канеха да ни разбиват остъклението на балкона, за да влязат.   Sick И накрая се оказа, че просто са се отразявали пламъците от фурната през прозореца и никакъв пожар не е имало... #Cussing out
   Няма защо да обяснявам, че нито бутчетата, нито тавата, нито ФУРНАТА ставаха за нещо...  Embarassed Embarassed Embarassed

# 242
  • Мнения: 143
Ориз на фурна с пилешко месо.Всичко уж сложих,но се оказа,че водичка не съм сложила  Embarassed!
Не се яде!

# 243
  • Мнения: 4 496
Един сладкиш с грозде, който впоследствие се оказа, че трябва да е със стафиди...

Гроздето си пусна вода върху тестото, отгоре беше залято с яйца+захар+сметана, която заливка се пече 2 часа... ooooh!Накрая резултатът беше мокро неопечено тесто, на нищо не приличащо грозде/бяха останали само люспите/...Само заливката ставаше за ядене, та моите мъже я пообраха с лъжички отгоре-отгоре...И така... Crazy Joy

# 244
  • Мнения: 2 070
содена питка,със сирене.правих я веднъж ,супер.след това каня сестра ми на гости,хваля колко вкусна става,изкарвам тавата от фурната,и срам.бях забравила содата

# 245
  • Мнения: 759
Аз като цяло не бях готвила никога, но последно време каквото и да захвана и винаги става Simple Smile Обаче така се изложих с едни сладки, т.нар. шоколадови chip cookies...  ooooh! Уж всичко по рецепта гледах, но така и не разбрах къде съм сбъркала. Всичко в кофата! Най ме беше яд за няколкото натурални шоколада!

# 246
  • Мнения: 577
Ориз на фурна с пилешко месо.Всичко уж сложих,но се оказа,че водичка не съм сложила  Embarassed!
Не се яде!
И аз имах подобен случай с тази гозба.............забравих да сложа олио...... Crazy
Искам да  споделя и рецептата на една съседка за ``чудни ``кюфтета:
1.``Взимаш каймата-измиваш я-много добре в тенджарата.Няколко пъти!!!Докато хубаво пусне всичко червено...............След това я отцеждаш..............``
2.Аз няма да продължа   Laughing    Peace   Laughing   Crazy

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 15:23 от Жужи

# 247
  • Мнения: 2 786
Първата ми баница изобщо не бухна  Joy

# 248
  • Мнения: 1 159
Четох,четох,ама никой не е правил картофени кюфтенца със сурови картофи!Една моя колежка,майка й страхотен кулинар,но заминава на почивка.Колежчицата решава да си прави картофени кюфтета.Обелва картофите,настъргва ги на едрото ренде,слага им сирене,чубричка,панирва ги криво-ляво и в тиганааа...  chefРезултат:Рошави таралежи от сурови картофи!!Звъни на мама:"Как се правеха картофени кюфтета?-ами сваряваш картофите...ОО,чакай,как така -сваряваш картофите #Crazy.. Joy
За моите гафове да не говорим....

# 249
  • Мнения: 2 803
Когато бях трети клас реших да правя сладкиш. И вместо пудра захар обърках на майка ми бурканите и извадих солта. Целия сладкиш отиде в кофата. ooooh!

# 250
  • Мнения: 569
  При първите ми опити в готвенето страшно желание имах да правя неща със сос бешамел , но резултата всеки път беше отчайващ! То буци, то загаряне , ужас. Същото беше и като ученичка с всички видове кремове с нишесте-ама самоук човек , нямах книжки, няма Интернет..
 А сега преди 2 седмици направих страхотен кекс за да го занеса на домакинята , където ще сме на гости. Само че закъснявахме и толкова бързахме че се опитах да го извадя от тавичката чисто горещ и стана на 3-4 парчета. Изядохме си го ние Mr. Green

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Четох,четох,ама никой не е правил картофени кюфтенца със сурови картофи!

дядо ми прави по същия начин със сурови картофи, настъргани-стават като таралежи, но са много вкусни... не знам защо не ви се е получило

аз не съм готвила до сега много-много... да не кажа хич, та не мога да се похваля с грандиозни грешки (да не говорим за грандиозни ястия  Mr. Green )

Но майка ми за една Коледа тръгва да прави питка... сипва тя от един буркан брашното и добавя там другите му салтанати. ОБАЧЕ! Почва майка ми да бърка и то стана едно... няма да ви разправям-едно жълто и буцесто...  ooooh!  Оказа се, че това не било брашно, а нишесте   hahaha  Майка ми откачи и захвърли всичко  #Cussing out качи се горе и се закани, че нищо няма да прави.  Joy След половин час слезна с усмивка и направи най-вкусната питка. Това ни стана коледен лаф - всяка година се хилим като ненормални на случката и никога не ни омръзва  Flutter

# 252
Правих жили по горнооряховски,толкова се старах,толкова им се протвих,но фурната ми беше много силна и стана като смола,изхвърлих ги с гърнето,това беше преди 10 години,оттогава не съм опитвала,голям резил беше!

# 253
  • Мнения: 265
Нарязах лукувичките от лалетата на маика ми в супата -помислих го за лук  Embarassed

# 254
  • Мнения: 1 212
Не е най-големият, но със сигурност най-скорошния :
Правих пилешка супа с фиде - до тук добре ....
Когато дойде ред на фидето / прилагайки наизуст прочетеното от една рецепта/ сложих по погрешка тройна доза от него   Sunglasses
Вкусът го докарах, но сервирах с вилица  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт