Най-големия ви кулинарен провал е........

  • 22 957
  • 269
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 247
Сложих тава с баклава във фурната и забравих за нея. Излязох пред блока и се заприказвах със съседки. По едно време гледам към нас и виждам синкав дим. Едва сварих да вляза и да издърпам черната тавичка. Добре, че се размина само с дим!

# 256
  • Мнения: 929
Баницата за една нова година - решихме с мъжа ми да се усамотим и в резултат хубава черна баница, обаче се изяде(добре че бяха късметчетата  Laughing ). Другото е леща без олио - абе липсва ми нещо ама не мога да включа какво и хоп светна ми лампичката, но лещата беше на половина.

# 257
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
не най-големия, но най-скорошен и много ме беше яд.
решавам да правя едно кремче с кафе и мляко, на габи рецепта. правя кафето, слагам желатин, колкото пише. пъхам в хладилника и чакам.. чакам... 2-3 часа за по-сигурно. отварям хладилника - кафето грам не се е желирало, ядосах се. рекох си слагам млякото с желатин, да се месят и да стане поне някакво кремче (по рецепта мляко трябваше да е в/у кафето и да стои един пласт черно кафе и отгоре пласт бяло мляко). ок. смесвам слагам всичкия желатин и чакам.. чакам.. 1-2 часа този път. вадя от хладилника и намерих най-гумирания крем ever... то не се ядеше, а се дъвчеше, а така ми се хапваше сладичко.. Blush

друг номер ми е да варя яйца... по 2-3 часа, докато им изври водата и се опекат.
сещам се още нещо - един път направих застройка с 2-3 белтъка... и супата ми стана пърхутка. Mr. Green не зацепих доста време защо така ми се получи.. после ме хвана срам.

# 258
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
ей значи огретен колкото пъти правя и го хвърлям,много  сух ,за нищо не става.отказах се,  може да пробвам пак тия дни,но първо ще пусна тука тема''ОГРЕТЕН'' и после.

Ако искаш да те светна за огретена. Той поначало си е сух, но аз го правя чуден. Тайната е в заливката newsm08 newsm08 newsm08

# 259
  • Мнения: 236
Правя някакъв бъркоч с авокадо, скариди, чесън и т.н. Почвам да пасирам и изведнъж усещам миризма, която ме накара да се огледам за неизхвърлен наакан памперс на 4 месечния ми син... Отне ми време да разбера, че миризмата идва от кулинарния ми шедьовър. Така и не разбрах защо стана така, но поне оправих аромата с маслинова паста и малко кайенски пипер. Mr. Green

# 260
  • Мнения: 3 726
Гледам, че Лео присъства в половината постове... Laughing
А аз не се научих да правя содена питка. Преди 2-3 години се предадох и питката за Бъдни вечер си я правя с мая. bowuu

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 18:15 от GeoNadin

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Най-големият ми кулинарен провал е когато пробвах да направя оризови кюфтета, но от сместа не можаха да бъдат оформени топчета.   
Но предвид колко умея да готвя, предполагам, че провалите ми в кулинарията предстоят  Laughing

# 262
  • Мнения: 332
Много обичам мусака. Но най я обичам когато аз си я направя. Mr. GreenЕ да ама последния път когато започнах да я приготвям, видях, че в хладилника има едно отворено бурканче с някаква смес от зеленчуци нарязани на много ситно. Така... казвам си аз, защо да режа сега моркови и чушки в мусаката, като мога да сипя от това бурканче Mr. Green. Изсипах го аз цялото.  Twisted Evil Нека са повече зарзаватите. Twisted EvilКогато готвя винаги опитвам на сол, на вкус как е....този път като за късмет обаче не опитвам Mr. GreenДокато муската се пече свеки се прибира от работа и аз със усмивка до ушите и казвам: Браво майко, това в буркана свърши чудесна работа, вместо да си играя да режа зеленчуците, направо сипах цялото бурканче. И тя Shocked Ама това е подправка бе момиче, слага се по 1 чаена лъжичка, за аромат, как ше го сиваш цялото та в него има поне 100 грама сол Sick
Познайте какво стана с моята мусака

# 263
  • Солун/Велико Търново
  • Мнения: 29
Нямам много кулинарни провали .. като малка много обичах да пека семки , а майка ми като се прибираше от работа разбираше още от 1-вия етаж че сам изгорила нещо[smilie=smile3555.gif] Иначе много обичам да експериментирам различни рецепти , не винаги ги докарвам на вид ... но на вкус са страхотни  Laughing Яд ме е само дето неможах да се науча да меся.Първият ми и последен провал беше ,когато тъкмо се събрахме с милото да живеем заедно . Видях една рецепта за милинки .. обожавам ги , а и на снимката изглеждаха превъзходни и не много трудни за приготвяне .Обаче уви  ooooh! Нещо обърках количеството на продуктите  Rolling Eyes Направих ги де .. като ги извадих от фурната добре изглеждаха ... ноооо само на вид . Опитахме  ги докато бяха топли .. на другия ден лопаха в чинията  Joy

# 264
  • Мнения: 14 654
Едни кюфтета с доматен сос. Вместо брашно слагам пудра захар, но не се усещам, а ми се струва, че това брашно странно се топи, вместо да сгъстява и слагам още малко, после още малко и така, докато не усетих, че е захар. В крайна сметка не хвърлих манджата, защото киселият вкус от доматите компенсираше сладкото, но все пак не съм повтаряла рецептата. Други несполучливи опити съм имала с целувките - не можех да ги опека както трябва и се спльокваха, спаднали кексове също съм правила.

# 265
  • Мнения: 25
Нямам много гафове, понеже и не готвя много. Но няма да забравя първия ми досег до кулинарията изобщо - около 12 годишна съм и ще правя кекс. Обаждам се на баба ми понеже искам да изненадам нашите и тя ми казва някаква рецепта, но без особени пропорции. И направих аз кекса - тънък един пръст и черен на цвят. Ревяйки се обадих на майка ми да й се оплача. После задобрях в сладкарството.

# 266
  • Мнения: 1 259
Реших да направя пълнени чушки с кайма и ориз.....ама забравих ориза Embarassed ...
Преди да поднеса вечерята се извиних, че съм забравила нещо..., но никой не разбра какво Laughing
Сигурно защото обичат повече месцето...  Mr. Green
 Joy

# 267
  • Мнения: 4 358
Опитахме  ги докато бяха топли .. на другия ден лопаха в чинията  Joy
Ако лопат означава твърди не знам дали знаеш но повечето печива от тесто след като се извадят от фурната се напръскват със вода и се завиват с мека кърпа да се задушат.
Така остават мекички и пухкавки. Опитай следващия път  Hug ако се престрашиш да месиш пак.
Може да се намажат след като се извадят от фурната и с масло.

# 268
  • Солун/Велико Търново
  • Мнения: 29
Благодаря за съвета Бъни. Със сигурност следващия път като опитам .. ще направя това което ми каза  Hug

# 269
  • Мнения: 236
От вчера: готвих крем супа. Първо я направих рядка, после изкипя по цялата печка и докато чистех печката ми загоря брашното. ConfusedА я готвя поне за трети път.
Кухнята е за основно почистване, но супата стана много вкусна. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт